PDA

View Full Version : грип или ???



milicap
02-18-2010, 19:25
Вече повече от месец имам температура - около 37,5 и кашлица. Появиха се и проблеми със стомаха - болки, газове, запек. Ходих при личния лекар, но той почти неми обърна внимание - прегледа ме набързо и каза, че всичко е наред. Да пия Goldrex и чайове за разхлабване. В неделя отидох при дежурния, който за щастие ме прегледа внимателно. Вдигна ми блузата и ми преслуша хубаво гърдите - имам леки хрипове отляво, смъкна ми дънките и ми опипа корема, защото е адски подут и твърд. Каза да си направя снимка на дробовете, кръв и урина. Върнах се в понеделник при личния ми лекар и си направих изследванията - в норма са.
Днес към 3 вдигнах температура - 39,2. Смъкнах я до 38,4 с течен аналгин,но започнах да повръщам. Уплаших се - живея сама, и помолих майката на едната приятелка да дойде до нас, да ме прегледа, тъй като е лекарка. Темпераурата ми ту се повишаваше над 39, ту беше около 38,4. Като дойде лекарката, каза, че първо трябва да ми измери температурата, но не под мишницата, а ректално - беше 39,5! Сложи ми 2 свещички и ми даде смекта против повръщането. Преслуша ме и също каза, че отляво се чува шум. Измери ми още 2 пъти температурата в ануса - беше 39,1, после 38,4. Каза, да си слагам от свещичките тази вечер и да продължавам да си следя температурата, като я меря пак ректално, за да са сравними стойностите, и ако вдигна над 39,да й се обадя. Засега температурата ми е 38,7, поне спрях да повръщам. Нашите не живеят с мен в София и ужасно се притесняват. Карат ме да отида в Пирогов, за да ме прегледат там. Аз се чудя дали има нужда???

theteacher
02-18-2010, 23:26
Постоянната температура със сигурност не е нещо нормално. Означава наличие на инфекция, която продължава много време а това не е добре. При толкова висока температура, която си вдигнала днес може да означава много неща, но наистина е най-добре да отидеш в спешен кабинет, може да има и опасност от сепсис.

milicap
02-19-2010, 05:22
Аз все пак се натоварих на едно такси и отидох в Пирогов. В колата съвсем ми прилоша и стигнах там почти в несвяст Две много мили сестри ме сложиха да легна в една стая и докато обясня, ми смъкмаха гащите до коленете и ПАК ми сложиха термометър в дупето - бях с 39,8, което е някъде около 39,4 под мишницата. Ужасно е! Оголиха ме и нагоре - вдигнаха ми блузите и ми махнаха и сутиена. Дойдоха 2 - ма лекари - един мъж и една жена и още няколко сестри. Преслушаха ме и двамата - гърдите, корема и гърба, понатиснаха ме тук и там и казаха, че трябва да ми направят клизма. Бяха много грижовни, но беше адски неприятно толкова хора да се въртят около мен, при това и мъж, особено както бях със събути гащи :oops: :oops: :oops: Биха ми 2 мускулни инжекции и ми направиха клизма. Лошото беше, че ми сложиха и система с някакъв подсилващ разтвор и ща не ща, трябваше да се изхождам в подлоги. Накрая дойде трета лекарка с двете сестри - пак ме преслуша и ми измери температурата в ануса. Този път беше 37,7 И така към 5:30 се прибрах вкъщи.
Казаха, че е някакъв вирус, който не съм излекувала напълно. Казаха ми нещо странно, което не знам дали да изпълнявам да си меря температурата ректално, защото била най-точна, а и така се предизвиквало изхождане ВЯРНО ЛИ Е?
Тъкмо се бях унесла и към 7 без нещо на врата се позвъни - майката на приятелката ми мина преди работа - адски мило от нейна страна. Казах й за ходенето до Пирогов - тя много ми се скара, че не съм й се обадила.
Въпреки протестите ми, пак ми сложи термометъра в дупето - каза, че съм дете и няма нищо срамно, но на мен ми е адски неудобно Пак е 38,8 сложи ми 2 свещички, но лошото е, че ми се ходи до тоалетната и не знам колко ще устискам. Колко им трябва, за да се разтворят?
Наистина ли в ануса температурата се мери най-точно :?:

SK0RP10N
02-19-2010, 06:39
Да, защото така се мери температурата вътре в тялото, докато при подмишницата термометърът може да не е достатъчно добре притиснат и да отчете грешна температура

theteacher
02-19-2010, 09:56
В България лекарите, както и цялата система е под всякаква критика просто нямам думи. Как може да изписват пациент в 5:30 сутринта, с температура и то временно свалена от медикаменти, без изобщо да знаят какво му има, без да се направи и едно изследване на кръвта или каквото и да е. Направо пълна трагедия, в България човек да не му се налага да зависи от " лекари " .