PDA

View Full Version : Кафенце



edinaka93
02-21-2010, 16:15
Ае как се процедира момчето ли тряя плати сметката?В кой случай момчето плаща и в кой не, ако има такива де?

skateprinces19
02-21-2010, 16:19
Ако момчето е кавалер - ти как смяташ ;) Има и такива, но в повечето момчето трябва да направи този жест, не е кой знае какво, но прави добро впечатление ;)

w0sh
02-21-2010, 16:19
Във всички случаи се плаща, защото жените обичат двойните стандарти.

Хем искат равенство, хем мъжете да им кавалерстват като в 18-ти век.

vesito13
02-21-2010, 16:33
Можеш да предложиш да платиш сметката, вече зависи от момичето дали ще приеме. :)

justonegirlwithonehope
02-21-2010, 16:40
Ами попринцип би трябвало момчето да плаща сметките, но лично аз не позволявам на никого да ми ги плаща, освен на най-добрия ми приятел.Не знам някак .. тъпо се чувствам :(

ivcheto0o
02-21-2010, 17:01
Можеш да предложиш да платиш сметката, вече зависи от момичето дали ще приеме. :)

SmilezZz
02-21-2010, 17:23
Можеш да предложиш да платиш сметката, вече зависи от момичето дали ще приеме. :)

И аз мисля така..

mArMaLaDkA
02-21-2010, 17:41
Ами попринцип би трябвало момчето да плаща сметките

Така ли? Че защо? Мъжът може да плати сметката веднъж или два пъти, ама всеки път... ;\ Да не говорим за момче. При положение, че единствените му приходи(даже не могат и така да се нарекат), идват от родителите му. Всеки си плаща неговата си част от сметката, особено на първа среща. Момчето, ако желае, може да предложи да плати сметката(както вече се каза), но момичето е длъжно да изяви желание да плати своята част, а не да стои и да чака, стиснала портомоненцето в ръка, все едно момчето трябва да й плаща сметките.

BloomF
02-21-2010, 18:18
На първа среща - да, това е хубав жест. Но оттам нататък/по точно ако започнат връзка/ не смятам, че момчето е длъжно. Ту момчето, ту момичето, ту двамата...

fc
02-21-2010, 18:21
Никакви сметки няма да плащаш, освен за липосукция.

п.с. Напълно съм сериозен. От къв зор ще плащаш на пачата сметката?

kombarka
02-21-2010, 18:37
"Една уважаваща себе си жена ще предложи да плати своята сметка, но един уважаващ себе си мъж няма да и позволи."



Темата се изчерпва.

Collapse8
02-21-2010, 19:16
М: Аз ще платя сметката.
Ж: Знам!
М: Поне се направи,че си бъркаш в портмонето.

a lot like love ^^ <3

bratignat
02-21-2010, 19:22
Зависи и от мъжът. Ако аз предложа среща - не позволявам тя да плати. Ако тя настоява да си плати подхвърлям, че може тя да черпи следващият път. А следващият път импровизирам. Глупаво е нещата да се извеждат до пари - не става дума за тях в случая. Става въпрос, за това, че този, който плаща организира срещата...изненадата ако щете.

Faces
02-21-2010, 19:32
Да е направо се изчерпва само дето ще ме извиняваш че всеки път ще и плащам сметката ;) Често го правя да плащам сметката на приятелката си нооо не винаги 8)

bratignat
02-21-2010, 19:35
Плащаш само нейната сметка, какво толкова? Сигурно и само пончкога й отваряш вратата?

teenems
02-21-2010, 19:54
На първа среща - да, това е хубав жест. Но оттам нататък/по точно ако започнат връзка/ не смятам, че момчето е длъжно. Ту момчето, ту момичето, ту двамата...

И аз съм на това мнение .
Все пак тва момче да не е мега богато .
Но има и такива "лигли" дето ако те платят или си поделят сметката ще им падне нивото ..

mIsSsVanity
02-21-2010, 20:39
"Една уважаваща себе си жена ще предложи да плати своята сметка, но един уважаващ себе си мъж няма да и позволи."



Темата се изчерпва.

