PDA

View Full Version : Усмивки от старите ленти: За женската половина от форума



Canis_Dirus
02-24-2010, 18:41
Австралийско "Ръководство по Домакинство", издание от 60-те години

1. Помнете, че винаги трябва да сте готова да посрещнете съпруга си, когато той се прибира от работа.
2. Пригответе децата, измийте ги и ги облечете в чисти дрехи. Те трябва да стоят и да посрещнат своя баща, когато той влезе през вратата, за да го поздравят.
3. Вашият външен вид трябва да е изряден, сложете си чиста престилка и панделка в косата.
4. Не започвайте разговор със съпруга, той е изморен, че му се налага да ходи всеки ден на работа и то заради вас - нахранете го и след като прочете вестника си може и да се опитате да го заговорите


Вестник "Домашно домакинство" (САЩ), 13 май 1955 г.

1 .Вечерята трябва да е готова навреме. Планирайте я сутринта (най-добре е предната вечер, за да не забравите нещо). Предложете му какво смятате да сготвите и го обсъдете. Това означава, че вие се притеснявате за него и се интересувате от нуждите му. Мъжете винаги се прибират гладни в къщи и на масата очакват да ги посрещне любимото им блюдо.
2. Пригответе се. Отделете 15 минути, за да се освежите. Оправете дрехите си, косите - трябва да сте весела и свежа, когато той си дойде.
3. Бъдете приятна събеседница. Необходимо му е да повиши настроението си, да забрави за служебните неприятности, да почуства домашния уют.
4. Почистете къщата. Убедете се, че всичко е подредено и е на мястото си.
Приберете учебниците, играчките, вестниците. Забършете прахта навсякъде.
5. В студените месеци - разпалете огъня в камината. Съпругът ви трябва да почуства, че се намира в оазис на почивка и ред, и ще се зарадва. Освен това, грижата за неговият комфорт ще ви достави истинско удовлетворение.
6. Погрижете се за децата, те трябва да са чисти и спретнати. Пазете тишина. Когато той се прибере, изключете миячната машина, пералнята, сушилнята. Постарайте се да убедите децата да не шумят.
7. Бъдете щастлива от това, че го виждате и нека той да усети това щастие.
Приветствайте го с топла усмивка и покажете искрено желание да го зарадвате.
8. Слушайте го. Вие може да имате да му казвате нещо много важно, но не го правете в момента, когато той се връща от работа. Дайте му възможност той да се изкаже - помнете, неговите теми за разговор са по-важни от вашите.
9. Никога не се оплаквайте, ако се е прибрал късно и е трябвало да го чакате. Нито му правете забележка, ако е отишъл да се позабавлява без вас.
10. Вашата задача - да гарантирате, че домът е място на спокойствие, ред, мир, където мъжът може да отпочине телом и духом.
11. Не го занимавайте с вашите проблеми.
12. Не се оплаквайте, ако той пропусне да се прибере някоя вечер.
13. Създайте му комфорт. Нека най-удобното кресло в къщата да е неговото.
14. Винаги имайте под ръка топла или хладна напитка, която да му подадете.
15. Говорете с тих, успокояващ и приятен глас.
16. Помогнете му да се съблече. Събуйте обувките му.
17. Помнете - той е глава на семейството - не искайте от него да ви обяснява действията си или да ви дава сметка за тях.

И накрая най-култовото:

И още от <Ръководство по домакинство>, от частта <Съвети за мъжете>След като свършите интимния акт със съпругата си, вие трябва да й позволите да отиде до банята, даже да не й е необходимо. Дайте й време да остане за малко сама. Тя може да иска да поплаче.

Учете се, млади дами, за да стане добри съпруги и жени!

w0sh
02-24-2010, 18:42
ЕЕ, това първия път беше велико.

още има какво да се научи от него.

Violenza
02-24-2010, 19:06
ЕЕ, това първия път беше велико.

още има какво да се научи от него.
да, 'много'

LadyDi
02-24-2010, 19:17
Записвам си...

LambOfGod
02-24-2010, 19:17
:lol:

Boot
02-24-2010, 19:36
Интересен факт е, че същите съвети под друга форма, днес всяка кифла чете в Космо 8-)

LadyDi
02-24-2010, 19:40
Много добре!

Жените нещо много се самозабравиха, откакто почнаха да носят панталони и затова света тръгна на чомпек страна. Кариери, простотии - на всички ни е ясно, че жените се издигат в кариерата, защото лапат и поемат от кой ли не, а после - хоп, от секретарка става мениджърка или нещо подобно.

Склонен съм да заявя, че финансовата и икономическа криза са пряк резултат от "еманципацията" и издигането на некадърни и откровено глупави жени на ръководни постове в правителствени и частни организации. Този акт на "феминизъм" обрече света...
Факт е, обаче, и че нищо не можеш да направиш по въпроса.

LadyDi
02-24-2010, 19:44
Забавлявай се, щом ти е забавно. И аз се радвам на такива като теб :) Също е доста показателно.

LadyDi
02-24-2010, 19:49
Нямам никакво желание да доказвам на един мъж какво е да си жена. Най-малкото, защото съм сигурна, че си способен да извадиш от десет кладенеца вода, а безсмислените спорове не са ми афинитет.

Наречи ме глупава и неможеща да реагира адекватно, в крайна сметка това е един форум, а ти си само някой си, чието мнение е най-малко миродавно :)

Ако смяташ, че това доказва тезата ти, страхотно, супер. Още един незаменим интелект. Какво щастие, че си го получил по рождение с... айде, няма да казвам голяма дума, че тука мъжете са много :)

LadyDi
02-24-2010, 19:58
Къде видя да се оплаквам? Ти си този, който се оплаква, че жените са се самозабравили. Аз само ти посочих, че въпреки правилните си полови белези, си безсилен да го промениш.

realantisocial
02-24-2010, 20:00
Кифлите едно на ръка, къде отиват кроасанките... ПИТАМ !

Жените не са се самозабравили, защото просто жени вече не съществуват.

sh3_1s_7h3_0n3
02-24-2010, 20:02
Guttersnipe, мърмориш повече и от жена. :-o
Като толкова не ти харесват и ги намираш за досадни същества, които объркват света - стани обратен. Какво само се вайкаш, че жените били такива или онакива.

LadyDi
02-24-2010, 20:05
Guttersnipe, мърмориш повече и от жена. :-o
Като толкова не ти харесват и ги намираш за досадни същества, които объркват света - стани обратен. Какво само се вайкаш, че жените били такива или онакива.
А после жените били жертвата, жените само се оплаквали.
Мъжете са новите жени...

realantisocial
02-24-2010, 20:09
Тогава нямаше да има кой да ги е.е
А това само по себе си е проблем.

