PDA

View Full Version : Стягане на бедра и корем.



magicfairy
02-20-2010, 08:23
Знам, че има страшно много такива теми, но колкото прегледах, не намерих отговор на въпросите си.


'Упражненията с клякане дават най добри резултати в борбата със загубата на сантиметри от обиколката на бедрата. Ако стягате и корема докато правите кляканията ще постигнете и плосък стомах освен стегнатите бедра. Можете да правите различни видове клякания, като например. Най-лесния начин да правите клякания е като опрете гръб на стената и бавно се смъквате към земята – приклякайки.'

Значи прочетох това в една статия. Та въпроса ми е.. на 14 съм (карам 15), колко минути на ден или колко пъти да го правя това упражнение и някой има ли идея за колко време горе-долу ще има видим резултат. Също така освен бедрата искам и корема да си стегна, с какви други упражнения мога да комбинирам това. Имам свободно време, но не мога да изляза да тичам в тая поледица сега, а на фитнес не обичам да ходя, така че нещо в домашна обстановка ще ми свърши работа. :)

DollDaggaBuzzBuzz
02-20-2010, 08:35
http://www.dieti-otslabvane.com/node/502

ImmortalSportFreak
02-20-2010, 13:06
Клякания-можеш да правиш 4 серии по 10 на ден.5 минути почивка на серия.За корема-коремни преси.4-5 серии по 10 с 2-3 минути почивка.
Скачането на въже стяга тялото като цяло.Удобно е да го правиш у дома. :)

Ако правиш тези неща през ден или всеки ден ти гарантирам че ще има хубави резултати. ;)

Stellsy
02-20-2010, 14:21
Хм.. това е интересно ще започна и аз да ги правя тези упражнения. Аз също съм на 14 и не обичам да ходя на финтес :-D . Ами от скачането на въже може ли да се стегне някоя част от тялото или да се свали някой килограм ?

Sibel1990
02-20-2010, 14:25
Искам да попитам нещо..
Аз скачам на въже, правя коремни преси, правя и кляканията, но след колко време ще има видим резултат ??? :) :) :)
благодаря предварително ако някой ми отговори . :-)

zoreto
02-20-2010, 16:23
Поне 2 седмици и повече- 1 во тялото да стопи,което не му е нужно и после да започне да се стяга :)

ImmortalSportFreak
02-20-2010, 16:58
Скачането на въже помага за свалянето на кг.Трябва да скачаш интензивно и се потиш качествено съответно сваляш.Но ако хванеш 3 големи калорични шоколада след скачането на въже няма да има полза.Тъй че като огладнееш внимавай към каква и колко храна ще посегнеш. 8-) След 2 седмици ще си проличи ефекта при редовни упражнения.Но по-добре не ги спирайте ами си ги правете редовно.Ако спорт или упражнения се спрат;дори да има ефект нещата се влошават;защото мускулите се отпускат.Появяват се и мазнини.

Sibel1990
02-20-2010, 17:39
zoreto наистина страшно много ти благодаря :grin: :grin: :grin:

zoreto
02-20-2010, 17:47
zoreto наистина страшно много ти благодаря :grin: :grin: :grin:
Няма за какво ;)

Sibel1990
02-20-2010, 17:48
еми аз се старая да скачам колкото мога повече на въже правя коремни преси и клякам за дупенцето, но това с храната ям мн мъничко една филийка допи и без хляб,а в училище какво да кажа има хамбургери еми не смятам да стоя гладна затова ям ги еми няма друго с какво да се нахраня и така ако стоя гладна в дсклото като се върна вкъщи трябва да се натъпкам както съм гладна забравям режима :( еи после каде останаха упражненията трябва да сваля пак същите килограми :shock:

zoreto
02-20-2010, 17:57
защо не пробваш така,аз правя точно така и нямам никакви проблеми
1 сандвич от : 2 филийки хляб Вита без брашно със 6 вида семена,вътре малко масло ама краве (62%)масленост и съренце
1-2 ябълки или морковчета
после се прибирам и обядвам нещо и после заминавам в залата и ходя пеша винаги -няма дъжд,няма сняг
ще се храниш здравословно все пак организма има нужда и от хляб :)
опитай 1 седмица да си носиш от вкъщи 100% е по-хубаво от купените неща (пакетирани ) или хамбургери и закуски :)

dead_princess
02-20-2010, 17:59
Поне 2 седмици и повече- 1 во тялото да стопи,което не му е нужно и после да започне да се стяга :)

Кви 2 седмици бе? Тяло се прави с месеци ..

