PDA

View Full Version : Кандидатстване в САЩ



lachoruse
02-20-2010, 09:55
Здравейте.През лятото на 2011 ставам на 13 и затова от сега започнах да се интересувам от обучението в Америка.Мога ли да кандидатствам след 7 клас или трябва след 12.Търся си училище със такса 2500-3000 долара.Има ли такова защото попринцип искам да стана професионален певец и какви документи са ми нужни за кандидатстване след 7 клас.Извинявам се ако има други такива теми. :)

amk933
02-20-2010, 10:08
Има много добри училища най-рано след 8,9 клас,но ще ти трябва SSAT, за който в България не съм наясно как ще се подготвиш за него... В смисъл такъв, че не е най-разпространения изпит. ;)

Разгледай тези училища:
Groton School
Phillips Academy Exeter
Phillips Academy Andover
The Hotchkiss School
The Hun School of Princeton
Concord Academy

Наистина са много добри. Приемът в повечето е need-blind, така че, ако те приемат ще ти дадат стипендия, така че не гледай таксите.

Въпросът е дали ще могат и вашите да те издържат. Ще ти трябват приблизително 500-1000 долара на месец. Самолетни билети... :)

lachoruse
02-20-2010, 10:19
Благодаря за бързия отговор.Най-вероятно ще могат да ме издържат те и без това дават доста пари за мене на месец. :)

ospower
02-20-2010, 10:27
Някой може ли да ми предложи държавни университети в Чикаго с неголяма такса... ако има такива.

amk933
02-20-2010, 11:03
Някой може ли да ми предложи държавни университети в Чикаго с неголяма такса... ако има такива.

Таксата за местни няма да е голяма, но за чужденци, ще е на половината на частен, което предполагам не ти помага много, защото на частния, ако е 50 000 долара, тук ще е 20 - 30 000.

Гледай за стипендии. :)

В Чикаго е известен University of Chicago, но той е частен...Иначе е в топ 10 на света. В Мичиган, са много добри University of Michigan, Ann Arbor и Michigan State. :)

ospower
02-20-2010, 11:07
Мерси за информацията. А каква е цялата процедура с тези стипендии? Кой ги осигурява?

amk933
02-20-2010, 11:15
Мерси за информацията. А каква е цялата процедура с тези стипендии? Кой ги осигурява?

Зависи адски много от университета... :)

Аз съм наясно само с Брашлянената Лига (Харвард, Йейл, Колумбия, Принстън, ЮПенн, Браун, Корнел, Дартмут)...

За другите трябва да четеш в сайтовете им в секцията Financial Aid. :)

ospower
02-20-2010, 11:27
Мерси, ще проверя. А може ли да ми кажеш откъде да си потърся тестове по английски език?

amk933
02-20-2010, 11:39
Какви тестове ще ти трябват?

Виж си университета първо какви са му изискванията.... :)

ospower
02-20-2010, 11:56
Какви тестове ще ти трябват?

Виж си университета първо какви са му изискванията.... :)
http://www.neiu.edu/Home/
Какво ти е мнението за този?

lachoruse
02-20-2010, 12:49
amk933 училищата наистина са много хубави. :) Понеже искам да стана певец има ли нужда да пращам някакъв запис със мои изпълнения или нещо такова... :) Ако ме приемат всяка година ли ще получавам такава стипендия или само през първата година,а през другите ще трябва да си плащам цялата такса? :) Много благодаря за помощта! :)

windowlicker
02-24-2010, 20:04
амк защо така заблуждаваш хората?? :shock:

Ти го изкара все едно който не е кандидатствал него не са го приели и не са му платили обучението. Изобщо не дават на всички...Особено пък на м/ународни студенти..

amk933
02-24-2010, 20:18
амк защо така заблуждаваш хората?? :shock:

Ти го изкара все едно който не е кандидатствал него не са го приели и не са му платили обучението. Изобщо не дават на всички...Особено пък на м/ународни студенти..

Темата е продължена на ЛС и изрично написах, че трябва да си много умен, да имаш много извънкласни дейности, много силни препоръки и есе и страшно добри резултати на тестовете и академична справка, за да имаш шанс. ;)

Това за финансовата помощ изобщо не е вярно. Специално във Exeter и Andover приемът е need-blind и никой не го интересува дали ще плащаш или не. Същото като в Брашлянената Лига. ;)

Целта е да те приемат. Ако те приемат, в повечето такива училища admissions-ът е need-blind и няма проблем с финансите след това...относно обучението. Яденето в Америка е евтино, да излезнеш някъде с приятели събота, неделя, ако изобщо имаш време...1000 долара даже се много.

goshka
02-25-2010, 08:50
Никой не го интересува дали си плащаш... найстина?... lol :-D


ххх ами може би точно ,защото храната е евтина, има такова голямо затлъстяване... а й найстина ли го има или само така говорят...? :D

amk933
02-25-2010, 15:25
Никой не го интересува дали си плащаш... найстина?... lol :-D


ххх ами може би точно ,защото храната е евтина, има такова голямо затлъстяване... а й найстина ли го има или само така говорят...? :D

Има дебели, но според мен не повече от нормалното. Изобщо ги няма легендарните 400 килограмови господа на всеки ъгъл, с които не можеш да се разминеш. Да има пълни хора, но в рамките на нормалното. Да не говорим, че по-младите поколения са луднали по фитнеса. Освен това се спортува страшно много... ;)

goshka
02-25-2010, 17:18
Мхм, навсякъде чета, че извънкласните занимания, спорта и изпитите са най-важни при кандидатстване.

