PDA

View Full Version : Проблем с пениса



damage
02-23-2010, 10:36
Здравейте. Имам късо гемче и въпроса ми е: Това ще пречи ли на половия ми живот и ще забавя ли растежа на пениса?

Emilen
02-23-2010, 10:48
На колко си години?
Кой ти постави такава диагноза?

damage
02-23-2010, 11:04
На колко си години?
Кой ти постави такава диагноза?

На 13 години съм, а за диагнозата четох някъде из форума, че при нормално състояние на пениса като го забелиш и ако главичката ти ходи надолу значи имаш късо гемче. При мен и на надървен пенис като се опитам да го забеля не ме боли, но кожата веднага си отива напред.

BiGBaDWolF
02-23-2010, 12:17
Още си млад бе успокой се и не си внушавай глупости като четеш разни теми ..Като толко се притесняваш иди на доктор..

Emilen
02-23-2010, 12:26
И лекар-специалист не би могъл да постави диагноза без да те прегледа. Годините са ти малко и най-вероятно нямаш никакъв проблем. Но ако се притесняваш, консултирай се с личния си лекар (джи-пи). Той ще прецени дали и къде трябва да те изпрати за преглед.

darkPaladin
02-23-2010, 12:29
Здравейте. Имам късо гемче и въпроса ми е: Това ще пречи ли на половия ми живот и ще забавя ли растежа на пениса?

ако се снимаш докъто го правиш ще се получи педофилски филм

абе малкия играй си с децата на топка какво му мислиш от сега

то още не ти става като хората...

Emilen
02-23-2010, 12:42
За какви снимки говорите?! НЕРАЗВИТО ТЯЛО! Да не сте тръгнали да давате он-лайн консултации?
ДА ОТИДЕ НА ДОКТОР, че той да каже има ли проблем или не. Ама със сигурност и в лекарски сайт да пита, отговорът ще е от типа "най-вероятно е еди-какво си, но отидете при лекар-специалист, за да постави диагноза". Вече съм преровил доста подобни сайтове и добре знам как мислят там.

darkPaladin
02-23-2010, 13:00
За какви снимки говорите?! НЕРАЗВИТО ТЯЛО! Да не сте тръгнали да давате он-лайн консултации?
ДА ОТИДЕ НА ДОКТОР, че той да каже има ли проблем или не. Ама със сигурност и в лекарски сайт да пита, отговорът ще е от типа "най-вероятно е еди-какво си, но отидете при лекар-специалист, за да постави диагноза". Вече съм преровил доста подобни сайтове и добре знам как мислят там.
от какво е болен какво му има какво му пречи на здравето
акъл имате ли?

ама и вие сте едни на специалист и какво ше направи специалиста?

ще постави диагноза според симптомите и изследваният и ще му предпише хапченце за пишлето че да оздравее

бахти симптома малък хуй при 13 годишен

ще ме скъсате от смях

Emilen
02-23-2010, 13:10
И кое точно е смешното? Подобен проблем не е рядкост. Тук нито сме специалисти, нито пък и специалист може да постави диагноза, без да приеме пациента.
Защо да иде? Ами защото може да започне да си изгражда комплекси, заради съмнението. Това пък изобщо не е рядко срещано.
А повечето от тези деформации, доколкото ги има изобщо, се лекуват най-лесно в ранна възраст. Обикновено е едно малко "клъц", но се решават. Може и после, никой не е твърдял противното. Има си родители, може да сподели.

darkPaladin
02-23-2010, 13:20
И кое точно е смешното? Подобен проблем не е рядкост. Тук нито сме специалисти, нито пък и специалист може да постави диагноза, без да приеме пациента.
човек стига се излага нищо му няма
Защо да иде? Ами защото може да започне да си изгражда комплекси, заради съмнението.
това е за психолог но го има при всеки на неговата възраст Това пък изобщо не е рядко срещано.
А повечето от тези деформации, доколкото ги има изобщо, се лекуват най-лесно в ранна възраст.
щом забелва без болки му няма нищо Обикновено е едно малко "клъц", но се решават. Може и после, никой не е твърдял противното. Има си родители, може да сподели.


ПАК ПОВТАРЯМ ЩОМ ЗАБЕЛВАШ БЕЗ БОЛКИ ТИ НЯМА НИЩО

Emilen
02-23-2010, 13:58
Преди да отричате ходенето на лекар, не е зле да потърсите статии, подобни на тази:

ПАРАФИМОЗА, paraphimosis

ОПРЕДЕЛЕНИЕ: Това е спешно състояние в урологията. Получава се при болни с фимоза (отворът на препуциума е стеснен и не позволява свободно да се открива главичката на пениса), когато главата на пениса се оголи насилствено, тесният отвор на препуциума се изтегли зад коронарната бразда на пениса и не може да се върне обратно.

Образувалият се пръстен притиска половия член и смущава кръвната циркулация. От застоя се получава бързо увеличаващ се оток на главата и препуциума, който още повече затруднява обратното му връщане. Ако това не стане навреме, съществува опасност да се получи гангрена.