zoreto
02-20-2010, 18:06
Поне 2 седмици и повече- 1 во тялото да стопи,което не му е нужно и после да започне да се стяга :)

Кви 2 седмици бе? Тяло се прави с месеци ..
е ако предположим ,че няма мн мазнини и пиша ,че ЗАПОЧВА,ДА СЕ СТЯГА, NE `E SE E OFORMQ :?

dead_princess
02-20-2010, 18:07
Поне 2 седмици и повече- 1 во тялото да стопи,което не му е нужно и после да започне да се стяга :)

Кви 2 седмици бе? Тяло се прави с месеци ..
е ако предположим ,че няма мн мазнини и пиша ,че ЗАПОЧВА,ДА СЕ СТЯГА, NE `E SE E OFORMQ :?

Да де, за стягане. И аз нямам много подкожни мазнини, но ефекта от коремните се появи след 3-4 месеца;)

zoreto
02-20-2010, 18:10
Поне 2 седмици и повече- 1 во тялото да стопи,което не му е нужно и после да започне да се стяга :)

Кви 2 седмици бе? Тяло се прави с месеци ..
е ако предположим ,че няма мн мазнини и пиша ,че ЗАПОЧВА,ДА СЕ СТЯГА, НЕ ,ЧЕ СЕ ОФОРМЯ :?

Да де, за стягане. И аз нямам много подкожни мазнини, но ефекта от коремните се появи след 3-4 месеца;)

При мен ефекта се появи точно на 2 рата седмица имах готов горен ред с плочки
:-o

dead_princess
02-20-2010, 18:12
Уау :shock:

по колко коремни си правила на ден? :lol:

zoreto
02-20-2010, 18:19
Уау :shock:

по колко коремни си правила на ден? :lol:
ами 2 серий по 40 като краката са ми сгъната на 90 градуса (дигнати от земята)
и още 2 серий по 30 като единия ми крак е къстосан в/у кояаното на другия крад с обърнато настрани коляно и лакътя на противоположната ръка да опре в коляното ама с прав гръб тоест ляво коляно с десен лакът с извиване :)

Luscious_Heart
02-20-2010, 20:05
Зорето - дай пик?
То тва всъщност е един мускул но е по-особено устроен.
Долният ред се появява най-късно, тъй като там има най-много мазнини.
И те така... Ма по е ефективно ако се правят вдиганията на краката към тялото. Т.е. обратното действие.

zoreto
02-20-2010, 20:31
Снимка на стомаха си нямам,но по принцим съм слаба (повечко ото колкото трябва,ама рисковете на професията ) :-D http://www.prikachi.com/files/13790M.jpg не се вижда нищо освен краката ми.Съжалявам нямам на стомаха :?

ShiZo
02-20-2010, 21:17
Най-универсалното и добро упражнение, което аз съм намирала някога, е за дупе, бедра и най-вече корем.
Заставаш като за лицева опора, но вместо да си по длани, си по лакти. Не само на лакътя, ами от лакътя до дланта, цялата тази част на ръката.
Краката са ти като за лицева опора, на пръсти с вдигнати пети.
Упражнението се състои в това, да си вдигаш дупето нагоре, и тялото става на обратно V, след това до изходно положение, което е на 5см от земята, тялото е право.
Упражнението се прави много бавно, максимално стягане на тялото, то няма как иначе.. По 10 пъти, с почивка от 3минути. Много вода. Това е :)

magicfairy
02-20-2010, 21:35
Благодаря много на всички, ще пробвам с кляканията, мойте си упражнения и това, което ми каза ShiZo. Стискайте палци, после може да се похваля, ако съм успяла. 8-) :)

Sibel1990
02-21-2010, 05:48
Уау :shock:

по колко коремни си правила на ден? :lol:
ами 2 серий по 40 като краката са ми сгъната на 90 градуса (дигнати от земята)
и още 2 серий по 30 като единия ми крак е къстосан в/у кояаното на другия крад с обърнато настрани коляно и лакътя на противоположната ръка да опре в коляното ама с прав гръб тоест ляво коляно с десен лакът с извиване :)

zoreto на колко си ??? :) :)

zoreto
02-21-2010, 09:03
16 :)

dorsichh
02-22-2010, 18:22
искам да питам..какви бяха упражненията за долния ред на корема,подходящи за домашни условия? защото на горния вече почти направих плочки и стнаах доста стегната ;д

zoreto
02-22-2010, 18:27
И аз искам за долния ред,горе вече имам :-o