PDA

View Full Version : Има ли още толерантни?



Nam3less3
02-22-2010, 17:58
Останаха ли още хора, сляпо вярващи в идеала за толератност, наложен от Европа? Или по-точно политиката на толерантност, благодарение на която западните европейски дъжрави имат същите нерешими проблеми, които ние имаме с циганите. Политика, действаща за нечии икономически интереси, чието последствие е заливането на Европа от всякакви неинтрегригращи се, бягащи от мизерията латиноамериканци, африканци и азиатци, повечето от които с нецивилизован манталитет, високо ниво на престъпност и способност да имат повече деца, отколкото могат да преброят? Но кажете ли нещо против тази несправедливост, ще сте расисти. А най-големите расисти са именно те - повечето от азиатско-африканско-латиоамериканската вълна от хора, заливаща Европа.
Та ми е интересно, дали има още немислещи хора, защитаващи тази безумна "толерантност", която може да доведе до края на тази Европа, която познаваме. Засега положението е все пак търпящо се, но с годините ако няма промени, ще става все по-зле. Вбесих се, като прочетох една новина, че големите умове от Брюксел ни мъмрели за ромите. Нека да си ги приберат всичките там, нали уж се имат за "толерантни християни демократи" и т.н. Само разисма ще ни спаси. И под расизъм нямам предвид отблъскването на някой заради цвета на кожата им, а заради това, че примерно 90% от тия хора са от типа на животинския вид - цигани. Всеки примерно, който "не харесва" циганите(естествено не всички до един, а мнозинството от тях, познати ни с нечовешкия си начин на живот), за мен е такъв расист. Пък кой знае, може би сегашното заливане на Европа от населението от бившите и колонии е като наказание за едновремешния империализъм, едва ли не като историческа карма. :D

Tolerance and apathy are the last virtues of a dying society. - Aristotle.

kypo
02-22-2010, 18:06
не.

Goebbels
02-22-2010, 18:24
Всичката тази сган, която изброи, освен оковавана трябва да получава и редовно удари с бич

jghgh
02-22-2010, 18:41
^научи се да пишеш, българино.

ospower
02-22-2010, 18:47
Вторият отговор на анкетата ми се вижда по-приемлив... :)

Хубаво е искал Хитлер, но жалко, че са го спрели. :(

Still1ME1Still1HERE
02-22-2010, 18:49
Най-добрите ми приятели са цигани.Факт.Имам много повече доверие в тях,отколкото в голяма част от българите.Броят на белите ми приятели е същият.Толерирам мислещите хора,без значение от боята им.Не толерирам идиотите и простащината :)

hrisis
02-22-2010, 18:53
Може да сме всякакви, но преди всичко сме хора.....

Nam3less3
02-22-2010, 19:09
@Still1ME1Still1HERE и @hrisis, а осъзнавате ли мащаба на проблема.
Ако съберете всички факти ще разберете, че бъдещето на християнска и бяла(под бяла имам предвид символа на развито общество, култура и цивилизованост) Европа е обречено, ако нещата продължават така, без промяна към добро. Мислене като вашето помага за това. Едно е да толерираш мислещите и можещите от всяка раса, друго е това да прерасне в "циганския проблем", както е в България, а сега и в Европа. Жалко за нас.

antiWHAT
02-22-2010, 19:13
абе ако живееха като хора, нищо против тях нямаше да имам

DimovB
02-22-2010, 19:20
Всичките чуждоземци ли я съсипват? Аз не бих слагал всички под общ знаменател.

Nam3less3
02-22-2010, 19:24
Всичките чуждоземци ли я съсипват? Аз не бих слагал всички под общ знаменател.Тук не говорим за отделни личности. В такъв случай трябва да сложим под общ знаменател всички народи, мнозинството от които, да речем, я съсипват. Никой няма нищо против 20те процента(грубо казано умни и можещи чуждоземци, но всеки има против останалите грубо казано 80%. Поне при циганите съм убеден, че процентите са над 90 :D

Still1ME1Still1HERE
02-22-2010, 19:25
@Still1ME1Still1HERE и @hrisis, а осъзнавате ли мащаба на проблема.
Ако съберете всички факти ще разберете, че бъдещето на християнска и бяла(под бяла имам предвид символа на развито общество, култура и цивилизованост) Европа е обречено, ако нещата продължават така, без промяна към добро. Мислене като вашето помага за това. Едно е да толерираш мислещите и можещите от всяка раса, друго е това да прерасне в "циганския проблем", както е в България, а сега и в Европа. Жалко за нас.От човек,до човек има разлика :) Гледай сега,както аз казах - толерирам мислещите хора.Дали е цигнанин или българин или какъвто ще да е,ако си изкарва нечестно хлаба,носи разврат и простотия,то за мен той е ненужун.

Тук ще цитирам един от въпросните трима мои приятели:"Аз не ходя ли по същия път,по който вървиш ти?Аз не дишам ли същия въздух,който дишаш ти?Аз не ям ли същият хлаб,който ядеш ти?Не го ли изкарвам каот тебе с двете си ръце и пот на челото?То тогава какво ме прави нещо повече или нещо по-малко от теб?

ospower
02-22-2010, 19:25
Всичките чуждоземци ли я съсипват? Аз не бих слагал всички под общ знаменател.Тук не говорим за отделни личности. В такъв случай трябва да сложим под общ знаменател всички народи, мнозинството от които, да речем, я съсипват. Никой няма нищо против 20те процента(грубо казано умни и можещи чуждоземци, но всеки има против останалите грубо казано 80%. Поне при циганите съм убеден, че процентите са над 90 :D
Около 99.9% може и да са...

Nam3less3
02-22-2010, 19:29
@Still1ME1Still1HERE и @hrisis, а осъзнавате ли мащаба на проблема.
Ако съберете всички факти ще разберете, че бъдещето на християнска и бяла(под бяла имам предвид символа на развито общество, култура и цивилизованост) Европа е обречено, ако нещата продължават така, без промяна към добро. Мислене като вашето помага за това. Едно е да толерираш мислещите и можещите от всяка раса, друго е това да прерасне в "циганския проблем", както е в България, а сега и в Европа. Жалко за нас.От човек,до човек има разлика :) Гледай сега,както аз казах - толерирам мислещите хора.Дали е цигнанин или българин или какъвто ще да е,ако си изкарва нечестно хлаба,носи разврат и простотия,то за мен той е ненужун.

Тук ще цитирам един от въпросните трима мои приятели:"Аз не ходя ли по същия път,по който вървиш ти?Аз не дишам ли същия въздух,който дишаш ти?Аз не ям ли същият хлаб,който ядеш ти?Не го ли изкарвам каот тебе с двете си ръце и пот на челото?То тогава какво ме прави нещо повече или нещо по-малко от теб?Много неща може да го правят нещо повече или нещо по-малко. Даже твърде много :)

jghgh
02-22-2010, 19:30
Без да ви чета много-много постовете, щото ми е ясно за какво става дума, бих казала, че не съм толерантна към простотията, която за жалост е присъща на малцинствата по света. В много случаи тези хора са нагли, необразовани и немотивирани да се впишат нормално в обществото.
Проблемът не засяга само България, защото си пиша с чужденци и естествено, и там си имат навлеци, които им строят джамии, говорят зле езика, ако въобще го говорят, и единственото което правят е, да се съюзяват и да си правят кварталчета, като по никакъв начин не се опитват да се интегрират и да заживеят заедно с другите хора като едно цяло; те само се отцепват; затворени (общества) са, не приемат, не предават и серат на реда, защото не желаят да го приемат.
Аз съм против това.
Това не значи обаче че подкрепям крайни ибзлици за бичове, сапуни и т.н.

Навлеците смятам че просто да трябва се изнесат, да им се изземат правата, да си се разпратят по държавите и толкова.

Мангалите, например, доказват, че не могат да живеят в цивилизовано общество. "Интеграцията" никак не им се получава.

Тъй че, гласувах за второто.

Принципно обаче, самите мангасари нямаше да ми бъркат толкова в гъза, ако бяха хора на място, с нормални, а не екстраправомощия.

Т.е. вотът ми е продиктуван от тъжният факт, че наглостта на малцинствата се шири надлъж за сметка на мнозинството; а не от някаква особена расова нетърпимост и дискриминация на основа цвят на кожата.

Именно затова се намесих след поста на Гьобелс;
Не, аз не съм толерантна, но не съм крайна и сметнах мнението му за глупаво.

Нямам представа Рейбийз към кой точно се обърна с това "какво и как" трябва да се пише в темата, но някак неприятно ми стана. Надявам се модераторът да не си мисли, че той ще е този, който ще налага тона.
Темата би била излагация, ако изобилства от мнения за бичове и сапуни.
И не, не съм криворазбрана хуманистка, даже никак.

Просто защо всяка тема трябва да се осира с някакви крайни изблици, които освен белег за неуравновесеност и неразумност, не са белег за друго.

