PDA

View Full Version : МОЖЕ ЛИ 2 И ОТСЪСТВИЕ ?!?!



Gllory
02-18-2010, 12:59
Понеже десетина човека днес избягахме от час по БГ (имахме тест) ...общо сме 26 човека.. 10 избягали, 10 останали и 6 отсъстващи за целия ден .. та въпросът ми е може ли учителката да ни напише 2ки и отсъствия едновременно, защото тя така казала на останалите, че ще ни напише +ост. и двойки и ще имаме разправии :-o

Chacho
02-18-2010, 13:06
Не можеш да изкараш двойка в час, в който не си присъствала.

nIkEnCeTy_bE
02-18-2010, 13:08
Може да напише. При положение, че има останали ученици. Ако избягате целия клас, няма право да пише на нито един отсъствие и двойка. Но тъй като е разбрала, че сте избягали, тя ще ви пише отсъствие затова, че ви няма и сте избягали и двойка затова, че не сте направили теста, а сте избягали. Това е лошото, че не бягате целия клас и си патят някой хора.

cherrypezz
02-18-2010, 13:11
Всичко може.

Gllory
02-18-2010, 13:15
Не можеш да изкараш двойка в час, в който не си присъствала.

е и аз така мисля ... (логично) ама сигурно има някакви закони нещооо...

ospower
02-18-2010, 13:16
Не можеш да изкараш двойка в час, в който не си присъствала.
Може, но само ако си избягал от час, в който си знаел, че ще правиш контролна. :)

anna93
02-18-2010, 13:19
При нас две учителки изгониха едни момичета - написаха им двойки и осъствие. А една друга изгони едно момиче и й написа двойка, остсътвие и забележка.... По правилник може да е забранено, ама учителките си го правят.... На мен пък един господин ми беше подчертла отсътвието в ден, който отсътвах цял ден....

someonerandom
02-18-2010, 13:54
Кофтито е,че принципно могат да правят каквото си искат.Ако успееш да намериш бележка и да я убедиш,че не си избягал/а,има шанс,но иначе може да ти напише

ThePowerOfLove
02-18-2010, 13:57
Една пишеше двойки, забележки и отсъствие за 1 час, така че явно може..

Chacho
02-18-2010, 14:04
Моя грешка, не бях прочел, че си правила тест.

Zaritu
02-18-2010, 14:04
Може да напише. При положение, че има останали ученици. Ако избягате целия клас, няма право да пише на нито един отсъствие и двойка. Но тъй като е разбрала, че сте избягали, тя ще ви пише отсъствие затова, че ви няма и сте избягали и двойка затова, че не сте направили теста, а сте избягали. Това е лошото, че не бягате целия клас и си патят някой хора.

съгласна съм .. въпреки че когато ние избягаме целия клас се е случвало всички да имаме отсъствия

anna93
02-18-2010, 14:27
Всичко зависи от учителя. Ако той мрази някой ученик, прави всичко, за да може да го закопае с двойки, отсъствия, забележки. На учителите в това е силата, после иди обеснявай, че учителя виновен, а не ние. Дори и целият клас да защитава, кой ще чуе. При нас класната ни много пъти смята, че ние сме си виновни за това, че сме ги получили, а при положение, че не сме....

aciko
02-18-2010, 14:30
Ако беше в час и й кажеш,че отиваш до тоалетна и не се върнеш,може да ти напише 2-ка,но така като те е нямало,може всичко да е станало,може да ти е дошло и да е шуркало като лудо и да не си влезнала 8-)

SuNsEt
02-18-2010, 15:41
^ :lol: :lol: :lol:

Ами отсъствие 100% имаш,за двойката си зависи от учителя.Ако знае,че точно ти си била една от избягалите може или да ти напише и двойка,или следващия път,когато и се явиш в час така да те изпита,че дори и да си си сърдала задника от учене,да ти зададе такива въпроси ,че да убеди целия клас,че нищо не знаеш.
Някой беше казал да намериш бележка-не.Това също няма да ти помогне
1.може останалите да те закопаят и да кажат,че не си била на лекар и лъжеш.
2.ако нямаш отсъствия в другите часове,а само по БЕЛ,то си е очеизбождащо,че си избягала.

