PDA

View Full Version : Моля за съвет относно група съученици.



pavkata91
02-23-2010, 12:53
Директно към историята.

Първо нека подчертая че съм на 18 години (гоня 19 тая година)
Да все още съм в училище , като малък имах проблеми но вече са решени.

Присмиват ми се от факта че имам намерение да влизам в армията.
Не , няма да е българската ще влизам в американската. Чакат ме да завърша. Всичко нужно си го имам но да не се отдалечаваме от историята.

Мисля че съм достатъчно възпитан и културен да я търпя тази група хора (17-18 годишни) без да влизам в конфликти и т.н.
Един от тях (да не го наречем Лидера) е един наркоман (уточнявам тревоман) , майка му подкупва даскалите за да е в училище.. абе да се каже групата хора е от "модерните" и богатите.

Ако има ден в който те да не се гъбаркат с някой , да се каже с нас "простите" е нещо повече от Коледа. Такова животно като Педагогически съветник - няма.
Подкрепа от учители и у-щно ръководство - брой мухите по тавана по добре.

Наскоро имах проблеми с един от учителите и го решихме (беше обидил в личен план , мен и майка ми) . И понеже бях й се развикал , въобще дигнах голяма гюролтия - след два дни впоследствие й се извиних (на учителката). Така или иначе се оправихме.
Но се започнаха коментари от казаните от мен фрази "Не замесвайте майка ми" и т.н. впоследствие го намирам за обидно.

Насмяха се , насочиха се с пръст по моя посока и решиха да сменят темата и да се гъбаркат и с намеренията ми за армията.
Но все в главата ми се върти мисълта - без конфликти или армия ЙОК! , без нерви , дълбоки въздишки, на умряло магаре религия не му чети.

11 клас сме , наближаваме края на училище , човек трябва да се държи достатъчно достойно и отговорно по повод навлизането му в самостоятелния живот.

Дали просто факта че съм родом от София и съм живял повечето време в по-простите райони на София (подчертавам прости , не по акъл но по начин на живот) , и веднага си мислят че съм расъл у саксия.

Да, знам за факта че русенците мразят софиянците заради някаква си антена от нам си кога си.. кой знае какво ги гони тез хора...

Нищо лично към тях , нормални хорица са си , дишаме еднакъв въздух , каквото го имам аз в панталона , това и те го имат.

Трудно ми е да разбера защо се гъбаркат с хора като мен?
Действително живея малко по-прост начин на живот , по обикновен , замислен по практически отколкото технически. За да ме разберете предпочитам да живея по старомодно.

Имал съм съученици наркомани , избягвал съм ги , те също мен. Бяхме по-отделени в градските училища в София. Поне така беше в школите които аз съм учил.

В мен ли е проблема че не мога да се приспособя към модерната среда която ме обгръща? В тях ли е проблема? Аз ли нещо върша грешно?

П.п. Акаунта не е мой на един приятел е. Помолих го да ми го даде колкото за една тема.

meganet
02-23-2010, 13:23
Ами проблема не е в теб, с теб всичко си е наред по скоро-те са проблема.Това го има кажи речи във всеки клас и аз съм 11 и с мен така се държат, но кво да ги правиш хора без мозъци пък се имат за голяма работа.Просто не им обръщай внимание, но и това не работи понякога.Понеже и аз съм в подобна ситуация и просто не знам как да те посъветвам

SoStarstruck
02-23-2010, 15:36
Такива боклуци винаги ще има. Разглезени от родителите си и парите им. Наркоман викаш бил единия .. пффф,ясно е докъде ще стигне. Ти поне си се уредил (и то много добре при това),така че това не е повод за подигравки,някой ден България може да се гордее с теб. А според мен и да не беше от София те щяха да се заяждат с теб,просто винаги си нацелват най-кротките и възпитаните,които не обичат да навлизат в конфликти и ги почват. За такива селяни _)_ , ти си пич. :wink: Да не ти пука,още малко остава и всичко ще си проличи като се пръснете догодина. ; ))

sunstreet
02-23-2010, 20:02
Аз съм си от Русе, обаче никога не съм чувала, за това русенец да мрази софиянец .. :? :? Просто ги е яд, че ти имаш планове за живота си и се мъчат да ти напраят гадно. Прави се, че не ги чуваш и айдее.. :)

GanjaLiker1
02-23-2010, 20:10
наркоман- тревоман :razz:

тревата е най-тежката дрога никога недей да опитаваш

BluEWisH
02-23-2010, 20:16
Братле, трябва ли да ти пука? Траеш още още малко и се махаш нека тия изроди да си троват и съсипват животеца. Рано или късно всичко се връща!
Аз лично се възхищавам на такива като теб..
Жалкото е че ако се сбиеш с тях ти губиш, ако от сбиването не зависеше армията бих ги вкарал в пирогов..

pavkata91
02-24-2010, 04:40
@Sunstreet , ти явно си от хората които явно не са били насъскани да ни мразят.. на което правя евала на родителите ти. Майка ми по принцип е родом от Русе и ми е казвала да внимавам с повечето русенци по повод че са като глутница вълци. Аз иначе в София си бях доста жизнен много по отпуснат. Самата обстановка Русе-София-Русе ме принуждава така да се държа. Кротичък и тих..

