PDA

View Full Version : Проблем с маската :S



ledenakrasota
02-20-2010, 19:30
Косата ми е ужасна :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: На 16г. и откакто станах на 12 ми се омазнява :cry: Знам,че е от пубертета.Доста неща съм използвала,включително препоръчаните ми от лекари шампоани,но нищо не помага :cry: Омазнява ми се още на вторият ден след измиването :-o

Пробвах белтъчната маска за мазна коса(един белтък се бърка,след това се добавя една ч.л. съл.Пак се бърка и се добавя сок от един лимон и пак се бърка.Така се седи 30 мин). Мисля,че всичко съм направила като хората,но когато отново си я измих(този път не си направих маската),пак се омазни.

Извинете ме,но за първи път си правя маска,защото преди ми казваха,че още повече омазняват косата,но като се има предвид,че е домашна си помислих,че ще има ефект.Имаше,но само до 2-то измиване.А до колкото знам маска трябва да се прави веднъж седмично. :-o

Съжалявам,ако повтарям тема,но никъде не видях точно такава.Съжалявам и за глупавите въпроси,ако ви се струват такива. :cry: :cry: :cry:

bizzskwittka
02-20-2010, 19:34
И моята коса се омазнва много бързо и се къпя през и 2 или 3 дни.

ако някой сподели добри шампоани които е ползвал или някакви маски... ще съм му много благодарна :grin:

ledenakrasota
02-20-2010, 19:37
При мен за кратък период имаше ефект пяната за коса на Лонда http://beautycosmetic.biz/images/londatrendultramousse.jpg :) Пробвай я :)

bizzskwittka
02-20-2010, 19:40
За какво по-точно е тази пяна?
А не се ли получава пърхут или нещо друго от пяната...?
Знам, че не е много полезно да се използва често...
:shock:

ledenakrasota
02-20-2010, 19:43
Аз нямах пърхот и такива проблеми :) Но когато я смених и пак започнах да я използвам нямаше същият ефект :-o

bizzskwittka
02-20-2010, 19:44
Добре де тази пяна не е ли за фиксация ... ?
Или ... е някаква по-специална ? :-o :-o

ledenakrasota
02-20-2010, 19:49
Дам за фиксация :-o

zoreto
02-20-2010, 20:56
шампоан с хума или наска с хума и моята се омазняваше много ама с тая хума мн се оправих :)
Дано помогне и на вас :-)

ShiZo
02-20-2010, 21:09
Топирай се.
Звучи странно, но след като пробвах, осъзнах, че +1ден ми държа свежа косата, след като се топирах след къпане.
Логично е по принцип.. когато се топираш косата ти не се допира до кожата на главата често (източника на омазняване) + когато е топирана тя е на прическа, тоест , не се налага да я пипаш постоянно, да я премяташ и т.н. (другия източник на омазняване)
Пробвай. Нямаш какво да губиш.
Топирането става по следният начин. Разделяш косата както искаш да стои и след това взимаш едно ситно гребенче и лак за коса. Отделяш малки кичури коса и от вътрешната страна топираш до долу, след това пръскаш с лак и премяташ на другата страна. Така до долу. След това от другата страна. Отзад е най-трудно. Час , час и половина-два, зависи от косата ти, за времето.

zoreto
02-20-2010, 21:19
Друг начин е бебешка пудра -като започне да ти се оназнява косата скагаш пудра в корените и тя попива мазното и все едно не е мазна и на допир с чиста :)

Liar
02-20-2010, 21:23
След като омазняването е причинено от пубертета(хормони),как очакваш някакви мазила да го регулират?Пяните,спрейовет е и т.н. помагат,но изсушават косата в корените.Топирането накъсва,но честно казано не знам в какъв мащаб са вредите,защото не се топирам.Ти прецени как ще процедираш,но не се притеснявай да я миеш често,нищо няма да й стане.

ledenakrasota
02-21-2010, 07:43
Благодаря ви много за предложенията :)

zoreto,това не го знаех.А как да я нанеса?В смисъл да сложа малко пудра на ръката и с пръст да я нанеса или направо от шишето,но тогава няма ли да падне много на едно място :shock: Или може би трябва с гребен? :-o

anonimchetou
02-21-2010, 08:13
а защо си мислиш че като си я направиш 1 път маската и омазняването ще спре? трябва постоянство. Е да може наистина тази маска да не ти помага но няма как да видиш след като си си я направила само 1 път.

zoreto
02-21-2010, 09:02
Благодаря ви много за предложенията :)

zoreto,това не го знаех.А как да я нанеса?В смисъл да сложа малко пудра на ръката и с пръст да я нанеса или направо от шишето,но тогава няма ли да падне много на едно място :shock: Или може би трябва с гребен? :-o

аз си слагам малко по пръстите и вртъвам с корените така ми е удобно,пък може и да тръскаш от самата опаковка ,но рискуваш да побелееш :-D

titinkaa
02-21-2010, 09:07
За блясък и омазняване бих ти препоръчала на Елсев шампоана с цитрус и перла,в неделя като я измия чак в сряда я мия пак,мн бавно се омазнява от тоя шампоан,доволна съм :)

ledenakrasota
02-21-2010, 09:43
а защо си мислиш че като си я направиш 1 път маската и омазняването ще спре? трябва постоянство. Е да може наистина тази маска да не ти помага но няма как да видиш след като си си я направила само 1 път.


Точно това питам :) Знам,че маска се прави веднъж седмично.А,ако е повече пъти е вредно.И това се чудя,дали да не я правя първоначално 2 или 3 пъти седмично,но не искам така да експериментирам.Затова,ако можете споделете нещо повече :)