Единствения ти шанс за достоверност е,ако българския ти е бил последен или първи час,а не някой в средата на програмата.Тогава можеш да кажеш вече,че не си успяла да отидеш по еди си какви причини.

someonerandom
02-18-2010, 16:04
^ :lol: :lol: :lol:

Ами отсъствие 100% имаш,за двойката си зависи от учителя.Ако знае,че точно ти си била една от избягалите може или да ти напише и двойка,или следващия път,когато и се явиш в час така да те изпита,че дори и да си си сърдала задника от учене,да ти зададе такива въпроси ,че да убеди целия клас,че нищо не знаеш.
Някой беше казал да намериш бележка-не.Това също няма да ти помогне
1.може останалите да те закопаят и да кажат,че не си била на лекар и лъжеш.
2.ако нямаш отсъствия в другите часове,а само по БЕЛ,то си е очеизбождащо,че си избягала.

Единствения ти шанс за достоверност е,ако българския ти е бил последен или първи час,а не някой в средата на програмата.Тогава можеш да кажеш вече,че не си успяла да отидеш по еди си какви причини.
Не помислих,че ако е в средата на деня,не може да се отърве с бележка :oops: :D .Опитай да я помолиш да ти позволи да си направиш контролното следващия час,а отсъствието,ако БЕл не ви е 1ви/последен час(или ако не сте се изнесли от всички часове след него) няма как да го извиниш.

П.С:Всъщност не съм сигурен,ако представи бележка за целия ден,няма ли да се извини това отсъствие?Ако класната не задава много въпроси де :D

Gllory
02-18-2010, 16:06
Да БЕЛ ми е последен час .. и аз си мислех .. дали да не кажа, че съм отишла на зъболекар (така или иначе сега ходя) но проблемът е, че тя дойде и каза "Отивам за дневника, вадете листата" и отиде и ние в този момент уж всички "Хайде, хайде, тръгвайте бързо..." и такааааааа :( ?(Сега съжелявам, ноо...файда)

anna93
02-18-2010, 16:09
Според мен, когато се организирате да бягате не отивайте в стаята и не се появявайте пред погледа на госпожата/господина.

brokeninside13
02-18-2010, 16:10
Може да ти напише служебна двойка *мисля че така се наричаше* понеже си избягал/а и не си правил/а там контролното.

someonerandom
02-18-2010, 16:11
Да БЕЛ ми е последен час .. и аз си мислех .. дали да не кажа, че съм отишла на зъболекар (така или иначе сега ходя) но проблемът е, че тя дойде и каза "Отивам за дневника, вадете листата" и отиде и ние в този момент уж всички "Хайде, хайде, тръгвайте бързо..." и такааааааа :( ?(Сега съжелявам, ноо...файда)
Ауч...съжалявам,че ще ти го изтърся толкова дразнещо,баче това си е било чиста глупост 8-) Първо,че сега е още по-бясна,отколкото щеше да бъде,ако просто се бяхте изнесли,второ,че ви е видяла,и е 100000000000% сигурно,че сте избягали.Точно в този случай според мен може да ти пише каквото си иска :(

alwaysnforever
02-18-2010, 16:23
Да БЕЛ ми е последен час .. и аз си мислех .. дали да не кажа, че съм отишла на зъболекар (така или иначе сега ходя) но проблемът е, че тя дойде и каза "Отивам за дневника, вадете листата" и отиде и ние в този момент уж всички "Хайде, хайде, тръгвайте бързо..." и такааааааа :( ?(Сега съжелявам, ноо...файда)
Изообщо не е трябвало да се появявате, защото сега може да ви напише каквото си иска. :>
При условие, че сте били там и ви е видяла с какъв акъл тръгвате да бягате...на тоя тест можеше да изкарате повече от 2ка поне. :) :booooomb:

AFT
02-18-2010, 17:34
И то е било ТЕСТ по БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, човек. Хахахахаха! Трябва да си много зле, за да ги направиш всичките тея неща, дето вие сте ги направили. ;х

