PDA

View Full Version : Тъп въпрос,но ако може някой да ми обясни за овулацията..:)



Biskfitka
02-22-2010, 20:02
Искам да се науча да си я пресмятам,въпреки че се пазя по време на секс,но все пак... :D
Значи например дойде ми декември на 6ти..2009та година.След това на 9ти февруари (тая година ;д) някаквоо течение,а на 10ти си беше кръв вече.. 8-) Някой може ли да ми обясни как да разбера кога съм в овулация този месец. :-)

neshtonovo
02-22-2010, 20:34
Ако цикълът ти е на 28 дена ,то овулацията ти е около 13-14-15 ден след датата ,на която ти идва. (не съм абсол. сигурна ,в интернет има достатъчно инфо,което да ти помогне)

Biskfitka
02-22-2010, 21:12
Ако цикълът ти е на 28 дена ,то овулацията ти е около 13-14-15 ден след датата ,на която ти идва. (не съм абсол. сигурна ,в интернет има достатъчно инфо,което да ти помогне)Аз четох в интернет,но защото 1 месец ми пропусна....
Цикъла ми не е на 28 дни...идва ми всеки месец на една и съща дата ( с 1-2 дни разлика..)... :)

neshtonovo
02-23-2010, 06:57
Ами ако ти идва например на 30 дни ,значи овулацията ти е около 15 ден,изчисли си колко дена е г/д ,обаче трудно можеш да си сигурна кога е .(има тестове за овулация, които показват най-точно, обаче те се ползват ,когато искаш да забременееш,да знаеш в кои дни е най-сигурно) .

kalpazanka
02-26-2010, 13:20
Предвид това, че е нередовен, чети тук
Възможно е в миналото да сте забременяла точно в „безопасния” си период. Все пак, ако сте фанатичка на природосъобразния начин на живот, може би държите ползваният от Вас противозачатъчен метод също да бъде природосъобразен.
Сигурността на т.нар. „календарен” метод се повишава не когато правим секс през „безопасните дни”, а когато се въздържаме от секс през „опасните дни”. Всяка жена може да определи кои са нейните „опасни дни” с доста висока точност, но за целта е необходимо търпение и прилежност в продължение на 6 месеца. Правим следното:

* Отбелязваме продължителността в дни на 6 последователни менструални цикъла. Ден първи е денят на поява на менструация. Ден последен е денят, предшестващ появата на следваща менструация.
* От броя на дните в най-краткия цикъл вадим 18. Получаваме първия „опасен” ден.
* От броя на дните в най-дългия цикъл вадим 11. Получаваме последния „опасен” ден.
* Независимо от продължителността на следващите цикли, в периода между първия и последния „опасен” ден не правим този вид секс, от който се забременява.
източник http://koog-vma.com/statii-10.htm

А относно опасните дни- 4 дни преди овулация и три дни след нея избягваш половите сношения. Овулацията е 14 дни перди настъпване на менструацията. Отделно можеш да инвестираш в тестове за по-голяма сигурност.

SmilezZz
02-26-2010, 13:46
http://www.detski-sviat.com/index.php/content/view/82/105/lang,/ - ще ти свърши ли работа ?

Biskfitka
02-26-2010, 20:38
^Пробвах с такива,но нали миналия месец не ми дойде и сега няма как да отчета на колко дни ми е М....иначе мерси :)

Калпазанка-мерси много :-D Това ще го направя.
Значи ако трябва да ми дойде на 7ми примерно ..изваждам 14 дни и се получава около 23-24ти :-o :oops:

sexita
02-28-2010, 08:58
^Пробвах с такива,но нали миналия месец не ми дойде и сега няма как да отчета на колко дни ми е М....иначе мерси :)

Калпазанка-мерси много :-D Това ще го направя.
Значи ако трябва да ми дойде на 7ми примерно ..изваждам 14 дни и се получава около 23-24ти :-o :oops:

Да :)

Biskfitka
02-28-2010, 13:30
^Пробвах с такива,но нали миналия месец не ми дойде и сега няма как да отчета на колко дни ми е М....иначе мерси :)

Калпазанка-мерси много :-D Това ще го направя.
Значи ако трябва да ми дойде на 7ми примерно ..изваждам 14 дни и се получава около 23-24ти :-o :oops:

Да :) Мерсиии много. :grin: :) :-)