PDA

View Full Version : Защо хората не оценяват приятелството?



ro6lio
02-22-2010, 19:04
Има ли ли сте слъчаи ,в които да сте сигорни ,че имате истински приятел/ка?Случвало ли ви си е да ви предаде,измами зареди лична изгода?(пример от мен самия) Държат ли на вас приятелите ви >а сигорните ли сте??? .....Бих направил всичко за приятелите си ,но защо не рабират и неоценяват това което им даваш? БЕз приятели ли е начинът...Вие сте :-D

nIkEnCeTy_bE
02-22-2010, 19:11
Ем имало е случаи, ама пак разочарована останах. Сега имам една истинска приятелка - сестра ми. Поне знам, че ще сме заедно завинаги, каквото и да става. Предавали са ме да. За съжаление си развалих 10годишното приятелство с едно момиче, ама съдба. Щом е такава, аз не я искам такава, и тя го знае. Промени се към най лошата страна. Приятелството не се гради само на думи, а и на дела. В тея обещания и бфф и мфф отдавна не вярвам. Правила съм много неща за приятели и все още правя за хората, които заслужават. И оценявам, какво правят за мен. Понякога твърде много се доверявам на хората и това ми е грешката. Понякога допускаме твърде наблизо хората до себе си и им позволяваме да ни наранят и тъпчат. :)

ro6lio
02-22-2010, 19:22
много ми харесват отговорите ти :oops: моето мнение е като твоето ...аз също се доверявъм много (а няма за какво)и това мразя в себе си :) ....но мн ми е тапо когато "много добър приятел за мен " ме предаде без причина.... :lol: :(

mrtn
02-22-2010, 19:22
Естествено, че съм имал, ном все пак си вярвам, че има приятелство. И са ми тъпи тея фрази от сорта "няма приятели", адски са тъпи..
Още колко ще ти минат през главата..
Но иначе, аз много обичам приятелите си, както и те мен сигурен съм в това, доказвали са ми го много пъти.. :)

co0L_gIrL
02-22-2010, 19:37
До сега съм чувствала само един човек като Истински приятел. Разбира се, ме предаде /2 пъти/, сега не си говорим, или по- точно той не ми говори, а аз вече не се доверявам на хората и не чувствам никой близък.

petinkataaa
02-22-2010, 19:37
имам само една приятелка,с която съм израснала..и няма как да ме предаде,защотото знаем всичко една за друга,но има и малко хора (4-5),на които се доверявам,хоцкаме по кафенца..а у..и мога да бъда с тях :)

Collapse8
02-22-2010, 19:49
Имах 4 приятелки до 4 клас. Наистина приятелки ^^ <3
След това смених даскалото. Имах една приятелка. За нея можех да кажа,че наистина ми е приятелка,с нея ми беше някак си свободно да говоря за каквото и да е. Ама след това тя тръгна да се влачи с разни кретени и се развали Оо
Нямам приятели. Аз не мога да бъда приятел. Някак си...не ме вълнуват толкова проблемите,емоциите и щастието на другите... Не ме интересува какъв живот живеят...Мога да изслушам и подкрепя всеки,който ми е симпатичен (рядкост),но ще бъда супер лицемерна и неискрена в отношенията ни без да изпитвам дори грам вина. Наистина...имам само познати. Стигат ми.

AFT
02-22-2010, 19:59
Аз пък често попадам на хора, които имат мноооого различна представа за приятелството от моята. Аз сякаш идеализирам нещата, не знам, може и въобще да не е в мен проблема (най-вероятно ;д), но в крайна сметка резултата е един и същ. И въпреки това, смея да кажа, че все още има хора, на които знам, че мога да разчитам.

BlackaTBW
02-22-2010, 20:13
Защо хората не оценяват приятелството?

Защото са хора.

onestar
02-22-2010, 22:17
Защо хората не оценяват приятелството?

Защото повечето живеят на принципа, че "такива" всъщност няма.

iveetyy
02-23-2010, 06:24
Защо хората не оценяват приятелството?



