PDA

View Full Version : За хората с ниско самочувствие



fogdog
02-19-2010, 16:44
Здравейте с тази тема искам да
се обърна към всички който са били
обект на подигавки в училище.
Тези които се оставят да ги осмиват
да ги тъпчат са мого зле (моля не се
обиждайте ама е истина). :? :? :?
Чуйте ме и на мен ми се подиграваха
преди. Знам колко е лесно да се даде
съвет но мога да ви кажа че ако
търпите това унижение от някакви
накипрени нищожества които се мислят
за нещо по важно от другите то
много грешите! Така само вредите на
психиката си като търпите всичко и ви е
страх да се опълчите на "готините" таите
всичко в себе си но идва момент в който
няма как да не избухнете и то за вряло
не кипяло и то на кого?- на приятели, близки,родители. :shock: :shock: :shock:
И вместо да се радвате на това което
имате: дали ще е един приятел или два
няма значение важното е да не си проваляте
детството и щастнието заради някви
пикли/пикльовци които имат нагоста да
се определят за готини и да дразнят другите.
:shock: :-x :x
ХОРА ЖИВОТЪТ Е ЕДИН не позволявайте на
другите да ве го провалят!!!!!!!!! :o

nIkEnCeTy_bE
02-19-2010, 16:51
Прав/а си .. точно това вече не допускам да правят хората с мен. твърде много се привързвам към хората и в дадени моменти позволявам да ме тъпчат, но стига толкова. Преди в долните класове и на мен ми се подиграваха, гадно, но и такива моменти има. Сега вече в гимназията всичко се обръща не шега и аз не се обиждам, щот и аз тропам. Няма да позволява на някакви убитаци да ми провалят гимназиалните години. Вече не допускам да ме тъпчат хората! ;)

Eliii
02-19-2010, 17:10
Така е... Много хора са ми се подигравали и чувството наистина е гадно. Важното е да успееш да го преодолееш. :)

Collapse8
02-19-2010, 17:26
И как да не им се подиграваш?! Слабоумните депресари не заслужават добро отношение. Едва когато стъпят сами на краката си тогава може ...дори повече. О колко не обичам идиоти,на които целия свят им е крив и които вечно мрънкат и се оплакват за всичко...живота им била нз си какъв. Тва е огромна слабост. Никой не харесва слабите. И докато продължават да се комплексират,депресират и самообвиняват и не се обичат...ще пъдат тъпкани...и както се казва:

Ако лазиш по земята,не трябва да се сърдиш когато те стъпчат.

Или нещо такова...*

Lucho
02-19-2010, 18:05
Пф...някой да ти е искал мнението ? НЕ. Като започнете да философствате с такива теми, чак изпростявате. Какво самочувствие да имам, ако например, явно или не знам, че не ставам - че нито момичетата ме харесват, нито се харесвам на око...какво ? Голямата превземка ? Вижте ме кой съм ? НЕ ! Не става ! Като нямаш какво да покриваш, за кво ти е покритие?

Collapse8
02-19-2010, 18:10
Трябва да се обичаш. Оо

Collapse8
02-19-2010, 18:11
Пф...някой да ти е искал мнението ?

Да. Автора иска мнението на всички. Дори и да не го правеше щях да си го дам,защото имам това право.

Chacho
02-19-2010, 19:54
Пф...някой да ти е искал мнението ? НЕ. Като започнете да философствате с такива теми, чак изпростявате. Какво самочувствие да имам, ако например, явно или не знам, че не ставам - че нито момичетата ме харесват, нито се харесвам на око...какво ? Голямата превземка ? Вижте ме кой съм ? НЕ ! Не става ! Като нямаш какво да покриваш, за кво ти е покритие?

"За кво ти е самочувствие" искаш да кажеш. Самочувствието не означава да се перчиш с външния си вид или нещо друго. Това е по-скоро позьорство. Да имаш самочувствие означава да си уверен в качествата си, да се уважаваш като личност и да заемеш мястото си в живота. А това да имаш цял живот пред себе си и да се примириш, че че не можеш да успееш, било то в любовта, в някоя мимиолетна връзка, в професионален план, като родител и каквото още се сети човек, е просто жалко. Ненавиждам такава безпереспективност и хората, които имат подобни комплекси са изключително асоциални.

