PDA

View Full Version : Зачервяване на очите...



sunbathe
02-23-2010, 15:52
Здравейте на всички първо.Проблема ми е следния:Нося контактни лещи около 2 месеца които са 3 месечни.Първия месец нямах никакви проблеми,но от 2 -3 седмици ми се зачервяват очите.Редовно сменям резтвора в кошницата а разтвора е за 3 месеца и е на Cyclean който не съдържа Chlorgexidine и Thiomersal.Спазвам добра хигиена.Първо ги носех от 7 сутринта до 12 вечерта и повече без проблем.Но след като почнаха да ми зе зачервяват очите и да испитвам дискомфорт дори и ми се насълзяват почнах по по малко на ден.Но пак ми се зачервявът.Бях на очен лекар ,каза ми да не ги нося 2-3 дни и да използвам някакви капки.За няколко дни нямах проблеми и пак се почна.Моля някой да ми помогне.

filmimilmi
02-23-2010, 18:58
Обмислял/а ли си варианта да носиш очила? :-o Щом тялото ти е така устроено, че не ги иска, едва ли ще успееш да адаптираш очите си. Явно не става въпрос за инфекция.

sunbathe
02-23-2010, 19:14
ми преди да сложа лещите бях с очила.Лещите ги искам предимно защото по добре се вижда с тях (имам периферия) не се замърсяват нямат нужда да ги търкам

ecstazy
02-23-2010, 19:25
сигурна ли си че срокът не им е изтекъл?Може да е от самите лещи, не знам.. мен като ме дразнят си слагам изкуствени сълзи.. доста успокояват може да питаш в оптиката..И все пак мисля че проблема може да е в срока на годност.. нали по новините казаха за измамите за лещи .. уж ти дават 3-месечни а те били за 1 месец :-o

sunbathe
02-23-2010, 19:39
незнам може и да са за 1 месец как да разбера като нямам опаковка от тех само на разтвора имам.Препоръчайте ми някои тримесечни лещи и разтвор .Капки за очи също, защото не съм запознат много с тях а не вярвам на лекарите в моя град Разлог :?

P.S.:Момче съм :D :D

ecstazy
02-23-2010, 19:50
опа съжалявам :D нищо все пак се консултирай със продавача в оптиката ако има ако не с лекарите.. разтвори има 10830213208131823 вида с 92839218398213 вида цени има евтини,средни и скъпи ;дд мисля че най-малките бяха 150 мл.. аз сега ползвам Opti-free Express 150 мл защотоо иначе си бях взела друга марка от 350мл мисля и то докато го изхабя срока му мина и тряаше да го хвърлям..изкуствените ми сълзи са на Bausch&Lomb тази марка има и лещи и разтвор :) според мен изхвърли тези лещи, купи си примерно тримесечни, когато си ги сложиш си отбележи примерно на календара датата, отброй 3 месеца и си следи :) аз така правя за да съм сигурна.. ако още продължават да те дразнят и новите лещи, най добре отиди на очен лекар извън града ако нямаш толкова доверие на тези лекари :)