ЕТИОЛОГИЯ: Парафимозата настъпва при забелване на главичката на пениса от родителите или от самите деца, а в пубертета често след маструбация. При млади мъже може да се получи след полов акт, когато забелването стане при силна ерекция.



КЛИНИКА: Получава се силна болка. Опитите да се върне препуциума през главичката на пениса остават безуспешни. Получава се оток на главата на пениса и препуциума, а в последствие и главата цианозира (посинява).
Зад коронарната бразда на половия член се появява дълбока бразда, дължаща се на притискащия фимозен пръстен. При ненавременно лечение се прибавя възпалителен процес, появяват се и малки мехурчета. Впоследствие настъпва некроза на пръстена и главата на пениса.


ДИАГНОЗА: Тя се поставя лесно само при оглед на половия член.


ЛЕЧЕНИЕ: Парафимозата изисква неотложна лекарска намеса. Когато не е минало време от получаването й и още няма голям оток, се прави опит за репониране (обратно връщане) на препуциума. На болния се дава краткотрайна анестезия. Главата и препуциума на половия член се почистват с антисептичен разтвор, намазват се със стерилен вазелин. Членът се хваща с ръка зад коронарната бразда и кожата се дърпа напред.

С палеца на същата ръка или показалеца на другата се натиска главата на половия член с цел да мине през фиброзния пръстен. Ако тази манипулация е успешна, на болния се препоръчва по-късно да му се направи циркумцизия.
Ако това не се отдаде, се налага спешна оперативна намеса - прерязване на пръстена на препуциума по дорзалната страна. След връщането на препуциума след гланса (главата на половия член), разрезът се зашива напречно, с което се разширява пръстена.



КЪСО ГЕМЧЕ НА ПОЛОВИЯ ЧЛЕН, frenulum penis brevia


ОПРЕДЕЛЕНИЕ: Представлява вродено състояние, което може да бъде самостоятелно или да е съчетано с вродена фимоза.


КЛИНИКА: В детска възраст затруднява оголването на главата на половия член, съчетано с фимозата, благоприятства развитието на баланопостит и последиците му.
При възрастни мъже късото гемче предизвиква дърпане на главата при ерекция, с което се затруднява половия контакт. По някога при по-груб полов контакт може да се разкъса и да се получи силно кървене.


ЛЕЧЕНИЕ: То е оперативно. Късото гемче може да се оперира самостоятелно или да се извърши комбинирано с циркумцизия.

darkPaladin
02-23-2010, 14:15
Преди да отричате ходенето на лекар, не е зле да потърсите статии, подобни на тази:

ПАРАФИМОЗА, paraphimosis

ОПРЕДЕЛЕНИЕ: Това е спешно състояние в урологията. Получава се при болни с фимоза (отворът на препуциума е стеснен и не позволява свободно да се открива главичката на пениса), когато главата на пениса се оголи насилствено, тесният отвор на препуциума се изтегли зад коронарната бразда на пениса и не може да се върне обратно.

Образувалият се пръстен притиска половия член и смущава кръвната циркулация. От застоя се получава бързо увеличаващ се оток на главата и препуциума, който още повече затруднява обратното му връщане. Ако това не стане навреме, съществува опасност да се получи гангрена.



ЕТИОЛОГИЯ: Парафимозата настъпва при забелване на главичката на пениса от родителите или от самите деца, а в пубертета често след маструбация. При млади мъже може да се получи след полов акт, когато забелването стане при силна ерекция.



КЛИНИКА: Получава се силна болка. Опитите да се върне препуциума през главичката на пениса остават безуспешни. Получава се оток на главата на пениса и препуциума, а в последствие и главата цианозира (посинява).
Зад коронарната бразда на половия член се появява дълбока бразда, дължаща се на притискащия фимозен пръстен. При ненавременно лечение се прибавя възпалителен процес, появяват се и малки мехурчета. Впоследствие настъпва некроза на пръстена и главата на пениса.


ДИАГНОЗА: Тя се поставя лесно само при оглед на половия член.


ЛЕЧЕНИЕ: Парафимозата изисква неотложна лекарска намеса. Когато не е минало време от получаването й и още няма голям оток, се прави опит за репониране (обратно връщане) на препуциума. На болния се дава краткотрайна анестезия. Главата и препуциума на половия член се почистват с антисептичен разтвор, намазват се със стерилен вазелин. Членът се хваща с ръка зад коронарната бразда и кожата се дърпа напред.

С палеца на същата ръка или показалеца на другата се натиска главата на половия член с цел да мине през фиброзния пръстен. Ако тази манипулация е успешна, на болния се препоръчва по-късно да му се направи циркумцизия.
Ако това не се отдаде, се налага спешна оперативна намеса - прерязване на пръстена на препуциума по дорзалната страна. След връщането на препуциума след гланса (главата на половия член), разрезът се зашива напречно, с което се разширява пръстена.



