PDA

View Full Version : От болестта



moisture
02-19-2010, 10:35
Не знам от къде да започна..Преди година се запознах с едно моче,което страда от Биполярно Разтройство.Писахме си отначало,после излезнахме да пием бира.Купихме си бира от един магазин и я пихме на един изоставен строеж.После пак се видяхме,и пак и отидох у тях.За известно време спряхме дасе виждаме.После пак и всъщтност не разбрах къде сгреших,за да не ми пише.Преди като влизах в мирката след като ме е изпратил си писахме.И може би аз съм виновна,защото му казах,че ме задушава и той се отдаличи.Сега незнам дали е това или има и нещо друго,но е факт че вече нито си пишем,нито се виждаме.Той както казах страда от БАР,психична болест.Стои си само вкъщи и не иска да илзлиза,казва,че му било по-спокойно.И снощи му пратих смс да се видим,днес му писах по скайп.И иска другия месец да се видим,щото както казах така му било по-спокойно.Едва ли не го моля дасе видим и той каза за какво ?
кажете ми какво да правя,къде да ходим ако излезем и мислите ли,че това е от болестта

moisture
02-19-2010, 15:51
взима лекарства и от март месец ще почне да ходи на някаква група,предполагам за помощ

filmimilmi
02-19-2010, 16:05
Ако желаеш да му помагаш остани до него.

moisture
02-19-2010, 16:06
А знаете ли как да му помогна,да го карам да излизаме или какво да правя

moisture
02-19-2010, 16:17
знаете ли някои форум,където да питам психолози,психиатри

valdesbg
02-19-2010, 16:30
Ех, децата взимат непосилни за тях роли.

Я кажи струва ли си да си пропиляваш дните и живота, заради някой си. После ще се вайкаш че не си се налудувала, и ще бъде смешно в очите на всички. Всъщност щом си преценила че искаш да се тормозиш - дерзай :)

За мен не си заслужава.

moisture
02-19-2010, 16:33
на 20 съм не съм дете :o

valdesbg
02-19-2010, 16:35
Искаш - мнение, получаваш го. Защо ми се сърдиш и се засягаш?

filmimilmi
02-19-2010, 17:29
Искаш - мнение, получаваш го. Защо ми се сърдиш и се засягаш?
Защото тя е ВЛЮБЕНА, а ти си мислиш, че един вид "рече и отсече" с коментара си и си помисли, че темата се изчерпа.

valdesbg
02-19-2010, 17:41
Ех, филми, филми.. :)

Децата растат, стават идиоти :)

Lincheto
02-19-2010, 17:45
Принципно може да си на 20 и пак да мислиш пуберски. ( в защита на валдес)

valdesbg
02-19-2010, 17:46
ЕГН-то НЕ определя духовното израстване на даден човек.

Случая е показателен.

moisture
02-19-2010, 17:47
ами аз мога да съм на 20,но нищо лошо не съм направила,просто искам да му помогна защото съм влюбена

valdesbg
02-19-2010, 17:50
Да бе, нищо лошо не си направила. Това си е факт.

Идеята е че се занимаваш с неща, които не са за тоята възраст. А когато станеш на възрастта за тези неща - какво ще правиш?

moisture
02-19-2010, 17:52
Да бе, нищо лошо не си направила. Това си е факт.

Идеята е че се занимаваш с неща, които не са за тоята възраст. А когато станеш на възрастта за тези неща - какво ще правиш?
значи не мога да искам да съм с даден човек и да искам най-доброто за него

Lincheto
02-19-2010, 17:58
ами аз мога да съм на 20,но нищо лошо не съм направила,просто искам да му помогна защото съм влюбена

Хубаво е, че имаш желание. Но само желанието ти в случая не стига.

moisture
02-19-2010, 18:06
знам

valdesbg
02-19-2010, 18:09
Авторке - може. А ако той видимо не го иска, какво правим?

fenastz
02-19-2010, 18:10
Тая болест...уау. Ми вижте се...

moisture
02-19-2010, 18:10
ами незнам,ако не иска няма да се бъркам

justonegirlwithonehope
02-19-2010, 18:47
Нищо не може да стане от раз.Първо направи така, че да е съгласен да се виждате.Ходи в тях, той да идва във вас.Спечели доверието му и направи така, че да се чувства обичан и подкрепян.Ако постигнеш това, от там нататък ще можеш да го убедиш и да излизате по-често и т.н :)

goosebumps
02-19-2010, 19:38
Съвети и напътствия не мога и няма да давам, обаче едно искам да кажа - ти си го познаваш най - добре, и ако го обичаш ще намериш начини да се сближите още повече, да му спечелиш доверието и тн., пък само времето ще покаже. И не е вярно, това че имаш желание е изключително важно, то оттам се почва. Поразтърси се, поразпитай, научи каквото трябва и колкото трябва. Туко виж се окажеш човекът, който ще промени живота му. Достатъчно голяма си, за да прецениш сама за себе си, но е много важно да си сигурна в избора, който ще направиш. И ако си твърдо решена да му помогнеш, не се отказвай, независимо от трудностите. Много е хубаво това, което искаш да направиш за момчето. :)

moisture
02-22-2010, 16:21
Бяхме се разбрали началото на Март да излезем,но аз го накарах за утре.Днес му писах и той каза,че ще е по-сигурен когато почне с груповата терапия.Отложихме излизането и сега се чувствам много зле
Плача,кажете какво да правя
МОЛЯ ВИ :( :( :( :( :( :(

valdesbg
02-22-2010, 16:30
Въх, не думай...