Напълно съм съгласна.

cherinka
02-21-2010, 20:43
Който кани, той плаща.
В петък бях на бар и за мое огромно съжаление се наложи аз да си платя сметката. 8-) После осъзнах, че не аз бях поканената, а те - дори без тях пак щяхме да идеме там с моята приятелка.

Както казах-Който кани, той плаща.

Съвсем искрено мразя мъже, които ме канят по срещи и не ми плащат сметката. :)
Когато АЗ каня, след това вадя пари, да си платя, въпросът е, че тия пари се връщат обратно в джоба ми - е, съдба :-|

Capp1e
02-21-2010, 22:16
Според мен това е относително...
По принцип момчето плаща - кавалерство.
Но мразя тези които си поръчват коктейли за по 6-7 лв. и после дори не си правят труда да си извадят портмонето (не ми се е случвало но съм виждал) :o

3aMe4TaH
02-21-2010, 23:38
попринцип редно е момчето да плати.
Хубаво е първия път да платиш ... айде втория,третия.. и после вече почвате и двамата(за да не и стане навик).
Все пак има и момичета, които не обичат някой да им плаща сметките. :)

LofYou
02-22-2010, 05:36
Ами не е задължително момчето да плаща винаги,но на първа среща е желателно поне да предложи. При нас не винаги той плаща,понякога и аз,но по-честичко той се пак работи, а аз взимам пари от родителите ми :-D

Abigoria
02-22-2010, 07:14
Не позволявам да ми плащат сметкие. Много мразя, чувствам се гадно. Винаги се противя, абсолютно винаги 8-) При мене не важат историите който кани, плаща. Аз нямам нищо против да платя, но някой да плаща моята сметка- абсурд. Въпреки че приятелите ми се научиха да си измислят поводи и се драчим много заради това...

bratignat
02-22-2010, 07:41
Не позволявам да ми плащат сметкие. Много мразя, чувствам се гадно. Винаги се противя, абсолютно винаги 8-) При мене не важат историите който кани, плаща. Аз нямам нищо против да платя, но някой да плаща моята сметка- абсурд. Въпреки че приятелите ми се научиха да си измислят поводи и се драчим много заради това...
Щом толкова държиш на това защо не питаш да правиш така - да речем, когато хапвате - си поръчвате основното. Когато привършите ти черпиш десерта или отивате на друго мшсто за десерт. Специално за момчетата, които имат нещо кавалерско в себе си е адски неудобно да не черпят, ако аопределили срещата, да не говорим за първа среща. Всъщност веднъж една девойка беше толкова непреклонна, че тя ще си плати вечерята - ( първа среща, на която аз съм я поканил), а също така имаше проблеми, когато й се отваря вратата, че просто не й се обадих втори път. Трябва баланс.

Abigoria
02-22-2010, 08:48
Не позволявам да ми плащат сметкие. Много мразя, чувствам се гадно. Винаги се противя, абсолютно винаги 8-) При мене не важат историите който кани, плаща. Аз нямам нищо против да платя, но някой да плаща моята сметка- абсурд. Въпреки че приятелите ми се научиха да си измислят поводи и се драчим много заради това...
Щом толкова държиш на това защо не питаш да правиш така - да речем, когато хапвате - си поръчвате основното. Когато привършите ти черпиш десерта или отивате на друго мшсто за десерт. Специално за момчетата, които имат нещо кавалерско в себе си е адски неудобно да не черпят, ако аопределили срещата, да не говорим за първа среща. Всъщност веднъж една девойка беше толкова непреклонна, че тя ще си плати вечерята - ( първа среща, на която аз съм я поканил), а също така имаше проблеми, когато й се отваря вратата, че просто не й се обадих втори път. Трябва баланс.

