PDA

View Full Version : counter strike!!!!моля помогнете!!!



stern
02-23-2010, 14:53
здрасти на всички...ми е най-вече към момчетата,но няма проблем и момичетата да си дадат мнението...
..става въпрос за едно момче,което аз много харесвам. Той е в моя клас и знам,че няма някави много добри приятели,защото предпочита да е сам...май единствения човек,който се държи добре с него съм аз,защото го харесвам...макар,че той наистина се държи гадно с другите,но аз съм обедана,че е добър човек,защото като сме сами е много мил с мене,но иначе само ми се присмива и ме бъзика..добре все едно сега това не е причината да пиша..става въпрос,че това момче играе от вече бая време, на една игра,която сигорно я знаете "counter стрике"... прави се на болен,за да може да я играе..стои си по седмици вкъщи играе от 8 часа сутринта (става толкоз рано,макар че няма училище) и играе без пауза до 22 часа или ако не е болен след училище веднага сяда на компа и пак до 22-23 часа играе (това го знам,защото той ми е казвал,а и има един сайт където се вижда кога играе)...та тва ми е първият въпрос...нормално ли е това?!според мен определено не,но знам,че много момчетата играет такива игри....някси той е станал много агресивен и в училище само за тази игра говори,вика некви неща от играта, от сорта на "fire in the hole"...и някси много зле му влияе играта...класната ни също вижда това,защото той е много добър ученик,но в последно време е много изморен и въобще не може да се концентрира,а и оценките му спаднаха....та класната говори с майка му,която също много се притеснява за него...сега обаче той е много хитър и се прави,че уш не играе,а нещо учи,а майка му щот по цял ден работи не го вижда,а пък на класната вика,че не играе вече,което не е вярно...аако загуби, цялото му настроение се разваля,все едно от тази игра зависи живота му...лошо също е,че там общува с некви хора,които са бая груби и примерно му искат снимки или да знаят къде живеер откъде е и ме е страх,щото той бая се кара с тия от играта да не направи няква простотия,щот нищо чудно да се срещне с некав и да се збие нещо....тоест не знам много ме е страх,но какво мога да направа?!не мога да го"предам" и да кажа на майка му кво всъщност прави,но от друга странна никога няма да си простя,ако стане нещо лошо и аз нищо не съм казала.....тази игра много значи за него,ако нещо кажа аз ще ме намрази...моля ви,помогнете ми!!!
PS: въобще струва ли си да се притеснявам,моля помогнете ми!!!
благодаря на всички,които са си дали труда да прочетат и да ми помогнат!

doomkillerr
02-23-2010, 15:06
Ами първо ще кажа, че това състояние в което е приятеля ти НЕ е нормално! Компютърните игри (за някой хора) се превръщат в "зависимост" (болесно състояние подобно на зависимостта от алкохол, цигари, кафе и т.н.). До като четох, това което си написала имах чувството, че този твой приятел живее във "виртуалния свят" на тази игра! Явно много се е вманиачил в нея... Лошо в случая е, че майка му не забелязва тази зависимост и не е предприела мерки, дори това да означава да махне компютъра от стаята му, с цел ограничаването му от тази игра!!!

П.С. - Не знам дали ти нещо можеш да направиш за него, но все пак нищо не ти пречи да му кажеш в очите какво мислиш ти, по повод "пристрастеността" му към играта и последиците от това в "реалният" му живот!!! 8)

stern
02-23-2010, 15:08
майка му му беше махнала и нета и компютъра,но нищо не помогна..той ходише някъде другаде да играе...

rosenhristev
02-23-2010, 15:18
Мале такава тема не бях виждал от доста време...
Така и не разбрах какъв е въпроса на който търсиш отговор... Всъщност от този ферман който е изписан горе не разбрах абсолютно нищо...

w0sh
02-23-2010, 15:26
Тая тема я има и в любов, където ще получи повече внимание.