AFT
02-19-2010, 19:59
Collapse8, а на тъпкачите за кво им е да се отнасят така с хората? Те к'во печелят? Да не станат по-красиви, по-умни или по-забавни като се държат отвратително с околните? Не. Тогава? Да, "слабите" трябва да не се дават и така нататък, но не може всеки да е "силен" - някои просто не искат, някои просто искат да си живеят живота. По-скоро "силните" трябва да си гледат работата и да не се бъркат в чужди животи, щото накрая всеки си получава заслуженото.
Не, не съм била обект на някъв системен тормоз или нещо такова. Просто не обичам тъпанари и хора, които се опитват да се "издигнат" на гърба на другите.

Collapse8
02-19-2010, 20:00
Сцена от Боен клуб ли виждам Оо <3

Chacho
02-19-2010, 20:03
Сцена от Боен клуб ли виждам Оо <3

Да 8) Наздраве за добрия вкус към киното! ;)

Collapse8
02-19-2010, 20:08
Collapse8, а на тъпкачите за кво им е да се отнасят така с хората? Те к'во печелят? Да не станат по-красиви, по-умни или по-забавни като се държат отвратително с околните? Не. Тогава? Да, "слабите" трябва да не се дават и така нататък, но не може всеки да е "силен" - някои просто не искат, някои просто искат да си живеят живота. По-скоро "силните" трябва да си гледат работата и да не се бъркат в чужди животи, щото накрая всеки си получава заслуженото.
Не, не съм била обект на някъв системен тормоз или нещо такова. Просто не обичам тъпанари и хора, които се опитват да се "издигнат" на гърба на другите.


Целта не е да се издигнат или просто за кеф да им се подиграват. За да промениш един тъп човек трябва да му покажеш първо какъв боклук е. О и това не е обида. Всъщност...трябва да се обиди и да се мотивира да стане НЕЩО,а не само да се оплаква колко скапан е живота. Ако просто искат спокоен и мирен живот...ок това е нещо съвсем различно...но говоря за всички онези оплакващи се и мрънкащи неща,които не знаят за какво живеят дори.


Имах една в скайп,която беше страшно отворена 15 годишна лигла...даже и името й не знаех де...казах и най-искрено и убедително че е глупава,след което й казах защо е такава...също доста убедително. Казах и че трябва да има някакъв начин,за да се почувства гузно,кофти...така и стана. Накрая спря да пише,а преди това ми се обясняваше защо е станала толкова отворена...тъпи оправдания разбира се получих,но започнах да водя що годе нормален разговор без лигави и жалки обиди от нейна страна.
И като за последно...към всички с ниско самочувствие...
самосъжалението е ужасно тъпо нещо....не го правете,страшно жалко е. Обичайте се. Оо

Collapse8
02-19-2010, 20:09
Сцена от Боен клуб ли виждам Оо <3

Да 8) Наздраве за добрия вкус към киното! ;)


Любимия ми филм и книга <33 психарчее

Chacho
02-19-2010, 20:09
Collapse8, а на тъпкачите за кво им е да се отнасят така с хората? Те к'во печелят? Да не станат по-красиви, по-умни или по-забавни като се държат отвратително с околните? Не. Тогава? Да, "слабите" трябва да не се дават и така нататък, но не може всеки да е "силен" - някои просто не искат, някои просто искат да си живеят живота. По-скоро "силните" трябва да си гледат работата и да не се бъркат в чужди животи, щото накрая всеки си получава заслуженото.
Не, не съм била обект на някъв системен тормоз или нещо такова. Просто не обичам тъпанари и хора, които се опитват да се "издигнат" на гърба на другите.

"Силен" не означава човек с отвратително дуржание, както и "слаб" не значи непорочен. Силен е не този, който се налага, а този, който мотивира.

ПС: Двоен пост. Яко, а? ;)

Lucho
02-19-2010, 20:23
Пф...някой да ти е искал мнението ? НЕ. Като започнете да философствате с такива теми, чак изпростявате. Какво самочувствие да имам, ако например, явно или не знам, че не ставам - че нито момичетата ме харесват, нито се харесвам на око...какво ? Голямата превземка ? Вижте ме кой съм ? НЕ ! Не става ! Като нямаш какво да покриваш, за кво ти е покритие?

"За кво ти е самочувствие" искаш да кажеш. Самочувствието не означава да се перчиш с външния си вид или нещо друго. Това е по-скоро позьорство. Да имаш самочувствие означава да си уверен в качествата си, да се уважаваш като личност и да заемеш мястото си в живота. А това да имаш цял живот пред себе си и да се примириш, че че не можеш да успееш, било то в любовта, в някоя мимиолетна връзка, в професионален план, като родител и каквото още се сети човек, е просто жалко. Ненавиждам такава безпереспективност и хората, които имат подобни комплекси са изключително асоциални.
Ама си живеят живота тия хора, нали ? Живи са тук и сега. Света не е само за красивите и напористите, нали? Ако всички бяха напористи, к'во става ? Жабата - според гьола. Иначе не става. И пак ще те питам - ето, хубаво, аз усещам, аз го знам, фактите са такива, че НЯМА НИЩО ЗА ПОКРИВАНЕ, е кажи ми, защо да напъвам да слагам покривало ? Защо ми е тоя гланц, като няма какво да гланцирам ?