LadyDi
02-24-2010, 20:12
Мачкай, младежо, мачкай. Силен си. Ако това повдига самочувствието ти, нека бъде така. От теб лъха на комплекси, но ти се познаваш най-добре. Аз, за разлика от теб, не обичам да съдя хората, без да ги познавам наистина. И не ги деля на мъже и жени, а на свестни и мухльовци.
Но пък поддържам тезата, че всеки има право да мисли и да вярва в свои истини. За съжаление, обаче, това че ти вярваш в нещо, не го прави универсално.
Силен си :) Мачкай. Но тези, които си "лаят" (нека ползвам твоята терминология) така като теб, обикновено са онези, оставените на сухо, онези лисици с киселото грозде. Жив и здрав.

cherinka
02-24-2010, 20:13
Австралийско "Ръководство по Домакинство", издание от 60-те години

1. Помнете, че винаги трябва да сте готова да посрещнете съпруга си, когато той се прибира от работа.
2. Пригответе децата, измийте ги и ги облечете в чисти дрехи. Те трябва да стоят и да посрещнат своя баща, когато той влезе през вратата, за да го поздравят.
3. Вашият външен вид трябва да е изряден, сложете си чиста престилка и панделка в косата.
4. Не започвайте разговор със съпруга, той е изморен, че му се налага да ходи всеки ден на работа и то заради вас - нахранете го и след като прочете вестника си може и да се опитате да го заговорите


Вестник "Домашно домакинство" (САЩ), 13 май 1955 г.

1 .Вечерята трябва да е готова навреме. Планирайте я сутринта (най-добре е предната вечер, за да не забравите нещо). Предложете му какво смятате да сготвите и го обсъдете. Това означава, че вие се притеснявате за него и се интересувате от нуждите му. Мъжете винаги се прибират гладни в къщи и на масата очакват да ги посрещне любимото им блюдо.
2. Пригответе се. Отделете 15 минути, за да се освежите. Оправете дрехите си, косите - трябва да сте весела и свежа, когато той си дойде.
3. Бъдете приятна събеседница. Необходимо му е да повиши настроението си, да забрави за служебните неприятности, да почуства домашния уют.
4. Почистете къщата. Убедете се, че всичко е подредено и е на мястото си.
Приберете учебниците, играчките, вестниците. Забършете прахта навсякъде.
5. В студените месеци - разпалете огъня в камината. Съпругът ви трябва да почуства, че се намира в оазис на почивка и ред, и ще се зарадва. Освен това, грижата за неговият комфорт ще ви достави истинско удовлетворение.
6. Погрижете се за децата, те трябва да са чисти и спретнати. Пазете тишина. Когато той се прибере, изключете миячната машина, пералнята, сушилнята. Постарайте се да убедите децата да не шумят.
7. Бъдете щастлива от това, че го виждате и нека той да усети това щастие.
Приветствайте го с топла усмивка и покажете искрено желание да го зарадвате.
8. Слушайте го. Вие може да имате да му казвате нещо много важно, но не го правете в момента, когато той се връща от работа. Дайте му възможност той да се изкаже - помнете, неговите теми за разговор са по-важни от вашите.
9. Никога не се оплаквайте, ако се е прибрал късно и е трябвало да го чакате. Нито му правете забележка, ако е отишъл да се позабавлява без вас.
10. Вашата задача - да гарантирате, че домът е място на спокойствие, ред, мир, където мъжът може да отпочине телом и духом.
11. Не го занимавайте с вашите проблеми.
12. Не се оплаквайте, ако той пропусне да се прибере някоя вечер.
13. Създайте му комфорт. Нека най-удобното кресло в къщата да е неговото.
14. Винаги имайте под ръка топла или хладна напитка, която да му подадете.
15. Говорете с тих, успокояващ и приятен глас.
16. Помогнете му да се съблече. Събуйте обувките му.
17. Помнете - той е глава на семейството - не искайте от него да ви обяснява действията си или да ви дава сметка за тях.

И накрая най-култовото:

И още от <Ръководство по домакинство>, от частта <Съвети за мъжете>След като свършите интимния акт със съпругата си, вие трябва да й позволите да отиде до банята, даже да не й е необходимо. Дайте й време да остане за малко сама. Тя може да иска да поплаче.

Учете се, млади дами, за да стане добри съпруги и жени!
Нищо работа е това.
Кой мъж може да свърши всичките тези неща?

realantisocial
02-24-2010, 20:13
Мачкай, младежо, мачкай. Силен си. Ако това повдига самочувствието ти, нека бъде така. От теб лъха на комплекси, но ти се познаваш най-добре. Аз, за разлика от теб, не обичам да съдя хората, без да ги познавам наистина. И не ги деля на мъже и жени, а на свестни и мухльовци.
Но пък поддържам тезата, че всеки има право да мисли и да вярва в свои истини. За съжаление, обаче, това че ти вярваш в нещо, не го прави универсално.
Силен си Smile Мачкай. Но тези, които си "лаят" (нека ползвам твоята терминология) така като теб, обикновено са онези, оставените на сухо, онези лисици с киселото грозде. Жив и здрав.

А твоя ли е ролята на "киселото грозде" ?

sh3_1s_7h3_0n3
02-24-2010, 20:13
Много жалко тогава, че си израстнал сред такива жени. Но не се опитвай да ни натрапваш 'твоята истина', защото явно прозира отчаяната ти омраза към женската половина.
Че повечето се тръшкаме за всяко нещо - тръшкаме се. Че мърморим - мърморим. Че сме все недоволни - факт. Но по-тревожна е тенденцията, че Мъжете също все повече изпадат в подобни изблици.

LadyDi
02-24-2010, 20:16
Мачкай, младежо, мачкай. Силен си. Ако това повдига самочувствието ти, нека бъде така. От теб лъха на комплекси, но ти се познаваш най-добре. Аз, за разлика от теб, не обичам да съдя хората, без да ги познавам наистина. И не ги деля на мъже и жени, а на свестни и мухльовци.
Но пък поддържам тезата, че всеки има право да мисли и да вярва в свои истини. За съжаление, обаче, това че ти вярваш в нещо, не го прави универсално.
Силен си Smile Мачкай. Но тези, които си "лаят" (нека ползвам твоята терминология) така като теб, обикновено са онези, оставените на сухо, онези лисици с киселото грозде. Жив и здрав.

А твоя ли е ролята на "киселото грозде" ?
Не бих казала. Защо трябва да е моя?

realantisocial
02-24-2010, 20:18
Ами докато следя спора, който умело губиш, използвайки добре познати и на хлапетата клишета излезе, че ти го играеш на "киселото грозде". Та, ако е така.. кажи си да си знаеме :D

LadyDi
02-24-2010, 20:22
Ех :)
Виждам колко следиш, щом това си разбрал.

Пак те питам, защо смяташ, че трябва аз да съм киселото грозде? Той може да е некадърен и нереализиран във всичко, не само сред жените. За да събереш такава ненавист към женския пол, на мен поне ми се струва, че трябва да си доста разочарован от тях. Но не е задължително да е само в такъв план.
Демонстрираш ми повърхностно мислене. Толкова ли ти се иска да изгубя спора?

