PDA

View Full Version : проблеми - нет



mysterious93
02-21-2010, 18:49
Хора плс помагайте. След като си пусна компа нета работи около 20-30 мин и след тва се изключва.. като рестартна компа после нета пак тръгва и след 20-30 мин пак спира.. въпроса е че нямам нерви да го рестартвам през 30 мин страшно досадно е.. звънях в офиса на тия.. обаче за тях грешката не е от тях а о ткомпа.. нещо му имало.. и затва така правило. работата е там че вчера батко ми даде неговия комп(а преди тва моя наистина не правеше така) , който трябваше да е помощен (е малко по - добре е но..) и докат му свикна.. зума на страницата постояно трябва да го оправям.. някой ако има идея как да го сейфна да си остане да каже.. разтяга се спр много.. и още куп други работи.. той ми го даде без да го е почистил има сумати и програми дет не ги знам за кво са.. ае мн работи ама най - големия ми проблем е като съм без нет.. някой ако знае някъде в настройките къде да вляза да каже плс кво да напрая :?

doomkillerr
02-21-2010, 19:19
Значи първо провери торент програмката, която ползваш да не би тя да прави проблеми... Понякога се налага ограничаване максималния брой връзки към даден торент иначе нета "забива". Също така не е нужно да рестартираш компа всеки път, а от "Change Adapter Settings" - първо да "Disable" (деактивираш), а после да "Enable" (активираш) мрежовата карта (нещо, като рестарт на картата)... Виж дали така ще се оправя проблема... :)

mysterious93
02-21-2010, 20:05
ами то честно казано мн сранно с тая програма за торентите :Д имаше биткомет качена.. ама аз не яхаресвам и уж я унинсталнах обаче после като теглих нещо с интернет експлорер и м иизлезе тая смотаната програма(на предния комп по др начин теглих ).. а и не можах да го схвана тва с торентие.. аз вися главно във фейсбук и скайп...къв зор е видяло... а това "Change Adapter Settings" къде е.. да вляза в контролен панел и след тва в настройките за мрежови връзки ?

Chacho
02-21-2010, 22:44
Properties na My Network Places. Даваш дясното на мишката на връзката и ще щракнеш Disable. Не dial-up връзката, а LAN connection-a. (Това е в случай, че си на LAN доставчик)

Valento
02-22-2010, 08:13
Ако си с ХР с десен бутон на мишката върху my network places -->properties-->properties върху иконата на лан картата коят ти излезе и махаш отметката Qos Packet Sheduler.

За 7 и Виста -->десен бутон на Networks с мишката-->properties-->change adapter setitings-->пак десен бутон и properties --> махаш отметката Qos Packet Sheduler.

Мисля,че това е за някакъв приоритет,изравняване на трафик или нещо от тоя сорт и прави парчета.Виждала съм го да се лигави на Виста и ХР,за 7 все още не!
Хакерка ... :-P

mysterious93
02-22-2010, 11:07
Properties na My Network Places. Даваш дясното на мишката на връзката и ще щракнеш Disable. Не dial-up връзката, а LAN connection-a. (Това е в случай, че си на LAN доставчик)

Провах го тва ама не става .. натискам дисейбъл ама няма.. чак после при рестартването ми илиза че е изкл. връзката , но не и преди тва.. и ся си я вкл. ама след 20тина мин пак ще изгасне и тъй.....

А иначе момичето деси ли как се пише мн точно го е обяснила ама аз ли съм като индианка или:D имам само internet options и network connections..и на никое кат натисна няма properties. аз ще го давам за преинсталване ама чак след няколко дена.. и ми се искаше за тия 4-5 дена поне нета да си оправя :? :D

doomkillerr
02-22-2010, 11:44
"mysterious93" - Това което ти каза да изключиш "BabyDesi", можеш да го намериш като щракнеш върху иконката с двете "мигащи" мониторчета десен бутон на мишката "Status" -> "Properties"... След това махаш отметката на следното:

http://img517.imageshack.us/img517/1062/screen0001.jpg

и после "ОК" :)

mysterious93
02-22-2010, 17:46
с XP съм.. ок а тия двете мигащи прозорчета де да ги намеря 8-) знам за кои ми говориш , на предния ми комп стояха доло в дясно до часовника, ама сега не са там.. нито на десктопа..?

doomkillerr
02-22-2010, 18:04
с XP съм.. ок а тия двете мигащи прозорчета де да ги намеря 8-) знам за кои ми говориш , на предния ми комп стояха доло в дясно до часовника, ама сега не са там.. нито на десктопа..?

Start -> Setting -> Network Connections - След това щракаш десен бутон на мишката върху иконката на мрежовата карта и избираш "Properties" :)

mysterious93
02-24-2010, 12:28
хмм.. вече и аз нз къв е проблема.. вчера и неска без да съм пипала нищо си работи.. мерси много на всички.. ако пак ми прави проблеми ще го имам съвета впредвид :)

другото което е имам проблеми си изггледа.. влизам с моззила (то и с експлорера е същото) и много е голяма страницата трябва да мърдамс водачите.. а на предишния комп (монитора си е същия) си излизаше нормално.. после влязох в настройките на мозила в изглед и мащабиране има там увеличаване и намаляне обаче.. текста се намаля.. и страницата като е в подходящия размер, то текста не се вижда.. другото което е като вляза да играя нещо (най вече фермата във фейсбук :D ) и като почна да намалявам то просто се скриват някои работи и няма водачи няма нищо.. а ако не намаля.. примерно като вляза в маркета (за същата игра говоря) и трябва да мърдам надоло нагоре за да видя кво има.. или пък ако играя тенис и то.. виждам само половината корт :D иначе в тоя сайт например тийн-а го оправих.. намалих страницата пък текста що годе се вижда (нищо че е леко ситен :D ) ама дразни окото.. ако някой не ме разбра мога и снимки да постна.. преди и сега :D