А дипломата играе ли голяма роля? И общата диплома по всички предмети ли се взима или точно определени, индивидуално за всеки университет и специалност?

Има различни "измерения" за извънкласни. За какви се има предвид? Школи, СИП-ове, състезания, олимпиади...?Какво? :-o

За спорта - като предният въпрос...

Пак с мойте въпроси... :smt003 8-)

Nakadah
02-28-2010, 19:40
Здравейте.През лятото на 2011 ставам на 13 и затова от сега започнах да се интересувам от обучението в Америка.Мога ли да кандидатствам след 7 клас или трябва след 12.Търся си училище със такса 2500-3000 долара.Има ли такова защото попринцип искам да стана професионален певец и какви документи са ми нужни за кандидатстване след 7 клас.Извинявам се ако има други такива теми. :)

$3000 като International Student малко трудно!! Даже невъзможно!!!

xSANYAx
03-06-2010, 07:14
Phillips Academy Exeter
Phillips Academy Andover
The Hotchkiss School
The Hun School of Princeton
Concord Academy


Да,прав си,тези са много добри,но за първото,което не съм копнала съм чувала лоши отзиви ..

amk933
03-06-2010, 07:42
За Groton?
Предвид, че целият род Рузвелт е учил и продължава да учи там, много се съмнявам да са смъкнали стандартите...

Може и да си права де. Аз имам познати само из Phillips-ите и Le Rosey, ама то е в Европа... :)

xSANYAx
03-06-2010, 08:04
Ами да,но това е било преди,сега наистина са смъкнали стандартите,както ти казваш

usa4ever
03-10-2010, 19:49
От няколко години ходя всяко лято в USA.Роден съм в България,но от много малак съм излезнал от БГ и Английския ми е нещо като роден език.Имам роднини в Америка и много искам да отида там да уча там,а не само на почивка за 2,3 месеца през лятната ваканция.Та въпросът ми е как мога да кандидатствам за училище там и по точно Miami FL.Стипендиите не са проблем(смисъл не са ми нещо важно,но е хубаво да знам и за тях) .На този етап живея в България.Родителите ми ме подкрепят и са ОК с това мое решение и ще дойдат с мен там.Благодаря предварително!

windowlicker
03-10-2010, 22:01
Първо да се извиня за закъснението...

амк аз не искам да те разочаровам, изглеждаш ми приятен човек, но си в грешка :( гледах им сайтовете специално за тези училища и за едното дори и не пише за международни студенти а за другото си пише че има много ограничени фнанси...

Те по принцип ти гледат родителите ти колко са изкарали и на тая база решават дали ще ти дават някакви пари. Интересува ги и то доста дали си плащаш... Толкова много хора дори американци има дето са ги приели в такива университети и не могат да си позволят да се запишат за съжаление. Аз имам един приятел...

а ти амк кога беше идвал тука и за колко врем е ако мога да попитам :)

usa4ever
03-11-2010, 06:26
Първо да се извиня за закъснението...

амк аз не искам да те разочаровам, изглеждаш ми приятен човек, но си в грешка :( гледах им сайтовете специално за тези училища и за едното дори и не пише за международни студенти а за другото си пише че има много ограничени фнанси...

Те по принцип ти гледат родителите ти колко са изкарали и на тая база решават дали ще ти дават някакви пари. Интересува ги и то доста дали си плащаш... Толкова много хора дори американци има дето са ги приели в такива университети и не могат да си позволят да се запишат за съжаление. Аз имам един приятел...

а ти амк кога беше идвал тука и за колко врем е ако мога да попитам :)
А ако се отиде на място и имам американско гражданство как да действам?

usa4ever
03-11-2010, 06:26
Първо да се извиня за закъснението...

амк аз не искам да те разочаровам, изглеждаш ми приятен човек, но си в грешка :( гледах им сайтовете специално за тези училища и за едното дори и не пише за международни студенти а за другото си пише че има много ограничени фнанси...

Те по принцип ти гледат родителите ти колко са изкарали и на тая база решават дали ще ти дават някакви пари. Интересува ги и то доста дали си плащаш... Толкова много хора дори американци има дето са ги приели в такива университети и не могат да си позволят да се запишат за съжаление. Аз имам един приятел...

а ти амк кога беше идвал тука и за колко врем е ако мога да попитам :)
А ако се отиде на място и имам американско гражданство как да действам?