PDA

View Full Version : Схеми и дилеми......



BloomF
02-21-2010, 11:03
Такаааам... знам, че въпроса ми ще ви се стори тъп, ама очаквам съвети, а не упреци.
Вчера казах на момчето, с което се 'зарибяваме' да спре да ми звъни. Определено не му стана хубаво.. все пак от няколко месеца се опитваме да се оправим, ноо просто той е някакъв крив и сърдит за кво ли не, да не говорим каква ревност пада/а аз по ирония на съдбата приемам момчетата, като момичета и се държа приятелски и непринудено към повечето/. И колко пъти ми е казвал, че ме обича.. толкова, че чак почнах да му вярвам. :D А и си имам причини да му вярвам, пък и сякаш чувствах любовта му.... За това време, през което беше част от живота ми сме се карали доста пъти/главно за глупости/. Веднъж му се бях ядосала доста лошо, та му казах да ми се маха от главата. Цял месец издържах без него. Междувременно той ми кликаше от скрити номера, но съм сигурна, че беше той. Тъкмо бях почнала да го забравям, но така бях свикнала с него, че ми беше мн тъпо. И пак започнах да го търся... той веднага отвърна.... Виждаме се само събота и неделя, но това не е голям проблем, защото през седмицата редовно имаше смси и обаждания.
Та да се върнем към началото :D - Вчера му казах да спре да ми звъни... сега ми е малко по спокойно, но и много гадно.. имам чувства - не отричам и няма и да отричам, дори и ако ми каже, че ме мрази! И днес мисля да му звънна да го питам поне как е, кво прави. Да, от една страна сякаш искам да му кажа: "Ехо, още искам да съм с тебе - не ме забравяй или заменяй!". Но от друга искам да го чуя с изцяло топли чувства, защото колкото и да сме се карали, аз го обичам и колкото и да ме е наранявал искам да знам дали е добре....
Та искам да ви питам: ще направя ли добре, ако наистина му звънна? Какво да му кажа? Мислех за какво правиш, как си и тем подобни, но.... все ме е страх да не зацепя...

Бтв: само не ми казвайте, да го чакам той да се обади! Все пак аз му казах да не ми звъни...

onestar
02-21-2010, 11:32
Аз само не разбрах... защо си му казала да не ти звъни повече?

Обади му се, след като искаш, но не го разигравай така. Ако искаш да си с него - бъди, не му давай смесени сигнали.

justonegirlwithonehope
02-21-2010, 11:33
Наистина си в трудно положение, обичаш го, но се чувстваш задушавана .. :( Защо просто не му звъннеш след малко и не му предложиш да излезете, днес е неделя - почивен ден, нали ? Излезте и му обясни, че имаш чувства към него, обичаш го, но ревноста, която демонстрира те задушава.Обясни му, че искаш да си с него, но да спре да се притеснява, за това къде си и с кого си, да ревнува малко по-малко, защото това е една от главните причини за скандалите ви.Дано те разбере и се получи нещо.Късмет ти пожелавам :)

BloomF
02-21-2010, 11:38
Аз само не разбрах... защо си му казала да не ти звъни повече?

Обади му се, след като искаш, но не го разигравай така. Ако искаш да си с него - бъди, не му давай смесени сигнали.


Защото се държи кофти с мене. Пример: сърди се, защото когато дошъл един кой си съм ставала по весела :shock: .. е кво да направя като въпросното момче ръси някакви майтапи, в сравнението с 'моето' момче, което по принцип е мълчаливо и по сериозно. А най тъпото е, че не ми казва, че ми се сърди и аз се чудя кво му става. Друг пример: някаква от новото му училище го била харесвала и ходила зад него. Той ми каза това, тъй като го бях помолила да ми казва всичко, което става. И след 2 дни, за да ме ядоса почна да ми пише смси: Тая цял ден зад мене годи, не ме остава на мира... е като е така що не и каже да се маха... вижда, че аз не ревнувам толкова и се опитва да ме накара... Ии както споменах в първия пост: много лъже. За малки неща, но и това ми стига.. Постоянно ме обвинява какво съм била направила, а неговите си грешки ги смята за нещо нормално. Аз поне се усещам, когато направя нещо лошо и се извинявам. :?