И на първи срещи настоявам да платя, но досега не ми се е получавало, дори и когато аз каня. Просто явно не съм достатъчно страшна 8-) Все пак не съм отвратително настоятелна. Винаги ще има следващ път, в който ще върна жеста. И тва с десерта обикновено го правя. :)
Имало е случаи, седя си с приятелка- две на кафе, цъфне някой приятел или нещо такова, кво правиш, ала бала дрън дрън и това за това. И като извикаме сервитьорката да платим- ми те ви платиха сметката. В такива случаи плащам сметката на човечеца, дето е платил моята, ако си е платил му поръчвам още нещо. Никога не са ми отказвали така ^^ А ако вече е станал, му се обаждам и го каня на кафе, като аз плащам после. Както каза, трябва да има баланс ;)

Нормално е да те почерпят 1, 2 пъти, но не и да ти става навик. Цялата история идва от бившия ми приятел, тоя човек едва ли не искаше да ме издържа буквално. Не ми даваше да си купувам цигари, щото му било задължение той да ми купи, не ми даваше да плащам сметки, даже и дрехи се опитваше да ми купува, и сим- карта ми даде... Досадно е, едно на ръка, второ, че се чувствах супер неудобно, и много се карахме. То много хубаво не е на хубаво, както са казали хората... :)

krem4et0
02-22-2010, 14:22
На първата ни среща го поканих аз, но плати той:). След неколкократно плащане от негова страна и съответно неудобство от моя, предложих компромис - 1 път плаща той, 1 път- аз. Ако сме с познати - всеки си поема неговата част. На общи празници (14 февруари, годишнина...) делим сметката по равно.
Много ми е грозно при 1 позната двойка, че момчето винаги и само той вади пари - за общи подаръци, за купони, за хапване и прочие, за забавления. Да кажеш, че изкарва много - не изкарва. Момичето дори не си прави устата да предложи да даде пари.

edinaka93
02-23-2010, 06:30
Благодаря на всички за изчерпателните отговори, научих каквото ми трябваше че даже и неща който ще ми трябват след 2-3 години :)

iveetyy
02-23-2010, 06:36
Можеш да предложиш да платиш сметката, вече зависи от момичето дали ще приеме. :)

Точно.

Snickers
02-23-2010, 06:49
Никога не бих позволила да ме почерпят, е така, без повод.:/

Не е казано, че на всяка цена момчето/мъжът трябва да плати сметката.

Sunshin3
02-23-2010, 07:37
Според мен момчето/мъжът е хубаво да плати на първа среща. Втора, трета-пак може. Но по-натам вече... особенно ако е неработещ. :?

И имаше такава тема май.

Zarity
02-23-2010, 07:56
Ами хубаво е момчето да предложи да плати сметката поне на първа среща,прави добро в печетление,пък зависи дали ще приеме момичето.Някой момчета с които съм ходила даже не им скимва да платят сметката,това не ми пречи по принцип и съм свикнала аз да си плащам моята.Но ако момчето настоява бих приела 1-2 пъти да я плати.

neshtonovo
02-23-2010, 08:07
На първа среща - да, това е хубав жест. Но оттам нататък/по точно ако започнат връзка/ не смятам, че момчето е длъжно. Ту момчето, ту момичето, ту двамата...

Точно на първа среща не смятам ,че момчето трябва да плаща... по-скоро , ако е по-дълга връзка,обаче пак не мисля ,че само момчето трябва да плаща...тъпо е.

babybyme
02-23-2010, 14:25
Още преди да започна да имам връзки, помня, че майка ми ми беше казала "Когато ти предложат да платят сметката, в началото би ти станало неудобно, би отказала. Може да настояват, затова благодари и приеми, може да накараш човекът да се чувства неудобно от твоя отказ или да реши, че си неудовлетворена от виждането ви."
Според мен, е точно така.
Със сегашният ми приятел още сме в началото, но на първата среща той плати, което ми направи добро впечатление, въпреки че аз в началото наистина се противих, защото все пак не е длъжен. После открих, че съм попаднала на някъв романтичен джентълмен :oops:
Като седнем на кафе с приятели винаги ме пита дали искам нещо, ако дойда последна от училище или нещо такова. Но все пак, си имам морал. Никой не е длъжен, да не ми е майка.
Айде етикет, мани. Мани, че е мил, влюбен, ала бала. Разбирам понякога, но да му се кача на главата - не. Все пак го уважавам достатъчно. :) [/list]