DimovB
02-22-2010, 19:37
Всичките чуждоземци ли я съсипват? Аз не бих слагал всички под общ знаменател.Тук не говорим за отделни личности. В такъв случай трябва да сложим под общ знаменател всички народи, мнозинството от които, да речем, я съсипват. Никой няма нищо против 20те процента(грубо казано умни и можещи чуждоземци, но всеки има против останалите грубо казано 80%. Поне при циганите съм убеден, че процентите са над 90 :D

Българите сме поне толкова зле, колкото и циганите. Циганите си мизерстват в техните квартали, а българите осират цялостния облик на градовете с присъщата си селяния и безхаберие. Селяните са по-опасни от ромите и точно те нямат място в Европа.

Nam3less3
02-22-2010, 19:39
Всичките чуждоземци ли я съсипват? Аз не бих слагал всички под общ знаменател.Тук не говорим за отделни личности. В такъв случай трябва да сложим под общ знаменател всички народи, мнозинството от които, да речем, я съсипват. Никой няма нищо против 20те процента(грубо казано умни и можещи чуждоземци, но всеки има против останалите грубо казано 80%. Поне при циганите съм убеден, че процентите са над 90 :D

Българите сме поне толкова зле, колкото и циганите. Циганите си мизерстват в техните квартали, а българите осират цялостния облик на градовете с присъщата си селяния и безхаберие. Селяните са по-опасни от ромите и точно те нямат място в Европа.Не мисля, че това е реално сравнение. Каквито и да сме, още не сме паднали на нивото на циганите, а и чак толкова зле не можем да станем.

Still1ME1Still1HERE
02-22-2010, 19:42
Всичките чуждоземци ли я съсипват? Аз не бих слагал всички под общ знаменател.Тук не говорим за отделни личности. В такъв случай трябва да сложим под общ знаменател всички народи, мнозинството от които, да речем, я съсипват. Никой няма нищо против 20те процента(грубо казано умни и можещи чуждоземци, но всеки има против останалите грубо казано 80%. Поне при циганите съм убеден, че процентите са над 90 :D

Българите сме поне толкова зле, колкото и циганите. Циганите си мизерстват в техните квартали, а българите осират цялостния облик на градовете с присъщата си селяния и безхаберие. Селяните са по-опасни от ромите и точно те нямат място в Европа.И аз мисля,че сме наравно.Ама так е,както винаги ние сами не можем да си опраим проблемите,а тръгваме да търсим сметка на другите.

Nam3less3
02-22-2010, 19:44
Всичките чуждоземци ли я съсипват? Аз не бих слагал всички под общ знаменател.Тук не говорим за отделни личности. В такъв случай трябва да сложим под общ знаменател всички народи, мнозинството от които, да речем, я съсипват. Никой няма нищо против 20те процента(грубо казано умни и можещи чуждоземци, но всеки има против останалите грубо казано 80%. Поне при циганите съм убеден, че процентите са над 90 :D

Българите сме поне толкова зле, колкото и циганите. Циганите си мизерстват в техните квартали, а българите осират цялостния облик на градовете с присъщата си селяния и безхаберие. Селяните са по-опасни от ромите и точно те нямат място в Европа.И аз мисля,че сме наравно.Ама так е,както винаги ние сами не можем да си опраим проблемите,а тръгваме да търсим сметка на другите.Циганите за няколко века какво са направили, освен да ни дърпат само назад? Не си гледал и слушал що за хора са? Каквито и да сме, чак на тяхното ниво още не сме паднали.

Прочетете поста на jghgh

ospower
02-22-2010, 19:47
И аз мисля,че сме наравно.Ама так е,както винаги ние сами не можем да си опраим проблемите,а тръгваме да търсим сметка на другите.
Ако живееш в мизерии, ако имаш поне 10-15 братя и сестри, ако крадеш най-редовно и се гордееш с това, ако основното ти занимание е мързелуването - да, наравно сме. И не се учудвам, че повечето битови трагедии са между циганите...

DimovB
02-22-2010, 19:48
Българите крадат много повече от циганите, просто го правят по възпитания начин. ;) Един вид, даваме си парите доброволно.

А някой ден като излезеш да се разходиш, огледай се в междублоковите пространства за какви сметища става въпрос, резултат от постоянното изсипване на боклук през балконите. Мога да изброя и куп други неща, които ми развалят настроението понякога, но се опасявам, че ще издребнея излишно.

Still1ME1Still1HERE
02-22-2010, 19:53
Ние сами се дърпаме назад.Тотална простащина владее децата дори вече от първи до трети клас.Не малцинствата бутат бутилки с алкохол в ръцете им,не заради тях вече децата не могат да си напишат името,не заради тях все повече деца пушат и не заради тях има корупция.В държава,в която никой не спазва правилата е глупаво да осъждаш първо малцинствата.Те също са проблемни,но вкараме ли се ние в правия път,можем и тях да ги вкараме.Ако изведнъж всички те изчезнат - ще има същите жалки истории по-горе.В момента много по-трудно се намира работа,ако си от малцинствата или си инвалид.

ospower
02-22-2010, 19:53
Българите крадат много повече от циганите, просто го правят по възпитания начин. ;) Един вид, даваме си парите доброволно.

А някой ден като излезеш да се разходиш, огледай се в междублоковите пространства за какви сметища става въпрос, резултат от постоянното изсипване на боклук през балконите. Мога да изброя и куп други неща, които ми развалят настроението понякога, но се опасявам, че ще издребнея излишно.
Изхвърлянето на боклуците от блоковете са нищо в сравнение с неща от сорта на - "Майка уби бебето си и го зарови", "Баща изнасилва 2-годишния си син", "Баба уби внучката си пред родителите й" и т.н., просто няма нужда да изброявам. И тежи така нарачени "трагедии" са между цигани...

ospower
02-22-2010, 19:54
Ние сами се дърпаме назад.Тотална простащина владее децата дори вече от първи до трети клас.Не малцинствата бутат бутилки с алкохол в ръцете им,не заради тях вече децата не могат да си напишат името,не заради тях все повече деца пушат и не заради тях има корупция.В държава,в която никой не спазва правилата е глупаво да осъждаш първо малцинствата.Те също са проблемни,но вкараме ли се ние в правия път,можем и тях да ги вкараме.Ако изведнъж всички те изчезнат - ще има същите жалки истории по-горе.В момента много по-трудно се намира работа,ако си от малцинствата или си инвалид.
Но ще са много по-малко. :)

DimovB
02-22-2010, 20:03
Българите крадат много повече от циганите, просто го правят по възпитания начин. ;) Един вид, даваме си парите доброволно.

А някой ден като излезеш да се разходиш, огледай се в междублоковите пространства за какви сметища става въпрос, резултат от постоянното изсипване на боклук през балконите. Мога да изброя и куп други неща, които ми развалят настроението понякога, но се опасявам, че ще издребнея излишно.
Изхвърлянето на боклуците от блоковете са нищо в сравнение с неща от сорта на - "Майка уби бебето си и го зарови", "Баща изнасилва 2-годишния си син", "Баба уби внучката си пред родителите й" и т.н., просто няма нужда да изброявам. И тежи така нарачени "трагедии" са между цигани...

А "българските тийнеджъри", които нападат и убиват пенсионери за жълти стотинки или се разфасоват в чували, заради злоупотреба с гаджета и др. подобни безумни лични мотиви?

plmn
02-22-2010, 20:04
Няма грам контрол, никакво спазване на правила/закони. Самите българи вършат всякакви нарушения, унищожават, рушат, замърсяват, плюят, серат в/у собствената си земя, какво се очаква да последва?

Докато се п-о-з-в-о-л-я-в-а на който и да е, да върши нещо на въпреки, заобикаляйки закона/установени правила/норми, било циганин, българин, нищо различно няма да се случи.

Раждат по 89527356 деца. Вече не си играят и да ги кръщават, или да им помнят имената. Нагли са, крадат, убиват, много са, стават все повече и повече, позволяват си все повече и повече, дават им се още и още права. Българите крадат - щом може и е безнаказано, защо да не крадат и циганите? Такъв пример се дава - и ето, че се следва успешно.

Най-лошото - обединени са и се поддържат. Ако утрешния ден нещо се случи и пребия циганин на улицата, до час ще има една тумба мангали пред входната ми врата, готови на всичко. Ако циганин ме пребие на улицата, кой ще се застъпи за мен? На кой му пука за мен? Ние сме по-скоро всеки за себе си, големи индивидуалисти. И в това, разбира се, няма нищо толкова лошо. Но не знаем кога да се обединим, кога да подкрепим нещо заедно, и да си извоюваме нашето.

И предусещам как става все по-късно. С всеки изминал ден, мерките, които ще трябва да бъдат взети по тия въпроси стават все по-крайни. Вместо да се отсече от раз, още при появата на нещо нередно, ето до къде води криворазбраната демокрация и толерантност.