Collapse8
02-21-2010, 11:42
В любовта няма място за гордост и "Аз ще му направя мръсно/лошо/т.н защото той ме обиди/нарани с това и онова."


Едит: Обади му се. Оо

justonegirlwithonehope
02-21-2010, 11:43
Описваш го така всякаш е най-лошия човек в твоите очи.Ако е така защо си допуснала да се влюбиш в него ? Лично аз не се влюбвам или привързвам към хора, които са ми антипатични и държанието им е детско и лигаво според мен :)

BloomF
02-21-2010, 11:48
Описваш го така всякаш е най-лошия човек в твоите очи.Ако е така защо си допуснала да се влюбиш в него ? Лично аз не се влюбвам или привързвам към хора, които са ми антипатични и държанието им е детско и лигаво според мен :)

Късно го осъзнах. А пък в началото, точно характера му много ми харесва. По мълчалив, не е лигавне... обаче след това започна да се сърди за простотии. Мнооого е горд. Но стига да спре с лъжите и с тъпотиите, които понякога прави, бих го приела с всички недостатъци!

onestar
02-21-2010, 11:52
Аз само не разбрах... защо си му казала да не ти звъни повече?

Обади му се, след като искаш, но не го разигравай така. Ако искаш да си с него - бъди, не му давай смесени сигнали.


Защото се държи кофти с мене. Пример: сърди се, защото когато дошъл един кой си съм ставала по весела :shock: .. е кво да направя като въпросното момче ръси някакви майтапи, в сравнението с 'моето' момче, което по принцип е мълчаливо и по сериозно. А най тъпото е, че не ми казва, че ми се сърди и аз се чудя кво му става. Друг пример: някаква от новото му училище го била харесвала и ходила зад него. Той ми каза това, тъй като го бях помолила да ми казва всичко, което става. И след 2 дни, за да ме ядоса почна да ми пише смси: Тая цял ден зад мене годи, не ме остава на мира... е като е така що не и каже да се маха... вижда, че аз не ревнувам толкова и се опитва да ме накара... Ии както споменах в първия пост: много лъже. За малки неща, но и това ми стига.. Постоянно ме обвинява какво съм била направила, а неговите си грешки ги смята за нещо нормално. Аз поне се усещам, когато направя нещо лошо и се извинявам. :?
Според теб имаш ли бъдеще с такъв човек? Няма ли да имате прекалено много проблеми? :-o

Ако все пак смяташ да опиташ - поговори с него. Обясни му тези неща, които написа тук - ако не го направиш вечно ще се карате без и двамата да сте наясно с причината.

justonegirlwithonehope
02-21-2010, 11:52
Ами ако не говориш с него няма как да се промени и да спре с "простотиите".Просто поговорете !

soul1199
02-21-2010, 11:54
Аз само не разбрах... защо си му казала да не ти звъни повече?

Обади му се, след като искаш, но не го разигравай така. Ако искаш да си с него - бъди, не му давай смесени сигнали.


Защото се държи кофти с мене. Пример: сърди се, защото когато дошъл един кой си съм ставала по весела :shock: .. е кво да направя като въпросното момче ръси някакви майтапи, в сравнението с 'моето' момче, което по принцип е мълчаливо и по сериозно. А най тъпото е, че не ми казва, че ми се сърди и аз се чудя кво му става. Друг пример: някаква от новото му училище го била харесвала и ходила зад него. Той ми каза това, тъй като го бях помолила да ми казва всичко, което става. И след 2 дни, за да ме ядоса почна да ми пише смси: Тая цял ден зад мене годи, не ме остава на мира... е като е така що не и каже да се маха... вижда, че аз не ревнувам толкова и се опитва да ме накара... Ии както споменах в първия пост: много лъже. За малки неща, но и това ми стига.. Постоянно ме обвинява какво съм била направила, а неговите си грешки ги смята за нещо нормално. Аз поне се усещам, когато направя нещо лошо и се извинявам. :?кажи му да се видите и поговорете,какво ще става с отношенията ви,какво те тормози и най-накрая се разберете дали ще сте заедно или не

BloomF
02-21-2010, 13:39
Аз само не разбрах... защо си му казала да не ти звъни повече?