КЪСО ГЕМЧЕ НА ПОЛОВИЯ ЧЛЕН, frenulum penis brevia


ОПРЕДЕЛЕНИЕ: Представлява вродено състояние, което може да бъде самостоятелно или да е съчетано с вродена фимоза.


КЛИНИКА: В детска възраст затруднява оголването на главата на половия член, съчетано с фимозата, благоприятства развитието на баланопостит и последиците му.
При възрастни мъже късото гемче предизвиква дърпане на главата при ерекция, с което се затруднява половия контакт. По някога при по-груб полов контакт може да се разкъса и да се получи силно кървене.


ЛЕЧЕНИЕ: То е оперативно. Късото гемче може да се оперира самостоятелно или да се извърши комбинирано с циркумцизия.

frenulum penis brevia мен ме интересува това не парафимоза :D

като четеш е добре да знаеш какво четеш иначе евала за труда :)

чичко гугъл лъже

AlokiNn
02-23-2010, 14:28
Лекар.. Тогава ще си на 100% сигурен. Иначе все ще има съмнение..

FunkyBoy
02-23-2010, 15:46
не си само ти, доста са така... не е болка за умиране :)

Emilen
02-23-2010, 16:47
frenulum penis brevia мен ме интересува това не парафимоза :D

като четеш е добре да знаеш какво четеш иначе евала за труда :)

чичко гугъл лъже
Ти прочете ли цялата статия? Не е от Wikipedia или други подобни чорби...
Кога и кой медицински университет ти издаде диплома за лекар?
Защото питащият СИ МИСЛИ, че става дума за късо гемче. Но лекар не е казал дали е така- може да е, а може и да е друго-може да се сетиш какво, ако повториш четенето по-внимателно. Последствията от малко свобода на тълкуване на признаците "а-ла Гугъл селф мейд" могат да са доста неприятни, дори катастрофални.
Да, наистина, най-вероятно е да няма проблем, но в никакъв случай не бива да препоръчваме да не се отиде на лекар, ако има някакво съмнение. Най-малкото, после ще се успокои.
Когато е под въпрос вашето здраве, можете да сте безотговорни колкото искате, но не съветвайте другите в това. По-добре е да се предотврати проблем, отколкото да се лекува!

Що се отнася до мен, по-нататъшен спор е безсмислен.

darkPaladin
02-23-2010, 19:06
frenulum penis brevia мен ме интересува това не парафимоза :D

като четеш е добре да знаеш какво четеш иначе евала за труда :)

чичко гугъл лъже
Ти прочете ли цялата статия? Не е от Wikipedia или други подобни чорби...
Кога и кой медицински университет ти издаде диплома за лекар?
Защото питащият СИ МИСЛИ, че става дума за късо гемче. Но лекар не е казал дали е така- може да е, а може и да е друго-може да се сетиш какво, ако повториш четенето по-внимателно. Последствията от малко свобода на тълкуване на признаците "а-ла Гугъл селф мейд" могат да са доста неприятни, дори катастрофални.
Да, наистина, най-вероятно е да няма проблем, но в никакъв случай не бива да препоръчваме да не се отиде на лекар, ако има някакво съмнение. Най-малкото, после ще се успокои.
Когато е под въпрос вашето здраве, можете да сте безотговорни колкото искате, но не съветвайте другите в това. По-добре е да се предотврати проблем, отколкото да се лекува!

Що се отнася до мен, по-нататъшен спор е безсмислен.


живот и здраве юли месец ще съм лекар :-P

а до твоите коментари

http://fedi.hit.bg/picardandrikerdoublefacnm1.jpg

Emilen
02-23-2010, 19:24
Интересно, но тук имах до преди малко доктор и явно мислеше по друг начин. Каза, че е безотговорно да се съветват хора да не ходят на лекар, само на основание какво мислят, че са видели... Било принцип. Не ви разбирам медицинските работи, но ми звучи логично.
На въпроса за следването, признавам че очаквах точно такъв отговор. Вътрешно усещане беше.
Ето една от причините да заплащам и ползвам здравно осигуряване извън България...
За пример какви са ни докторите: при очевидни симптоми, на жена ми, с която по стечение на обстоятелствата бях в България в този момент, специалист-гинеколог, на когото си платих както трябва(нямаме осигуряване в България), не можа да диагностицира цветна бременност. Дори "видя" къде "едва" се е закрепил плодът и предписа лекарства за задържане. След един ден, когато спешно се върнахме(симптоми-ужасни болки и кръвотечение), на гинеколога в поликлиниката му трябваха точно 5 минути, за да ни насочи към бърза помощ с поставена диагноза и направление за спешна хоспитализация. Преди завършване на изследванията получи кръвоизлив и се наложи спешна операция. Ако не бях толкова шокиран и се бях върнал при пърия "доктор", нямаше да му помогне нито дипломата, нито сарказмът...
И все пак трябва да се ходи за преглед при всяко, макар и банално съмнение.

http://www.crestock.com/images/780000-789999/788399-xs.jpg