Boot
02-24-2010, 20:25
направо ще умра! :lol: Очаквам Енея Вородецки да изкочи с пяна около устата!

realantisocial
02-24-2010, 20:27
Ех Smile
Виждам колко следиш, щом това си разбрал.

Пак те питам, защо смяташ, че трябва аз да съм киселото грозде? Той може да е некадърен и нереализиран във всичко, не само сред жените. За да събереш такава ненавист към женския пол, на мен поне ми се струва, че трябва да си доста разочарован от тях. Но не е задължително да е само в такъв план.
Демонстрираш ми повърхностно мислене. Толкова ли ти се иска да изгубя спора?

Еми аз съм асоциален, девствен и агресивен, за това не мога да обсъждам подобен род въпроси.
Не знам какво ти демонстрирам, но ти на мен ми демонстрираш неповторимото си желание да покажеш колко пораснала, умна, начетена и наблъскана с опит, познание и себепознание си. Добре, ОК, само не толкова агресивно.
НЕ УДРЯЙТЕ МОМЧЕТО С ОЧИЛАТА, МОЛЯ !!! 8)

LadyDi
02-24-2010, 20:29
Слагаш ми в устата думи, които не съм казвала.
Какво те кара да мислиш, че аз не приемам слабите си страни? Бързаш да си изградиш защитата с аргументи, които нямаш за момента :)
Ирония - да. Комплекси - това беше само предположение. Вярно е, че не те познавам, а аз не обичам да си градя повърхностни мнения. Още повече от това, което пише някой си в някакъв си форум.

Момче, не съм твърдяла, че мъжете и жените са равни. Имаше някъде някаква тема, не ми се рови сега, пак за равенството между половете. Аз не вярвам в него. Мъжете и жените са различни по много неща.

Но грозни и крайни изказвания като твоето, че едва ли не сме парцали, на които да си триеш с удоволствие подметките, са истинска комплексарщина.

Първо ме набеди, че се оплаквам. Къде и с какво съм се оплакала?
После твърдиш, че те наричам мрънкало, защото си показал една "любопитна тенденция". Тенденцията е всичко друго, но не и любопитна. Не съм отричала нищо от това, което казваш, въпреки че не с всичко съм съгласна. Но ти си този, който тръгна да се оплаква от жените, а после заяви, че ние сме сополовият слаб пол, който мърмори срещу всичко.

И накрая, да се изказваш по този грозен начин за жените е най-малкото липса на елементарно възпитание.

LadyDi
02-24-2010, 20:30
Ех :)
Виждам колко следиш, щом това си разбрал.

Пак те питам, защо смяташ, че трябва аз да съм киселото грозде? Той може да е некадърен и нереализиран във всичко, не само сред жените. За да събереш такава ненавист към женския пол, на мен поне ми се струва, че трябва да си доста разочарован от тях. Но не е задължително да е само в такъв план.
Демонстрираш ми повърхностно мислене. Толкова ли ти се иска да изгубя спора?

Мерси, че ми правиш безплатна психоанализа, но не смятам, че форума е най-подходящата платформа. Разбрах вече, че съм комплексиран, а сега разбирам, че и не мога да се реализирам сред жените или която и да е област в живота. :)

Продължаваме със забавните клишета, които ти доста смело изсипваш - вече сме на фазата да дискредитираш опонента си и неговата позиция не чрез аргументи, а чрез евтини обиди и забележки за неговите собствени качества.

Не беше ли ти стожера на твърдението, че не можеш да съдиш човек, който не познаваш, а после изведнъж започваш да обясняваш, че съм нереализирал се, комплексар и т.н.

Дали не ставаме сами свидетели на една прекрасна демонстрация на основните женски "качества"?


:)
Всичко е предположения, предположения. Изпускаш основната дума :)
Няма да ви ставам жертва на стремежа за дискусии, просто защото не мисля, че сме в двете противоположности.

realantisocial
02-24-2010, 20:32
Изкиселя гроздето.

celuvkata
02-24-2010, 20:38
А дали този неандерталец, който се прави на много велик не е някакво компленсирано мъжленце, което е отрязано от всички момичета, а?

Пич, защо не отидеш да се изкъпеш, да си обезкосмиш краката и под мишниците, да си сложиш малко парфюм и някоя модерна дреха, а после да се опиташ да заговориш някое момиче? Тогава, ако не си особено уродлив, може и да ти върже някоя и да спреш да си избиваш комплексите.

LadyDi
02-24-2010, 20:39
Но направи вече три страници... :razz:


Толкова ли си непостоянна и в реалния живот?
Направих три страници, защото се опитвах да обясня нещо. Но вие сте ужасно устремени да създадете спор там, където дефакто го няма. Хващате се за думи и фрази, които не са същината. Не виждам смисъл.

Не обичам безсмислените спорове.

LadyDi
02-24-2010, 20:44
Разбира се... всички спорове, които не можеш да изградиш аргументирана и стегната теза са безсмислени. Тогава защо се впусна да ми правиш безплатна психоанализа?

Защото ме подразни първото ти самонадеяно мнение. Просто липса на елементарно възпитание, казах го и по-нагоре. Да беше прочел ли?

celuvkata
02-24-2010, 20:44
А ти си толкова пълен, ама само с глупости. Остани си девствен, чекиджия нещастен.

BrigadeSUD
02-24-2010, 20:46
ААаа не край! Вече трябва да си бръснеш краката , да носиш де пута мадре за да заговориш момиче :grin: :lol:

plmn
02-24-2010, 20:48
А ти си толкова пълен, ама само с глупости. Остани си девствен, чекиджия нещастен.

Темата се изчерпа.. :razz:

LadyDi
02-24-2010, 20:48
Не коментирам мнението ти, защото (както няколко пъти повторих, но ти си освирепял направо за спор, или както го наричаш по-мекичко - дискусия) не съм съвсем НЕсъгласна с него. Има истина в думите ти, но начина на изказване е грозен и ако имаше възпитанието, което също споменавам няколко пъти, щеше да съумееш да се изкажеш по нормален начин.

LadyDi
02-24-2010, 20:52
Сега измодерирай спама...

sh3_1s_7h3_0n3
02-24-2010, 20:58
Че повечето се тръшкаме за всяко нещо - тръшкаме се. Че мърморим - мърморим. Че сме все недоволни - факт. Но по-тревожна е тенденцията, че Мъжете също все повече изпадат в подобни изблици.

Дали не е защото плявата не последва съвета ти от предишния ти пост?
А вие започнахте да го толерирате и други слаби индивиди започнаха да се изпедерастяват...


Не ти ли е малко неудобно, че се оплакваш от това, а в предишния си пост ми предлагаше да стана същия? Ей така, някак си лицемерно идва.