Обади му се, след като искаш, но не го разигравай така. Ако искаш да си с него - бъди, не му давай смесени сигнали.


Защото се държи кофти с мене. Пример: сърди се, защото когато дошъл един кой си съм ставала по весела :shock: .. е кво да направя като въпросното момче ръси някакви майтапи, в сравнението с 'моето' момче, което по принцип е мълчаливо и по сериозно. А най тъпото е, че не ми казва, че ми се сърди и аз се чудя кво му става. Друг пример: някаква от новото му училище го била харесвала и ходила зад него. Той ми каза това, тъй като го бях помолила да ми казва всичко, което става. И след 2 дни, за да ме ядоса почна да ми пише смси: Тая цял ден зад мене годи, не ме остава на мира... е като е така що не и каже да се маха... вижда, че аз не ревнувам толкова и се опитва да ме накара... Ии както споменах в първия пост: много лъже. За малки неща, но и това ми стига.. Постоянно ме обвинява какво съм била направила, а неговите си грешки ги смята за нещо нормално. Аз поне се усещам, когато направя нещо лошо и се извинявам. :?
Според теб имаш ли бъдеще с такъв човек? Няма ли да имате прекалено много проблеми? :-o
.

Знам, че ако продължа с него няма да е лесно но... просто не мога да се откажа и това е.. :? Имам милиони причини, поради които да не съм с него, но..

onestar
02-21-2010, 14:07
Аз... така започнах една "връзка" с момче, с което знаех, че не трябва да бъда. И аз имах милиони причини, поради които не трябваше дори да си помислям, че може да се получи нещо, но... не се отказах. Исках го, борех се, получих го... не излезе нищо хубаво. Отношенията ни са сложни, натоварващи, някак... различни. В думите, с които описа това момче виждам "моето". Абсолютни същото държание, изобщо всичко...

Беше грешка, с която все още не мога да се справя.
Не знам защо го разказах... може би, за да те подготвя. Ще имаш още много разочарования, ще прощаваш много, ще ти се иска да кажеш край, но няма да го правиш, защото мисълта да го изгубиш ще ти се струва абсурдна.
Като имам в предвид положението, в което си правилно ще бъде да не задълбочавате отношенията си (май малко си противореча с горните ми постове).
Но за теб май не е от значение кое е правилно? М`да... и за мен не беше.
Опитай щом искаш, но не очаквай да е като в приказка, нито да има щастлив финал.

BloomF
02-21-2010, 14:13
Аз... така започнах една "връзка" с момче, с което знаех, че не трябва да бъда. И аз имах милиони причини, поради които не трябваше дори да си помислям, че може да се получи нещо, но... не се отказах. Исках го, борех се, получих го... не излезе нищо хубаво. Отношенията ни са сложни, натоварващи, някак... различни. В думите, с които описа това момче виждам "моето". Абсолютни същото държание, изобщо всичко...

Беше грешка, с която все още не мога да се справя.
Не знам защо го разказах... може би, за да те подготвя. Ще имаш още много разочарования, ще прощаваш много, ще ти се иска да кажеш край, но няма да го правиш, защото мисълта да го изгубиш ще ти се струва абсурдна.
Като имам в предвид положението, в което си правилно ще бъде да не задълбочавате отношенията си (май малко си противореча с горните ми постове).
Но за теб май не е от значение кое е правилно? М`да... и за мен не беше.
Опитай щом искаш, но не очаквай да е като в приказка, нито да има щастлив финал.

Честно да ти кажа нито очаквам нещо хубаво, нито нещо лошо. Ии наистина не ми е от голямо значение кое е правилно и какви ще са последствията. Единственото, което очаквам и искам е, да бъде близо до мен, по един или друг начин..... :-o

onestar
02-21-2010, 14:40
Обади му се тогава... но не показвай явно, че единственото, от което се нуждаеш е да бъде до теб.