Biskfitka
02-18-2010, 17:49
По принцип уж не може двойка и отсъствие,но си зависи от даскала...
В твоя случай е възможно,защото първо си избягала,а 2ката се пише служебно,защото не си правила теста (но пък доколкото знам служебна двойка се пише,ако не отидеш за контролното и следващия път,когато имате такъв час пак не отидеш..) :-D

SuNsEt
02-19-2010, 08:42
^ :lol: :lol: :lol:

Ами отсъствие 100% имаш,за двойката си зависи от учителя.Ако знае,че точно ти си била една от избягалите може или да ти напише и двойка,или следващия път,когато и се явиш в час така да те изпита,че дори и да си си сърдала задника от учене,да ти зададе такива въпроси ,че да убеди целия клас,че нищо не знаеш.
Някой беше казал да намериш бележка-не.Това също няма да ти помогне
1.може останалите да те закопаят и да кажат,че не си била на лекар и лъжеш.
2.ако нямаш отсъствия в другите часове,а само по БЕЛ,то си е очеизбождащо,че си избягала.

Единствения ти шанс за достоверност е,ако българския ти е бил последен или първи час,а не някой в средата на програмата.Тогава можеш да кажеш вече,че не си успяла да отидеш по еди си какви причини.
Не помислих,че ако е в средата на деня,не може да се отърве с бележка :oops: :D .Опитай да я помолиш да ти позволи да си направиш контролното следващия час,а отсъствието,ако БЕл не ви е 1ви/последен час(или ако не сте се изнесли от всички часове след него) няма как да го извиниш.

П.С:Всъщност не съм сигурен,ако представи бележка за целия ден,няма ли да се извини това отсъствие?Ако класната не задава много въпроси де :D

То ще се извини,но ще си личи,че е избягала.

След като ти е бил последен час и тя те е видяла,можеш да кажеш така:
Ами госпожо,аз исках да ви кажа,че няма да мога да остава до края на часа,ами сапо първите 10-15 мин,защото съм на изследвания/зъболекар.Нямах възможност да ви кажа,защото вие говорехте с еди си кой(ако е говорила с някой и не си могла да я прекъснеш да й кажеш) и за това трябваше да си тръгна по-рано.Казах на останалите да ви кажат,обаче явно никой не ви е казал.Ако искате говорете с майка ми или да ви дам бележка?

Gllory
02-19-2010, 12:22
Всичко е точно :D днес ни даде контролното на останалите и го направихме ... каза, че ако още един път се повтори ще напише 2ки +отс., а сега няма да извини тези отсъствия ... обаче проблема е класнатаааааа .. днес каза в понеделник да й занесем писмено обяснение, всеки един по отделно, къде сме били в час по бг и подписано от родител .. (дали ще мине номера със зъболекара ;д) ако каже че иска бележка, мисля да отида при него и да му поискам, защото вчера като бях и нш се заговорихме и той каза, че може да ми даде бележка за колкото искам дни .... та да го помоля да ми даде една (без да казва на мама, като ходи тя ;дд) той поне е свестен човек :D

Eliii
02-19-2010, 12:29
Според правилника не можеш в един час да имаш и отсъствие и двойка (както и не можеш да имаш две оценки). Но един учител винаги може да ти завърти двойката без да му пука особено... :?

cveteto64
02-19-2010, 12:34
Може да напише. При положение, че има останали ученици. Ако избягате целия клас, няма право да пише на нито един отсъствие и двойка. Но тъй като е разбрала, че сте избягали, тя ще ви пише отсъствие затова, че ви няма и сте избягали и двойка затова, че не сте направили теста, а сте избягали. Това е лошото, че не бягате целия клас и си патят някой хора.
Това НЕ е вярно. Ако бяха избяли целия калс пак щеше да им напише отсъствията. Казвам го от опит един ден избягахме целия клас 26 човека написаха отсъствие на ВСИЧКИ, а на следващия час ни даде контролна (коятно със сигурнист беше 10x по-гадно от тази, коятно беше подготвила за часа, в който избягахме) и така или иначе си получихме и двойки..
По темата да може да ви пише и двете..