5 поста по нагоре те питах нещо, обаче все едно на радиото разправям...

Акъл имаш ли, нямаш ли...

moisture
02-22-2010, 16:34
ами той каза че иска

PROVOCATIVE
02-22-2010, 16:37
Ех, децата взимат непосилни за тях роли.

Я кажи струва ли си да си пропиляваш дните и живота, заради някой си. После ще се вайкаш че не си се налудувала, и ще бъде смешно в очите на всички. Всъщност щом си преценила че искаш да се тормозиш - дерзай :)

За мен не си заслужава.



Да се занимаваш с такъв човек си е чист мазохизъм! Ще срещнеш друг,наистина по-добре е да не се занимаваш с него...Не можеш да го промениш,каквото и да правиш! Мисли за бъдещето си, зарежи го!

valdesbg
02-22-2010, 16:38
И с какво подкрепя своите думи?

Изобщо - с какво показва някаква сериозност спрямо теб?

moisture
02-22-2010, 16:52
И с какво подкрепя своите думи?

Изобщо - с какво показва някаква сериозност спрямо теб?
с това,че никога не ме е лъгал.Той каза,че имаме някаква шантава нужда един от друг

DevilWish
02-22-2010, 17:04
Нищо не може да стане от раз.Първо направи така, че да е съгласен да се виждате.Ходи в тях, той да идва във вас.Спечели доверието му и направи така, че да се чувства обичан и подкрепян.Ако постигнеш това, от там нататък ще можеш да го убедиш и да излизате по-често и т.н :)
И аз така мисля ;) И все пак може много да съжаляваш след това ;)

valdesbg
02-22-2010, 17:04
Той каза, той, искаше, той това, той онова, той, той, той...

Get it now?

moisture
02-22-2010, 17:09
а примерно утре като съм на училище и като свърша ако му се обадя и кажа аз съм пред вас дали ще слезе да се видим з амалко или ще се ядоса

dedodekster
02-23-2010, 10:59
Малко страничен въпрос към авторката:

Казваш, че си на 20, а ходиш на училище? :-o За кое от двете излъга?

lLady_MooN_RaiN
02-23-2010, 11:02
Училище...? Какво училище, нали си на 20?

И аз мисля, че няма смисъл да се занимаваш с това момче. Има и други момчета по света...Не си струва да се напрягаш излишно и да си хабиш времето за нещо толкова сложно... Такива хора имат нужда от внимание и много търпение, което ти очевидно нямаш...

kykyto
02-23-2010, 16:59
1. Момчето показвало ли е някога СИМПТОМИТЕ на БАР пред теб, ставал ли е маниакален изведнъж състоянието прилича на това на хиперактивност.
2. Когато някой се е бъзикал с него изпадали в състояние на депресия?
Според мен това е силно ПОДТИСНАТ БАР щом го е проявил 1 път и то не много явно... Има някаква друга причина...

soul1199
02-23-2010, 19:16
Ех, децата взимат непосилни за тях роли.

Я кажи струва ли си да си пропиляваш дните и живота, заради някой си. После ще се вайкаш че не си се налудувала, и ще бъде смешно в очите на всички. Всъщност щом си преценила че искаш да се тормозиш - дерзай :)

За мен не си заслужава.

bloodyF
02-23-2010, 21:48
Малко страничен въпрос към авторката:

Казваш, че си на 20, а ходиш на училище? :-o За кое от двете излъга?




а иначе вярно е че такива хора (били с увреждания или сериозни болести) не бива да бъдат изолирани,ама млада си...намери си друг....пък ако мислиш че искаш да си с него ок..ама после да не страдаш ;/

babity
02-23-2010, 22:21
Преди време имах вземане-даване с човек с такъв проблем. Голяма мъка е. Рядко успявах да угодя на настроенията му, да не говоря как съм блъскала и съм се ядосвала докато посто си пишем, защото на моята възраст понякога и на мен емоциите са ми много. Един път направихме пауза в отношенията си, след това започнахме на ново. Защото аз изпитвах някаква извратена нужда да го чувствам като моя собственост. ( 8-) ) Един ден се скарахме, писна ми да не казвам на кое и му заебах магаретата. Та... както казвах, трудно е. Дори много. В момента се чувствам доста егоистично настроена и не мисля, че бих изтърпяла всичките настроения и проблеми на такъв човек.

moisture
02-24-2010, 15:40
ами н ена даскало ама на лекций