PDA

View Full Version : Любовна поучителна книга



roksana_1
02-24-2010, 15:02
Здравейте :) Много не съм на ти с книгите , но напосредък много почнах да чета 8-) Та исках да ви попитам дали може да ме ориентирате с някоя такава книга.Може ест да не е задължително любовна.Иска ми се да е интересна и естествено да те накара да се замислиш и да хвърли в правилни мисли.Ако ме разбахте де. :D Питала съм приятелки, но те или нечетат книги или се некфи фантастични.
Приемам всякакви предложения и мерси предварително :-) :)

п.п съжалявам ,ако е имало подобни теми

Mimchy
02-26-2010, 16:34
Пробвай с Паулу Коелю :) Има доста готини книги и то за любов "Край река Пиедра седнах и заплаках" "Захир" "11 минути" (но "11 минути" не е точно за любов" ;) Други любовни не съм чела много , незнам дали си падашпо "Здрач" и останалите 3 книги ;)

Ebullience
02-26-2010, 23:57
Хм.. любовни мога да ти кажа веднага, но не знам какво разбираш под "поучителни". Иначе Емили Бронте - "Брулени хълмове", Джейн Остин - "Гордост и Предразсъдъци".
Поучителен и интересен роман е "Портретът на Дориан Грей" от Оскар Уайлд, но той не е точно любовен или поне не в класическия смисъл :)

xoxi
02-27-2010, 17:26
"Крадецът на праскови" хвърля в много размишления.
"Внимавай какво си пожелаваш" - От тази книга също можеш да си извадиш поука. Като цяло .. внимавай какво си пожелаваш.
"Долината на куклите" ..

за сега толкова..

Pustinqchka
03-04-2010, 09:02
Пробвай с Паулу Коелю :) Има доста готини книги и то за любов "Край река Пиедра седнах и заплаках" "Захир" "11 минути" (но "11 минути" не е точно за любов" ;) Други любовни не съм чела много , незнам дали си падашпо "Здрач" и останалите 3 книги ;)

Бозите на поредицата "Здрач" поучителни ли са? :lol:

ChessLAB
03-05-2010, 15:27
Зелената Миля на Стивън Кинг

quenian
03-05-2010, 16:42
Питала съм приятелки, но те или нечетат книги или се некфи фантастични.
Приемам всякакви предложения

Съжалявам, но предимно "некфи фантастични" препоръчвам на хора, на които им се мисли, пък било то и "правилно".

Мога много дълъг спор да водя за това, но засега ще се въздържа. Ако проявите хъс, може и да се развихря, обаче ;)

Iria
03-05-2010, 18:38
"Крадецът на праскови" Емилиян Станев
"Богата жена" Джорджия Рей
"Машина за любов" Джаклин Сюзън
"Публични тайни" Нора Робъртс
"Портретът на Дориан Грей" Оскар Уайлд
"Живата факла" Ст. Кинг
"Гробище за домашни любимци" Ст. Кинг
"Зеленият път" Ст. Кинг
"Железният светилник" Д. Талев
"Шерлок Холмс" Артър Конан Дойл
"Майките" Теодора Димова
На Агата Кристи криминалните романи също са интересни. Не ми се изброяват още.

dark_angel3
03-30-2010, 14:51
"Последната лекция" Ранди Пауш

blackstreet
04-08-2010, 12:21
"Незабравима"

ArrowsOfDeath
04-08-2010, 22:34
"Червено и черно" на Стендал.

ALICEGVM
04-29-2010, 13:22
Слушай, Дон Кихот има издание на изд. Колибри, те си имат и сайт, можеш оттам да си го поръчаш и то с отстъпка. Аз съм си взимала речник и от новата поредица "Пророчеството на сестрите".

Имат много готини книжки by the way.

Фен съм и на някои от книгите на Пулсио, Унискорп, Егмонт и т.н.

Относно въпроса ти - прочети Мартин Идън на Джек Лондон. Няма такава книга. Има и любов, ако държиш на това, но книгата е уникална!!!

:grin:

MartyParty
05-03-2010, 15:36
А защо забравихме Джейн Остин ?