PDA

View Full Version : K-Lite Codec



martinbrest
02-20-2010, 13:45
Здравейте... имам следния проблем...немога да отварям всички филми...имам инсталиран k-lite codec pack 5.4.4 full ... да си инсталирам друг кодек или ??

slavito007
02-20-2010, 15:51
Какъв е форматът на филма? Каква е резолюцията? Дай инфо за процесора и рамта на компютъра ти. Препоръчвам и да ползваш по-стара версия на кодеците, последните са супер зле. Аз например ползвам версия от 2007 някъде и почти всички файлове ми отваря. :)

doomkillerr
02-20-2010, 21:30
здравей "martinbrest" :)

Първо проблемите с отварянето на "всички" филми може да се дължи на това, че имаш инсталирани и други кодеци, освен тези включени в "k-lite codec pack" - пакета! Най-добре да ни разясниш, какъв точно формат са дадените филми, които не искат да тръгнат! Друго от което може да е проблема е самия плеър! Имай го и това в предвид! 8)

martinbrest
02-20-2010, 21:49
intel celeron 951 MHz, 256 MB RAM

исползвам стара версия на "bs player" и ми дава error-can't open file
а при media player classic - cannot render the file

интересното е че по качествените филми си ги отварям като "dual AC3"
които са приблизително 1,4гб ...то не е един филм само...
последно сам теглил един филм който е 701мб и не ми отвори и намерих същия филм но друг файл който е 800 мб и ми отвори за щастие

doomkillerr
02-20-2010, 22:09
И пак не каза, какъв формат са филмите и клиповете, които не се отварят!!! Най-добре прегледай дали имаш и други инсталирани кодеци, като Xvid, DivX, ffdshow и т.н., тъй като те също взилат в "k-lite codec" пакета, тоест може да се получава объркване между едни и същи кодеци, като в крайна сметка не отварят дадения формат. На мен ми се е случвало подобно нещо много отдавна, когато не бях толкова на "ти" с нещата! Хубаво е да имаш само една версия на даден видео кодек! Прегледай в "Program Files" да не би да имаш инсталирани и други версии, на отделни кодеци! 8)

slavito007
02-21-2010, 14:18
BS player-a e много зле по принцип. Препоръчвам ти VLC player. А и с тези характеристики имай предвид, че най-вероятно няма да можеш да подкарваш HD филми (1280х720 и нагоре), а те най-често са в mkv формат. Но все пак ти не сподели тази подробност 8-)

martinbrest
02-22-2010, 04:39
оо не, за HD филми и дума не става :) .....пробвал съм и все едно гледаш снимки или картинки на slideshow :D
....значи имам в program files една папка за конвертиране на филмови файлове на mp4...това е оригиналната програмка на миниатурното ми mp4 плейерче(MediaCoderSE) и вътре си има папка на codecs...ще я махна от компа и второ ще инсталирам VLC player...давидим ко ще стане