Still1ME1Still1HERE
02-22-2010, 20:04
Ние сами се дърпаме назад.Тотална простащина владее децата дори вече от първи до трети клас.Не малцинствата бутат бутилки с алкохол в ръцете им,не заради тях вече децата не могат да си напишат името,не заради тях все повече деца пушат и не заради тях има корупция.В държава,в която никой не спазва правилата е глупаво да осъждаш първо малцинствата.Те също са проблемни,но вкараме ли се ние в правия път,можем и тях да ги вкараме.Ако изведнъж всички те изчезнат - ще има същите жалки истории по-горе.В момента много по-трудно се намира работа,ако си от малцинствата или си инвалид.
Но ще са много по-малко. :)Напротив - същата бройка ще са,защото както казах,те не носят тея неща при нас,а самите ние.Телевизията ни залива от цинизми и простотии без ограничения,не се спазва никакъв обществен ред и всички неща,които съм написал горе.Ще си останат същите.Както е в образователната система - тръгва се от общото към частното,а не обратното :)

Boot
02-22-2010, 20:20
Аре бе, ако някой не иска да се впише в обществото е сган, ама пък ако иска е социално програмиран.

И понеже българите сме една много готина нация, към която човек не може да има забележки, нека се покажем, МОЛЯ!

ospower
02-22-2010, 20:26
Българите крадат много повече от циганите, просто го правят по възпитания начин. ;) Един вид, даваме си парите доброволно.

А някой ден като излезеш да се разходиш, огледай се в междублоковите пространства за какви сметища става въпрос, резултат от постоянното изсипване на боклук през балконите. Мога да изброя и куп други неща, които ми развалят настроението понякога, но се опасявам, че ще издребнея излишно.
Изхвърлянето на боклуците от блоковете са нищо в сравнение с неща от сорта на - "Майка уби бебето си и го зарови", "Баща изнасилва 2-годишния си син", "Баба уби внучката си пред родителите й" и т.н., просто няма нужда да изброявам. И тежи така нарачени "трагедии" са между цигани...

А "българските тийнеджъри", които нападат и убиват пенсионери за жълти стотинки или се разфасоват в чували, заради злоупотреба с гаджета и др. подобни безумни лични мотиви?
Това за убитите пенсионери ПАК са цигани...

filmimilmi
02-22-2010, 21:31
Да си толерантен НЕ означава да възприемаш позицията, че за да постигнеш мир трябва бъдеш "мъдър" и да действаш по мирен начин, като например отстъпвайки част или изцяло своите права на някой друг, считайки че така е редно не защото е справедливо, ами защото ти се считаш за по-мъдрата страна в конфликта и така избягваш да се стигне до военно положение. А в днешно време сякаш по медиите и в училище ни казват, че толерантността се състои в това "по-мъдрия" да отстъпи. Наистина това е крайно грешна позция! За това и не случайно слагам мъдър в "". Според логиката на глобалистите, ние трябва добровлно да се откажем от чувството за националност лека по лека, за да отсъпим място на по-неразвитите в културно отношение народи като уж по този начин, отваряйки широко границите си за всякакви пришълци, ние ще им покажем колко хубава цивилизация сме съградили, а те ще се итегрират защото няма как диваците като дойдат при нас да не се чувстват възхитени от всичките ни постижения (в културен и технологичен план) и по този начин ще помогнем и на останалата част от развиващия се свят да възприеме нашата гледна точка... и по този начин Земята ще стане едно прекрасно място за живеене защото се очаква, че всички народи ще се слеят в един и ще възприемат начина ни на живот (на нас белите хора), а културата ни ще се разпространи и обогати благодарение на свободното придвижване. Диваците ще могат да се цивилизоват единствено ако се запътят към една просперираща цивилизация и видят постиженията й със свои очи. Но за да стане това, трябва да им се предложат супер апетитни условия - правото на подслон в наети от общината сгради, както и социални помощи, за които ние данъкоплатците няма да имаме нищо против да се отделят средства защото все пак трябва да сме толерантни към интегриращите се малцинсва, нали все пак това е начина да ги направим част от нас - да им дадем старт да се цивилизоват. Няма нищо лошо да получат всичко на готово от нас, все пак искаме да ги направим възможно по-скоро равни на нас. Можем на някои дори да дадем привилегии за намиране на работа и образование просто с цел да се интегрират взъможно по-бързо... Бля, бля, бля... 8-)
Доста грубо казано и в съкратен вариант това е, в което се опитват ,чрез медиите и в училище, да ни накарат да вярваме. Може би на някой ще му се стори, че малко преувеличавам в нещата, но с един по-общ поглед ще се убедите, че действително си е така. Като задействаш критическото си мислене ти става ясно, че това просто не е честно, а и изключително вредно. На практика в някои европейски държави с хилядолетни традиции и култура почват да загиват благодарение на свръх-толерантно поведение спрямо чужденците и техните култури. Става просто един гювеч с лош вкус и мирис. Тоест направо пумия. Повече от нелепо все още да има привърженици на идеята, че давайки привилегии на чуждите култури и забравяйки временно за своите собствени традиции и култура ще ги накараме да ни подръжават защото им даваме добър пример от наша гледна точка. Но това съвсем не е така, както когато си прекалено добър към всички, всеки ти се качват на главата, така е и с пришълците. Те не се отказват никога от чувството си за принадлежност към своя народ, никога не забравят каква кръв тече във вените им. Възприемат толерантността ни за грешка и просто се възползват от нас, считайки ни за глупаци. Последствията от сляпата толерантност са видими, или ако не са очевидни за всички, то всеки може да провери за тях просто като се огледа около себе си. Ето какво се случва например в Швеция, една велика някога страна, благодарение на свръх-толерантната политика спрямо имигрантите.
http://www.youtube.com/watch?v=eQ6VI_bc1j4
http://www.youtube.com/watch?v=V3yZeUZYkVQ
http://www.youtube.com/watch?v=dlG75wb7lLw
Според мен клипчета не са расистки, въпреки че някой може да реши да спекулира с това или пък, че са субективни защото са клипчета, а не статии с официални данни. По този втори аргумен ще кажа, че просто няма как да има представени официални данни, извадени от правителствен сайт, просто защото правителствата не разследват себе си за грешки, а и да го правят понякога, то ще е с цел да се самооправдаят . 8-) Както и да е, за критики от този род по отношение на мнението ми сте вие на ход, няма какво да се отклонявам повече от темата. Просто го казах за всеки случай, за да не акцентирате в последствие върху нещо подобно защото предстои да вадя още такива клипчета от същия субективен до някаква степен характер. Както обясних, "официални" данни не могат да се представят защото това няма да е изгодно за никое правителство. 8-)
Продължавам...
Ето как Европа и света се ислямизират.
http://www.youtube.com/watch?v=6-3X5hIFXYU
Тук в нашата страна поне знаем какво е било преди около 200 години. Почти половин хилядолетие
"тиранинът върлува
и безчести край наш роден:
коли, беси, бие, псува
и глоби народ поробен! "
Не бих се очудил някои от хлапетата тук да не знаят кой е авторът на тези стихове. Ама все пак децата ни трябва да се учат да бъдат толерантни. Вече в образователната програма умишлено се отбягва наблягането на тези автори, провокиращи неприемлива за стандартите на 21-ви век нетърпимост и нетолерантност. ( :lol: )
http://vbox7.com/play:b45aa31f
Вместо децата да са насърчавани да изиграят сцена от "Под игото" например, те изиграват турски сериял. Дори са поощрени с публичност в медиите като пример за останалите. В ранна детска възраст, когато индивидът няма все още изграден навик да мисли критически, възприема и попива всичко като чиста монета, което в зряла възраст вече ще е вкоренено в съзнанието му и няма да го поставя под въпрос. Последните 5 години тестово в някои училища се въведе вероучение от 1 до 5 клас, като предмет измежду задължителните свободно избираеми дисциплини в училищата. Задължително избираш между 3 дисциплини мисля, че беше - "християнство", "мюсюлманство" и "знание за живота" (например за родители атеисти, които предпочитат да не правят религиозен избор за хлапето си). Така е по западен модел. (А и от личен опит го знам защото като малък поживях известно време в една от развитите страни) Та както в началото още споменах, чуждите култури, които идват в Европа нито се отказват от вярата си, нито от традициите си, защото да речем са решили като са дошли и видяли достиженията на бялата цивилизация, че в лично отношение са изостанали и ще решат да се европеизират. Няма такова нещо, афганистанчетата, сомалийчетата и други от този род бяха записани от родителите си да изучават в предмета по вероучение мюсюлманството. (иначе аз бях записан на "знание за живота" - някакви глупости се изучаваха - философия, еволюция... такива ми ти работи...) Накратко, родителите са тези, които дават писмено съгласие какво да изучава детето. А щом не се отказват от религията си, а дори я завещават на поколението си, защото те така си считат, че е редно, вместо да желаят поколението им да се "поевропейчи" и да го запишат на "Християнство", то в този ред и логика на нещата означава, че малцинствата (или такива поне за сега 8-), никога няма да се интегрират доброволно и изцяло. Подразбира се, че и мюсюлманите в България не биха записали децата си да изучават Християснтвото. Всички мюсюлмани изповядващи корана се чувстват като една общност пред своя Бог и всички заедно представляват Шериат. (ако не сте чували какво е http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B0%D1%82 ). В числото към правила на шериата се включва и това правило, че всички мюсюлмани, независимо къде се намират по света, имат една мисия, а тя е да не изневеряват никога на традициите си. Щом тази идея се индоктринира още от удобната възраст с най-опасни последствия за личността, то не виждам как би могла да има толерантност. Все пак сред законите в корана, на които и Шериатът се подчинява, има и такъв, според който всички мюсюлмани са във вечна война с всички вярващи в друг Бог освен Аллах. На Изток в мюсюлманските държави си имат строги закони против толерантността. За тях тя е нашата слабост. Законите им са строго важащи за всеки, задължително е изучаването на корана, единствено и само него, забранено е строенето на други храмове освен джамии както и на каквито и да било философски течения или вероизповедания освен мюсюлманството. Мога да изредя още много неща, но все пак това не е енциклопедия, а форум. Както и да е, нашата страна ще изиграе много важна роля за приемането на Турция в Европейски съюз, но това според мен ще е края. От нашата съседка са всички пътища към Изтока. Пришълците ще са още по-улеснени да ни залеят...
В заключение няма какво друго да спомена. Не казах нищо за циганите в името на добрия тон на дискусията, НО все пак нека не пропускаме, че проблемът с тях стои дори в много по-развити страни като Англия например и никъде по света не е решен. Мисля, че тук може да посочим http://vbox7.com/play:085de79d . Карбовски казва достатъчно.
Мерси отделеното внимание ако сте успели да стигнете до тук. Лека и доходна за момента. :) Надявам се дискусията да е жива до утре. :)

