PDA

View Full Version : Проблем с приятелки..



xXlostXx
02-20-2010, 14:08
Проблема ми е следния:
В първи клас се запознах с момиче от нашия кщлас.то учи в нашето училище до втори и после замина за друго училище(тогава не ми беше голяма приятелка - бяхме на здрасти, как си..и нищо повече)
Но в 4-ти клас отново дойде да учи в моето училище и тогава станахме най-добре приятелки ..все още продължава да е в моя клас, но миналата година от 3 класа направиха 2 - тоест в нашия клас имаше нови деца и таи година с едно от новите момичета се сближихме много..Имаме си страшно голямо доверие, споделяме си всичко от-до, без никакви пропуски..Тя също стана най-добрата ми приятелка..В момента аз твърдя че имамдве най-добри приятелки - първото момиче и "новото"(което вече не е толкова ново :D) Но въпроса е, че първото момиче вече не го чувствам като най-добра приятелка, не мога да споделям всичко с нея, просто и нямам доверие, много ме дразни с държанието си от време на време и винаги иска да стане както тя иска, ревнува ме от другото момиче..и например като ми каже"хайде да излезем" едва ли не съм длъжна да изляза с нея - държи ми някакви лекций и т.н. Когато сме само двете се опитва да ме обеди че "новото" момиче е лигаво, лошо и т.н.
Искам да и кажа, че вече не ми е най-добра приятелка, но не мога..
Най-лошото е, че когато съм с другото момичер трябва да се крия, защото тя се сърди и такива работи, а аз се чувствам виновна и едва ли не ме е страх да и откажа..."новото" момиче е добро и приема всичко което и кажа, когато съм с другото момиче тя не се сърди.но другото момиче си мисли че е "върха", че тя е най-добрата и т.н.
И въпреки, че всичко това ме дразни, се страхувам да и кажа всичко това...

Моля ви, дайте съвет..знам, че ще ме помислите за страхливка и т.н. и ако искате ме обиждайте, но все пак помогнете.

SmilezZz
02-20-2010, 14:25
Иначе поговори с "първата" -а и явно щом се държи така,не ти е най-добрата приятелка..Може би иска да й се обърне повече внимание..Не знам дали има начин,освен да поговориш с нея..

Успех !!

П.С - и аз съм в същата ситуация

mrtn
02-20-2010, 15:03
Иначе поговори с "първата" -а и явно щом се държи така,не ти е най-добрата приятелка..Може би иска да й се обърне повече внимание..Не знам дали има начин,освен да поговориш с нея..

Успех !!

П.С - и аз съм в същата ситуация


То по тая логика и авторката не и е такава приятелка, защото ако не беше срещнала "втората", едва ли сега щеше да и е такова държанието към "първата".
Но иначе поговори с "първата" и кажи, че не можеш да бъдеш само с нея приятелка, трябва да има и други хора в живота ти. :)
Успех :)

anna93
02-20-2010, 15:15
Поговори с първата за това, което чувстваш или просто лека полека се отделечи от нея и почни да се движиш повече с втората. Ако първата не е голяма лепка ще те оставя сама и ще разбере, че не искаш да се движиш с нея и ще си намери нови приятелки в класа.

Molzinka
02-20-2010, 15:28
Според мен първата осъзнава, че вече не сте толкова близки и се опитва да те задържи по някакъв начин, но явно просто не се получава, защото знае че не те заслужава :(

the_best_f
02-20-2010, 18:15
Откъде знаеш, че не я заслужава? Не е честно да се чуе само едната страна и да се прецени. Трябват и двете гледни точки, защото иначе не е обективно. И със сигурност историите и на двете момичета (авторката и "първата" й приятелка) ще са суперразлични.
Така... Поговори с приятелката си и й кажи в каква ситуация те поставя. Попитай я как се чувства. Вероятно не е толкова обсебваща, а просто я е страх, че ще те изгуби. Решението дали да сте приятелки оттук нататък е твое. Но каквото и да избереш, кажи й! Защото е уникално гадно да те изгонят (един вид...) без обяснения. Знам го от личен опит. :wink:
Успех!

Daqn4eto0o
02-20-2010, 18:32
Според мен първата осъзнава, че вече не сте толкова близки и се опитва да те задържи по някакъв начин, но явно просто не се получава, защото знае че не те заслужава :(

Shadowsogirl
02-20-2010, 18:35
Абе не ми звучи тая работа с "първата" и "втората" приятелка. Много глупаво звучи.
Според мен гледдаш на нещата много едностранчиво. Поне за миг си представи, че ти си тя и ще видиш, че и на нея не и е лесно да гледа как примерно пет години отиват в кошчето. Пък и защо трябва да им казваш "Еди-коя си, ти вече не си ми най-добрата приятелка." предполагам, че тя добре осъзнава ролята си в момента и парви всичко единствено от страх да не загуби.

yoyoo
02-20-2010, 19:23
Просто въпросното първо момиче ревнува..тя не иска да се отдалечавате и мисли ,че новото момиче е причината.. просто трябва да и покажеш ,че нищо не се е променило ..въпреки че имаш и друга най-добра приятелка.... тва не променя нищо при вас.. но първата е притеснена.. за това се дуржи така.. според мен не трябва да и казваш, че не ти е вече най-добра приятелка ,защото сте били заедно много време и това ,че сега малко те дразни ше отмине .. и спокойно .. всичко ще се оправи.. даже е възможно двете да почнат да се харесват и да станете 3те приятелки..