Предлагам ти да станеш именно защото се оплакваш и мърмориш.
И имах предвид, че все повече мъжете се държат като 'жени', а не че Всички се държат така. Но все пак трябва да има Мъже и Пу.....ци, нали. Трябва да си има и плява. А ти с твоето поведение на женомразец влизаш по-скоро в тази категория.

Lestat357
02-24-2010, 21:15
Директно към Favourites си я добавям темата! Благодаря!

Eто това е много вярно, разбира се, може да се каже и по-деликатно, ама си е точно така:


Естествено, когато кажеш на такова същество, че е тъпо като тиган и се обижда и ставаш комплексар, шовинист, нещастник и т.н., ако го кажеш културно пак си комплексар и т.н. Явно в женските очи истината е нещо, което е неудобно и трябва да се избягва с всички сили. Сигурно затова и жените са пословични с неспособността си да казват истината, а даже и в ежедневието крият истинското си лице и недостатъците под тонове гримове, червила и всякакви повдигащи сутиени.

Сигурно е защото истината е неприятна и не може да се преглътне от "силните" жени.. 8)

Напомни ми за една тема старичка от любим форум (hardware.bg), Guttersnipe, вероятно ще се сети, няма да прилагам линк.> Обаче прави впечатление едно, като че ли, след всички подобни теми (които съм чел) и т.н. Нещо като обобщение - ние не претендираме да Ви разбираме, не е и необходимо, понякога ни измъчва(малко или много с/ед случая). Същевременно Вие масово сте на мнение, че умеете да ни разбирате (и анализирате) предобре. На какво ли се дължи това?


Пу.....ци..

Пу..я..ци? Пу..щиня..ци? Или? :-o

Offtopic: http://img208.imageshack.us/i/computerdatingagency.jpg/

P.S.: (И сега съвсем елементарно) То се подразбира, че всеки си ги пречупва и от личн. опит нещата малко или повече. Досега лично аз, ако трябва 'да тегля чертата' съм попадал на повече лицемерни и злобни (дори зли) същества от женски пол, отколкото на такива от мъжки. Не бих го скандирал по улиците, но нямам проблем да го заявя в прав текст пред когото и да било. (Оттам и негативните ми изводи, които предимно се задълбочават) Това прави ли ме женомразец?

Still1ME1Still1HERE
02-24-2010, 21:20
Което ми напомня за един телефонен разговор наскоро с едно момиче:

-Трябва да се видим да се изясним.

-Ама не може ли по Скайпа :D :D :D

П.П.Привържаник съм,обаче,на това,че всяко правило има своите изключения :)


^Или пък грешно написани паяци :D

SolusChristus
02-25-2010, 05:29
Женските индивиди в тази тема нямат понятие какво означава терминът трол.

Canis_Dirus
02-25-2010, 08:33
Просълзих се. Две години по-късно жените не са си променили и грам аргументите.
Някакви комплексирани девствени пъпчивци и зубъри ги правят за смях.


Аз бту съм се обезкосмил нацяло и приличам на Руши Видинлиев в апоГЕЯ на славата му. Но някак това не ме е направило мъж по характер.

krem4et0
02-25-2010, 13:41
А трябва ли да съществува изобщо? Защото тук се изля една помия срещу по-голямата част от човечеството. Това ако не е
дискриминация, независимо от какъв характер ей ма на!

Lestat357
02-25-2010, 14:06
:booooomb: (?)


А трябва ли да съществува изобщо? Защото тук се изля една помия срещу по-голямата част от човечеството. Това ако не е
дискриминация, независимо от какъв характер ей ма на!

Така казано звучи далеч по-високопарно от 3.5 милиарда пу**и на планетата ни, неоспорим факт.> Откога количеството е мерило за качество? И в двата случая обаче, това не Ви ли прави някак по-евтини и взаимозаменяеми дори в собствените Ви очи?

p.s.: с потребителки като celuvkata е пълно, а други по-аргументирани защитнички на слабият пол, няма ли да се включат в темата? крайно време е и тук да има нещо интересно за четене, не е ли?

EDIT:

..Просто се чудя дали е дискриминираща темата или не е. Особено мненията на Guttersnipe. Щом колегата е решил, че няма проблем - значи няма. Той по-добре познава пишещите потребители от мен.

То без тези мнения тема няма. Пък и точно този колега, надали не одобрява написаното от Guttersnipe.> Давай, напиши мнение, защо я приемаш като дискриминация темата? Послужи си с конкретни цитати и т.н. За мен, например, темата е повече забавна, отколкото какво да е друго, но има и сравнително нормално проведен спор по правилата по-назад, без особено много лични нападки (поне не и от тази страна, от която предполагаш, че идва дискриминацията), сравнително нормален тон. Какво предлагаш конкретно? Триене на мнения избирателно, заключване или триене на цялата тема? Обоснови го. Илии.. просто наминаваше от тук и от нямане на друга работа.. (не че има нещо лошо и в последното))

krem4et0
02-25-2010, 14:11
Аз не пиша мнение. Просто се чудя дали е дискриминираща темата или не е. Особено мненията на Guttersnipe. Щом колегата е решил, че няма проблем - значи няма. Той по-добре познава пишещите потребители от мен.

Не, че нямам мнение по темата и то е провокирано от Х хромозомата в сперматозоида на баща ми, ама има ли смисъл да говоря? Нито ще кажа нещо ново, нито ще убедя някой в каквото и да било, нито ще ми стане по-добре, че споря. Видях темата, прочетох я, изказах мнение по техническата й част и толкова.
А за въпросните "правила" чела съм ги и преди и подобни писания не са оригинални ама хич.

По-забавно ми се струва това: http://missby.wordpress.com/2008/08/07/my-precious/

П.С. Трябва и темата да намеря, но нещо из архивите трудно се открива.

Canis_Dirus
02-25-2010, 14:54
Направо всички теми да се заключат.
Чувствам се дискриминиран от темата "Пуснете своите снимки", защото съм грозен и не получавам комплименти.
Чувствам се дискриминиран от темата "какво си купих днес" защото нямам пари да си купувам подобни неща.
Чувствам се дискриминирам от темата за музикални поздрави, понеже никои не ме поздравява.


Чувствам се дискриминиран, понеже не съм с ампутирано чувство за хумор!

techCandy
02-25-2010, 15:50
Това прави ли ме женомразец?
Не.
Въпреки това, чудейки се дали изобщо да се включвам в темата, видях това: http://www.teenproblem.net/news/s/17929.html може да ви хареса...

plmn
02-25-2010, 16:07
Нито ще кажа нещо ново, нито ще убедя някой в каквото и да било, нито ще ми стане по-добре, че споря. Видях темата, прочетох я, изказах мнение по техническата й част и толкова.

Явно не си само ти на този принцип, защото единствените активни теми са за предмети/ядене/снимки.

