PDA

View Full Version : "Requiem for a dream"



nIkEnCeTy_bE
02-20-2010, 18:13
Може темата да е супер тъпа, ама искам тея, които са гледали филма, да си кажат мнението. Питала съм доста хора за филма и всички ми казват да не го гледам. По принцип тоя сорт филми ме плашат, смисъл тея апокалипстичните не. Но съм гледала коментари по филма, казват, че е уникален, че няма друг такъв. Някой пишат аз се психирах, незнаех къде се намирам. Просто ви искам мнението. По принцип рядко се влиая от филмите, не ми въздействат, зависи от филма. Имам чуството, че ако го гледам ще ми стане нещо или ддз. Не ме интересуват наркотици или такива работи :? Просто както казах искам мнението ви за филма.

teenems
02-20-2010, 18:17
Хубав е филма.
Аз го харесах.
Леко странен е но има смисъл в него :)

someone_else_
02-20-2010, 18:22
Пф .. ами зависи от психиката ти .. на мен нито ми хареса, нито ми повлия кой знае колко .. :-o

Diam0nD
02-20-2010, 18:34
Божествен ! :grin:

ospower
02-20-2010, 18:50
Страхотен филм. Елън Бърстин и Джаред Лито бяха просто супер.

MeMyselfI
02-20-2010, 19:42
Уникален филм-ще ти хареса дори и да не си падаш по този жанр.Има много силно въздействие и те кара да се замислиш за много неща, за живота като цяло и изборите които правиш.Според мен трябва всеки да го гледа независимо дали се интересува от наркотици.След тоя филм дори да имаш някво желание да опиташ ще се откажеш-поне при мен беше така.Просто.....

bathory
02-20-2010, 20:26
Седни го изгледай и единствено тогава ще разбереш какво представлява. Гледах го отдавна и бях впечатлена.

ArrowsOfDeath
02-20-2010, 20:29
Изслушай саундтрака на филма първо, за да усетиш нюансите, които го изпълват, а пък после си решавай дали ще го гледаш.
Иначе аз нямам какво да коментирам - любим филм ми е.

Diam0nD
02-20-2010, 20:30
САМО ЦСКА !!! Браво на авторката ! И за да не е спам :


Гледал съм го няколко пъти и след всеки един през целия ден не мога да си пусна нищо друго :) Просто е невероятно въздействащ ! Един приятел каза ,че бил пробал амфети и на другия ден гледал филма и го било страх до иде до хладилника :lol: :lol: ако гледаш филма ще схванеш лафа де :lol:

blader
02-20-2010, 22:31
о...филма е страхотен...определено в училищата могат да престантс цялата пропаганда против наркотиците и просто да пускат този филм...на мен не ми въздейства чак пък толкова много силно(определено го усетих но не е като нещо тотално психиращо...) но пък посланието си е ясно и директно и направо те удря в лицето...
ако си падате по филми които използват подобни похвати при развитието на историята(не говоря за това колко са смислени а по-скоро за психарския елемент...) то тогава вижте Fear And Loothing in Las Vegas и The Passions of Darkley Noun...
иначе ако ви се гледат смислени филми с много силно влияние вижте What's Eating Gilbert Grape и The Brave...
и двата са с Джони Деп но не това ги прави толкова хубави а просто факта че са си наистина гениални...

nIkEnCeTy_bE
02-21-2010, 11:48
Саундрака съм го слушала и си го пускам понякога. Искам да го гледам тоя филм, защото го препоръчват доста хора, които съм питала. Но има чуството, че ще ми повлияе някакси към лоша страна.

Jumbie483
02-21-2010, 12:10
Гледай го.
Филма е силен, не е за всеки, защото не всеки може да го разбере. Но определено не влияе отрицателно.

cookie_master
02-21-2010, 14:21
Филма беше страхотен въпреки,че след това не бях на себе си (може би защото го гледах в 6-ти клас 8-) )

ArrowsOfDeath
02-21-2010, 17:42
Саундрака съм го слушала и си го пускам понякога. Искам да го гледам тоя филм, защото го препоръчват доста хора, които съм питала. Но има чуството, че ще ми повлияе някакси към лоша страна.