cveteto64
02-19-2010, 12:37
Според правилника не можеш в един час да имаш и отсъствие и двойка (както и не можеш да имаш две оценки). Но един учител винаги може да ти завърти двойката без да му пука особено... :?
Не знам за правилника, но мисля, че в училище е по-скоро както прецени учителя..т.е. по симпатии

nIkEnCeTy_bE
02-19-2010, 17:00
Майка ми е учителка, пък и аз съм много добре запозната с правилника. При всички учителите е различно. В сегашно време на учителите им е през оная работа за правилника. Тъй като с тая криза си патят не им пука какво ще стане. Но по правилник няма право да се пише отсъствия и двойки на клас, който е избягал. Говоря за целия клас, ако е избягал няма право да пише отсъствия и двойки на абсолютно никой. Може да ви пише следващия час двойки само щом сте избягали и не сте направили контролното, при положение, че сте знаели за него. Просто за самия час няма право. Иначе на избягалите ученици, може да пише и отсъствие и двойка, ако има някой останали от класа, което е гадно.

ysmivka
02-19-2010, 17:06
Ако бяхте избягали целия клас - нямаше да има проблем. :? Но явно имате някви там където се правят на големите "ученици" и заради това сега ще си патите.

По принцип както вече казаха - не може да ти пише и двойка и отсъствие :-x ,, но все пак учителя решава.

Mmartin
02-19-2010, 17:15
Може и още как. Това си е нейн час, може ако е малко freaky. Един път имахме 2 часа един след друг икономика, първия правихме контролно, имаше избягали, защото незнаеха за контролното.Като дойдоха втория час тя им беше написала 2ки и отс. После питаха само даскалите дали е справедливо, а те с усмивка отговориха ЗАЩО ДА НЕ Е ? ОПИТАЙ И ПРИ МЕНЕ ТАКА ДА ВИДИШ? ИЛИ НЯМА ДА СМЕЕШ ? :Д:Д:Д:Д

Zarity
02-19-2010, 18:19
Може да напише. При положение, че има останали ученици. Ако избягате целия клас, няма право да пише на нито един отсъствие и двойка. Но тъй като е разбрала, че сте избягали, тя ще ви пише отсъствие затова, че ви няма и сте избягали и двойка затова, че не сте направили теста, а сте избягали. Това е лошото, че не бягате целия клас и си патят някой хора.
Абсолютно сичко дето каза беше грешно.Първо,тва че като избяга целия клас не могат да се пишат отсъствия е мит,второ няма право да ти напише двойка,а само отсъствие,контролното или се дава следващия път или те изпитва.

nIkEnCeTy_bE
02-19-2010, 18:30
Всяко даскало си има правилник. По вътрешния правилник няма право да се пише отсъствия на цял клас, който е избягал. В това мога да споря, защото съм сигурна. Двойката си зависи от учителя, ама щом си избягал естествено, че ще пише 2 по принцип. Анулира ти работата.

Lifash
02-19-2010, 21:26
Ех,ученическата солидарност е страшно нещо..Учителите си правели каквото си искат,а ние все едно 80% от времето не правим същото :D
По пътя на логиката не би трябвало да имаш оценка в час,в който не си присъствала...Обаче твоето е по-особен слуачай и сте си ги позаслужили тия евентуални двойки..другия път се научете да бягате като хората xD
А nIkEnCeTy_bE,и аз по принцип знам,че не е вярно това,че не може да се пишат отсъствия..Скоро говорихме с класната по тоя въпрос и тя каза,че можем да се надяваме само ;/ И все пак ми се струва малко нереално,по тая логика можем всеки път едва ли не да си бягаме и никой не може да ни каже копче..

Utun
02-20-2010, 05:26
Ех айде стига. Нямат право да пишат двойка в час, в който не сте присъствали.