ZipFail
02-25-2010, 16:25
Въпреки това, чудейки се дали изобщо да се включвам в темата, видях това: http://www.teenproblem.net/news/s/17929.html може да ви хареса...[/b]
Направи ли си въобще труда да прочетеш статията ? :D
От 8 000 000 въпроса в някъв си сайт жените имат с 10 000 повече от мъжете. Това е някъде около с 0.2% повече, огромна разлика няма що. :lol:

По принцип не одобравям изказвания като тези на Lestat357, но отговорите на жените в темата ме карат искрено да се съмнявам дали съм прав..

Canis_Dirus
02-25-2010, 17:12
Това прави ли ме женомразец?
Не.
Въпреки това, чудейки се дали изобщо да се включвам в темата, видях това: http://www.teenproblem.net/news/s/17929.html може да ви хареса...
Е да те светна, че разликата в правилно отговорените въпроси е 0,0027 процента. Голяма категоричност.
Освен това тук леко е пропуснато, че жените са отговаряли вярно на въпроси от област Развлеение - колко пишки е лапнала Парис Хлтън предната годинта и тн.

А освен това между интелект и знание има голяма разлика ;)

Lestat357
02-25-2010, 17:55
Това прави ли ме женомразец?
Не.
Въпреки това, чудейки се дали изобщо да се включвам в темата, видях това: http://www.teenproblem.net/news/s/17929.html може да ви хареса...

Благодаря!: ) И все още никой не е намекнал нищо за външният ми вид, нивото на окосмяване по тялото ми, евентуално акне по лицето ми, дали още съм девствен или не, имам ли шанс някоя като celuvkata да ми върже, примерно, как и защо (не)бих се възползвал от тези свои хипотетични (не)умения.., йес! Имаме някакъв напредък все пак!

Относно приложеният линк - това не е аргумент. Няколко души по-нагоре са те цитирали вече с пояснението защо.


По принцип не одобравям изказвания като тези на Lestat357, но отговорите на жените в темата ме карат искрено да се съмнявам дали съм прав..

Именно. Изказванията са пряко следствие на последното. Развитието на темата дотук обаче и то в подобен почти най-посещаван раздел, показа, че каква да е аргументация, крайности или откровена провокация, така и не предизвика по-сериозни такива. Пък правото на дуплика си остава. В очакване сме, дано все стане маалко по-интересна темата, еднообразието тук започна да ми се отразява доста отегчително, а на Вас? :smt048

Liar
02-25-2010, 18:00
И какъв резултат очаквахте?Равен-очевидно не.Каквато и разлика в полза на жените да се даде,няма да бъде отчетена,нали?Освен това развлечението е дадено като предпочитано и от двата пола.
Ако сте мениджъри в компания,подобна на Кока Кола,например,ще е истинско постижение да увеличите продажбите дори и с 0.2%.
А и колко от вас имат икономическо и/или психологическо образование,колко са се занимавали с изследвания на половете?Очевидно просто си изливате помията без основание.Но не това е важното,не е важна и онлайн играта.Основното е,че не разбирате,че всъщност вредите и на самите себе си,приемайки жените за по-нисши.В една връзка,в едно семейство,човек може да бъде удовлетворен само с равностоен партньор.Така,с предрасъдъците си,някои от вас никога няма да имат пълноценна връзка с жена.Едничката ви радост ще е проявяването на "мъжки" качества,заради едното потупване по рамото.Тъжно,наистина.Жалк и че сте толкова много.Единак да си не е работа,но пък вие се надушвате,сформира се глутницата.Чудесно.
Чудя се,провокаторът в темата кой стар-нов герой е?

Canis_Dirus
02-25-2010, 18:09
Аз имам икономическо образование и ти казвам, че дадената анкета не струва и 2 стотинки.
Не е казано, колко въпроса общо са отговорени, не са разделени по групи, няма посочена възраст.
Да не да се окаже, че жените са дали с 0,0026 процента повече, но са отговорили на 15% повече въпроси.
Оригинална на статията го има в dnevnik.bg и там информацията е малко по-друга ;)
А тестовете за интелигентност пък показват, че мъжете са по-интелигентни. По-склонен съм да вярвам на тях като достоверност и представителност.

Ние мъжете никъде не твърдим, че искаме равностоен партньор. Мъжът трябва да е доминантен в една връзка, като той поеме водещата роля. Жената и тя си има роля.

И стига с това, какви сме. Как сме нямали нормални връзки.
За вас какво е нормална връзка? 4 патки обикалят Ню Йорк в котюр и обядват по скъпи ресторанти?

LadyDi
02-25-2010, 18:24
Пийте по един упсарин :)

Liar
02-25-2010, 18:24
Canis_Dirus,аз също казах,че тази статия не е основното,за което да се хванем.
И всеки е склонен да избере на какво да вярва,да.
Като казвам равностоен,нямам предвид и двамата да са икономисти,например.Ясно е,че хората ги бива в различни области.И все пак не би зачел проста жена,нали.Има нещо като ниво на развитие,различно от това кой какво може и знае.Както сам каза,знанията и интелигентността са различни понятия,макар и да имат допирни точки.Тук трябва да сме равностойни.

А,и да се правиш на доктор без медицинско образование,и на психолог без психологическо-да,същото е.Темата,както е тръгнала,засяга научни области.
Има ли смисъл от сериозни теми в раздела,като няма квалифицирани кадри,които да отговарят по тях?

Lestat357
02-25-2010, 18:33
...Основното е,че не разбирате,че всъщност вредите и на самите себе си,приемайки жените за по-нисши.В една връзка,в едно семейство,човек може да бъде удовлетворен само с равностоен партньор.Така,с предрасъдъците си,някои от вас никога няма да имат пълноценна връзка с жена.Едничката ви радост ще е проявяването на "мъжки" качества,заради едното потупване по рамото.Тъжно,наистина.Жалк и че сте толкова много.Единак да си не е работа,но пък вие се надушвате,сформира се глутницата.Чудесно.
Чудя се,провокаторът в темата кой стар-нов герой е?

Затрогващо! За миг ми стана гузно. Нека приемем, че този миг отмина.

А тии.. какво си? Извинявам се за тонът. Какъв равностоен партньор, какво удовлетворение и какви пет лева? Съвсем елементарно: нали единият трябва да бъде по-силен все, по-едър физически(за да можела тя да се сгуши цялата в него и да се почувства достатъчно защитена, не е ли това предпочитание на 90% от жените, превръщащи се и в съпруги на по-нататъшен етап)) или поне ‘да има топки’? То е ясно, че трябва да има някакъв баланс по принцип, това все си мислех, че се подразбира. Явно не. И не става въпрос за това, изобщо. Темата е по-скоро ‘доколко са склонни жените да се оправят сами, как го правят, за сметка на какво и с цената? иии подвъпрос – защо по дяволите го допуснахме?’ Ето ти пример за провокация. С по-горнатаанкетка(не може да мине дори за проучване) няма да се получи. Нещо друго ново? Някъде, някой? Имам предвид извън опитите за евтин анализ на писалите по-горе? От чекиджии и девственици към такива, които ‘никога не биха могли да имат пълноценна връзка с жена’. Ами ако някои от нас и в момента са в такава? Вълк-единак, ха-ха. Поне темата ми става по-забавна.>

Провокации в темата колкото щеш, препрочети я ако е необходимо.


