PDA

View Full Version : ИЗВИНЕТЕ,МЕ ПАК СЪМ АЗ АМАА........



yonsaaa
02-21-2010, 16:25
Върху страните АВ,ВС и СА на т-к АВС са взети съответно точките L,M и N така че LM || AC,MN || AB.Намерете страните на успоредника ALMN,ако периметърът му е 18,а АС=8 см а АВ=12 см

2-ра:В окръжност хордите АВ и СD се пресичат в точка М.Намерете АВ ако МС=30sm.МВ=20sm ii MD=40

3:Височината към хипотенузата в пароъгълния т-к АВС (<C=90) e CH.Докажете,че всеки два т-ците АВС,АСН ии СВН са подобни

4:В правоъгълен т-к(<C=90) СН е височината към хипотенузата.Ако СН=9,6см. а катетите се отнасят 3:4 намерете хипотенузата
ЕДНО ОГРОМНО СЪЖЕЛЯВАМ ЗНАМ ЧЕ НЕ МОГА ДА ГО ПРАВЯ ПОСТОЯННО НООО ПРОСТО В МОМЕНТА МИ Е МНОГО НАЛОЖИТЕЛНО.МНОГО ВИ МОЛЯ ЗА ПОМОЩ МНОГО АМА МНОГО

DesireToFire
02-21-2010, 16:56
Върху страните АВ,ВС и СА на т-к АВС са взети съответно точките L,M и N така че LM || AC,MN || AB.Намерете страните на успоредника ALMN,ако периметърът му е 18,а АС=8 см а АВ=12 см
Сигурен ли си за мерките? Иначе ми звучи като средни отсечки.

2-ра:В окръжност хордите АВ и СD се пресичат в точка М.Намерете АВ ако МС=30sm.МВ=20sm ii MD=40
Това става с формулата MA.MB=MC.MD . Това си ти е теорема. Доказваш, че тр. AMD е еднакъв с тр. CMB. От там следва, че MA/MC=MD/MB и от там и формулата
Ей сега ще видя и другите.

3:Височината към хипотенузата в пароъгълния т-к АВС (<C=90) e CH.Докажете,че всеки два т-ците АВС,АСН ии СВН са подобни

4:В правоъгълен т-к(<C=90) СН е височината към хипотенузата.Ако СН=9,6см. а катетите се отнасят 3:4 намерете хипотенузата
ЕДНО ОГРОМНО СЪЖЕЛЯВАМ ЗНАМ ЧЕ НЕ МОГА ДА ГО ПРАВЯ ПОСТОЯННО НООО ПРОСТО В МОМЕНТА МИ Е МНОГО НАЛОЖИТЕЛНО.МНОГО ВИ МОЛЯ ЗА ПОМОЩ МНОГО АМА МНОГО

Diam0nD
02-21-2010, 17:05
Tака имаш да ме черпиш много хахахаха
1вата задача се решава с подобни триъгълници : понеже са успоредни страните ,значи и ъглите ,като кръстни са равни => по 3 равни ъгъла триъгълниците ALN~ABC~NMC~LBM от тук директно получваш отношение АЛ/ЛН=АБ/БЦ и така нататък ,тоест срещу равни ъгли стоят отнасящи се по един и същи начин отсечки :) Означаваш едната с отсечка с х => другата е примерно 8-х и от отношенията ще излезе х-а ,а от там и задачата :)
3 е същата хаха Нека ъгъл а = алфа => ъгъл АЦХ= 90-алфа ,а ХЦБ=90-(90-алфа) ,тоест е равен на алфа . Ъгъл Б е равен на 90-алфа и така получаваме 3 подобни триъгълника .
4 задача си я реши сама . Пак е с подобни триъгълници :P

Един съвет за работа с подобни триъгълници - отбелязвай кои ъгли са ти равни и какви отношения имаш от подобието на триъгълниците . :)
пс сори че не реших 1вата но яко ме мързи ,пък и ще научиш нещо ,ако се пробваш да я решиш :)

DesireToFire
02-21-2010, 17:10
Липсва ми информация май на 3та, а 4та се решава като 3та.

Diam0nD
02-21-2010, 17:12
Липсва ми информация май на 3та, а 4та се решава като 3та.уахахахаха каква информация ти липсва ... решава се на ум :lol: :lol: сори ,ама тва е като събирането ... така де то си е само събиране на ъгли ,нищо друго ;)

DesireToFire
02-21-2010, 17:29
Да, аз не съм прочела условието правилно.. Иначе си е ясно, ама аз тръгнах да доказвам разни други простотии :D

yonsaaa
02-21-2010, 18:18
само да мине утре и оценката да е подобаваща ще черпя кфот искате аа може да помогнете с още три задачи ако иск :D :D :D :D :D :D :D :D

DesireToFire
02-21-2010, 18:24
:D Ако искаш давай. Btw вие по какви учебници сте? Защото аз съм с 6 часа на седмица и още сме на алгебрата.

Chacho
02-21-2010, 20:49
:D Ако искаш давай. Btw вие по какви учебници сте? Защото аз съм с 6 часа на седмица и още сме на алгебрата.

Да не учите първо алгебра, после геометрия??

DesireToFire
02-22-2010, 13:26
:D Ако искаш давай. Btw вие по какви учебници сте? Защото аз съм с 6 часа на седмица и още сме на алгебрата.

Да не учите първо алгебра, после геометрия??
Ами да, но то май по програма си е така. А и те подобните триъгълници са първия раздел от геометриятата. Тъкмо днес ги почнахме. Явно са по-напред, ама тогава колко часа седмично трябва да имат??

meganet
02-22-2010, 18:30
Абе има си консултации при учителя и си има частни уроци тук почти не можем да ти помогнем

stealthyGirl
02-23-2010, 11:51
Ами да, но то май по програма си е така. А и те подобните триъгълници са първия раздел от геометриятата. Тъкмо днес ги почнахме. Явно са по-напред, ама тогава колко часа седмично трябва да имат??Ти кой клас си, 'щото и ние сега ги отпочнахме? :)

DesireToFire
02-23-2010, 12:11
Ами да, но то май по програма си е така. А и те подобните триъгълници са първия раздел от геометриятата. Тъкмо днес ги почнахме. Явно са по-напред, ама тогава колко часа седмично трябва да имат??Ти кой клас си, 'щото и ние сега ги отпочнахме? :) 9ти . То това което сега взимаме към сигурна, че сме го учили поне в седми :D