PDA

View Full Version : Всичко, което ви вдъхновява?



BlackaTBW
02-21-2010, 20:48
Стопираме личното творчество в тази тема (или може би не?).
Е? Кое е то?
Какво ви вдъхновява?
Хора? Музика? Времето? Филми?
Само не използвайте безинтересният отговор 'всичко, което ме заобикаля', защото е ясно, че всичко има значение (или поне за някои). Важно е какво има най-голямо значение за самите вас?

Или да задам въпроса си по още един начин: Кой и какво седи зад вашето лично творчество?

iveetyy
02-21-2010, 21:00
Най-много ми влияят хората,музиката и лични случки.

Sham
02-21-2010, 21:05
Обичам играта на думи, прикриващите се с ветрило или маска (с)мисли. Харесвам онази игра с номерираните точки за свързване, в която от самото начало ти е ясно "какво ще се получи", но не това е важно, а самото свързване, изяществото на камъчетата по пътя и оживяването на декорите от съчки и трохички.

Да, вдъхновява ме всичко. От петно на обувката до дочута реплика в автобуса. Не знам. Не мисля, че е нещо, което ражда момента. По-скоро е момент, в който нещо (е решило да) се роди.

Когато ми хрумне някой интересен израз, с повече от 1 значение и богат на асоциации, си го записвам. Декларативността и яснотата на текста ме дразнят, затова и ги избягвам. Харесвам игрите, харесвам закачките, умния смях, те ми влияят:Д

Зад творчеството(пхах) ми се вие пътечка от асоциации и взаимовръзки, които в повечето случаи са ясни само за най-близките ми хора. Но е приятно да бъдеш интерпретиран и още повече - разпознат.

bratignat
02-21-2010, 21:36
Фантазията е наниз броеница в неуморимите ръце на старец. Тъкмо достигаш краят, а неусетно си започнал ново начало. Опит, размит в топлите спомени на детството. Ако това се случва и на вас, то или имате разпасано съзнание или достатъчно врем за да опитате всички неподходящи комбинации за разказ, докато уцелите добрата :D

Преди време се вдъхновявах от книги, събития, големите неща. Сега все по-юесто се замислям за дневните малки неща. Правил съм си и експерименти да пиша за съвсем скучни неща, да видя дали ще успея. Айзък Азимов е успял, защо не и аз.

Кой стои зад мен...надявам се никой, защото с тази хавлия ще вземе да ми посегне. Творчеството си е творчество, не трябва да се обвързва с конкретна личност. Приятелите могат да се отдръпнат като разберат, че пишеш, много не го приемат добре така, че то е нещо между тебе и листът хартия.

ScionOfStorm
02-21-2010, 22:38
Митологията, религиите, мракът в нас, от който бягаме, но е там. Негативните човешки емоции - всяка една от тях и всички взети заедно. История, понякога.

А музиката е звуков вдъхновител и съпровод към всичко това.

ANTIHUMAN
02-22-2010, 22:07
Творчеството си е творчество, не трябва да се обвързва с конкретна личност.

Не съм съгласен със теб. Защо да не свържеш творчеството си (например стих) с дадена личност, няма нищо лошо в това.

Какво ме вдъхновява ли? От най-малкото чувство до най-голямото.
Най-вече ме вдъхновяват болката, страха, самотата, онези толкова отрицателни човешки качества. В стиховете ми няма радост, живота не е розов, така, че и да пиша весели неща, няма да има смисъл. Не обичам да самозалъгвам, четящите моите стихове с позитивни емоции, които липсват в живота ни. Добрите новини са малко, а лошите много повече.

Зад моето лично творчество седи опита и случайно чути думи от нечия уста. Както казах болката и случайно казани думи. Чувства които не трябва да са там - в душата ми, но са и стоят, докато не напиша нещо. Олеква ми, но за малко.

За да си поет, трябва да си готов да облечеш рицарските доспехи, защото ние пишем за себе си, за нашите преживявания, но реално пишем за обществото.


Негативните човешки емоции - всяка една от тях и всички взети заедно.

Негативизма е една особенна българска черта и ето защо всички се стремим към него. Защото е в нас. Не можем да пишем за розови облаци, когато само на една врата разстояние е мъгла и вали дъжд и гръмотевици.

Случайно, ако някой каже, че аз съм песимист, ще му кажа, че греши, аз съм реалист, знам какво става навън и описвам ситуацията. В мен също е толкова дъждовно и не мога да приема да пиша за красиви неща за оптимизъм след като всичко във мен и заобикалещия свят е толкова мръсно сиво и тъжно. Но това е реалността . . .

П.П. Всички писатели пишем за себе си, но всъщност ние всички до един се заблуждаваме. Знаем много добре, че пишем за обществото . . . то е истинския критик и ценител на всяко едно изскуство.