....Темата,както е тръгнала,засяга научни области.
Има ли смисъл от сериозни теми в раздела,като няма квалифицирани кадри,които да отговарят по тях?

Ами, няма?! Ами Dr. Teen?? Ако обещае да се включи, веднага пускам 3 СМС-a последователни. :smt071
Има по-голям смисъл от тази тема, отколкото от поне пет съседни, защото малко или много (прочетена подходящо, ест.) провокира доста повече от тях и съответно предполага и към маалко по-дълбоки разсъждения. А и какво значение има какви кадри имало в раздела – нали ни има нас да я поддържаме темата и да ни е весело? Какво повече да очакваш тук? Очевидно нищо. Поне засега..

Canis_Dirus
02-25-2010, 18:38
Пийте по един упсарин :)

А ти вчера какви пи, че да се успокоиш? Два блистера диазепам?

Liar
02-25-2010, 18:40
Вълк?Не,търси подходящ образ малко по-надолу :)

Canis_Dirus
02-25-2010, 18:44
Ето още едно предимство на мъжете. Можем да сме и единаци, но можем и да работим групово.
А жените? Лицемерното приятелство, злословенето зад гърба, караниците.

Ееех.

w0sh
02-25-2010, 19:00
Изумителната способност на жената да намира самоиронията единствено в тълковния речник.

Прекрасна основа за психологически експеримент.

BlackaTBW
02-25-2010, 19:03
От хилядите спорове в тази тема си вадя няколко извода.
1) Ужасно е, че всички слагат другите под общ знаменател.
2) Не зависимо какъв е спора и кои са участниците му, всеки спор би могъл да се обърне на безсмислено мърморене, придружено от обиди и евтин сарказъм.

И това важи както за мъже, така и за жени. (:

LadyDi
02-25-2010, 19:04
Пийте по един упсарин :)

А ти вчера какви пи, че да се успокоиш? Два блистера диазепам?
Нервогон. Но аз съм си спокойна.

Canis_Dirus
02-25-2010, 19:46
Доскучало му на Адам в Рая и се оплакал на Господ. Дълго мислил Господ и накрая казал:
- Мога да създам една жена да ти прави компания.
- Какво е това "жена"? - попитал Адам.
- Ами - отговорил Господ - това е едно изключително красиво, интелигентно, мило и нежно същество. Тя ще се грижи за теб, ще те обича, ще те подкрепя, ще изпълнява всяко твое желание.
- Чудесно, направи ми жена - казал Адам.
- Но това ще ти коства доста. Ще трябва да използвам една ръка, един крак, едно око и едно ухо от тебе за да я създам.
Замислил се Адам и казал:
- А за едно ребро какво мога да получа?

__________________________________________________ ___________________
************************************************** ************************
Неотдавна бил открит магазин, в който жените можели да си изберат и да си купят мъж. На входа висяла табела с правилата на работа на магазина със следното съдържание:
1. Вие можете да посетите този магазин САМО ВЕДНЪЖ.
2. В магазина има 6 етажа, като качеството на мъжете се повишава с увеличаването на броя на етажите.
3. Можете да си избирате мъж, от който и да е етаж и да се качвате на по-горен етаж.
4. Не се разрешава връщането на по-долен етаж.
Една жена решила да посети същият този „Магазин за мъже”, за да си намери половинка. След като прочела на входа на първия етаж табелата: „Мъже, които имат работа” - тя веднага се качила на втория етаж. Табелата на втория етаж гласяла: „Мъже, които имат работа и обичат децата”. Жената отишла на третия. Там имало надпис: „Мъже с работа, обичащи деца и необикновенно красиви”. „Божичко!” - зарадвала се жената, но все пак се качила на четвъртия етаж. Там висляла табела: „Мъже с работа, които обичат деца, ослепително красиви и помагащи вкъщи”.
- Невероятно! - възкликнала жената - Много ми е трудно да устоя!
Но, произнасяйки това, тя все пак се качила на петия етаж. Надписът там бил: „Мъже, имащи работа, обичащи децата, с ослепителна красота, помагащи вкъщи и много романтични”.
На жената много и се приискало да остане на този етаж и да си избере половинка, но все пак, се преборила с чувствата си си и се качила на последния етаж. И на този етаж прочела надпис със следното съдържание:
„Вие сте посетителка № 31 456 012, тук няма мъже, този етаж съществува само за да докаже за пореден път, че е невъзможно да се угоди на една жена. Благодарим ви, че посетихте нашия магазин!
А точно срещу този магазин бил открит” Магазин за жени”. На първия етаж се предлагали жени, които обичат да правят секс. На втория - красиви жени, обичащи да правят секс. А от третия до шестия етаж ДОСЕГА НИКОЙ, НИКОГА НЕ СЕ Е КАЧВАЛ!!!

Still1ME1Still1HERE
02-25-2010, 20:37
Забелязал съм,че много се харесва на жените да четат и гледат всичко наред.Обратното на това,в повечето ослучаи ние може да гледаме на половина нещата,които те,но да сме си ги избрали преди това внимателно.

Както каза канис - да си умен и да си интелигентен са две различни неща :)

skuck
02-25-2010, 22:38
Много интересна тема! Защо обаче няма повече активни жени в нея...?

Deadlock
02-25-2010, 23:09
:D

различни сме!
БАУ!

сравнението между половете е като сравнение между краката и ръцете на човек - с едните върши едни неща, с другите - други, но няма по-важни крайници.

аз се чувствам добре като жена, без да ми е необходимо да се търся из статистики, да се идентифицирам с половината човечество, да водя епични спорове от негово име и прочие.

skuck
02-25-2010, 23:37
И ти си права.

Lestat357
02-26-2010, 07:09
:D

различни сме!
БАУ!

сравнението между половете е като сравнение между краката и ръцете на човек - с едните върши едни неща, с другите - други, но няма по-важни крайници.

аз се чувствам добре като жена, без да ми е необходимо да се търся из статистики, да се идентифицирам с половината човечество, да водя епични спорове от негово име и прочие.

Очаквах те! : ) Как си напоследък?.. (както и да е.)

Хм, ами това е ясно. Необходими сте си, не отричам. Има някои общи правила и норми, които всички ние следваме и спазваме, нали? Като част от обществото и като хора. Въпреки това някои неща си остават без логическо обяснение, те просто се случват. Лично на теб дори последното, трябва да ти е доста добре известно. Така, приемаме и това. Ако тръгнем да анализираме, все пак..., дали е правилно нещата да бъдат каквито са в момента (нужда от пояснение?) и не е ли най-малкото безпредметно да им се противоречи не(до)аргументирано? Има ли нужда от аргументация изобщо би бил спорен въпрос, разбира се, ако нямаше поставени достатъчно конкретни такива(въпроси) тук. Краката и ръцете – шестица за сравнението!)