Diam0nD
02-20-2010, 07:13
Не можеш да изкараш двойка в час, в който не си присъствала. :lol: не може ли ? стой и гледай ;) пише им отсъствията ,пише им двойките и после върви доказвай в кой час са ги изкарали ;)

Shadowsogirl
02-20-2010, 07:20
Леля ми ми разказа за сина на колежката си. Бил болен в края на срока, а трябвало да го изпитат по математика. В крайна сметка него го нямало и оная му щракнала двойката. В тоя случай нито има право, нито нищо, ама какво можеш да кажеш. Нищо.
Дали има право или не да ти пише двойка и отсъсствие не знам. Освен да намерите от някъде вътрешния правилник на училището и с него при директорката, според това, което пише там. Само че във вашия случай по скоро бих се примирила, щото поне ако си бяхте тръгнали без да ви види, а пък тя ви видяла и вие тогава..

Diam0nD
02-20-2010, 08:07
Добре де тя да не е тъпа ... ще каже ,че преди 2 часа ги е изпитала и точка . Никъде при оценките не пише дата и час на изпитването . Вървете се помолете да не ги взема под внимание ,а да ви даде ново контролно :)

nIkEnCeTy_bE
02-20-2010, 11:23
Еми така става, като бягате само няколко души. Естествено в нашия клас си имаме един дето си живее по правилници и никога неможем да го накараме да избяга. Един път ни натопи щом сме взели задачите от контролното от другия клас. Нямате право да и се сърдите. В тоя случай си е в пълното право. Ще ви пише отсъствия естествено, като не присъствате в час и ще ви анулира работата, защото сте избягали от контролно, тя не е малумна.

wwe11
02-20-2010, 13:17
В училище нямате ли Ръководство? Отиваш при зам.директор обясняваш ситуацията като пропуснеш,че си знаела,че ще правиш тест питаш дали по Правилника на училището е позволено и ако не да ти го извини тя. Или пък нямате ли Ученически съвет там можеш да намериш съдействие за проблема ти.

nIkEnCeTy_bE
02-20-2010, 16:26
И директора като разбере, че са избягали, и е имало останали ученици, какво мислиш, че ще направи? Абсурт.. :?

wwe11
02-20-2010, 16:52
И директора като разбере, че са избягали, и е имало останали ученици, какво мислиш, че ще направи? Абсурт.. :?

Ако по правилник не е позволено ако ще човек да са убили. Така или иначе са избягали така че директора като разбере няма да е нещо ново. :D Както и да е Ученическия съвет пак остава вариант :P

nIkEnCeTy_bE
02-20-2010, 17:02
То тогава ще ги питам, защо ся избягали, какво е станало.. ще стане еднаа :D в крайна смеетка в тая ситуация учителя си е в пълното право.. ;)

Devotion
02-21-2010, 15:29
Счита се като служебна 2-ка

perli4kaa
02-21-2010, 15:38
Може да напише. При положение, че има останали ученици. Ако избягате целия клас, няма право да пише на нито един отсъствие и двойка. Но тъй като е разбрала, че сте избягали, тя ще ви пише отсъствие затова, че ви няма и сте избягали и двойка затова, че не сте направили теста, а сте избягали. Това е лошото, че не бягате целия клас и си патят някой хора.

gergan4etooooo
02-21-2010, 15:43
на 1 приятел му писа отсъствие, двойка и забележка :lol: :lol:

vesito13
02-21-2010, 18:44
Не знам по закон дали може, но по разбиранията на учителите явно може.

teenems
02-21-2010, 18:59
Например даскалицата ми по география вика преди тест

КОЙТО ИЗБЯГА ЩЕ ИМА 2 !

Еми явно секи даскал пише квото си иска.
Разни изпитват някой който ги дразни ,пишат му 2 и после отсъствие
Изобщо много филми 8-)

Shadowsogirl
02-22-2010, 03:47
Един бях болна и на следващия път даскалката казма, че следващият час ще ме изпита. И след часа ми вика "И да не изчнезнеш някъде, аз така и така ще те изпитам." 8-)

liim0nka
02-23-2010, 17:59
Еми не би трябвало да ти пише, защото не се знае "какво може да ти се е случило"..слава богу нищо, но може да е по здравословни причини, а после да извиниш отсъствието..