Collapse8
02-19-2010, 20:30
Пф...някой да ти е искал мнението ? НЕ. Като започнете да философствате с такива теми, чак изпростявате. Какво самочувствие да имам, ако например, явно или не знам, че не ставам - че нито момичетата ме харесват, нито се харесвам на око...какво ? Голямата превземка ? Вижте ме кой съм ? НЕ ! Не става ! Като нямаш какво да покриваш, за кво ти е покритие?

"За кво ти е самочувствие" искаш да кажеш. Самочувствието не означава да се перчиш с външния си вид или нещо друго. Това е по-скоро позьорство. Да имаш самочувствие означава да си уверен в качествата си, да се уважаваш като личност и да заемеш мястото си в живота. А това да имаш цял живот пред себе си и да се примириш, че че не можеш да успееш, било то в любовта, в някоя мимиолетна връзка, в професионален план, като родител и каквото още се сети човек, е просто жалко. Ненавиждам такава безпереспективност и хората, които имат подобни комплекси са изключително асоциални.
Ама си живеят живота тия хора, нали ? Живи са тук и сега. Света не е само за красивите и напористите, нали? Ако всички бяха напористи, к'во става ? Жабата - според гьола. Иначе не става. И пак ще те питам - ето, хубаво, аз усещам, аз го знам, фактите са такива, че НЯМА НИЩО ЗА ПОКРИВАНЕ, е кажи ми, защо да напъвам да слагам покривало ? Защо ми е тоя гланц, като няма какво да гланцирам ?


Ако ти е добре така...такъв какъвто си и си щастлив не ти е нужно да покриваш нищо...но ако си недоволно мрънкало.. ^^

Chacho
02-19-2010, 21:00
Пф...някой да ти е искал мнението ? НЕ. Като започнете да философствате с такива теми, чак изпростявате. Какво самочувствие да имам, ако например, явно или не знам, че не ставам - че нито момичетата ме харесват, нито се харесвам на око...какво ? Голямата превземка ? Вижте ме кой съм ? НЕ ! Не става ! Като нямаш какво да покриваш, за кво ти е покритие?

"За кво ти е самочувствие" искаш да кажеш. Самочувствието не означава да се перчиш с външния си вид или нещо друго. Това е по-скоро позьорство. Да имаш самочувствие означава да си уверен в качествата си, да се уважаваш като личност и да заемеш мястото си в живота. А това да имаш цял живот пред себе си и да се примириш, че че не можеш да успееш, било то в любовта, в някоя мимиолетна връзка, в професионален план, като родител и каквото още се сети човек, е просто жалко. Ненавиждам такава безпереспективност и хората, които имат подобни комплекси са изключително асоциални.
Ама си живеят живота тия хора, нали ? Живи са тук и сега. Света не е само за красивите и напористите, нали? Ако всички бяха напористи, к'во става ? Жабата - според гьола. Иначе не става. И пак ще те питам - ето, хубаво, аз усещам, аз го знам, фактите са такива, че НЯМА НИЩО ЗА ПОКРИВАНЕ, е кажи ми, защо да напъвам да слагам покривало ? Защо ми е тоя гланц, като няма какво да гланцирам ?

Живи е силно казано. По-скоро съществуват. Другия живот ли чакаш, какво? Ако смяташ, че нямаш покритие, работи върху себе си. Човешко е да не си идеален, да не си се родил красив, да не си умен колкото великите мозъци. Да не работиш върху себе си обаче е жалкото. Не съм казвал да се правиш на такъв, какъвто не си. Да оценяваш положителните си качества е също толкова важно, колкото да си наясно с отрицателните си. Гланца е за да покажеш на самият себе си, че си човек с достойнство, че и ти имаш своето място на този свят. А всеки има какво да гланцира. Бъди критичен, бори се със себе си и останалите за това, в което вярваш и се развивай! Жив и здрав!

ospower
02-19-2010, 21:03
Има си хора за всичко. Представете си, че всички бяха с голямо самочувствие. Тогава нямаше да има пред кого да го демонстрират.