Хубаво е, че се чувстваш добре в собствената си кожа (и същност), не бих се усъмнил за миг в последното, а и ако махна личн. фактор и по принцип си е хубаво, мда. Ето нагледен пример за едно нешаблонно момичешко мнение по въпроса, яко. Все така бележи напредък темата.

Слънчев ден, Жабче![бау?]

Liar
02-26-2010, 12:54
Има ли смисъл от сериозни теми в раздела,като няма квалифицирани кадри,които да отговарят по тях?

Има ли смисъл от форума изобщо?

В раздел Секс сигурно само проститутки, порно актьори и актриси, както и АГ-та върлуват?

В музика до един са завършили консерваторията, в Спорт- заслужили майстора на спорта, а в Политика - предимно депутати и няколко министъра, както и един дисидент? :)
Има смисъл,нали трябва да се симулира интелигентност поне някъде :) И точно защото не всички в здравни проблеми са доктори,мненията им не са меродавни.Същото е тук,в някои теми като тази.
И понеже като говорех за равенствното малко съм се отклонила от основната си мисъл,ще се поправя.Не може при двама души,близки по интелект,единият да е привилегирован,само заради половите си белези.Не знам и каква връзка ще има,след като смята жените за по-нисши,по-неспособни и т.н.Не знам и жена му как би се чувствала,ако знае как гледа да нея.Това е общо взето,обобщено.
Ето и един цитат от Уикипедия -"Тъй-като в патриархата жените и децата са второкачествени създания, а само мъжете имат възможност да са равни един на друг - това води до силните хомосексуални желания в антични и модерни патриархални общности, в които само връзка с друг мъж осигурява любовта и уважението на равен."
Това за краката и ръцете е точно на мястото си.Да се обиждаме,изтъквайки недостатъците си,ми се вижда много долно.

Liar
02-26-2010, 13:18
Ох...Да,всеки може да си обсъжда,друг е въпросът,дали е уместно да се пишат небивалици.И когато става въпрос за сериозни теми,отношение по темата трябва да се взима на базата на някакви общовалидни знания.Това смятам.Не някой да ми пише,че жените били виновни за икономическата криза и глобалното затопляне.Това е,стига си търсил под вола теле.

Няма нужда да си говорим,достатъчно е да се абстрахираме от патриархата,хомосексуално тта и т.н. и да интерпретираме цитата съборазно "нашите дни" и вашето мислене.

Liar
02-26-2010, 13:35
Психологията е свързана с темата,мъжете и жените имат качества,характерни само за техния пол и т.н.Темата е доста обширна и засяга различни области.Щом имаш какво да кажеш-давай,нямам претенции да определям кой да се изявява(но който го прави,нека има основания).Нито пък да давам съвсем различна посока на темата.

jghgh
02-26-2010, 21:18
...доколко са склонни жените да се оправят сами, как го правят, за сметка на какво и с цената? иии под въпрос – защо по дяволите го допуснахме

Защо допуснахте жените да се оправят сами ли? :-o

Кажи ми, че това не е някакъв ламтеж за власт над някоя жена /т.е. да й покровителстваш/ - че инак колко хора са писали трагедии по темата за властта и страстта по властта във всякакви нейни форми; за последиците от тая убийствена страст и т.н.

Просто не полудявайте, ще се саморазрушите.

Пък и, какво, дразни ви просперитетът на жените ли? Или, както вие го наричате, псевдопросперитета. Окей, за разните му там шаврантии, със сигурност е псведо, но вас това защо ви дразни? Искате вие да сте секретарки ли?

Откакто жените сме уж "равни"* с вас, ви стана страшно как ще се доказвате ли? (*очевидно е, че все още не сме; и дори не мисля че е възможно, аз, дето съм жена, го мисля.)
Щом сте толкова по-добри (а вие в доста отношения сте), защо толкова се пенявите? Щом е толкова очевидно, че се справяте по-добре и че сте по-добрият пол (имаше такива изказвания в темата!), тогава защо тъй агресивно го скандирате? Нали е очевидно, нали си го знаете, нали сте по-по-най? Какво тогава се тревожите от някакви хлебарки, защо тъй ви занимават умовете тия нищожества?
Защото няма над кого да властвате ли? Времената са такива, че вие като се приберете от работа не ви посреща домакиня, ухилила се до уши която си държи езика зад зъбите, за не ви пречи, а къщата е празна и малко след вас се прибира и жена ви, и тя от работа. Това ли ви дразни и може ли да попитам, защо?

Лидерите са си лидери - не се смущават от жалките подобия на лидери, защото осъзнават тяхната малка стойност и това колко не могат да достигнат истинския престиж, да го кажем. ;)

Ако "лидери" заменим с "мъже" би било напълно приемливо, само че в 21 век явно имаме смущаване от жалките подобия? Е, нали са жалки? Уот дъ... питам?




И преди да нападнете!, факт е, че си мълча по основната тема => от моя страна това е знак на съгласие (=мълчанието). Не съвсем де, но пък не отричам че има доста жени идиотки; нестабилни сме, слабички сме, и винаги сме били втори; винаги сме имали нужда да се опрем на вас, да ни погалите, и в много случаи - да ни помогнете - било то за крушка, било то в работата и т.н. С две думи - трябва да ви слушаме.
Това обаче не означава грубо да бъдем тъпкани и "мачкани" в името на някаква истина, която е крайно субективна.
Не бих се съгласила и с това, че сме по-слаби интелектуално, освен ако не говорим за масата - изрусените чалгарки и сврикаджийки. Но пък като загвороим за масата, можем да отворим една невинна скоба, че по принцип масата винаги е била съставена от идиоти; включая и мъжете; масата е тъпа. Масата мъже = маса от пълни злета; някои такива пълни злета не могат да говорят смислено.. като някакви магарета са, досущ, първосигнални, и неотличаващи се с особена интелигентност.(Интересно е, че Канис в стола каза че не признава IQ-теста, но в тази тема пък каза че го считал за донякъде правдоподобен :lol:)
Мда, по-силният, по-невероятният пол е пълен с неграмотни тъпанари, но това са явно децата на 21 век - тъпанарчета!
И за да не се почувствате обидени - тъпанарчета, независимо от пола. /аз честно казано се отчайвам от всички хора, без значение от пола; просто е пълно с бездушни и неодухотворени хора, ха! къде ще ми говорите само за жени../


Съдейки по крайните ви мнения, допускам че сигурно се водите от много крилати философски фрази за жените, напр. "О, слабост, твойто име е жена!", или множеството други такива (които за мое неудоволствие, са верни за женската половина.)
Но такава ни е природата - изменчива, странна.. просто не сме като мъжете; в много случаи не сме и верни.
!НО! всичко е субективно, нали?
Защо не погледнем от другата страна на монетата?

