PDA

View Full Version : Обучение в Дания



Yoana
02-19-2010, 18:00
Здравейте! Имам амбициите след като завърша гимназия да продължа обучението си в чужбина. 11 клас съм, профилиращи предмети са ми информатика и математика, така че съм се насочила към компютърна анимация, програмиране, роботика. Ходих на изложението на ИНТЕГРАЛ преди 2 седмици и общо взето се насочих главно към Дания, защото там обучението е безплатно(е, да, разходите за живот са по-големи, но все пак няма нищо безплатно). Няколко университета в Англия също ми харесаха, но таксите не са ми по джоба. Ако някой от вас учи в Дания, може ли да ми отговори на няколко въпроса? Какви са месечните разходи за живот? На какво ниво са компютърните специалности? Има ли възможности да се работи по време на обучението?
Мерси предварително :)

Yoana
02-28-2010, 19:43
хъх...никой ли не е в Дания?

Nakadah
02-28-2010, 19:46
хъх...никой ли не е в Дания?

чувал съм че в Дания е много хубаво, но не се влияите по модите...

ай то освен обучението да ти е безплатно трябва да помислиш заквартира, храна, транспорт, пералния, къде ще се храниш и тн и тн...

това не е хоп и айде...

Yoana
02-28-2010, 20:17
мм да ясно ми е, че стандарта на живот е по-висок и пак си имаш големи разходи, нищо, че обучението е безплатно. Но ме интересува по-скоро на какво ниво са специалностите... :)

Nakadah
02-28-2010, 20:27
мм да ясно ми е, че стандарта на живот е по-висок и пак си имаш големи разходи, нищо, че обучението е безплатно. Но ме интересува по-скоро на какво ниво са специалностите... :)

не трябва да се питаш на какво нива са специалностите, а каква специалност искаш да следваш, искаш ли да правиш мастер или PhD или просто искаш да си намериш мъжле в университета. Къде искаш да ходиш след като завършиш и тн. Все пак по-добре е да вземеш Bachelor в лесен и евтин университет а после да зимаш мастер в добър, така ще имаш оценките и парите да го направиш. Знаеш ли колко хора познавам дето е така влезнаха в некви има и не завършиха и 2-рата година...

Отговора не се крие в форумите а в главата ти и твойте researches. Трябва добре да се потготвиш преди да правиш каквото и да е... аз лично съм гледал университети 3 години преди да кандидаствам...

wallmart
03-01-2010, 09:29
или просто искаш да си намериш мъжле в университета.

Тука си адски прав... За съжаление за повечето момичета това именно представлява образованието :(

Yoana
03-02-2010, 18:51
моля? Вие ме изкарахтре, че едва ли не на 17 си мисля само как да залъжа някой богат чичко :-o Тъпо че е да кажа, че не съм като повечето момичета, които наистина това търсят, така че ще си замълча. Мерси за информацията :)