Лоша, лоша, колко да е лоша? 8-)
Поздрав с Лятната увертюра :Р

nIkEnCeTy_bE
02-21-2010, 19:05
Ще взема да се психирам 8-) след толкова смъртове само тва ми трябва, ама искам да го гледам попринцип.. и аз незнам вече. Вярвам, че е страхотен, но незнам как ще се почуствам след това. 8-)

Ahhhhh
02-21-2010, 19:09
Уникален филм, но не е за всеки, ако решиш да го гледаш трябва да се настроиш, че няма да остави хубави чувства след гледането.
А пък саундтрака е невероятен, колко пъти съм го слушала и пак не ми е омръзнал.

Nam3less3
02-22-2010, 10:50
Само саундтрака ми хареса в тоя филм, даже май и другаде бях го чувал.
Иначе не усетих никаква драма в него, имаше 1 тъжен момент, а някой други бяха абсурдни. Чудя се защо всеки казва, че супер го кефи тоя филм, сякаш е някаква мода да ти харесва :D Става за едно гледане, но според мен не е кой знае какво, и по-добри съм гледал на тая тема.
Сега някой фен да не се обиди, мнението си е мое, знам че има хора, на които много им харесва.

purpledawn
02-22-2010, 17:38
Не ти е тъпа темата ;д

На мен лично много ми хареса, малко бях стресната след като го гледах, но си струваше..
Гледай го ! :)

ranieri
02-22-2010, 18:19
Мн добре е сниман филма и играта на Лето беше добра , хубав е филма увлекателен хаха Ако тоя филм ви е тежък....

SoStarstruck
02-22-2010, 19:14
Само саундтрака ми хареса в тоя филм, даже май и другаде бях го чувал.
Иначе не усетих никаква драма в него, имаше 1 тъжен момент, а някой други бяха абсурдни. Чудя се защо всеки казва, че супер го кефи тоя филм, сякаш е някаква мода да ти харесва :D Става за едно гледане, но според мен не е кой знае какво, и по-добри съм гледал на тая тема.
Сега някой фен да не се обиди, мнението си е мое, знам че има хора, на които много им харесва.Напълно го разбрах и пак не ми повлия кой знае колко .. Гадно е,да. Но класика в жанра чак пък .. всеки с мнението си. :wink:

Nam3less3
02-22-2010, 19:17
Само саундтрака ми хареса в тоя филм, даже май и другаде бях го чувал.
Иначе не усетих никаква драма в него, имаше 1 тъжен момент, а някой други бяха абсурдни. Чудя се защо всеки казва, че супер го кефи тоя филм, сякаш е някаква мода да ти харесва :D Става за едно гледане, но според мен не е кой знае какво, и по-добри съм гледал на тая тема.
Сега някой фен да не се обиди, мнението си е мое, знам че има хора, на които много им харесва.Напълно го разбрах и пак не ми повлия кой знае колко .. Гадно е,да. Но класика в жанра чак пък .. всеки с мнението си. :wink:А всъщност не разбрах какво има за разбиране във филма :D Освен стандартните неща, че човек не трябва да зима наркотици като е отчаян и т.н.

SoStarstruck
02-22-2010, 19:20
Само саундтрака ми хареса в тоя филм, даже май и другаде бях го чувал.
Иначе не усетих никаква драма в него, имаше 1 тъжен момент, а някой други бяха абсурдни. Чудя се защо всеки казва, че супер го кефи тоя филм, сякаш е някаква мода да ти харесва :D Става за едно гледане, но според мен не е кой знае какво, и по-добри съм гледал на тая тема.
Сега някой фен да не се обиди, мнението си е мое, знам че има хора, на които много им харесва.Напълно го разбрах и пак не ми повлия кой знае колко .. Гадно е,да. Но класика в жанра чак пък .. всеки с мнението си. :wink:А всъщност не разбрах какво има за разбиране във филма :D Освен стандартните неща, че човек не трябва да зима наркотици като е отчаян и т.н.Еми това общо взето,и покъртителните последствия от това. Но нека тия,които са разбрали "дълбокия замисъл",както твърдят,да кажат,аз не съм много компетентна. :)