Diam0nD
02-22-2010, 21:52
расизмът е за ограничени хора .. и все пак имам едно на ум към другите раси - яд ме е за тези ми предубеждения ,но гледам да ги подтискам !

Nam3less3
02-23-2010, 04:28
расизмът е за ограничени хора .. и все пак имам едно на ум към другите раси - яд ме е за тези ми предубеждения ,но гледам да ги подтискам !Расисти са циганите и другите народи, заливащи Европа. Това да отвръщаш на расизма им с толерантност означава просто да подкрепяш и поддържаш тях. Нещо гибелно за нас е това, така че почвам да мразя тая дума толерантност.
И прочетете поста на filmimilmi.
Не разбирам защо се правите на слепи, и се опитвате да изкарате българите като циганите едва ли не. Вие на коя страна сте? Криворазбран хуманизъм и толерантност като вашата са една сериозна причина сега да сме тъпчени от циганите в собствената ни държава.

b0Nb0n
02-23-2010, 04:42
апф се някои трябва да бъде тъпкан едно време европа са тъпкали ся ще ги тъпчат после обратното и после пак обратното и така докато излезете от рамки като раса религия местожителство и т.н.

Diam0nD
02-23-2010, 08:10
Кой се прави на сляп ??? Ей интернет герой кво постигаш с тия глупости дето пишеш ?? Като излезеш на улицата и те срещат 20 мангала кво ще правиш ?? ЩЕ НИ ТЪПЧАТ ,ЗАЩОТО ВЛАСТТА ИМ ГО ПОЗВОЛЯВА ,НЕ НИЕ ТЪПАК ! ГЕРБ , СДС, БСП , ДПС , НДСВ - всички до 1 го позволяват ! Куките ги е страх да влязат в циганска махала ... КУКИТЕ ! Аз ли да вървя да оправям проблемите на държавата ??????
Недей ми говори така ,щото е явно ,че не си дорасъл ! Бонбона е прав !!!

Nam3less3
02-23-2010, 08:23
Кой се прави на сляп ??? Ей интернет герой кво постигаш с тия глупости дето пишеш ?? Като излезеш на улицата и те срещат 20 мангала кво ще правиш ?? ЩЕ НИ ТЪПЧАТ ,ЗАЩОТО ВЛАСТТА ИМ ГО ПОЗВОЛЯВА ,НЕ НИЕ ТЪПАК ! ГЕРБ , СДС, БСП , ДПС , НДСВ - всички до 1 го позволяват ! Куките ги е страх да влязат в циганска махала ... КУКИТЕ ! Аз ли да вървя да оправям проблемите на държавата ??????
Недей ми говори така ,щото е явно ,че не си дорасал ! Бонбона е прав !!!С начина ти на мислене ти подкрепяш това. Написа, че расизма е за ограничени хора. Дефинирай расизъм. Обясних вече какво имам предвид аз под расизъм. Щом не си такъв, значи толерираш циганите и всичко това, и такова мислене помага на проблема. А какво значи не си дорасъл? Хитлер примерно е избивал всички тия хора, това прави ли го недорасъл? Не призовавам към насилие, а към това хората да спрат да мислят крайно и нереално толерантно, иначе властта ще продължава по нейния си начин.
А за това, което написа b0nb0n, значи искате ние да сме тъпканите така ли? :-o :-o :-o

b0Nb0n
02-23-2010, 09:05
хитлер е бил малко краен толерантното не е крайно
Nam3less3 никoй не иска да бъде тъпкан..кво праим тъпчем...в крайна сметка кво излиза ?

Nam3less3
02-23-2010, 09:08
хитлер е бил малко краен толерантното не е крайно
Nam3less3 никoй не иска да бъде тъпкан..кво праим тъпчем...в крайна сметка кво излиза ?Това едни да бъдат тъпкани за сметка на други е основната идеология на тоя свят. Така се създават богати и устроени държави като европейските например, за сметка на такива като африканските. Нещата, които имаме за даденост, са в следствие на всичко това. Та единственото, което можем да направим, е да се стремим да бъдем от "печелившия отбор".

b0Nb0n
02-23-2010, 09:14
аха значи обвиняваш там циганите ала бала не знам си кво още че правят същото квото и ти
хммм интересна логика добро мислене

Nam3less3
02-23-2010, 09:18
аха значи обвиняваш там циганите ала бала не знам си кво още че правят същото квото и ти
хммм интересна логика добро мисленеНе, това е друга тема вече, а и доста ми измени думите. Ние сме твърде добри към тях даже, за сметка на това което те правят. Мисля, че е очевидно. Ако искахме да ги тъпчем, щяхме да ги направим наши роби. Не разбирам, защо ги защитаваш? Или викаш те бачкат, имат по 1-2 деца, не живеят на гърба на другите, развиват държава ни с техните научни умове, живеят нормално, напълно интегрирани в обществото.
Общо взето ме обвиняваш за това, че искам да се гледа българският, а не циганският интерес. Май би станал и защитник на циганите, само за да не загубиш 1 спор.

Canis_Dirus
02-23-2010, 09:27
Аре бе, ако някой не иска да се впише в обществото е сган, ама пък ако иска е социално програмиран.

И понеже българите сме една много готина нация, към която човек не може да има забележки, нека се покажем, МОЛЯ!
+1
:grin:

b0Nb0n
02-23-2010, 09:35
аз не споря
кое това българското което защитаваш с какво ти си добър към циганите
обесни ми тая цялата ситуация с цигани българи както ти я виждаш

Nam3less3
02-23-2010, 09:42
аз не споря
кое това българското което защитаваш с какво ти си добър към циганите
обесни ми тая цялата ситуация с цигани българи както ти я виждашИ сам знаеш. Прочети пак темата.

b0Nb0n
02-23-2010, 09:51
опа извинявай вярно че ти беше пуснал тази тема
ама ти говориш за европа
кажи ми за българия защо според теб така се получава с тия цигани ?

Nam3less3
02-23-2010, 09:56
опа извинявай вярно че ти беше пуснал тази тема
ама ти говориш за европа
кажи ми за българия защо според теб така се получава с тия цигани ?За циганите ли. Ами ние винаги сме се държали добре с тях, за сметка на това което представляват. От векове са тук, както виждаш си продължават по техния си начин на живот. Неспасяемо малцинство. Но винаги сме били толерантни дотолкова, че да се получи днешната ситуация. Освен, че те самите са си виновни въпреки предоставените възможности, поради нечии политически интереси се случва това. Европа е хуманна, също и България, с демократични закони. Циганите са важен електорат. Политиката на толерантност от постоянно мъмрещия ни за ромите Брюксел. Поне по време на социализма май са работели повечето цигани.

b0Nb0n
02-23-2010, 10:07
и кво според теб може се напраи с тия цигани

Nam3less3
02-23-2010, 10:09
и кво според теб може се напраи с тия циганиЕдна по-строга политика да ги накара да работят всичките, да ходят на училище, и както китайците, да им се забрани да имат повече от 1-2 деца(освен ако нямат финансова възможност за повече). И така с времето може да се подобрят нещата. Всъщност това не е строга политика, ами напълно нормална. Даже е мека. И да се спазват законите. При цигански безредици, убийства и т.н., затвор. Така ще се научат всички.

