PDA

View Full Version : битов шум,кофти проблем



GiRl_FrOm_ThE_MoOn
02-19-2010, 12:07
Здравейте всички ученици,студенти или работещи!Може би някои от вас се е сблъсквал с проблема,в който съм аз сега....Студентка съм в София ,на общежитие съм,вече съм в тази стая от 5 месеца и някъде преди близо 2,3 седмици съседа направи забележка ,да ходя по-тихо,защото много се чувало при него.Първо ни го каза от прозореца си и ние казахме ок,няма проблем.Но след ден,два цъфна на вратата ми и беше ядосан,заплаши ме че ще подаде жалба срещу нас (със съквартирантката),ако не престанем с шума.Не говореше особено спокойно,даже малко ме стресна...,не ми даваше думата аз да се изкажа,както и да е този път можех да го понеса.....След еднаа седмица,къпя се аз и на вратата се блъска много настройчиво..Спрях душа,облякох си халата и попитах кой чука..,никой не отговори,попитах няколкоо пъти докато получа отговор,онзи каза отваряй и тогава се досетих ,че е той..Отворих,оня взе да крещи като обезумял,още малко и имах чувството,че ще ми скочи!!!Беше със съквартиранта си,който говореше съсем спокойно и каза ,че съм им наводнила банята,за което аз какво съм виновна?Всички знаем ,че условията в общежитията не са особено добри!!А онзи арогантния продължи да крещи ,като ме нарече с какви ли не думи,нямало такъв бизон като мене,колко часа съм се къпала,по кое време съм чистила,това че съм си лягала късно ,него не го интересувало,щото той си имал режим!Добре,ама как ще ми държи сметка на мен,какво правя ,по колко време се къпя и кога чистя,човек като чисти не може да не се чуе никъде все пак,нямам безшумна прахосмукачка!!!Та тогава каза ,че бил на границата и щял да подаде оплакване ,да съм се приготвяла да се изнасям от стаята!Каза още куп глупости,че ще имам сериозни проблеми и ще ми направи студентския живот черен!Каквото и да му кажех аз,той ме прекъсваше и ми казваше да мълча когато той говори!!!Казах му,че не мога да живея като мишка и нищо да не се чува,а той отвърна,че ако трябвало така съм щяла да живея!!!Кажете ми какво означава това???Нямам думи от толкова простащина и идиотщина,безочие по този свят!!Казах че съжалявам за наводнението,но явно и това не се брои...Бях много разтроена,след този разговор ,ако може и така да се нарече!!!Обадих се на майка ми да и кажа,какво е станало и тя каза да слезем долу с братовчед ми който не беше от моя блок ,да се разберем с този тип.КАзах и че идеята не е добра,защото този е много агресивен и може да му налети на бой,тя не ме послуша и настоя да се караме с него,не трябвало да се пречупвам!Не става въпрос за пречупване ,а за още повече разправии!!!Бтатовчед ми дойде до моята стая с още един негов приятел ,аз им казах на кратко кво е станало и слязохме долу.Те му говориха съвсем спокойно,а той почна да крещи и да казва - какви са тия биачи ,дето си ми довела,ще се бием ли??Аз му казах ,че искам да се разберем,не да се бием.А тоя от дума не разбираше!!!Каза,че съм го ядосала още повече и утре ще подаде оплакване само срещу мене,не и срещу съквартирантката,защото тя живеела три години там и не си е имал проблеми с нея!Освен това щеше да скочи на бой на братовчед ми ,а той му говореше съвсем културно и цивилизовано,както и неговият приятел!!!За да не станеше по-лошо казах ,като не можем да се разберем цивилизовано ,най-добре да се махаме!
Така стана още по-зле!Добре ,че не се стигна до бой да се чудя какво да правя!!!Вече знаех ,че оплакването срещу мен е сигурно,тогава мн се ядосах и желанието да се изнеса от стаята ми беше голямо!Разбирам се със съквартирантката си ,но не сме приятелки,за мен тя е само добра съквартирантка,но тя не се интересува от моя живот.Като и казах за това,почти нищо не каза,освен че трябва да говорим с домакинката на блока и че този долу го познавала и бил свестен!!!Биел се само с момчета и не посягал на момичета!Представяте ли си един такъв побойник да го нарчат свестен,нямам думи!!!Както и да е,след това приятелят ми дойде при мен,приготвих си чантата и се махнах ,просто не можех да стоя там,не знаете какво е чувството след такива скандали!Аз съм в това мизерно общежитие да за уча,да се развивам ,а не да търпя такива обиди!След като нямам възможност за квартира,с по-добри условия аз съм там и трябва да се задоволявм с това ,което се предлага като условия и всеки да се съобразява с другия!Наистина това е кофти и те първа свиквам,а онзи долу мисли ,че е център на вселената и никой звук не трябва да издава,та дори излиза че аз не трябва да дишам ,за да му е спокойно на него!!!!Изнесох се,изобщо не ми мигна окото.На следващия ден трябваше да отида там за да говоря с домакинката за този проблем!Тя не ми каза нищо,което не съм очаквала!Каза,че трябвало да имаме култура и да се съобразяваме с другите и че той вече е подал жалбата и ще ни извикат дом съвета,да решим проблема,какво ще става с мен,дали ще се изнеса от стаята!Стана ми още по-гадно,че никой не ме защити,съквартирантката беше с мен и почти нищо не каза,даже нямаше нужда тя да е там,като изобщо не ме подкрепи!Ами вече ми е все тая дали ще съм в тази стая,след като е така...Като и сложат някоя кифла и не се разбират ,може би тогава ще съжалява ,че не ме е подкрепила поне малко!!!
След разговора с домакинката,отидох до стаята си точно за половин час ,колкото да се пооправя малко там и излязох,отидох при приятеля си,който беше при наш колега ,в друг блок.Още съм при него и от 3 дни не съм се прибирала в стаята и със сигурност се чувствам по -спокойна!Никой не се подигравал с мен така и не ми е говорил с такива думи като онзи изрод отдолу!!!!Извинявайте за думите,ама и аз имам право да се ядосам нали???Чакам да дойде съобщението от дом съвета,да ходя там и да разрешаваме проблема,че ми писна!!!Искам да живея в мир,без интриги и всякакви простотии!!!Всеки трябва да търси вината и в себе си ,не само в другия!!Аз осъзнавам ,че може би ходя шумно,но не го усещам и как да се промени това???
Може би ви отегчих с тези битови проблеми,но трябваше да споделя и тук...Не знам какво мислите по въпроса,дали сте имали такива проблеми,може да ме мислите за глупава ,не знам,но аз си знам интереса ,имам възпитание и култура,искам да се развивам,но не в такава среда,като в този блок, не обичам конфликтите и проблемите и гледам да не си създавам такива!!!

