PDA

View Full Version : Помощ с Висок Диоптер на очи(клик)



koko95
02-24-2010, 09:25
Здравейте.Имам проблем с очите.Значи от 2-ри клас ми се появи диоптер ЗА невиждане на далече.Диоптера с астигматизъм ми е наследствен.Баба ми има глоокома.Баща ми има 7-8 диоптера на очите.Майка ми 1-2, брат ми 1,2.От 2-ри клас нося очила за коригиране на диоптера.Сега съм на 14,2010 права 15 г.Моя диоптер сега ми е 5-6 и направо ми е мн кофти.Постоянно очите ми сълзът.Капят сълзи от очите ми.Диоптера ми се е качвал 3 пъти и сега не виждам мн добре.Искам да ми помогнете как да сваля диоптрите поне до 2.В момента нося очила с защитни стъкла за компютър.И пия витамини за очите.И дядо ми 1 не вижда горе-долу е като сляп.Вижда като настрани гледа.Помогнете с диоптрите ми всички от моята рода имат проблеми с очите.Искам да ми помогнете как да сваля диоптрите поне до 2,и да не се качва диоптера
----------------------------------------------------------------------------------------
МОЛЯ МОДЕРАТОРИТЕ ДА НЕ ТРИЯТ ТЕМАТА МНОГО Е ВАЖНА.

SpeedRacer
02-24-2010, 09:48
Значи диоптър няма специални техники за сваляне . Ти си на 14 , още се развиваш . И аз съм късоглед , но сложих очила на 16-17 не помня точно , сега съм на 19 . Сменил съм 2 чифта очила , като 2-рите са ми намалели . Всичко зависи от теб . Аз си ги носех само у нас , пред лаптопа и мн рядко някъде навън . Сега обаче , не ми дреме особено и си ги нося постоянно , защото без тях не мога и да карам . Така че ти имаш още време да ти се нагласят така да се каже очите . Носи си редовно снайперите и след 2-3 годинки може и да имаш подобрение . И при мен е наследствено , за това знам , че няма отърване , но ако си на зор , на 18 чак може да си направиш корекция на зрението , за "малко" пари :) Успех !

w0sh
02-24-2010, 13:17
Аз съм със 7 диоптера, ама съм на 21.

До към 23-27 години спират да и растат очите и тогава спира да се развива късогледството.

Тогава се прави операция. Ако си отчаян виж в интернет за Норбеков.

koko95
02-24-2010, 16:39
Моля ви дайте повече информация как да не качвам диоптера.Някои казват с упражнения дайте повече инфо как мога да не ми се качва диоптера

ImmortalSportFreak
02-24-2010, 16:46
Питай очния си лекар за някакви упражнения.Той ще прецени дали се нуждаеш от такива и ако да ще ти назначи такова лечение.За да не качваш диоптъра избягвай претоварването на очите.Стой минимално време на компютъра и телевизора и внимавай с четенето.Разхождането сред природата е полезно за очите(специално зелените дървета и др. растения).Операция за сваляне на диоптри не е препоръчителна ако си под 20-попитай офтамолога си и ще ти обясни по-подробно.
Успех.

darkPaladin
02-24-2010, 23:42
гъррр очите са кофти работа

майка ми е късогледа на лявото има 14 диоптера на другото 12

и няма как да се свали диоптер без операция тия упражнения не помагат

а внушават

но операциите са 50 на 50 не се сигурно че ще се оправиш

даже може да се влошиш

колко си висок ?

koko95
02-27-2010, 11:23
висок съм 1.65 и много ви моля помогнете ми да не качвам диоптера как мога да го намаля.----------------------
Имам и друго питане ако не седя на компа никак само ако имам някаква работа или домашно и не гледам телевизия (да гледам 2 часа на ден) за колко време и колко ще се намали диоптера

kalpazanka
02-27-2010, 11:46
Причината за късогледството може да е увеличен предно-заден размер на очната ябълка или умора на цилиарния мускул. Ако е първото, не виждам как би могло да намалиш dpt с изброените от теб лишения /ТВ и компютър/. Ако е второто, носенето на очила облекчава цилиарния мускул, той си "почива" и се стига до момент, в който той /цилиарният мускул/ възвръща функциите си, а ти хвърляш очилата.
П. С. Тома Неверний съм по отношение смъкването на Д с упражнения.