Nam3less3
02-22-2010, 19:27
Само саундтрака ми хареса в тоя филм, даже май и другаде бях го чувал.
Иначе не усетих никаква драма в него, имаше 1 тъжен момент, а някой други бяха абсурдни. Чудя се защо всеки казва, че супер го кефи тоя филм, сякаш е някаква мода да ти харесва :D Става за едно гледане, но според мен не е кой знае какво, и по-добри съм гледал на тая тема.
Сега някой фен да не се обиди, мнението си е мое, знам че има хора, на които много им харесва.Напълно го разбрах и пак не ми повлия кой знае колко .. Гадно е,да. Но класика в жанра чак пък .. всеки с мнението си. :wink:А всъщност не разбрах какво има за разбиране във филма :D Освен стандартните неща, че човек не трябва да зима наркотици като е отчаян и т.н.Еми това общо взето,и покъртителните последствия от това. Но нека тия,които са разбрали "дълбокия замисъл",както твърдят,да кажат,аз не съм много компетентна. :) Е то една роматична комедия може да има по-дълбок замисъл от това :lol:

Bender
03-03-2010, 20:33
Много тъпо да питаш дали да гледаш филм .. някой може ли да ти каже дали ще ти хареса..
Гледай го пък после ще прецениш струвал ли си е ,разбрала ли си нещо
..

cunt
03-04-2010, 12:26
Може темата да е супер тъпа, ама искам тея, които са гледали филма, да си кажат мнението. Питала съм доста хора за филма и всички ми казват да не го гледам. По принцип тоя сорт филми ме плашат, смисъл тея апокалипстичните не. Но съм гледала коментари по филма, казват, че е уникален, че няма друг такъв. Някой пишат аз се психирах, незнаех къде се намирам. Просто ви искам мнението. По принцип рядко се влиая от филмите, не ми въздействат, зависи от филма. Имам чуството, че ако го гледам ще ми стане нещо или ддз. Не ме интересуват наркотици или такива работи :? Просто както казах искам мнението ви за филма.
По-добре гледай Трейнспотинг.

Mooo6no
03-04-2010, 16:03
Страхотен филм, много натуралистичен и въздействащ. Абсолютно си заслужава да го гледате, както и останалите филми на режисьора Дарън Аронофски

ArrowsOfDeath
03-04-2010, 17:54
Страхотен филм, много натуралистичен и въздействащ. Абсолютно си заслужава да го гледате, както и останалите филми на режисьора Дарън Аронофски

Ще ми се да направя тема "Requiem for a dream OST vs. The Fountain OST", обаче няма много хора да се включат сигурно. Интересно ми е кой саундтрак повече харесват.

Mooo6no
03-04-2010, 18:08
На "The Fountain" е много по-хубав естествено. Clint Mansell е направил величествено изпълнение за "Реквиема", но през целия саундтрак се повтаря един и също мотив. Докато саундтракът "The Fountain" е изключително разнообразен.

ArrowsOfDeath
03-04-2010, 18:48
Засега му имам саундтраците на 9 филма. Случайно да имаш повече негови, че преди търсех, ама голям зор. В соулсийк дирих, ама много трудно.

icegirl95
03-04-2010, 20:23
Smqtam che tva e edin prsoto neveroqten film aa za muzikata da ne govirm prosto e edna ot lubimite mi :) no malcina sa tezi koito mogat da razberat podsmisula na filma :(

Mooo6no
03-04-2010, 21:09
ArrowsOfDeath, истината е в http://rutracker.org/

Ето ги всичките му саундтраци:
http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=702200 (пълна дискографя до 2007-ма)
Към последните му 3 филма:
http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2791430
http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2756595
http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2016713