Diam0nD
02-23-2010, 10:10
Кой се прави на сляп ??? Ей интернет герой кво постигаш с тия глупости дето пишеш ?? Като излезеш на улицата и те срещат 20 мангала кво ще правиш ?? ЩЕ НИ ТЪПЧАТ ,ЗАЩОТО ВЛАСТТА ИМ ГО ПОЗВОЛЯВА ,НЕ НИЕ ТЪПАК ! ГЕРБ , СДС, БСП , ДПС , НДСВ - всички до 1 го позволяват ! Куките ги е страх да влязат в циганска махала ... КУКИТЕ ! Аз ли да вървя да оправям проблемите на държавата ??????
Недей ми говори така ,щото е явно ,че не си дорасал ! Бонбона е прав !!!С начина ти на мислене ти подкрепяш това. Написа, че расизма е за ограничени хора. Дефинирай расизъм. Обясних вече какво имам предвид аз под расизъм. Щом не си такъв, значи толерираш циганите и всичко това, и такова мислене помага на проблема. А какво значи не си дорасъл? Хитлер примерно е избивал всички тия хора, това прави ли го недорасъл? Не призовавам към насилие, а към това хората да спрат да мислят крайно и нереално толерантно, иначе властта ще продължава по нейния си начин.
А за това, което написа b0nb0n, значи искате ние да сме тъпканите така ли? :-o :-o :-o

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC ето ти расизъм . Пак те питам : какво правиш ти по въпроса да не "ни " тъпчат . Знаеш ли не ми стана яко като разбрах ,че циганите на село са разбили къщата и са взели квото има . И какво да направя ??? Айде кажи ми какво да направя ???? Кво им толерирам на циганите ??? ВЛАСТТА ИМ ПОЗВОЛЯВА ДА СИ ВИРЯТ КАЛПАКА ,НЕ НИЕ !!!

Nam3less3
02-23-2010, 10:11
Кой се прави на сляп ??? Ей интернет герой кво постигаш с тия глупости дето пишеш ?? Като излезеш на улицата и те срещат 20 мангала кво ще правиш ?? ЩЕ НИ ТЪПЧАТ ,ЗАЩОТО ВЛАСТТА ИМ ГО ПОЗВОЛЯВА ,НЕ НИЕ ТЪПАК ! ГЕРБ , СДС, БСП , ДПС , НДСВ - всички до 1 го позволяват ! Куките ги е страх да влязат в циганска махала ... КУКИТЕ ! Аз ли да вървя да оправям проблемите на държавата ??????
Недей ми говори така ,щото е явно ,че не си дорасал ! Бонбона е прав !!!С начина ти на мислене ти подкрепяш това. Написа, че расизма е за ограничени хора. Дефинирай расизъм. Обясних вече какво имам предвид аз под расизъм. Щом не си такъв, значи толерираш циганите и всичко това, и такова мислене помага на проблема. А какво значи не си дорасъл? Хитлер примерно е избивал всички тия хора, това прави ли го недорасъл? Не призовавам към насилие, а към това хората да спрат да мислят крайно и нереално толерантно, иначе властта ще продължава по нейния си начин.
А за това, което написа b0nb0n, значи искате ние да сме тъпканите така ли? :-o :-o :-o

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC ето ти расизъм . Пак те питам : какво правиш ти по въпроса да не "ни " тъпчат . Знаеш ли не ми стана яко като разбрах ,че циганите на село са разбили къщата и са взели квото има . И какво да направя ??? Айде кажи ми какво да направя ???? Кво им толерирам на циганите ??? ВЛАСТТА ИМ ПОЗВОЛЯВА ДА СИ ВИРЯТ КАЛПАКА ,НЕ НИЕ !!!Нищо не може да направим, освен да изчакаме 2012та или някоя световна война, която да промени системата 8-)

b0Nb0n
02-23-2010, 10:16
и как ще го накараш тоя циганин да работи като сам виждаш че не му се работи на циганина вообще как ще го накараш да направи кво и да е като не иска

Nam3less3
02-23-2010, 10:18
и как ще го накараш тоя циганин да работи като сам виждаш че не му се работи на циганина вообще как ще го накараш да направи кво и да е като не искаТова е недопустимо да не работят, да крадат само, да правят десетки деца и т.н. И все пак се случва. Ако не искат да се променят и даже да работят, а да живеят на гърба на другите, не виждам какво може да се направи. Освен да се подходи силово към проблема.

Nam3less3
02-23-2010, 10:29
Дойдохме си на думата - нямаш решение (само силово), но всъщност изписахте 4 страници чат с наивни приказки и доводи. :)

В този форум този проблем е разискван много пъти и винаги е имало конструктивни предложения - потърси и ще видиш. :)Е опиши с 2-3 думи да чуем духът на тия предложения.

Nam3less3
02-23-2010, 10:39
Всичко все наготово...

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=6083082#6083082Е иначе трябва в 2 различни раздела да търся теми по ключови думи, след което да търся специален пост в тия теми. А просто можеше да загатнеш името на темата и в кой раздел е ;)
Иначе и аз по-горе предлагах неща от тоя тип, но получих коментар, че всичко това може да не проработи, че не можем да накараме циганите да работят, а вероятно може и да се разбунтуват и да има размирици, ако така стане. И за това отговорих, че остава единствено силовият подход.
Проблемът е, че едва ли ще се появи партия, която да иска да приложи нещата от линка.

brokeninside13
02-23-2010, 10:54
Не, те доказаха, че нямат място в една цивилизована Европа. , но само за циганите. :-x

Still1ME1Still1HERE
02-23-2010, 13:31
Вие на коя страна сте?Аз не играя на твойта дъска ;)

Предложението на Ray е добро,но имам няколко въпроса:

1.Както вече казахме с още един пич - Не трябва ли първо да си оправиш нашите версии,пък тогава да търсим сметка на чуждите?Дадох пример в системата ни за образование,пък и в световната такава се тръгва оъ общото към частното :)

2.Как можеш да определиш някой ,че е цигнанин?Дядо ми е чех,а баба ми албанец...

Иначе добри предложения.

ЕДИТ - Ако се въведат национални тестове за сексуална култура ще е много по-добре :)

ospower
02-23-2010, 14:28
Вие на коя страна сте?Аз не играя на твойта дъска ;)

Предложението на Ray е добро,но имам няколко въпроса:

1.Както вече казахме с още един пич - Не трябва ли първо да си оправиш нашите версии,пък тогава да търсим сметка на чуждите?Дадох пример в системата ни за образование,пък и в световната такава се тръгва оъ общото към частното :)

2.Как можеш да определиш някой ,че е цигнанин?Дядо ми е чех,а баба ми албанец...

Иначе добри предложения.

ЕДИТ - Ако се въведат национални тестове за сексуална култура ще е много по-добре :)
Просто без коментар... естествено, че може...

Still1ME1Still1HERE
02-23-2010, 14:38
Вие на коя страна сте?Аз не играя на твойта дъска ;)

Предложението на Ray е добро,но имам няколко въпроса:

1.Както вече казахме с още един пич - Не трябва ли първо да си оправиш нашите версии,пък тогава да търсим сметка на чуждите?Дадох пример в системата ни за образование,пък и в световната такава се тръгва оъ общото към частното :)

2.Как можеш да определиш някой ,че е цигнанин?Дядо ми е чех,а баба ми албанец...

Иначе добри предложения.

ЕДИТ - Ако се въведат национални тестове за сексуална култура ще е много по-добре :)
Просто без коментар... естествено, че може...Направи го по-голям шрифта.Още не знам защо го удебели,освен,ако последните години не си живял в България,ноо ще си остане тайна.И той като ти кажа,че не е циганин и к'во правим!?И какво е това ти си циганин и за това.Има и умни хора,които могат да се обидят :)

ospower
02-23-2010, 14:45
Като ми каже, че не е циганин - 100% ще му "повярвам"...

semantics
02-23-2010, 15:30
Не знам защо се зачетох в тая тема.
Поредната абсолютно безмислена провокация.

Мислех да задам някои въпроси на автора, но просто няма смисъл...

Истински се ядосвам, когато виждам в какво интелектуално и духовно положение се намираме днес ние, младите хора. Нямам предвид толкова "ниско", колкото това, че имаме мнение по всички въпроси, наблюдаваме всичко, което се случва, в час сме със събитията и прочие... Но по повечето въпроси имаме единствено мнения, които се негативни, радикални, да не кажа често и "деструктивни". И дори и да предположим, че това е ОК, защото сериозните проблеми искат сериозни действия, то не се стига до никакви действия. Оставаме с мнението и масово се бълват змии и гущери и нищо повече.
Ако искаш промяна, правиш нещо за нея - малко ли ще, много ли ще е, какво ще е това нещо - зависи от възможностите на човек. Но ако не правиш съвсем нищо - по-добре не говори!