Какви, по-точно, са чувствата ти към него? И... кои са по-основните причини, поради които мислиш, че не трябва да си с него?

vesito13
02-21-2010, 16:08
Обади му се! Още повече щом го искаш :)
И ако искаш да имате връзка заедно, ще трябва много хубаво да си поговорите, дори ако е нужно, си поставете някакви условия, за да решите проблемите ;)

JackSparrow
02-21-2010, 17:09
ти знаеш ли какво искаш от него? :shock: :?

skateprinces19
02-21-2010, 17:40
Мен ако питаш наистина е малко сложно, защото хем го искаш до себе си, хем те задушава .. Според мен решението е както казаха вече да говориш с него, ние тук сме някаква неотрална територия, ние не можем да знаем точно какви са ви отношенията и до каква степен ти е омръзнало от всичките тези глупости .. Поговорете, но според мен не трябва да залагащ много на тази връзка, просто няма смисъл .. :-)

Take_That
02-21-2010, 17:49
Обади му се.... ама и двамата за бой правите ..... :D

BloomF
02-21-2010, 18:07
Обади му се.... ама и двамата за бой правите ..... :D

:D :D :D :D

Говорихме вече. Ем май се оправихме де, ама ше съм сигурна, чак след като ми звънне пак... ама мисля, че това, че когато го питах дали ме обича и той каза "Не знаеш ли? Много ясно!" е достатъчно..

Мерси за всички съвети :) :) :)

onestar
02-21-2010, 20:14
Пиши пак за по-нататъшно равитие. :) :) :)

bebchity93
02-22-2010, 06:54
така и така сме се заговорили за такава теам прочетох всичко и разбрах че не само тя имам проблем с моя притятел сме 1 година и половина и напоследък само се караме за какво ли не за всякакв иглупости,той се сърди за най малкото аз гледам да избегна комфликтите а той задълбочава и задълбочава направо нз какво да правя опитах се да говоряс него той ми обещаваше че няма да се караме че щегледа да избягва конфликтите а какво прави караем се постояно и знаете ли накрая с какъв номер излиза край вс всърши нз си каво не искам да те виждам и ме обижда ама постоянно на всеки наш скандал ;(;(;( мн ми е болно защото като се скараме си викам няма да го търся но не мога без него!!
помогнете ми моля ви каже според вас какво да правя

bebchity93
02-22-2010, 07:14
оо и пропуснах най важното да ви кажа: значи ситуацията с мен е такава че аз си имам здравословни проблеми с кръста яйчниците и буквално се разпадам до скоро ходих на лекара за какво ли не и понеже от мн време припадам при най малкото напрежение и даже миналата седмица припаднах по пъътя както си вървим и аз му викам че ще го помоля да дойде с мен за да е до мен ако недей си боже стане нещо и той се като сме скарани вика "не ме интересува върви си сама мен не ме занимавай нз си какво" а на следващта сутрин като стана гледам сумати му и смс-и от него извинявай прости ми, и днеска пак се скарахме и ми вика че съм тъпа а той не се вижда колко епо зле завършил е с 3и 5о и не може да пише като хората вярвайте ми че нещата са мн зле. Та да се върна на темата вече чесно казано н зкакво да правя само ме обвинява аз нищо не съм била направила за него нз си какво а той не оценява че съм бягала о тучилище за да съм с него понеже моите родители не ми дават да съм с него и се крием...... помогнете ми чудя се вече да се откажа ли от тази връзка или да продължа надявайки се че нещо ще се промени(макар че вече се съмнявам) да смея да твърдя че го обичам защото за него съм дала мн неща за да се чустваме и 2та доре,но той май не оценява.Работеше но напусна и накрая ми вика ти си виновна провали живота ми аз вс дадех ати нищо не си дала нз си каво се аз съм му виновна.На няколко пъти опитах с добро но не става изслушвах го приемах упреците и какво ли не,сега се извъдиха сумати му и работи където да започне но той ми вика аз нямада работя ще я откажа зарад теб защото искам да съм с с теб,аз му викам риеми я не се съобразявай с мен се някак ще свикна по рядко да се виждаме за по малко време той ми вика че ще я откажа зарад мен и в следващия момент ме обвинява ;(;(

Надявам се да не ви е станало тъпо но се надявам да ми дадете съвет мойте най близки приятелки ми казаха че щом не му харесва такава какват съм и щом аз съм му виновна да напусна аз неговия живот,какво мислите вие?

onestar
02-22-2010, 08:15
Същото мисля. Откажи се. Държи се с теб като с... не знам, като с нещо различно от човек.
Щом се замисляш дали да се откажеш или да останеш с него, значи можеш да продължиш и сама - действай.

