PDA

View Full Version : Хранителни режими за покачване на тегло



Valento
02-22-2010, 17:54
Характера на този пост е пожелателен, а не задължителен!

Ако искате да прочетете мнението на други потребители за режима Ви на хранене направете нова тема. Там публикувайте хранителният режим, който спазвате в момента или изчисления нов режим, който смятате да следвате. За да получите адекватни коментари, изчислете мазнините, белтъците, въглехидратите и калорийте, както за всяко хранене, така и сумата им за ден. Посочете часовете на консумация, на всяко ястие и отбележете дали посоченото меню е за тренировъчен или за не тренировъчен ден. За целта ще Ви послужи следната таблица:
http://www.bb-team.org/nutrition/000197.php

За себе си посочете следните данни:
-ръст
-тегло
-възраст
-гръдна обиколка (жени могат да не отговарят)
-талия
-ханш
-обиколки на китка и глезен
-спортувате ли (ако да, то какво, колко често, с каква интензивност)
-спазали ли сте досега хранителни режими
-имате ли моментни, хронични заболявания или предразположеност към такива
-в какво се състои работата Ви (активно физически натоварена ли е или се занимавате с интелектуален труд)
-одобрявате ли употребата на спортни добавки (ще употребявате ли и какви ще ползвате)
-какви препарати сте ползвали (как оценявате ефекта им)
-каква сума сте готови да отделите за хранене и спортни добавки за месец
-употребявате ли (употребявали ли сте) стероиди и други хормонални препарати (вкл. Инсулин)
-желаете да понижите подкожните мазнини, да покачите мускулна маса или да оформите (преформирате) тялото си (с колко и за колко време, желаете ли траен ефект)

Колкото по-подробни и ясно дефинирани са въпросите Ви, толкова по-голям е шанса да получите ценни препоръки от посетителите на форума! Без да преувеличавам, мога спокойно да кажа, че форума се посещава от дипломирани специалисти (ще спестя имената им).

Преди време имах времевата възможност сам да съставям хранителни режими на потребители, но от няколко месеца ми се налага да водя все по-активен начин на живот. Ето защо няма да ми е възможно за в бъдеще да поема нови ангажименти по 2 причини:

1. Съставянето на хранителен режим изисква сериозно отношение и доста внимание, което коства време, което нямам.

2. Интернет ми дава възможността да комуникирам с много хора едновременно, но сега за сега не ми позволява да осъществя индивидуален контакт, конкуриращ жива среща. Без добра връзка консултант - консултиран се наблюдава половин ефект + загуба на време и у двамата.

ПП: Постването на теми от рода на “Какво да ям за да ...” са безмислени и не водят до ясен отговор. Няма и как да водят понеже във въпроса липсва съдържателност. Доказва го статистиката, както и факта, че нови такива теми продължават да се правят.

Написаното в този пост няма статут на правило за ползване!

Bimmer
02-26-2010, 19:40
Нека кача тази тема най-горе. Само не се сещам, как може теми да се предлагат за "Важни"?

Valento
02-26-2010, 20:51
Ми тряя да се пише до някой от модераторите ... май , но не съм сигурен ... то тоя раздел не се наблюдава от никой ... направих 3 тема за ориентировъчна цел които биха помогнали на много потребители във форума ... но никой не обръща внимание ! :)