Защото докато се надприказваме тук, още хиляди неща се случват в реалния живот, за които дори не си мърдаме пръста, а в крайна сметка ни засягат много повече от подобни теми...

Както и да е, казвал съм всичко това и преди. С приказки нищо не става, та дори и това дълго мнение ми идва в повечко.

Still1ME1Still1HERE
02-23-2010, 17:49
Защо трябва да се определя, че някой е циганин, за да си плаща сметките и данъците, както и да бъде образован? :)
Делението на етнически принцип е противоконституционно, затова целта е да се направят и задълженията еднакви за всички, т.е. определена група хора да започне да живее по установения ред.

Има цигански семейства, които сами бягат от гетата, образоват се и си търсят работа/занаят - те не биха попаднали под тези мерки, макар че са цигани. :)Това исках да кажа :) Радвам се,че мислиш така.Най-добре е да се разглеждаме като цяло,вместо да се цепим.

Между другото днеска си говорихме по биология,та господинът ни каза,че според последните прочувания първите хомо сапиенс са били негрите :)

jghgh
02-23-2010, 18:32
Аз съм предложил конкретни мерки, които са съобразени с нашата реалност - политическа, етническа и т.н. Аз досега не видях нищо освен общи приказки - да, всеки може да каже, че трябва да ги накараме да работят, но конкретни предложения - как да стане няма.

Също трябва да се отчете важността на пакета мерки, който не е просто да ги накараш да работят, а да се образоват и също така да бъдат измъкнати от гетото и разпръснати, което е и основната мярка за справяне с проблема, защото докато са събрани в едно затворено общество, проблема ще се задълбочава.


Оставам на вас да мислите натам - защо, как и т.н., дадох ви доста добра основа.
Според мен няма реална интеграция на тези хора, в крайна сметка те са номадско племе и си нямат своя собствена държава; нямат никви паметници на изкуството, за мен са безнадежден случай.

Много хубаво за тия, които бягат от гетата и работят - с тях няма смисъл и не е правилно човек да се закача, ама другите?

Освен да тръгнат да им събарят къщите и насила да ги карат да бачкат, друго не виждам като изцеление за случая.
Което ми напомня на речта на онзи президент ли, какъв беше там, който казваше "В нашата държава се говори нашия език, спазват се нашите правила, етц"

И някак да се влиза в държавата със сертификат за знание за езика? Навсякъде ти трябва такъв, за да живееш и учиш в някоя страна, или се лъжа?/наистина не съм сигурна, но мисля че беше така!/
Примерно закон ако си чужденец или изобщо чужд гражданин, да показваш такъв сертификат или да държиш изпит за езика. Също издаването на българско гражданство да бъде съпроводено с такъв изпит и пр.
Да не са ти създадени готини условия, ако нямаш бг гражданство и т.н. - така ще се държат настрана навлеци, които искат да живеят лесно; и ще 'стават' български граждани само сериозни хора, съответно знаещи езика, което може да им осигури работа.


btw много яки решения си вкарал ти, току-що ги прочетох. 8-) хвала, защо не се занимаваш с политика?^_-

Nam3less3
02-23-2010, 19:20
Мислех да задам някои въпроси на автора, но просто няма смисъл...

Истински се ядосвам, когато виждам в какво интелектуално и духовно положение се намираме днес ние, младите хора.Нямам търпение просто да чуя въпросите.
А относно второто, това се отнася не само за нас, но и за всички хора, от целият свят, от всички възрасти.

Still1ME1Still1HERE
02-23-2010, 19:51
Всъщност това, което учителят ти е казал, че са последни изследвания не е много нова теория, но всъщност е нередно и да кажеш, че първите хомо сапиенс са били негрите, а че хомо хабилис тръгва от днешна Африка и мигрира, приспособявайки се към различни условия и бла-бла. :)


Поне това си спомням аз, че съм чел преди много години, може да има неточности... :) Но си спомням, че Африка беше the cradle of mankind.До колкото разбрах,последните излседвания са свършили преди 2 години.Генетични сравнения са направени между първите открити хомо сапиенс в Азия,Европа и Африка и има около 90% съвпадение във всички случаи,със някакво негърско племе,изолирано от средата и живеещо още с традициите си,откъснати от модерния свят :)

Съгласен съм за това,което си казал и те подкрепям -това е на теория правилният начин,за мен.На практика не знам точно как ще се осъществи,но трябва да стане.За жалост,нямам никаква власт над това дали ще стане и как точно,нито пък да им го навра в лицата на политиците.За жалост няма и да имам,тъй като няма да се занимавам с политика.Надявам се теоритичните мерки,които си написал някой да ги намери и да ги предложи и да се изпълнят :) Ако някой има някаква идея,то бих се радвал да я сподели,че да решим един от проблемите на българското общество :)

Лека нощ на всички от мен :)

П.П.Супер е,че вече може да се общува нормално в този форум :)

Nam3less3
02-27-2010, 06:02
Всъщност има много аспекти тази тема. Последно си припомних за джамиите.
Та Швейцария, независима европейска държава, с официална религия - християнство, решава чрез референдум поради някакви причини да забрани САМО строежа на минарета на джамиите. После Кадафи(лидерът на Либия) призовава за Джихад срещу Швейцария, защото са неверници :shock:
Е как може да бъдеш толерантен с подобни средновековни прояви на религиозен фанатизъм, и с безкрайната мюсюлманска наглост? Та това е нахално мешене във вътрешните работи на друга държава и открито призоваване за тероризъм срещу нея? Швейцария може да прави каквото си иска на територията си, а ако швейцарците отидат в Либия дали ще им позволят да правят църкви там? Няма спасение от ненормалните фанатизирани мюсюлмани, толерантност към исляма е недопустима. А и да не говорим, че религията изобщо не трябва да се смесва с държавата.

ospower
02-27-2010, 08:47
Аре бе, ако някой не иска да се впише в обществото е сган, ама пък ако иска е социално програмиран.

И понеже българите сме една много готина нация, към която човек не може да има забележки, нека се покажем, МОЛЯ!
Добре ще е да не си показваш незавидната деградация...

Wildchildd
02-27-2010, 09:20
^Epic fail, къде видя деградация точно в това мнение.
Кое ни е положителното като нация, че сме турски подлоги, а мангалите ни мачкат ежедневно ли?

Boot
02-27-2010, 10:14
Аре бе, ако някой не иска да се впише в обществото е сган, ама пък ако иска е социално програмиран.

И понеже българите сме една много готина нация, към която човек не може да има забележки, нека се покажем, МОЛЯ!
Добре ще е да не си показваш незавидната деградация...

Хайде аргументирай се вместо да се правиш на много отворен ;)

ohluv
02-27-2010, 10:50
И да искат и да не искат част от икономиката се "издържа"точно благодарение на тези бежанци.Не ме разбирайте погрешно и на мен не ми е приятно да гледам всякакви раси по улиците,но си е ефект от глобализацията.

ohluv
02-27-2010, 11:05
Съмнявам се че някоя от твоите приятелки работи като чистачка в чистотата или в свободното си време товариш въглища,в земеделието също се срещат.Ние не можем да предложим кой знае каква икономика или преспективи за привличане.

RatkoMladic88
02-27-2010, 11:18
И да искат и да не искат част от икономиката се "издържа"точно благодарение на тези бежанци.Не ме разбирайте погрешно и на мен не ми е приятно да гледам всякакви раси по улиците,но си е ефект от глобализацията.пич, явно не си много в час, четох нек'ви официални статиските, ако има някой да ме обори, но малцинствата в Германия са в тежест на социалната система и не работят за икономиката, ако това намекваш..

Goebbels
02-27-2010, 11:56
И да искат и да не искат част от икономиката се "издържа"точно благодарение на тези бежанци.Не ме разбирайте погрешно и на мен не ми е приятно да гледам всякакви раси по улиците,но си е ефект от глобализацията.пич, явно не си много в час, четох нек'ви официални статиските, ако има някой да ме обори, но малцинствата в Германия са в тежест на социалната система и не работят за икономиката, ако това намекваш..

http://www.youtube.com/watch?v=zQZ9QpriB84&feature=player_embedded

ohluv
02-27-2010, 12:32
Добре.Защо според вас Германия и Австрия направиха такива драстични промени в имиграционната си политика?

semantics
02-27-2010, 12:47
Прочетете Ницше:


Европейският човек и унищожаването на нациите

Търговията и индустрията, комуникацията чрез книгообмен и писма (масови комуникации днес - Интернет, GSM и др.), общността, създавана от всички по-висши култури, бързата смяна на местоживеене и ландшафт (миграционни тендеции - мюсюлмани), сегашният номадски начин на живот на всички, лишени от недвижима собственост - тези условия необходимо водят до отслабване и в крайна сметка до унищожаване на нациите или поне на европейските: като от всички тях, чрез непрекъснато кръстосване, ще възникне една смесена раса, формираща европейския човек. На тази цел противодейства сега съзнателно или несъзнателно самоизолацията на нациите чрез създаване националистическа омраза (звучи познато?), но все пак - въпрейки временните противоположни тенденции - продължава бавният ход на споменатото смесване: този изкуствен национализъм е всъщност точно толкова опасен, колкото е бил опасен изкуственият католицизъм, защото по същество той представлява насилническо установяване състоянието на бедствено положение и обсада, наложено от малцинството върху мнозинството и нуждаещо се от измама, лъжа и насилие, за да може да съхрани уважението към себе си (ЗВУЧИ ПОЗНАТО???). Не интересът на мнозинството (на народите), както обикновено се изтъква, а преди всичко интересът на определени търговски и социални касти, тласка към този национализъм; стане ли веднъж известно това, можем безпрепятствено да се представим за добри европейци и действително да работим за претопяването на нациите, като тук доста могат да съдействат немците с потвърденото си отдавна качество да бъдат преводачи и медиатори между народите. (...)