Collapse8
02-22-2010, 22:16
Времето ми влияе най-много за каквото и да е. Оо ^^ Най-обичам когато навън не е нито топло,нито студено и в един момент слънцето те "гушка" и топли и и направо ми се доспива и ми е едно такова хубаво <33 мм ^__^ Размечтах се ^^

mech0
02-23-2010, 07:14
Аз лично се вдъхновявам от момичето, в което съм влюбен, приятелите ми, някои документални филми или интересни репортажи по новините.

bratignat
02-23-2010, 07:26
ANTIHUMAN, имах предвид, че не свързвам своето творчество с моята личност ;) Иначе да може някой път ако ми се прииска да напиша нещо и за някоя конкретна личност.

denuutu
02-23-2010, 07:53
Всичко цветно,забавно и дъфки :grin: :-) :-P шаляляля

Castaway
02-24-2010, 18:30
мен пък ме вдъхновява болката .. обичам да пиша, когато ме боли .. а и тогава се получават едни от на-добрите ми неща!

xoxi
02-24-2010, 19:18
Мен ме вдъхновяват лошото време и книгите.
Книгите.. само ако попадна на нещо, което наистина да ме грабне и да влезе под кожата ми.
А лошото време винаги ме вдъхновява. Не знам конкретно какво намирам в това, но знам, че винаги е там и винаги го откривам.
Понякога съм писала стихове вдъхновена от някой човек, но странното е, че тези стихове винаги ги пиша, когато времето е лошо. Иначе просто не се получава..

LadyDi
02-24-2010, 22:02
Мен ме вдъхновяват емоциите. Дори не е задължително да са мои лични. Което е много странно, дори за мен. Когато някой е силно развълнуван, аз някак успявам да съпреживея емоцията, а понякога това започва да ме гложди така, че докато не се изпише не става :)

Не мога да се вдъхновявам от музика, филми, а още по-малко от времето. Друго е да видиш чувството, изписано по лицето на човек.

ShtrudeL8
02-24-2010, 22:34
Виж моята,виж моята! ^^ *подскача ухилено*

LadyDi
02-24-2010, 22:38
^ От къде ги намираш тия овчици? Много са готини. Имаше преди на аватар и една друга, черно-бяла?

ShtrudeL8
02-24-2010, 22:54
deviantart ^^

armanilove
02-25-2010, 15:47
Мен ме вдъхновяват лични преживявания, спомени и емоции (чужди или мои). Понякога просто думите ми се подреждат в ума, сякаш някой пише писмо, и започвам да ги записвам, така че не винаги имам дадено вдъхновение.

vanilievisez
02-26-2010, 20:05
Най-често ме вдъхновяват блогове.. литературата също.
Фотографията, цветното.
Големи глупости общо взето.
И без друго в повечето случаи само се чувствам вдъхновена и не претворявам вдъхновението в нищо.

XTREMEFREERIDE
02-27-2010, 10:49
Най-вече лични случки.Странно е,защото пиша само тогава,когато съм тъжна или при много силна негативна емоция.Нямам нито едно положително стихотворение,нито едно есе,което да изразява радостта от всичко заобикалящо ме.А,да,и музиката ме вдъхновява.Често,когато си свиря на китарата пред мен изплуват образи за рисуване.Единственото нещо,което правя със усмивка на лице ( породено от положителна емоция ) са картичките.

GunSnSteelflowers
03-04-2010, 21:01
Най-често музика и чувства. Може да ме вдъхнови само един кадър от филм ,2 думи ,за да пиша. Спомени.

Margoto0
03-06-2010, 22:45
Най-вече като си вървя със слушалките и наблюдавам хората.Особено децата са ми най-голямото вдъхновение. :)

WILD__BOY
03-06-2010, 23:06
с яденето идва апетитът - именно, колкото повече рисувам, толкова повече ми се рисува и си правя кефа. проблема идва когато спра, когато нещо ме накара да спра...

BluEWisH
03-09-2010, 18:50
Музиката е моето вдъхновение!!!

Take_That
03-09-2010, 19:57
Най-много ми влияят хората,музиката и лични случки.


И при мен е същото :)

padnaloblak
03-09-2010, 20:03
вдъхновението ми идва по всяко време на денонощието и най-вече когато видя някой красив човек :) красотата е моята слабост просто...

pagoschee
03-16-2010, 16:55
Случващото ми се през последните години,опитвам се да го олицетворя в творчеството си.Но и някоя бавна и нежна музика,която говори сама за себе си,също не е изключена,и в най-МАЛКИТЕ пъти хората и техните дейтствия. :)

AcrossYourFace
03-16-2010, 18:26
Вдъхновение да рисувам ми идва като видя нечия друга рисунка. Тогава получавам мотивация да хвана молива и да рисувам с часове. Понякога се вдъхновявам просто като видя стола в стаята ми, огрян от слънцето сутрин, как сенките падат на земята...
За съжаление бързо се отказвам, затова дори най-простите композиции ми отнемат дни :?

elysunny
03-16-2010, 19:50
личнии случкии и най-вечее шоколад ;дд може би звучии тъпоо но щоколаада ме вдъхновява най-много от всичко :d

gLypChenCee
03-16-2010, 20:40
Всичките ми ХУБАВИ стихотворения са писани в най-трудните ми моменти.

Afterbirth
03-24-2010, 16:36
Хората ме вдъхновяват основно.Предметите също, времето навън, музиката... Филмите и книгите.Като цяло всички тия неща разбутват много емоциите ми, трябва да си излея някъде чувствата и започвам с творенето.

AutomatiC
03-24-2010, 17:06
нз какво ме вдъхновява,когато ми дойде музата просто правя това,което ми идва на главата..

dreamer4etoo
03-26-2010, 19:32
вдъхновяват ме музиката и някакви чувства и преживявания ...и така вечер като си полегна и като загася лампата и си мисля за някви мои си глупоси и идеите просто ми протичат в мозака :D :D :D на дръгия ден ги пренасям на листове...

Metal
03-26-2010, 20:49
Моята музика и Човека който обичам :)