PDA

View Full Version : Фитнес и Диета



qHuTy
02-18-2010, 14:19
Zdraveite :) Tazi godina sum abiturentka poslednite meseci kachih nqkoe drugo kilce i sega iskam da pootslabna , (po specialno w korema ) Bihte li mi kazali nqkoq dieta s vklucheni oprajneniq ?


Blagodarq wi predwaritelno !

Едит: 1. Да публикуват своите теми и мнения в правилната категория и с текст на кирилица. Теми и мнения, които нарушават това правило ще бъдат редактирани а след 1-ви Април 2009 ще бъдат изтривани.

amk933

nyxu
02-18-2010, 15:01
Според мен не е много хубаво да се натоварваш толкова.. упражнения и диета не е ли прекалено ? Прави коремни преси и се ограничавай малко.. мисля, че това ти е достатъчно.


ПИШИ НА КИРИЛИЦА !!!!!!!

qHuTy
02-19-2010, 08:14
Да , но проблемът при мен че коремът и бедрата са ми като на бременна , даже доста хора започнаха да се шегуват с мен. Вече не ям хляб , а и по цял ден вървя и т.н , но просто нещтата не се получават така затова и ви писах . Благодаря все пак за отговора :)

ImmortalSportFreak
02-19-2010, 08:42
Всякакви видове кардио;скачане на въже..

amk933
02-19-2010, 11:24
Виждам, че си нова и за това няма да заключа темата...
НО те моля от тук нататък да изписваш на КИРИЛИЦА както мненията си, така и заглавията на всички теми, които пускаш.
Ето и правилата: http://www.teenproblem.net/f/pravila.html
Ако имаш проблем с кирилицата, ползвай това: http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php

Благодаря. :)

nyxu
02-20-2010, 21:10
Да , но проблемът при мен че коремът и бедрата са ми като на бременна , даже доста хора започнаха да се шегуват с мен. Вече не ям хляб , а и по цял ден вървя и т.н , но просто нещтата не се получават така затова и ви писах . Благодаря все пак за отговора :)


Коремни преси. 2 дена - 10 коремни, 2 дена - 20 .. и така постепенно ги увеличаваш. 8)

ImmortalSportFreak
02-20-2010, 21:22
Ако ще правиш коремни преси най-добре ги прави на серии.
1-ви ден - 3 серии по 10 с 5 минути почивка
след 2-3 дена - 5-6 серии
след това почваш да правиш серии по 20
Но не прави прекалено много коремни преси.Наблегни на упражненията за сваляне на мазнини-скачане на въже например.Успех.

petetto
02-21-2010, 12:10
Да прави коремни преси,но се и ограничавай защото ако си похапваш много много може да чакиш някое друго килце затова се ограничавай яж здравословно е понякога си позволявай по нещичко по така и тренирай нещо ходе на фитнес и прави коремни преси както казват останалите :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

qHuTy
02-21-2010, 14:00
Благодаря много за съветите :) ще пробвам вариянтите ви :) и ще ви пиша за резултата :–) :-) :-) :-P 8) :) :grin:

nyxu
02-23-2010, 20:03
:)

TomR
02-24-2010, 18:14
Интересни съвети давате обаче...
Нищо лично за авторите, но явно не разбирате от фитнес и поддържане на формата
Какво са 10 коремни преси... то да пръднеш повече калории ще изхабиш...

Най-доброто средство за отслабване е кардиото. Продължителното ходене на бърз ход ако нямаш възможност да бягаш. Друг полезен съвет е качването на стъпала. Също върши работа по 30тина минути дневно ако качваш стъпала.
След това за коремните преси
За корем е най-добре да се кара колело освен всичките упражнения за корем (особено за хора, които искат да отслабват)
Както казах 10 коремни преси са нищо.
Да не говорим за 5 минути почивка между сериите... то за 5 минути почивка.
Най-добре е да правиш комплексни серии от няколко упражнения едно след друго без почивка и след 2 минути почивка да ги повториш.
Можеш да погледнеш в профила ми писал съм статия на тази тема за коремните преси.
При комплексните серии без почивка 20 е добра бройка, но ако избереш да правиш упражнения със стандартния подход - упражнение с 3 серии с почивка между тях и след това да продължиш с друго упражнения повторенията на коремните преси трябва да са повечко. Обикновено аз препоръчвам на максимума на възможностите.

Колкото за диета. Не ти трябва диета за хранене, а ти трябва списък на храните, които да не консумираш.
Например тестяно и други бавни въглехидрати трябва да се ограничават. Особено тестяното. Сладкото също.
Полезен съвет за да не прекаляваш с храната е преди хранене да изпиваш 1-2 чаши вода.
Също така не е хубаво да се яде след 4-5 часа. Можеби само пресни плодове и зеленчуци.
И накрая най-важното при тренировките и храненето е сама да разбереш, кое е най-добро за твоето тяло, но това става с времето. Затова те съветвам да изпробваш различни видове тренировъчни програми.

nyxu
02-24-2010, 21:15
Като за начало коремните преси са перфе ;)