koko95
03-01-2010, 18:28
а ако махна компютъра да не играя освен на домашни и за понякога и намаля телевизора за колко време и колко може да ми се намали диоптера.И моляви със сигурност имам някви други проблеми за диоптера щом се качва толкова бързо,препоръчайте ми в София каде да отида при някой супер специалист дето се занимава с очите да ме прегледа и може да е най-скъпият доктор само да е качествен и да ме прегледа.Благодаря предварително

SweetySmallDevil
03-03-2010, 14:53
Аз също нося очила!
Такам.. относно упражненията и тн за намаляване на диоптрите, зависи си от човека! Аз ги правих и зрението ми се влоши, като цяло аз нямам нито един роднина който да е носил очила, поне не с късогледство, баба и дядо имат далекогледство, с късогледство нямам никой роднина. Чела съм доста по темата, аз съм с диоптри 1.0 и 1.5 , този месец трябва да ходя на преглед, но мисля, че зрението ми се е влошило. Имах един приятел който имаше диоптри 6.0 не си сложи очила и сега му се изравниха. Знам също, че плюсовите диоптри се изравняват лесно, но ако са минус става много трудно. Чай от боровинки, както и витамин А помагат най-много за очите, особено витамин А. Следователно хрупкай моркови! Друго с което да съм полезна не се сещам! Аз все още търся разни варианти с които по-бързо да си въстановя зрението, ако намеря успешен ще пиша. Както казах, този месец съм на преглед и ще поразпитам очния това-онова, ако науча нещо ще постна! Успех!!! :)

koko95
05-14-2010, 16:47
а неможе ли нещо да се направи защото диоптрите ми се влошават.А лекарката ми само ми вдига диоптрите и няма смисал само да ми ги вдигат

Fx1
05-16-2010, 16:26
а неможе ли нещо да се направи защото диоптрите ми се влошават.А лекарката ми само ми вдига диоптрите и няма смисал само да ми ги вдигат

Разбирам те, но няма смисъл да търсиш съвети по форумите, тук никой не може да ти помогне. Консултирай се с друг офталмолог, ако не си доволен от твоята лекарка, но се съмнявам да можеш да си намалиш диоптрите с 'упражнения'. Важно е диоптрите да се коригират своевременно, дори да ти ги вдига, защото ако не носиш подходящи очила, само си измъчваш очите още повече. Намали телевизор и компютър, пази си очите от слънцето и след 18г може да помислиш за операция, но трябва много добре да го обмислиш, защото крие доста рискове..

Lucho
05-21-2010, 20:52
а неможе ли нещо да се направи защото диоптрите ми се влошават.А лекарката ми само ми вдига диоптрите и няма смисал само да ми ги вдигат

Да започнем от начало. Идва наследствено. ОК. За очилата - казвам ти, че срещу добри пари ще ти направят ултратънки стъкла с антирефлекс, нечупливи, да се затъмняват на светло плюс астигматизъм - само ако го желаеш. На 15 си, няма как да бъде спрян растежа на очите, за съжаление. Като за начало сведи компютъра до минимум (предполагам го правиш). Разбери - ти си човек като всички останали и това, че имаш зрителни проблеми не бива да те отчайва. За лещи не си и помисляй, просто е гадно да си бъркаш в очите. Затова най-добре си направи хубави очила както описах и няма да имаш проблеми. Поне временно това може да е решение :)

kalpazanka
05-22-2010, 08:10
На 15 си, няма как да бъде спрян растежа на очите, за съжаление.
Абсолютно прав си. Но има и нещо успокоително в цялата работа- когато неговите връстници на 40-45 годишна възраст станат пресбиопи (пресбиопия и старческо далекогледство е едно и също :) ) и започнат да носят очила, той тогава ще започне да смъква диоптър и дори може да зареже очилата в даден момент. :)