Някои (не слагам общи знаменатели) вече не оценяват нищо.

zoreto
02-23-2010, 06:38
Защото всеки иска да взима ,а не да дава ,а в едно истинско приятелство трябва да се дава, да се правят компромиси и най-важното да благодариш за всяко получено нещо.И разбира се приятелите се оценяват най-много когато се изгубят ,жалко ,но факт :o

ecstazy
02-23-2010, 07:07
хубава тема..Съгласна съм с Никенцету и зорето... много са прави.. и наистина когато загубим някого разбираме колко ценен е бил :? лично на мен проблема ми че нямам приятели (въпреки че и 1 стига , само да е истински) е че твърде много се доверявам и привързвам към някой хора..Примерно сега имам една 'приятелка' от класа която е невероятен човек..много държа на нея .. и я обичам..но тяя не държи явно толкова на мен колкото аз на нея...
И в крайна сметка наистина има големи егоисти, които уж са приятели и като те молят нещо ти го правиш - ок.. ама като ги помолиш тях - офф заета съм, не мога, нямам време.....Мисля че трябва да преценяваш хората, много често има такива, които не те заслужават..


Приятелството не се гради само на думи, а и на дела. В тея обещания и бфф и мфф отдавна не вярвам това най-много ми хареса.. и аз не вярвам в тези обещания.. но за съжаление още има такива хора които вярват, и може би това им е грешката, знам ли :? ;-) И хора.. правете разлика м/у ПРИЯТЕЛИ и ПОЗНАТИ!!! приятелите са 1-2, останалите са проссто познати :)

sunstreet
02-23-2010, 07:13
Пфф...приятели. Абе уж имам 2-3, които ми казват че мога да разчитам на тях, ама..... Случвало ми се е хора, които само ми не дотолкова приятели да ми помогнат, когато истинските приятелите не правят нищо. Иначе на мен ми казват, че имам твърде големи очаквания за хората около мен.. :o :oops: И все пак въпреки, че са ме предавали много пъти още вярвам в приятелството, но просто не се довверявам толкова. :lol: :?

Diam0nD
02-23-2010, 08:31
Светът е такъв ! Всеки си гледа интереса , доверие на 100% само на родителите и на себе си . За всички други 1 на ум . Жалко ,че тая работа я научих едва ,когато се опарих . Язък ,че знаех тия работи ,но не ги прилагах 8-)

UnForgettableDream
02-23-2010, 08:56
Всички по-горе мнения и случки са сходни с моите. И аз много се доверявам и после страдам и вече останах с убеждението, че няма да си намеря приятели. Тъкмо ми се струва, че съм си намерила някоя приятелка и пак се намира как да ме предаде или да ме разочарова. Аз не виждам никаква полза от това да се направиш, че си приятел с някого и после да го предадеш - на мнение съм, че всичко сторено се връща и то двойно. Дори не смея да си и търся приятели, защото мисля, че всички са еднакви. Има много пропаднали и подобни, а аз не искам да се занимавам с такива неща. Просто искам свестни хора около мен. Надявам се скоро всичко ще се подреди от самосебе си. Като гледам, тук всички пишат, че са страдали от това, а покрай мен почти всеки ми се струва предател. Не знам дали тук сме се събрали само изпатилите или.. вече всеки гледа единствено своето добро и не го интересуват другите. Макар, че съм много разочарована, надявам се, ще се намерят свестни хора, с които ще се разбирам и ще си имаме доверие. Може би възрастта ни е проблема и като порастнем още няколко години ще сме по-добре.

Nam3less3
02-23-2010, 09:03
Може би възрастта ни е проблема и като порастнем още няколко години ще сме по-добре.Аз от доста години, още в младите тийнейджърски времена, си създадох приятели, които към момента са 14 на брой, повечето съм ги оставял сам у нас докато ме няма, казвали сме си какви ли не "тайни", и нито някой е предавал друг нито нещо такова. И с различни случки са се доказали като истински приятели. Просто съм попаднал на зрели и отговорни хора. Направо ви се чудя като ви чета историите. Сякаш живеем в различни светове :D

Zar4e
02-23-2010, 10:02
Да предавали са ме,наранявали са ме жестоко,но живота продължава...Единствено се доверявам напълно на човек,който за мен е повече от приятел...!0 години заедно и никога не ме е предавала...Дразня се от хора,които гледат те да са си добре,но всякакви хора има на тоя свят...Да виновна съм си и аз...Доверявам се на почти всеки и после мен ме боли... :? Приятелството не се доказва само с думи и смятам само един човек за човек,който ми е ИСТИНСКИ приятел ! Раздвам се максимално от живота дори и да нямам купища "приятели" :)

SoStarstruck
02-23-2010, 15:39
Защото в тази Вселена,препълнена с толкова ограничени и безмозъчни същества няма дори капчица разум,за да бъдат оценени изключенията::.