black_baby
02-19-2010, 12:36
Еми какво се оплакваш?!Ок разбирам за проблемите ти ама иди при приятеля си.Нали там ти е ок?Какво тогава? 8) :-x

GiRl_FrOm_ThE_MoOn
02-19-2010, 14:05
Еми какво се оплакваш?!Ок разбирам за проблемите ти ама иди при приятеля си.Нали там ти е ок?Какво тогава? 8) :-x

Няма да е удобно да се нанеса при него,по простата причина ,че живее с техните и брат си,може би не е трудно да се досетиш,пък и на самата мен няма да ми е удобно да живея там постоянно...Оплаквам се ,може би ,защото имам нужда да споделя проблема си и имам нужда от съвет.

ecstazy
02-19-2010, 16:14
Е тва е българина бе .. :-x много гадно :( не знам какъв съвет да ти дам .. Защо не отидеш при вашите или работа да си наемеш квартира или ..? :-o Надявам се да се оправят нещата и не мисли за оня ..б*си егоиста бе а то не егоист ами и ... няма да почвам да изброявам че .. ;дд :-x

Chacho
02-19-2010, 20:44
Много ограничен кретен. Хич няма да му отстъпваш, откъде накъде ще се махаш от стаята си заради некъв педал? Няма да е единственият с подобен мироглед, с когото ще се сблъскаш. Защо се плашиш от него? Щял да подаде жалба.. От мойта гледна точка нищо нередно не вършиш. Това, че му се е наводнила банята, е проблем на общежитията и по никакъв начин не е свързан с това, кога и колко се къпеш. Не той, а ти си човекът в позиция да подава жалба. Това си е чист психически тормоз! В краен случай помоли да ти потърсят друга стая, но не се изнасяй вкъщи или на квартира, ако не е по-удобният вариант за теб. Учудвам се как братовчед ти е успял да говори културно с него, а не са го натупали хубаво.

Умно момиче си и жалко, че такива интриги ти пречат да вървиш по пътя си. Не давай повече да те мачкат !

ameli
02-20-2010, 08:58
не го пречетох цялото, но схванах г/д за какво иде реч ...

в какво часово време шумиш? между 14-16 и 23-08 нямаш право и може спокойно да подадат жалба с/у теб. ако спазваш това време няма да имаш проблеми :)

anna93
02-20-2010, 09:17
Ако е тези часове - ок, но май този не се е интересувал колко е часът - искал е само това, което на него му изнася и не се съобразява, че и другите имат право на живот!

black_baby
02-20-2010, 11:31
Еми ако не спазваш тези часове ОК затова се оплаква.И се ядосваш,че на съквартирантката ти онзи не прави проблеми-да,защото тя си спазва часовете.Не те е защитила,защото е сметнала,че ти си виновната.Това е. 8)

anna93
02-20-2010, 11:40
^ Или просто не е искала да се занимава с това да я защити.