И още нещо... не започва работа от мързел, а не защото иска да прекарва повече време с теб.

ПП. На колко години сте?

bebchity93
02-22-2010, 08:40
аз съм на 16 ще правя 17 октомври а той ще прави 23 март месец

Take_That
02-22-2010, 09:51
така и така сме се заговорили за такава теам прочетох всичко и разбрах че не само тя имам проблем с моя притятел сме 1 година и половина и напоследък само се караме за какво ли не за всякакв иглупости,той се сърди за най малкото аз гледам да избегна комфликтите а той задълбочава и задълбочава направо нз какво да правя опитах се да говоряс него той ми обещаваше че няма да се караме че щегледа да избягва конфликтите а какво прави караем се постояно и знаете ли накрая с какъв номер излиза край вс всърши нз си каво не искам да те виждам и ме обижда ама постоянно на всеки наш скандал ;(;(;( мн ми е болно защото като се скараме си викам няма да го търся но не мога без него!!
помогнете ми моля ви каже според вас какво да правя

Мисля, че ще е по-добре да сложиш край на тази връзка. След като тя вече н ти доставя радост, а само тъга.... А и не мисля, че той има право да те обижда и да се държи с теб по този начин. Питай го какъв му е проблема и го махай от главата си

vesito13
02-22-2010, 14:11
bebchity93, не виждам да има някаква много голяма любов между вас. За бога, та ти натякваш, че бил завършил с 3.50, аз ще ти кажа е и? Като не е отличник да не би да е по-малко човек? А и ти не пишеш много правилно, че да критикуваш него. Общо взето, той ти е виновен за всичко, той те обвинява за всичко и това стана ер така от нищото ли? В началото на връзката ви не беше ли пак така, но си го търпяла до сега, нали?

Collapse8
02-22-2010, 14:16
За бога, та ти натякваш, че бил завършил с 3.50, аз ще ти кажа е и? Като не е отличник да не би да е по-малко човек?

О не е. Искаше да каже,че го мисли за глупав,но я е страх да го каже на глас. Много неща изречени на глас губят ъм...чара си. ^^ Тук не е така де,просто я е страх.

bebchity93
02-22-2010, 18:06
[quote="vesito13"]bebchity93, не виждам да има някаква много голяма любов между вас. За бога, та ти натякваш, че бил завършил с 3.50, аз ще ти кажа е и? Като не е отличник да не би да е по-малко човек? А и ти не пишеш много правилно, че да критикуваш него. Общо взето, той ти е виновен за всичко, той те обвинява за всичко и това стана ер така от нищото ли? В началото на връзката ви не беше ли пак така, но си го търпяла до сега, нали?



моля искша да кажеш че не го обичамли?айде сега нз какво съм преживяла за да остана с него и това което казваш са пълни глупости аз ако не съм го търпяла нямаше да съм 1 година и почти 7 месеца с нехо :? :? :? :? :? :?

vesito13
02-22-2010, 18:11
моля искша да кажеш че не го обичамли?айде сега нз какво съм преживяла за да остана с него и това което казваш са пълни глупости аз ако не съм го търпяла нямаше да съм 1 година и почти 7 месеца с нехо :? :? :? :? :? :?Точно, до сега си го търпяла и отначалото си знаела какъв е и какви проблеми може да имате. Започнала си тази връзка и си направила така, че да продължи до сега. Всеки си има проблеми и вашите са такива, ако можете ги решете, ако не сами преценете кое е най-добре за вас.

Eliii
02-22-2010, 18:49
Казала си му да не ти звъни и това го е жегнало със сигурност. Според мен трябва да му звъннеш ти - така показваш, че те е грижа за него. Говорете за общи неща, не е нужно да задълбавате в теми като чувства и т.н. Успех ;)