@BlueWish , защо да влизам в конфликти , като може и с кратка дискусия да се решат нещата..

@SoStarstruck , разлигавени,недисциплинир ни и най-вече невъзпитани е по-точната дума като за определение като тях.
Едва ли някой ден "родината" ще е горда с мен. Даже не знам истинската ми родина къде е. Макар и да съм смеска от чехкиня и грък.

@doubledmg , да поясня. Той ми е класен. Неведнъж съм говорил с него по този проблем , неведнъж съм му казвал да каже на майка му да го нахока да стои далеч от мен и въобще никакъв разговор да завързва. "Ракията чудеса прави" Извади заключението сам.

@meganet , съчуствам ти , но все някой ден и на теб сигурно ще ти се падне шанса да поговориш с тях в някоя кръчма.

Но колкото и дядо ми да ме е учил че на простака с простотия не се отговаря, рано или късно ще ми избият тапите. Все някога фитила ще изгори.. Специално заради дипломата не влизам в конфликти защото а съм се провинил в училище , особено ако направя нещо сериозно - дипломата ще я видя на Свети Мукавели..

Благодаря че ми се възхищавате но, аз ни бог искам да ставам нито нещо повече. Имам страст към оръжията като цяло и затова искам да влезна в армията.. Специално избора ми е такъв по повод старшините и да не говорим казармата като цяло. Пък и да остана в българската армия - за 80$ на ден главата да си давам Афганистан,Ирак,Кувейт и нам си къде си не си струва просто.

Но все пак ми е доста интересно какво целят да спечелят като да кажем се заяждат с кротките? За да вършиш нещо ти трябва да имаш някаква цел. Пари ли искат? Цигари ли.. действително пуша , пуша но по-малко. Да не говорим че съм в процес на отказване но тва друга история.

Както един добър приятел от Русе ми каза (ако не беше той , нямаше да узная какво е Русе) : "И най-тихите води , са и най-дълбоки. Все някой ден ще стъпят не където трябва.."

Diam0nD
02-24-2010, 05:56
1 Съжалявам ,че ще ходиш в американската армия ... явно искаш на 20 да се споминеш на някоя "освободителна" мисия в иран ,китай или северна корея :( /дано да не съм прав/
2 С боклуци просто не се занимавай :)

pavkata91
02-24-2010, 11:14
1 Съжалявам ,че ще ходиш в американската армия ... явно искаш на 20 да се споминеш на някоя "освободителна" мисия в иран ,китай или северна корея :( /дано да не съм прав/
2 С боклуци просто не се занимавай :)

Имам само един въпрос по повод първа точка.

Поправи ме ако греша но БА (Българската Армия) не е ли сега в момента в 3-4 държави на освободителна мисия? Или на градски патрул. Но има една огромна разлика. В България се плаща 80$ начална за редник в чужбина за един ден. 80$ - средно 85-90 лева. И аз за тия пари да си давам главата? Едва ли. В американската точна цена не бих могъл да ти дам но щом зет ми е взимал по 3000-3500$ на месец в американската..

Колкото до темата , може да я прекратите. Хванах ги натясно днес и им казах 4-5 неща и джуките им се залепиха до земята.

Diam0nD
02-24-2010, 13:19
оффтопок: Кво става с теб бе, Георги? Къде те приеха да учиш?
ТУ СОфия 8-)
да ама не е добре това .. за 3 хилки на месец да те пуцат . Не че бих бил много прав ,но по-добре едно висше за военен - излизаш офицер . После въри дето искаш . Едно е момче за всичко ,друго е офицер ,а ако се издихнеш в БА ще си живееш добре и без да имаш нужда от мисии :)

someonerandom
02-24-2010, 14:20
Човекът каза,че се интересува от оръжия т.н-едва ли мечтата му е ад лежи на плажа по цял ден :D
До автора:Трябва ти поведение,ше търпиш 8-) А и според мен(не говоря глупости,сериозно го мисля)ти завиждат донякъде,защото си се уредил,и то с нещо интересно и с бъдеще

Diam0nD
02-24-2010, 16:21
Човекът каза,че се интересува от оръжия т.н-едва ли мечтата му е ад лежи на плажа по цял ден :D
До автора:Трябва ти поведение,ше търпиш 8-) А и според мен(не говоря глупости,сериозно го мисля)ти завиждат донякъде,защото си се уредил,и то с нещо интересно и с бъдеще
това нима значи ,че и мен като ме кефят да отлитам за Ирак :? :? Аз му казвам какво ми е мнението ,той ако иска ще си влезе във военно училище ,ако иска ще отлита за щатите - не ме е*е :)

sunstreet
02-24-2010, 16:29
А, ти къде учиш? :oops: (ако не е тайна де)