PDA

View Full Version : Тонколони



juliee
02-21-2010, 08:39
Имам проблем с тонколоните на компа и ми се струва , че проблема идва от кабела. Дали ако ги дам на поправка ще стане ?

doomkillerr
02-21-2010, 08:56
Чакай да си погледна "магическо кълбо"... :lol:

П.С. - Ако искаш сериозен отговор от някой, обясни какъв е проблема с тонколоните на РС-то. В кой кабел се съмняваш... този за звука или този с който се захранват с електричество?!?! Ако проблема е в кабела за звука се опрявя, чрез подмяна... по същия начин се оправя, ако е и кабела който се включва в ел.мрежата за захранване на усилвателя за колонките. Имай в предвид, че ако имаш проблеми с качеството на звука, може да е от самата звукова карта или усилвателя на колонките... Айде стига съм предполагал от какво е проблема, а по-добре да изчакам твоя отговор! :)

juliee
02-21-2010, 09:08
Първо , благодаря ти за бързи отговор. Второ , не ги разбирам мног тези неща , така че може да не ти обясня както трябва ). Съмняват ме кабелите за звука. Но те са няколко ( за буфера и за тонколоните).

doomkillerr
02-21-2010, 09:23
Аз имах предвид поне да обясниш, в какво се състои проблема... Какво точно става: не свирят всички колони, има смущения в качеството на звука и т.н.

juliee
02-21-2010, 09:47
Едната колона свири ,музиката прекъсва , свири ту по- силно, ту по-слабо.

Valento
02-21-2010, 11:16
Явно звуковите кабели които отиват към сателитите (колоните) са износени , тръгни от най-малкото към най-голямото ... започни с подмяна на кабелите към колоните!

Chacho
02-21-2010, 12:52
Изключи и включи наново кабелите. Аз се очудих колко често се оказва, че това е проблема, макар и по-често да се случва с ЛАН кабела. Може да пробваш с друга песен/програма, ако е сечело на нещо конкретно, макар че ме съмнява да е това проблема. Ако не е някое от тези неща, сигурно ще трябва да прибегнеш към на Валенто опциите. Почти съм сигурен, че дуум и Валенто са познали и трябва да ги занесеш на сервиз.

ПП: От аудио устройства обикновено разбират повече в магазините за ел. уреди отколкото по тези за компютърна техника. Успех! :)

doomkillerr
02-21-2010, 12:59
А компютъра и буфера с колко кабели се свързват, в смисъл звука само стерио ли е или 5+1, защото проблема може да е и в звуковата карта! Най-добре направи както ти каза "Valento", така ще провериш дали проблема е в кабелите от буфера до колоните... :)

juliee
02-21-2010, 14:55
Добре, мерси на всички.