PDA

View Full Version : Помогнете !!!



Barcalevski
02-24-2010, 08:34
Здравейте уча в 18 СОУ (София) Сега съм 7 клас и съм за първа година тук.Имахме една учителка по математика ,която обаче претърпя операция и сега имаме заместник идващ от друго училище.Той е от 2 седмици тук и като цяло го мислех за наистина голям пич .ПОне като такъв се държеше.Но в понеделник нещата изведнъж много се промениха.Имахме час и като свърши ми поиска тетрадката и видя ,че не съм писал много след ,което веднага се обади на родителите ми и бе казал някой неща.Много се очудих ,ч го направи ,защото до момента никога не бях правил проблеми в час бях кротък и записвах всичко и внимавах докато имаше ученици ,които през цялото време си говорят и замерват с хартииики ,но на тях нищо не каза.В понеделник бе същото ,но само заради това ,че не съм записвал внимателно се обади на майка ми ,а на другите които правиха куп мизерии не каза нищо.Когато се прибрах обаче майка ми почти бе превъртяла и я попитах защо.Оказа се ,че този негодник бе наговорил куп лъжи.Заявил е ,че откакто е дошъл никога не съм знаел нищо никога не съм внимавал и САМО АЗ съм пречел на дисциплината в час като съм пречел на другите да учат.А това въобще не е така а точно обратното.Вчера като отново имахме час по математика дойде и веднага ми писа 2ка като каза ,че не съм знаел нищо дори без да ме изпита.А след края на часа отново се оплакал и на класната като каза същото ,което и на майка ми.Сега заради този не само в къщи са ми бесни не само ,че ми усложни живота а съм на път и да бъда наказан с преместване заради лъжите му .Не мога да разбера какъв му е проблема с мен и незнам как да реагирам ,а съм сигурен ,че няма да ме остави на мира.Все пак успях да запиша какво става в час по Математика ,но това няма как да ми помогне.МОля дайте съвети :lol:

SmilezZz
02-24-2010, 09:57
Защо не поговориш с директора..? :? ..Не се оставяй,все пак тази година ти е много важна..А ако този ти продължава да пише 2ка без причина - как ще завършиш 7 клас..?

m1nik
02-24-2010, 11:11
Защо не поговориш с директора..? :? ..Не се оставяй,все пак тази година ти е много важна..А ако този ти продължава да пише 2ка без причина - как ще завършиш 7 клас..?

<<

pavkata91
02-24-2010, 11:29
Кофти история. Виж сега , най-добрия начин да му привлечеш вниманието е да седнеш на най-предния чин , да си подготвен най-вече и разбира се да пишеш в час.

Дори и да говориш с директора , ефект няма да има. Учителя винаги е прав , в много училища са задници но приемаш факта.

Докажи му просто че имаш интерес към предмета му като пишеш , учиш и т.н.

Barcalevski
02-25-2010, 09:08
Защо не поговориш с директора..? :? ..Не се оставяй,все пак тази година ти е много важна..А ако този ти продължава да пише 2ка без причина - как ще завършиш 7 клас..? АМи няма как да се оплача ,защото влезнах в това училище благодарение на директорката ,която е позната на родителите ми и си мисля ,че точно това може да е причината да се отнася така с мен.Защото всички учителки от както съм дошъл ме гледат на криво .А за ученето да мисля да го направя най-вече за това ,че съм 7 клас и ми е важен ,но още не мога да си обясня за какво го прави

SmilezZz
02-25-2010, 10:35
Защо не поговориш с директора..? :? ..Не се оставяй,все пак тази година ти е много важна..А ако този ти продължава да пише 2ка без причина - как ще завършиш 7 клас..? АМи няма как да се оплача ,защото влезнах в това училище благодарение на директорката ,която е позната на родителите ми и си мисля ,че точно това може да е причината да се отнася така с мен.Защото всички учителки от както съм дошъл ме гледат на криво .А за ученето да мисля да го направя най-вече за това ,че съм 7 клас и ми е важен ,но още не мога да си обясня за какво го прави

Тогава направи така,както ти каза pavkata91 ...Но ако продължава - опитай се да поговориш с него

bratignat
02-25-2010, 13:22
Отиваш след часа при този и му задаваш въпроса какъв му е проблемът - директно. Щом не ти правиш проблемите, той мнгоо добре го знае, но явно иска да те натопи. Дори да си подготвен винаги може да ти пише двойки, ако го иска. Второто нещо е да накараш вашите да поговориш - убеди ги, че казваш истината. Ако все им звъни и ти пише двойки ги питай според, тшх дали си толкова глупва, че всеки път разваляв дисциплината, знаейки, че ще те хванат. Ако това не помогне, пусни жалба в МОН - напиши я сам. В крайна сметка при такова положение ти нямаш какво да губиш, а учителят ти има.

Barcalevski
02-26-2010, 07:33
Отиваш след часа при този и му задаваш въпроса какъв му е проблемът - директно. Щом не ти правиш проблемите, той мнгоо добре го знае, но явно иска да те натопи. Дори да си подготвен винаги може да ти пише двойки, ако го иска. Второто нещо е да накараш вашите да поговориш - убеди ги, че казваш истината. Ако все им звъни и ти пише двойки ги питай според, тшх дали си толкова глупва, че всеки път разваляв дисциплината, знаейки, че ще те хванат. Ако това не помогне, пусни жалба в МОН - напиши я сам. В крайна сметка при такова положение ти нямаш какво да губиш, а учителят ти има. ДА и според мен ще е по-добре да му заам въпроса директно.ЗАщото честно казано както нямам голямо желание да ходя на дск този съвсем ми го отне.Добре ,че сега съм болен и няколко дни няма да ходя та поне за малко да не му виждам скапаната и дебела физиономия.А за родителите ми единственото ,което мога да направя е да им покажа записа ,който направих в час по математика та поне да видят ,че не развалям аз дисциплината.Иска ми се да му очерня живота ,но ще внимавам ,че в момента вися на косъм от предупреждение за изгонване и една малка грешка с него и ще отлетя