Sunny_stz
02-20-2010, 15:02
Много ограничен кретен. Хич няма да му отстъпваш, откъде накъде ще се махаш от стаята си заради некъв педал? Няма да е единственият с подобен мироглед, с когото ще се сблъскаш. Защо се плашиш от него? Щял да подаде жалба.. От мойта гледна точка нищо нередно не вършиш. Това, че му се е наводнила банята, е проблем на общежитията и по никакъв начин не е свързан с това, кога и колко се къпеш. Не той, а ти си човекът в позиция да подава жалба. Това си е чист психически тормоз! В краен случай помоли да ти потърсят друга стая, но не се изнасяй вкъщи или на квартира, ако не е по-удобният вариант за теб. Учудвам се как братовчед ти е успял да говори културно с него, а не са го натупали хубаво.

Умно момиче си и жалко, че такива интриги ти пречат да вървиш по пътя си. Не давай повече да те мачкат !


Aз не че искам да се махам от стаята си,просто при такива скандали по-умният отстъпва.Нямам намерение постоянно да имам проблеми с него,може би ме хвана страх от него,защото е по-едър и знам какво могат да направят хора като него,за това съм била и винаги предпазлива!Не бих ходила сама при него да се разправям за това извиках братовчед си,а той е много спокоен човек и никога не излиза извън равновесие,за разлика от онзи тип,който вдигна целия блок с врява!!!Това за психическя тормоз съм напълно съгласна с теб и аз можех да подам жалба преди той да го направи,но просто не ми се занимава,наистина си имам много друга работа!!!Никога не позволявам да ме мачкат ,за това ще му натрия носа пред съвета като ни извикат и всичко ще си кажа ,пък който иска да ме подкрепи,както някой е казал Сам срещу всички,може и и при мен е така ,не знам!!Ще обясня всичко културно ,а онзи ако иска да си блъска главата в тавана от нерви!!!Аман от такива хора значи!!!

Sunny_stz
02-20-2010, 15:10
Еми ако не спазваш тези часове ОК затова се оплаква.И се ядосваш,че на съквартирантката ти онзи не прави проблеми-да,защото тя си спазва часовете.Не те е защитила,защото е сметнала,че ти си виновната.Това е. 8)

Първият път,в който ми направи забележка гледах да ходя тихо и да не стъпвам на пети,но явно разултат е нямало.Бих казала ,че той преувеличава с оплакванията си и те са неоснователни!Радвам се ,че не прави проблеми на моята съквартирантка,с нея или без нея,ще се оправя с този проблем.Ако е нужно няма да съм повече в тази стая и така...Не смятам ,че само аз съм виновната,човек трябва да търси вина и в себе си ,не само в другия.Аз я търся и може би имам вина,но и той няма право така да се държи с хората,това е!!

П.С. Това съм аз,писах от друга регистрация темата,защото на компютъра ,на който бях нещо не ми приемаше регистрацията..

Chacho
02-20-2010, 20:17
За шум може да се подаде жалба дори и да не е в интервала от 14:00 - 16:00 или 22:00 - 08:00. Оплакването е за системен тормоз. Но това е друга тема.


Права си, че понякога по-умният отстъпва, но не и тогава, когато му газят достойнството и се подиграват с човешките му права. Мислих над проблема ти, сериозен е, моите съседи също са доста кофти, но имаме друг вид проблеми. Трябва да си дадеш равносметка, как биха се развили нещата, ако решиш да се бориш за правата си и ако решиш да си мълчиш. Моите принципи са такива, че се опитвам да не се спотайвам, но не значи, че са правилни и не съм си навличал неприятности. Може би не бива да ходиш с братовчед си, а сама да говориш с него.

Между другото, сещам се за един олигофрен, който правеше проблеми на една позната, просто защото тя не беше особено хубава и той си избиваше комплексите.. Според мен човека, с който си имаш работа също е комплексиран и може да е нещо напълно идиотско. Пази си достойнството и ти пожелавам всичко да мине благополучно, без усложнения. Имаш духовната ми подкрепа.

Sunny_stz
02-21-2010, 13:35
Благодаря много за подкрепата Chacho!!Чакам да дойде съобщението кога ще ни вика дом съвета или каквото е там и да се реши какво ще стане.Честно казано не ми пука дали ще съм в друга стая,само дето трябва да се занимавам с пренасяне и такива неща ,а сега не е особено добър моментът...Иначе все повече искам да се изнеса от тоя блок,защото в него само клюкарят и интриганстват,освен това и е 100 годишен и не правят ремонти!!Блоковете на УНСС са къде къде по-хубави,с изолация,ремонтирани!!!Знам ,защото братовчед ми учи там и съм ходила при него,много по-добре е и купони си правят там,а тука изобщо дума не може да става за такива неща,аз вече не си стоя тука от близо седмица,гледам и аз да не се спотайвам като тебе,а дали е правилно,не ме интересува.Като ме викнат да говорим,тогава ще се изправя очи в очи с тях и съседа и ще си кажа всичко!Все пак животът ми не зависи от една стая нали?Само се моля да не ме карат да чакам още много за да се говори на тая тема,защото и аз си имам ангажименти и планове и не мога все в стаята да си стоя и да чакам!