Този текст продължава с ракурс към евреите, като да допиша и него ще е малко ненужно дразнение на масата антисемити тук. А и във всички случаи ще измести фокуса на дискусията.

Не знам кога с точност, но този текст е писан НАЙ-КЪСНО през 1878г. Днес той е валиден. Изводите сами се натрапват.

Вижте болднатия текст и помислете какво всъщност постигате, като викате ведно с разни "псевдоманифести".
И във връзка с това "общо викане", още един много любим цитат от Ницше:

"Обществените мнения са частни безделия". Това той озаглавява "Да си го кажем още веднъж" и с тази сентеция приключва главата "Поглед към държавата" от книгата "Човешко, твърде човешко".

filmimilmi
02-27-2010, 15:57
Ницше никога няма да бъде прав. Вярно е, че все още хората са като кучетата, опикават своята територия, разделят я на граници, делят се на нации... Може да приемем, че хората в Европа имаме нужда от това да бъдем обединении в едно, но целият свят не може да се интегрира. Сигурно след време ще има 3, 4 или 5 свръхдържави, но никога една. Утопично е да смяташ, че всички хора може да изравним своите интереси. Такова нещо би станало само след масово унищожение на старата история, ценности и култура. Преоценката на всички стойности? Нали така беше? Ти в състояние ли си да направиш преоценка на стойностите си? Да захвърлиш всичките си интереси, от състояние на НЕЩО (това, което си благодарение на паметта и чувството си за принадлежност към група) да преминеш в състояние на НИЩО... Малко объркано става, но за да си равен на всички, всеки трябва да е възприел идеята, че всъщност представлява едно НИЩО и поради тази причина и националността в действителност не представлява друго освен илюзия - т.е. няма никакво значение. Колко биха се съгласили с това?

wallmart
02-27-2010, 16:54
националността в действителност не представлява друго освен илюзия
Прителю, ще те светна, че първо Ницше е германски националист и цитатът ти е 100% не на място. Националността е родово наследство, кръвта на родителите ти и честта и завета на праотците.

Свят без нации - свят на роботи!

Живейте по български, съхранявайте родното и оставете пропагандата за Европа и свят без граници!

filmimilmi
02-27-2010, 17:09
националността в действителност не представлява друго освен илюзия
Прителю, ще те светна, че първо Ницше е германски националист и цитатът ти е 100% не на място. Националността е родово наследство, кръвта на родителите ти и честта и завета на праотците.

Свят без нации - свят на роботи!

Живейте по български, съхранявайте родното и оставете пропагандата за Европа и свят без граници!
Ницше не е германски националист. Хитлер е интерпретирал по погрешен начин идеите му за свръхчовека, навярно харесвайки му онази част за русите, светлокожи арийци... Не мога да ти го обясня в няколко реда, просто трябва да си го чел, не да разчиташ само на wikipedia или разни къси публикации...

wallmart
02-27-2010, 17:34
Чел съм го :) И имам наградено есе по неговото творчество.

Ако искаш да седнем да направил един анализ на Хитлер какво и как е интерпретирал :?

semantics
02-27-2010, 18:42
Живейте по български, съхранявайте родното и оставете пропагандата за Европа и свят без граници!

И какво, да повтарям Вазов до втръсване и да не считам, че за пред света мога да покажа друго, освен каменни чаршии и кирпичени къщи - това ли е да живея по български и да съхранявам родното?
Знаеш ли колко ми напомнят такива призиви на думите на някой имам, чиято общност още живее без телевизори и пребива прелюбодейците с камъни?

Побеснявам от това криворазбрано родолюбие... Още живеем в китната пролет на 1876 г., а? Най-големият ни проблем е, обаче е, че всъщност нищо не се случва, та можем само да си живеем с историята и да си се гордеем с черешовите топчета, докато светът вече воюва с информация.

А в тази война сме загубени.

И докато жалите германците, те ще си намерят начин да се стегнат и да си оправят държавата, понеже имат съзнанието за общност и реално основание за такова. Междувременно ние ще се избием от родолюбие.

malone
02-27-2010, 19:37
Толерантен съм към тези,които са толерантни към мен.Тези,които не ме ограбват социално и физически не ми пречат и мога да живея с тях,без да обръщам внимание на раса,вяра и цвят.Не съм толерантен към ромите,на които например им е заложено в начина на живот да не работята и да преживяват на гърба на другите.Просто питане,защо да аз да им плащам тока като те не работят и такова нещо ел.енергия не им се полага.

filmimilmi
02-27-2010, 20:29
Живейте по български, съхранявайте родното и оставете пропагандата за Европа и свят без граници!

И какво, да повтарям Вазов до втръсване и да не считам, че за пред света мога да покажа друго, освен каменни чаршии и кирпичени къщи - това ли е да живея по български и да съхранявам родното?
Знаеш ли колко ми напомнят такива призиви на думите на някой имам, чиято общност още живее без телевизори и пребива прелюбодейците с камъни?

Побеснявам от това криворазбрано родолюбие... Още живеем в китната пролет на 1876 г., а? Най-големият ни проблем е, обаче е, че всъщност нищо не се случва, та можем само да си живеем с историята и да си се гордеем с черешовите топчета, докато светът вече воюва с информация.

А в тази война сме загубени.

И докато жалите германците, те ще си намерят начин да се стегнат и да си оправят държавата, понеже имат съзнанието за общност и реално основание за такова. Междувременно ние ще се избием от родолюбие.

Не разбирам какво разбиташ под криворазбрано родолюбие? В какво намираш криворазбрано такова? Далеч съм от идеята, като отида някъде в чужбина, да се тупам по гърдите и да крещя "Булгар, булгар!". Не мисля, че показването на бай-ганьовщина е признак на родолюбие, каквото се опитваш да изкараш, че представлява по същността си това, че има все още българи, които се гордеят с прадедите си. Родолюбието не е признак на простотия. По никакъв начин тя не се изразява в желание да живееш в каменни чаршии и керпичени къщи. Запазването на традициите не се разбира в смисъла на това да гърмиш с черешови топчета и да пренебрегваш съществуването на телевизията (абсурдната ти логика я изваждам единствено от това, което написа). Никой не разбира под родолюбие отричането на тостера или микровълновата фурна! Да обичаш родината си представлява да пазиш стойностните/хубавите неща, които намираш в своята култура. И българската култура не представлява единствено чалга и байганьовщина. Подозирам, че не си българин и си безразличен към примерите или си просто заблуден глобалист. Глобализма тръгва от американския национализъм, но на 4-ти юли всички американци окичват домовете си и всичко каквото могат със знаменца и символи на САЩ. Значи и те са националисти, въпреки че уж разпространявайки глобализма като идея се опитват да "подат ръка" един вид на останалите народи в името на това да им покажат "съзнание за общоност и реално основание за такова". Кажи защо ние българите например да нямаме такова? Според теб се избиваме от родолюбие? Защо смяташ така? Ако не си съгласен с останалото, поне отговори на това. Но без аргументацията, че всички умеем да се тупаме в гърдите и нищо друго освен това не сме правили. Искам да ми кажеш какво за теб означава родолюбие и не имали сметка и полза от него защото сме малка държава и трябва да се съобразяваме винаги с другите, а за момент ако забравим, че става въпрос за нашата държава, да кажеш какво смяташ като цяло за него. Според мен държава без чувство за националност и родолюбие от страна на поданниците си е загубена. Смяташ ли, че България от одавна е загубена или имаш основания да мислиш, че сме нищожни и нямаме нужда от страната ни, за да продължим така или иначе да си съществуваме изхождайки от логиката, че и да ни няма или да ни има е все едно. Един вид 500 години сме носили фесове, 45 години петолъчка, та каквото и да ни се предложи, все ще го приемем, та за това нямаме реално основание да изпитваме родолюбие защото винаги си предаваме родината. Обаче все още сме запазили знамето си, имаме си химн... Да, може да ти се струва нищожно, но все още сме българи, но не е ли защото всеки от нас пази поне по още капчица родолбие в себе си... Какво мислиш?

semantics
02-27-2010, 21:12
Мисля, че идеята ми за "криворазбрано родолюбие" я разбра криво, вероятно защото и аз така я изказах.

