PDA

View Full Version : ПОМОЩ МОЛЯ ВИИИ



yonsaaa
02-21-2010, 11:31
значи по един проект от даскало отсъствах три седмици това са 12 часа геометрия ии вчера като пристигнах в дасакалото си ми казаха че ще правим кнотролно ааа не мога да наваксам и ми дадоха 20 задачи като знам че една от тях ще се падне.МНОГО ВИ МОЛЯ ЗА ПОМОЩ става дума за подобни т-ци
зад1.Ако страните на два т-ка са по две взаемво успоредни,докажете,че т-ците са подобни
зад2.Докажете,че два пароъгълни т-ка са подобни,ако:
а)са равнобедрени
б)остър ъгъл от единия т-к е равен на остър ъгъл от другия т-к
зад3.Докажете,че два равнобедрени т-ка са подобни,ако:
a)ъглите м/у бедрата им са равни
б)ъгъл при окновата на единия т-к е равен на ъгъл при основата на другия т-к
зад4.Докажете,че два равнобедрени т-ка са подобни,ако бедро и основата на другия т-к
зад5.Основите на 2 подобни т-ка са 21 и 6см,а височината на първия т-к е 7см.Намерете съответната височина на 2-рия т-к.
зад6.Два равнобедрени т-ка са подобни.Единият има бедро 8см и периметър 20см,а другия има перименър 15 см.Намерете:a)коефициента на подобност ии б)основите на 2-та т-ка
зад7.Страните на един т-к са 12 и 7см,а на друг 36 и 21.Ъглите,заключени м/у тях са равни.Подобни ли са т-ците
зад8.В т-к АВС,МN e средна отсечка(М пресича СА и N пресича СВ)Докажете,че т-кМNC е подобен на т-к АВС
зад9.Докажете,че отсечките,коита съединяват средите на страните на т-к,образуват т-к подобен на дадения

зад10.Права успоредна на страната АВ на т-к АВС пресича страните му АС И ВС съответно в точки М и N.Ако АВ.16 см,МN=5 см и разстоянието от върха С до страната АВ е 20 см. намерете разстоянието от върха С до отсечкана МN Eдна ГОЛ,МО ОГРОМНО МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

kalpazanka
02-21-2010, 11:40
Грешен раздел.
Темата се повтаря. http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=320677
Прочети правилата на форума.
kalpazanka