PDA

View Full Version : призовки, връчване, отбягване..?



cherinka
02-18-2010, 21:02
Като бях непълнолетна получих призовка да се явя в съда и тогава не помня кой ми беше казал, че понеже съм непълнолетна по никакъв начин не могат да ме задължат да се явя и че ако нещо,трябва да се явя със съгласието на единия или и двамата ми родителя, в тва има ли нещо вярно?
А сега като съм пълнолетна ако получа призовка и не се явя там, където ме викат какво следва? И ако не успеят да ми връчат призовката какво правим?

bulgarche
02-18-2010, 21:35
Би трябвало да ти я връчат лично, а ти да се подпишеш. Мен като ме привикваха погледнаха пълнолетен ли съм, след като се оказах такъв реакцията беше "а, ти като си пълнолетен дай да ти напишем една призовка, че като не дойдеш поне акт да ти напишем".
Ако не се явиш няколко пъти, ще дойдат да те вземат с патрулка и ще те черпят цигари и кафе в РПУ-то или съда :)

cherinka
02-18-2010, 21:40
Благодаря, а като не успят да разберат коя съм какво се случва? Това питам. (И то принципно). Тия призовки имат ли някакъв 'срок на годност'?

UnKnOwNmAtTeR
02-18-2010, 21:44
Просто правиш така че да не получиш призовката :)

cherinka
02-18-2010, 22:02
Просто правиш така че да не получиш призовката :)
Да, но питам какво се случва след това?

Една стара (на възраст) вече бивша моя комшийка така и не й връчиха призовките лично. Мисля, че замина за някъде, а докато си беше тук отбягваше всякакви начини да си ги получи. Както и да е, заведоха се дела срещу нея. Все още се протакват, а онзи ден във вестника имаше статия, че дела, навършили 2 години, без обвиняемото лице да се появи, биват прекратени.

И това ако е вярно оттам се обезсмисля хората да получават призовките си 8-) и някви такива.
А пък май в статията ставаше въпрос само за банките, които завеждат дела към клиентите си, които не са погасили заемите си. То пък ако е така не е ли бая хора да се навъдят да теглят пари, които да не връщат и после две години да се крият?!?!

Хайде, бе, криминално проявените! Разяснете ми!

UnKnOwNmAtTeR
02-18-2010, 22:06
Пробвай:)

realantisocial
02-18-2010, 22:07
Т'ва върши работа само ако деянието, което си извършила не е особено тежко, щото тогава, повярвай ми ще направят така че да си получиш призовката.
За к'во те съдят ? Ако не си се подписала на длъжностното лице, значи не си получила нищо и толкова. Но в един момент ще ти тропнат на вратата, ще те попитат за името ти и после ще те отведат до РПУ, за да ти я връчат барабар с актовете :)

cherinka
02-18-2010, 22:38
Всеки гледа и ИСКА да излезе невредим от всички каши, които е забъркал и никой не обича лошите последствия....
НЕ искам да получа призовката.. НЕ искам да ме разпитват (защото НЕ искам да лъжесвидетелствам) защото знаете една лъжа води до друга, трета, пета, десета, накрая се оплиташ отвсякъде, а аз не съм дорасла за такива неща...
ИСКАМ да знам докато отбягвам шибаната призовка какви са последствията за мен....... (за сега това е единствения начин, за който се сещам)
Да, но дори така могат да заведат дело срещу мен (съдя по майка си,сумати банки я съдят за неплатени дългове и просто като я търсят в нас казвам,че нямам връзка с нея, че са разведени с нашите, че не знам къде е и не взимам никакви призовки, адресирани до нея! Да, но дори така я осъдиха!
Ся не знам досие ли й е отворено, кво що......
Аз съм си невинна (нормално), проблемът е,че никой не го вярва това. И тъй като е така, мисля, че е излишно да се явявам на разпити и т.н, защото дори така ще се наложи да ЛЪЖА (заради приятелското рамо).

Както и да е,натаманихме, че призовки няма да вземам, но след като куките не могат да се свържат с мен ( а и нямам работодател, който примерно да вземе призовката, баща ми не отваря входната врата, а и 16+ часа го няма и няма начин това да стигне до мен,а и си имаме съседско правило - не вземаме съседски пратки,писма от пощенския куриер за наши съседи) кво прайм?
Могат ли да заведат дело? На мама институциите са банките, моята не е така? Само при шибаните банки ли завеждат дела към "липсващите" хора или в конституцията пише, че не само те го могат?
И като заведат дело срещу мен и ме осъдят кво става??? -велик въпрос :D

bulgarche
02-18-2010, 22:43
Стига си се спичала, делото и без теб може да мине, ако изобщо се стигне до там. Колкото и да не ти се занимава, ако не искаш да се притесняваш отиваш, пишеш че нямаш нищо общо и си отиваш.

realantisocial
02-19-2010, 07:32
Държиш се като хлапе на 13. На 13 ли си ?

filmimilmi
02-19-2010, 16:59
Зависи за какво е призовката. Ти така и не каза, оставаш на нас да гадаем. Щом някакви банки са успяли да осъдят майка ти за неизплатени кредити и теб ще успеят да осъдят без значение за колко дълго успееш да се покриеш. А в същото време разправяш, че дори проблема, за който те викат не се отнася директно към теб, а към твой приятел, то какво сложно има в трудно има в това да излъжеш, че нямаш нищо общо и т.н. Не мога да си обясня нещо. Първо не ти се лъже, а второ искаш да ти се размине това да се наложи да излъжеш. Е, дори и в двата случая лъжеш. Във втория просто избягваш лице в лице да се изправиш срещу проблема... Иди и си вземи призовката, може в крайна сметка да се окаже, че всъщност не искат нищо от теб...