Lucho
02-20-2010, 06:17
Пф...някой да ти е искал мнението ? НЕ. Като започнете да философствате с такива теми, чак изпростявате. Какво самочувствие да имам, ако например, явно или не знам, че не ставам - че нито момичетата ме харесват, нито се харесвам на око...какво ? Голямата превземка ? Вижте ме кой съм ? НЕ ! Не става ! Като нямаш какво да покриваш, за кво ти е покритие?

"За кво ти е самочувствие" искаш да кажеш. Самочувствието не означава да се перчиш с външния си вид или нещо друго. Това е по-скоро позьорство. Да имаш самочувствие означава да си уверен в качествата си, да се уважаваш като личност и да заемеш мястото си в живота. А това да имаш цял живот пред себе си и да се примириш, че че не можеш да успееш, било то в любовта, в някоя мимиолетна връзка, в професионален план, като родител и каквото още се сети човек, е просто жалко. Ненавиждам такава безпереспективност и хората, които имат подобни комплекси са изключително асоциални.
Ама си живеят живота тия хора, нали ? Живи са тук и сега. Света не е само за красивите и напористите, нали? Ако всички бяха напористи, к'во става ? Жабата - според гьола. Иначе не става. И пак ще те питам - ето, хубаво, аз усещам, аз го знам, фактите са такива, че НЯМА НИЩО ЗА ПОКРИВАНЕ, е кажи ми, защо да напъвам да слагам покривало ? Защо ми е тоя гланц, като няма какво да гланцирам ?

Живи е силно казано. По-скоро съществуват. Другия живот ли чакаш, какво? Ако смяташ, че нямаш покритие, работи върху себе си. Човешко е да не си идеален, да не си се родил красив, да не си умен колкото великите мозъци. Да не работиш върху себе си обаче е жалкото. Не съм казвал да се правиш на такъв, какъвто не си. Да оценяваш положителните си качества е също толкова важно, колкото да си наясно с отрицателните си. Гланца е за да покажеш на самият себе си, че си човек с достойнство, че и ти имаш своето място на този свят. А всеки има какво да гланцира. Бъди критичен, бори се със себе си и останалите за това, в което вярваш и се развивай! Жив и здрав!
Хубаво, уе, ама нека гланца да е от нещо хубаво - наука, работа, постижения...а не сух гланц, което се стремите да втълпите на хората, четящи темата... Не и сух гланц.

fogdog
02-20-2010, 13:00
За да промениш един тъп човек трябва да му покажеш първо какъв боклук е.

С каква наглост си тръгнал да променяш хората според твоите представи за готин човек. :shock: :shock: :shock: Ти не определяш кой е боклук и кой- не. Този който се опитваш да промениш може да си се харесва такъв какъвто е!

Collapse8
02-20-2010, 13:10
За да промениш един тъп човек трябва да му покажеш първо какъв боклук е.

С каква наглост си тръгнал да променяш хората според твоите представи за готин човек. :shock: :shock: :shock: Ти не определяш кой е боклук и кой- не. Този който се опитваш да промениш може да си се харесва такъв какъвто е!

Това го казах аз аз аз. *подскача и маха с ръка*
Сам го каза. Според моите представи ще го променям както на мен ще ми хареса. Ако си се харесва такъв какъвто е - хубаво. Но да се се остава да го тъпчат и да не се оплаква.

П.П Няма специални хора. За това казах,че "боклук" не е обида.

AFT
02-20-2010, 13:58
Едно е да кажеш на тъпа кифла, че е яко зле и трябва да слезе на земята, друго е да обиждаш и да нараняваш психически и физически човек, който е просто по-срамежлив и/или има различни интереси от всички останали. Първото и аз съм го правила. А второто много рядко води до променяне на човека към хубаво, повечето стават още по-затворени, някои стават хора тип Педро Алонсо Лопез даже. Ако искаш да накараш някой да добие повече самочувствие, не е нужно да го тормозиш, може пък и да се държиш добре с него и по някъв по-човешки и приятен за двамата начин да му покажеш "правилния път".


P.S. Имам странното чувство, че не сме много много на една страница. ;д
P.S.2 Collapse8, честит нов профил. (;

Sham
02-20-2010, 17:27
//всеки си бае, каквото си знае, аз разговор не видях, нито тези, нито обща тема дори:Д

пояснение:
смиреност не винаги значи ниско самочувствие. Дори, смея да твърдя, по-често е еквивалент на точно обратното - задоволителна самооценка на един хармоничен човек, на когото му е през ____ за даден безличен колективен персонаж.

//все пак се изяснете за какво си говорите, защото отстрани стои монологично всеки пост.)