PDA

View Full Version : Конфликт...



floweeeeer
02-20-2010, 16:26
От седмици насам,като си включа нета,и след няколко минути ми се появява:System error.There is an ip address conflict with another system on the network
:-o някой знае ли как да се справя с проблема?Бтв айпи адреса ми се сменя на всяко свързване към нета.

doomkillerr
02-20-2010, 20:42
Здравей "floweeeeer". :)

Първо ни кажи, по какъв начин се свързваш към интернет, IP адреса, който ползваш динамичен ли или статичен, на БТК ли си или някой интернет доставчик? Питам те тези неща, защото като кажеш "с всяко свързване към интернет имам различно IP, аз поне го разбирам по няколко начина..."! Ако си на интернет доставчик, той дава ли ти "локален" (служебен) ИП адрес или се свързваш с автоматични настройки към мрежата? По принцип за да ти се появява тази грешка с "конфликта" на ИП адресите, най-вероятно някой от твоята "локална" мрежа ползва същия като твоя ИП адрес (ако получаваш интернет от регионален доставчик, най-вероятно някой се опитва да "краде" интернет), а ако получаваш интернет от БТК, тогава рутера (системата) наистина ще ти дава автоматичен ИП адрес с всяко влазане...

П.С. - Обясни малко по подробно, по какъв начин получаваш интернет, с колко компютри се свързваш към интернет (в смисъл, можеш да имаш настолно РС и лаптоп) и т.н. 8)

WILD__BOY
02-21-2010, 07:07
обади се на доставчиците ти :) правят си кирия с теб