PDA

View Full Version : FCE Speaking проблем



boarder92
02-19-2010, 12:47
Здравеите на 15 съм и тази година ще се явявам на изпита На писмения на пробни тестове изкарвам по над 92%обаче на спиикинга немога да мина 60 госпожата казва че съм много несериозен но аз си мисля че има още мн. време Та какво ще предложите за подобряване на спиикинга нещо филми четене да мисля на англииски ли какво?

Chacho
02-19-2010, 12:54
Да говориш на английски. Аз бях най-добър на speaking-a когато използвах най-често езика. Практиката му е майката. Филми, вестници, книги, списания, музика, интернет - оттам ще си обогатиш речника, с говорене ще изгладиш нещата.

silver_moon
02-19-2010, 12:54
ъъъ, сори че ти ползвам темата да питам, ма да не отварям нова :D , кога е изпитът за FCE ? май месец ми свършва курса upper-intermediate и дали ще имам време да се подготвя или да изчакам следващиата дата :-o

а за да не е оф топик: мисли си на английски, разказвай си на ум какво си правил през деня и подобни глупости, ако си сам у вас даже си и говори, аз така правя 8-) ако можеш намери някой чужденец в скайп и си говорете, ма гледай да не е англоговорящ, а някой който като теб учи английски. Иначе гледането на филми помага, ма за слушане с разбиране, не за говоренето :)

Eliii
02-19-2010, 12:55
Щом е speaking, не е лоша идея да говориш повечко на езика. Намери си някой на твоето ниво и се упражнявайте заедно. :) Успех

Chacho
02-19-2010, 12:58
ъъъ, сори че ти ползвам темата да питам, ма да не отварям нова :D , кога е изпитът за FCE ? май месец ми свършва курса upper-intermediate и дали ще имам време да се подготвя или да изчакам следващиата дата :-o

а за да не е оф топик: мисли си на английски, разказвай си на ум какво си правил през деня и подобни глупости, ако си сам у вас даже си и говори, аз така правя 8-) ако можеш намери някой чужденец в скайп и си говорете, ма гледай да не е англоговорящ, а някой който като теб учи английски. Иначе гледането на филми помага, ма за слушане с разбиране, не за говоренето :)

Юни мисля че беше лятната сесия, някъде към средата се беше паднала мойта (около 16). Или Юни или Юли. Cambridge ESOL търси в гугъл.