Не смесвам бай-ганьовщината с патриотичното чувство, защото те са всъщност несъвместими. Истински обаче смятам, че патиме от култа, който е издигнат преди доста години към Българското възраждане, към възрожденците, към въстанията и прочие. Заради този култ хората и днес възхваляват Вазов (затова го дадох за пример), без всъщност да знаят много повече от "Под игото" и "Аз съм българче", а сме толкова самовлюбени и късогледи да разберем колко пресилено е това. Естествено, че за това си има причини, но, да го вземат дяволите, докато Вазов тепърва е набирал популярност с разказите за селския бит ("Чичовци" - просто няма да го коментирам това творение), в Германия е творял Ницше (понеже и него споменах). Не смяташ ли, че това е доказателство за и от него произтичат много неща?
А Вазов ни е от първите асоциации с "родолюбие". Случайно ли, смяташ, кръгът "Мисъл" толкова се противопоставял на автори като Вазов? Ако този кръг имаше шансове да надделее в онези времена, и ние днес щяхме да сме малко по-различни хора.

А нашето основание за общност го има, но не е реално, защото не е "актуално", защото няма нищо, което да го поддържа - всичките ни основания за общност едва прекрачват началото на XX век. От средата на XX век пък ни налази социализЪма, който съвсем ни скапа общността, когато затри чувството за лична отговорност, докато западните държави, с които сега си мерим пишките, градиха гражданско общество. Така че колко реално е, според теб, нашето основание за общност, погледнато обективно и в най-съвременен план?

Българин съм и съвсем не искам да бъде друго яче. Просто се опитвам да се пазя от заслепение, защото с него е твърде лесно, но и безполезно.
Но всичко това е за България. Не е съвсем по темата - по нея казах каквото имах да казвам. Ако има друго за България към мен - в друга тема или на лични.

filmimilmi
02-27-2010, 22:35
Мисля, че идеята ми за "криворазбрано родолюбие" я разбра криво, вероятно защото и аз така я изказах.

Не смесвам бай-ганьовщината с патриотичното чувство, защото те са всъщност несъвместими. Истински обаче смятам, че патиме от култа, който е издигнат преди доста години към Българското възраждане, към възрожденците, към въстанията и прочие. Заради този култ хората и днес възхваляват Вазов (затова го дадох за пример), без всъщност да знаят много повече от "Под игото" и "Аз съм българче", а сме толкова самовлюбени и късогледи да разберем колко пресилено е това. Естествено, че за това си има причини, но, да го вземат дяволите, докато Вазов тепърва е набирал популярност с разказите за селския бит ("Чичовци" - просто няма да го коментирам това творение), в Германия е творял Ницше (понеже и него споменах). Не смяташ ли, че това е доказателство за и от него произтичат много неща?
А Вазов ни е от първите асоциации с "родолюбие". Случайно ли, смяташ, кръгът "Мисъл" толкова се противопоставял на автори като Вазов? Ако този кръг имаше шансове да надделее в онези времена, и ние днес щяхме да сме малко по-различни хора.

Не отричам, че велики философи са ни липсвали, но не съм съгласен със съпоставката, която правиш. Това е като да извадиш за аргумент, че Вазов е станал класически български писател единствено защото по времето когато това е станало сме били все още робски, овчи народ, с празни и безмозъчни тикви и не сме си дали малко повече време да помислим кой трябва наистина да провъзгласим за "патриарх на българската литература". Не можеш просто с лека ръка да кажеш "да ти имам и патриарха на българската литература"... Вазов си е свършил идеално ролята в това да се опита да спаси българското национално съзнание, пресъздал е битовия план на проявление на националната идея, справил се е с това и е оставил своя отпечатък в нашата култура. Не може да очакваш в една безкрайно изостанала, все още почти робска държава за своето време, да роди изведнъж гении като Ницше. Всичко става с времето си. Тъкмо родил се наново народ няма как да представлява образована нация. Да, били сме все
още твърде изостанали за "Мисъл", но вече не сме толкова прости, за да не го възприемаме. Яворов, Славейков... не отхвърляме и техният принос в родната култура. Гордеем се с тях, не по-малко от колкото с Вазов, също така не знам защо слагаш всички ни под общ знаменател като късогледи. Не мога да разбера в крайна сметка как така считаш, че сме поставили когото и да било в култ над всички останали и какъв аргумент точно се опитваш да извадиш чрез това. В училище и аз съм изучавал Вазов, но нито нося тениска с надпис "Аз съм българче", нито сляпо казвам, че е най-велик и вездесъщ. Вазов е бил продукт точно на времето, в което се е появил и не можеш да изтъкваш, че творчеството му е морално остаряло или твърде отдалечено от културните направления, с които са се захващали свободните народи в Европа по онова време. Били сме твърде назад, естествено е да сме имали нужда от някъде да се започне, но при наличие на една огромна дупка в културата ни, няма как да очакваш, че е можело веднага да почнем с философки или сюреалистични произведения. Все едно да кажеш, че и Паисий Хилендарски е трябвало да се захване с нещата, които Русо или Кант са писали...




А нашето основание за общност го има, но не е реално, защото не е "актуално", защото няма нищо, което да го поддържа - всичките ни основания за общност едва прекрачват началото на XX век. От средата на XX век пък ни налази социализЪма, който съвсем ни скапа общността, когато затри чувството за лична отговорност, докато западните държави, с които сега си мерим пишките, градиха гражданско общество. Така че колко реално е, според теб, нашето основание за общност, погледнато обективно и в най-съвременен план?

Всяка страна си има собствено основание за общност, нещо което я крепи, а то е уникално само по себе си - история, традиции, култура. За всяка държава тези неща са си актуални за самата нея. Какво разбираш под "актуално". За мен това означава общоприложимо? Кой диктува правилата за актуална концепция за общност? Такава просто няма. Македонската концепция за общност например се състои в това, всичко което правят те да е в завой от 180 градуса спрямо хода на нашата концепция. Ако се движиха по актуалната за нас си такава, нямаше да имат държава, щяха до сега най-доброволно да са станали българи, но уви...

wallmart
02-28-2010, 12:23
Живейте по български, съхранявайте родното и оставете пропагандата за Европа и свят без граници!

И какво, да повтарям Вазов до втръсване и да не считам, че за пред света мога да покажа друго, освен каменни чаршии и кирпичени къщи - това ли е да живея по български и да съхранявам родното?
Знаеш ли колко ми напомнят такива призиви на думите на някой имам, чиято общност още живее без телевизори и пребива прелюбодейците с камъни?

Побеснявам от това криворазбрано родолюбие... Още живеем в китната пролет на 1876 г., а? Най-големият ни проблем е, обаче е, че всъщност нищо не се случва, та можем само да си живеем с историята и да си се гордеем с черешовите топчета, докато светът вече воюва с информация.

А в тази война сме загубени.

И докато жалите германците, те ще си намерят начин да се стегнат и да си оправят държавата, понеже имат съзнанието за общност и реално основание за такова. Междувременно ние ще се избием от родолюбие.

ОЛЕЛЕ :shock:

Човек, историята ни не е толкова кратка. Преди 2000 години наричат България китната градина на Изтока. Преди 1000 години Българите са имали каменни дворци, докато в Западна Европа са си вършили физическите нужди в цукало и после са го изхвърляли през прозореца, тука е имало канализация, частни и оществени тоалетни, бани. Имало е манифактурни производства стотици години преди западналяците да се сетят да ги приложат.
Точно затова сме велик народ, защото през годините българите са се развивали, дъздаваи са нови материални ценности, а в същото време духовните устои са били железни и не сме имали нужда някой да ни учи на ценности. Ще ти припомня и преди 100-120 години как всички европейци са ни наричали прусаците на Балканите, не с пренебрежение, че копираме германците, а със страхопочитание към нашето трудолюбие и воинска чест. България беше шеста на континента и 12 в света по БВП през 1939, въпеки двете национални катастрофи.
Ти добре разбираш характерния стремеж на нашия народ към развитие. Там е работата, че днес ни се втълпява, че сме кръгла нула, че трябва да приемем ценностите на САЩ и да се превърнем в роботи. Чел си Алеко, нали? Чел си как той описва американците като машини, като хора-роботи. Ето в това се превръщаме днес. Зяпаме телевизора и това ни изпълва духовната потребност в ежедневието. А преди българите бяха социални хора, събираха се, веселяха се общо, посрещаха по свой си начин и раждането и смъртта, с онази българска философия, която днес е неразбираема за повечето от нас. И затова се чувстваме като дърво без корен.