PDA

View Full Version : Неприятна миризма на краката !



Jaxon
02-20-2010, 09:20
От доста време имам този проблем.Опитах най-различни средства за премахването му,но просто не мога да се отърва.След като си взема нови обувки или маротонки и след известно време отново се получава неприятната миризма.Задължително като се прибера измивам и подсушавам крата си,пръскам обувките със спрей за обувки,а краката със спрей за изпотяване.Миризмата намалява ,но не изчезва.Прегледах дали нямам някакви гъбички,но всичко си е нормално.Чел съм съвети в форуми и съм ги пробвал,но просто при мен не действат.Може ли да ме посъветвате,какво трябва да направа ?

theteacher
02-20-2010, 11:39
Гледай често да сменяш обувките си, освен това си купи такива, които не са затворени отвсякъде, а имат добро проветряване. Никога не обувай обувки, които си носил предишния ден, гледай да ги оставяш поне 1 ден неносени.

petiam
02-20-2010, 12:44
има лепенки за обувки, които имат приятна миризма ..

KumchoValcho
02-20-2010, 14:05
има лепенки за обувки, които имат приятна миризма ..Лепенки за обувки?

Иначе на мен краката постоянно ми се потят и са студени понякога. Това си ми е като ген, дядо ми е така, майка ми е така.. И не мога да го спра с нищо. Предложете ми някакъв спрей за обувки, ако може.

Jaxon
02-20-2010, 14:24
Това за лепенките ще е интересно,ако има.Освен смяна на обувките няма ли някакво ефикасно лекарство ?

unnamedsz
02-22-2010, 12:01
От доста време имам този проблем.Опитах най-различни средства за премахването му,но просто не мога да се отърва.След като си взема нови обувки или маротонки и след известно време отново се получава неприятната миризма.Задължително като се прибера измивам и подсушавам крата си,пръскам обувките със спрей за обувки,а краката със спрей за изпотяване.Миризмата намалява ,но не изчезва.Прегледах дали нямам някакви гъбички,но всичко си е нормално.Чел съм съвети в форуми и съм ги пробвал,но просто при мен не действат.Може ли да ме посъветвате,какво трябва да направа ?
Възможно е да имаш гъбички, ако смяташ, че проблема не идва от хигиенна гледна точка, отиди на дерматолог. :)

dimi93
02-23-2010, 12:59
Да, но гъбичките са просто блоест от не спазване на добра хигиена! Ако спазваш хигиена дори и да имаш гъбички краката ти няма да миришат! Иначе е нормално - краката на всеки човек си имат специфична миризма, както почти всяко нещо! Не може ако помиришеш кракът ти той да не мирише на нищо! Аз си сменям всеки ден кецовете, както и чорапите! След 1 ден носене ги слагам за пране. Винаги преди лягане си вземам душ. Чорапите ми и краката ми не миришат. Дори понякога майка ми си мисли, че обърквам чистите чорапи и ги слагам за пране :D :D :D А, ако си завираш краката или чорапите в носа и ги душиш нон стоп естествено, че ще усещаш миризма! Дори ръката си да помиришеш и тя мирише по някакъв специфичен начин!

petiam
02-23-2010, 16:07
има лепенки за обувки, които имат приятна миризма ..Лепенки за обувки?

Иначе на мен краката постоянно ми се потят и са студени понякога. Това си ми е като ген, дядо ми е така, майка ми е така.. И не мога да го спра с нищо. Предложете ми някакъв спрей за обувки, ако може.

Да, има такива лепенки .. Имат приятна и хубава миризма.Просто слагаш в обувката, а после кракът ти мирише като че ли си изсипал 1 тон парфюм 8-)

_butterfly_
02-23-2010, 21:37
Възможни причини-
1 обувките- ако е така, смени ги
2 гъбички
3 чорапи- използвай памучни

Ако това не помогне ти препоръчвам да си взимеш Одорекс за крака, аз съм ползвала за подмишници и съм страшно доволна, предполагам и за крака ще върши добра работа, продават го в аптеките

cyclops
02-24-2010, 13:19
провери си хормоните

liim0nka
02-24-2010, 19:07
от обувките-ако отвътре саа от плат, много се спарват краката.Също така когато обувките целите са от плат или кожата е изкуствена.Купувай си от естествена кожа и гледай отвътре да не е плат (макар че повечето са така..), защото наистина спарва. :)

jouli
05-11-2010, 13:01
Я чытаю ваш пост і цалкам згодны з you.Its добры сайтаў sharing.web з'яўляюцца крыніцай інфармацыі, і гэта адзін з іх я знакам яго кнігі і паштовыя ўсе мае сябры, павінен праверыць яго

dark40
05-11-2010, 13:20
Може да е от чорапите :)

titinkaa
05-11-2010, 13:29
Слагай пудра за крака.

kaspichanec
05-11-2010, 18:47
От обувките трябва да е.

alexandr0v
05-11-2010, 20:47
Мий си ги по-често както и използвай пудра за крака!

Manenkoto
05-12-2010, 07:29
Също и сода за хляб да си сложиш в обувките помога доста.

TykaSePisheNick
05-13-2010, 22:58
Гледай често да сменяш обувките си, освен това си купи такива, които не са затворени отвсякъде, а имат добро проветряване. Никога не обувай обувки, които си носил предишния ден, гледай да ги оставяш поне 1 ден неносени.

А аз като нося 1 и същи обувки всеки ден?Не ми миришат краката, стига да си сменям чорапите редовно.И наистина зависи донякъде от обувката.Хубава ли е - не мириши.