PDA

View Full Version : ЕСЕ "има ли красота в нашия живот"



darsit0
02-24-2010, 17:03
здр хора. преди няколко минути разбрах че трябва да пиша есе на тема "има ли красота в нашия живот" и понеже ми е за първи път да пиша есе (взехме го преди 2 дена обаче не бях на даскало и за това чак сега ми казаха, ама така е като пиатм овце за домашните) не знам как :-k . моля ви дайте примери някакви. ще съм ви безкрайно благодарна ! МООООЛЯ ВИИ :cry: за утре е :booooomb: :booooomb: :booooomb: ужас ! и не ви карам да ми пишете цялото есе. само началото. аз може и да се справя нататък :neutral: с 300 зора :D така де ---> ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ще си поблъскам малко тъпата тиква

Липсва описателно заглавие!
Грешен раздел!
kalpazanka

darsit0
02-24-2010, 17:25
може и да дадете свои есета ако сте писали за нещо подобно. само искам някакъв пример, защото в учебника нищо не се разбира :-o :neutral: :-k

KumchoValcho
02-24-2010, 17:43
Значи първо структурата трябва да е
1. Увод
2. Изложение (или може по отделно Теза и Доказателствена част)
3. Заключение

Иначе за примери веднага се сещам. Примерно пиши за изкуството, което се вижда навсякъде около нас. Например дизайна на един телефон, корицата на една книга, музиката и т.н.
Също и непременно пиши за красотата на природата. Темата е лесна според мен. :)

darsit0
02-24-2010, 17:48
е това за структурата го има в учебника и е единственото нещо, което разбирам от там. обаче не мога да измисля "увода" ](*,) ::: :smt022 :smt022 :smt022 :smt022 :smt022

amour4eto
02-24-2010, 18:01
Е първо можеш да кажеш нещо за красотата...че за различните хора тя се възприема по различен начин,защото всеки си има вкус...всеки има свои възгледи
След това казваш че красотата може да се приеме в два аспекта-физическа и духовна...Мисля че сама се сещаш че това може да са ти подтезите,физическата красота-външност...духовна красота-богатвото на ценностите ( добротоа,совободолюбие,бла готворителсност)...
Засега се сещам само за това ...
Дано ти помогнах :-D

darsit0
02-24-2010, 18:06
мерси. :) ако има още мнения, чакам с нетърпение :-o

someonerandom
02-24-2010, 19:06
Това,което знам за есето е,че си оформяш основната идея,пишеш си увода,и после всяка мисъл,която ти изникне в главата(ПО ТЕМАТА.Не по средата на есето да напишеш Гладна съм :D )и просто се стараеш да не се повтаряш.Друго полезно нещо е да намериш в интернет материали по темата и да вземеш идеи,не да преписваш :)

KumchoValcho
02-24-2010, 19:09
Използвай и цитати на мъдри хора. :)

darsit0
02-24-2010, 19:25
хораааа, обичам ви :grin: :grin: :grin: успях, обаче сега ми е проблем заключението. писах за природата, хората и изкуството, обачеее заключението ме затруднява малко. :-o помощ?

darsit0
02-24-2010, 19:36
ааа не ми помагайте. направих и заключение. благодаря все пак на хората, които си изгубиха няколко минутки да погледат темата. и тържествено обявявам, че може да бъде заключена. (сега да засвири съответната тържествена музика) :-D :-D :-D

айде да сте живи и здрави всички, много красота да срещнете (дано не ви се налага да пишете есе за нея :D ) и ..... "успех в живота" (цитат, мисля че се сещате от кого)