Зад всеки успял мъж стои една жена.

Също, за да се роди едно бебе-момче (т.е. бъдещ гений, да си го кажем и да се поклоним НИСКО), е 'послужила' една жена.
Майката е възпитателка на децата, основно тя се грижи за тях. Заради нея те са живи!
Ако майката остави детето си на улицата, с какво ще помогне прибиращия се татко с парите? Ще го храни и т.н., но хлапето ще е невъзпитано, оставено на произвола и от него като нищо да излезе един кръгъл идиот; пълен глупак.

Замислете се колко много неща може да научите от една жена.
Не мисля, че вие добре познавате душевността на жените. Съдите ги много строго.
Както ние не ви разбираме, така и вие не ни разбирате. Проумейте го! Ин/ян, ако щете. Но не можем един без друг. (мда, малко лирични отклонения..) Допълваме се. Дори в модерния свят, където ние също работим и заемаме високи длъжности, пак се допълваме. И не съм съгласна, че само мъж може да е директор на у-ще, например. То си е до организаторски способности - или ги имаш, или не.. но пак се отклоних.

Безсмислено е да се търси кой е по-добър, защото и двата пола си имат силни и слаби страни. Вие явно не познавате света на емоциите, а ние не познаваме света на разума; и както ни изкарвате тук по-черни от дявола, виновни сме за финансовата криза, за глобалното затопляне, а сигурно и за войната в Ирак. Нвм, че всички военноначалници са мъже и много грешки на света са се случвали в резултат от мъже; но да не подхващам пак този идиотски спор.

Пробвайте освен да четете негативна философия, да прегледате и позитивната - общо взето във философиите все има много истина. Може да си направите някакъв баланс м/у двете тези, защото всичко на тоя свят е субективно.

Просто не съм съгласна да ни изкарвате най-черните, най-долните.
Слаби сме, да, но това вашето, си е някакъв чист средновековен мизогинизъм. :lol:

Хайде мислете малко по-средно бе, мамка му. ;)

Canis_Dirus
02-27-2010, 03:06
(Интересно е, че Канис в стола каза че не признава IQ-теста, но в тази тема пък каза че го считал за донякъде правдоподобен :lol:)

Вадиш ми думите от контекста.
В сравнение с пуснатия link с новината и попълвания там въпросник, стандартните тестове за интелигентност са направо неоспоримо доказателство ;)

Военначалниците са мъже, защото знаят как да печелят войните. Жените знаят, как да ги предизвикват.


А всъшност забавното е, че мъжете си правим веселото тук и то с много тънък хумор, а жените се пенявят и впрягат и стават още по-смешни.

_raztrevojenaaa_
02-27-2010, 08:28
Като сте толкова против жените и са ви смешни и т.н., за какво тогава сте с тях. Щом вие, момченцата :-D , сте толкова над жените, бъдете си с хора от вашия пол, от вашия ранг... и станете гейове. Че и си родете дете. Мисля, че фактът, че жените, са тези ,които дават живот, говори много повече кой е силният пол.

И темата лъха на комплекси, на недооцененост. Май някои от вас доста са били зарязвани и постоянно самотни (виждам, че има защо)...сами се издавате колко сте жалки :)

Canis_Dirus
02-27-2010, 08:32
^
Редовните аргументи:
Жените раждат и затова са по-важни. А ако няма семе?
Ние сме отритвани, отхвърляни девствени комплексари. Че то всички в нета са такива.


Скучно е вече. напрегнете се и измислете нещо ново и поне малко издържано.

_raztrevojenaaa_
02-27-2010, 09:22
Мъжът дава сперматозоиди, жената - яйцеклетка. В това отношение половете са квит. Но кой износва детето, кой го държи в утробата си 9 месеца, кой го изражда, кой го кърми, кой се грижи най-много за него?!?

"Скучно е вече. напрегнете се и измислете нещо ново и поне малко издържано." ?

Мисля, че това е доста издържано и важно, което се забравя от всички.
И не ви прави чест да обиждате жените, защото най-малкото което е, те са ви дали живот и са ви отгледали. Мисля, че трябва да има поне малко уважение. Но ако сте простаци, все ми е тая какво мислите.
Едно си баба знае, едно си баба бае.

Ако обичате, драги ми младежи, спрете така да излагате мъжката половина. Много хора четат и ще си помислят, че всички мъже са като вас. :)

Всеки пол си има своите предимства и недостатъци, нека не се обиждаме така :)

Still1ME1Still1HERE
02-27-2010, 10:59
Мъжът дава сперматозоиди, жената - яйцеклетка. В това отношение половете са квит. Но кой износва детето, кой го държи в утробата си 9 месеца, кой го изражда, кой го кърми, кой се грижи най-много за него?!?

"Скучно е вече. напрегнете се и измислете нещо ново и поне малко издържано." ?

Мисля, че това е доста издържано и важно, което се забравя от всички.
И не ви прави чест да обиждате жените, защото най-малкото което е, те са ви дали живот и са ви отгледали. Мисля, че трябва да има поне малко уважение. Но ако сте простаци, все ми е тая какво мислите.
Едно си баба знае, едно си баба бае.

Ако обичате, драги ми младежи, спрете така да излагате мъжката половина. Много хора четат и ще си помислят, че всички мъже са като вас. :)

Всеки пол си има своите предимства и недостатъци, нека не се обиждаме така :)9 месеца,ама ако мъжете не работятл,ще си смучръе палците.Ние не обиждаме,обсъждаме им характеристиките ;) Майка ми ми е дала живот точно толкова,колкото и баща ми ;)

LadyDi
02-27-2010, 11:37
Абе, вчера докато бях на работа и ожаднях. Слязох до автомата за кафе и напитки, пуснах си стотинките и машината ми пусна една кола.

Въпроса е - тази кола на автомата ли е, защото я е "носил" в себе си, или е моя, защото съм пуснал стотинките? :-o
Следващият път може да "посееш" в автомата, да видим дали ще ти пусне и дете :)

kalpazanka
02-27-2010, 11:47
9 месеца,ама ако мъжете не работятл,ще си смучръе палците.
Хайде да не се възвеличавате толкова, става ли? ;)
Жената излиза по майчинство 45 дни преди термин, а дотогава си работи. Отдавна свършиха Андерсеновите приказки, че бременните 9 месеца си клатят краката и си бъркат в носа. ;) Изключвам патологичните бременности, но те са малък процент и в този случай се изплаща обезщетение за временна нетрудоспособност.
Не го приемайте лично. Просто ме досърбяха пръстите от цитирания коментар.

LadyDi
02-27-2010, 12:10
^ по същата логика да взема да пусна и стотинки в "касичката" на някоя мадама, за да ми пусне кола?

Може ли малко по-сериозно и без такива евтини изблици на реваншизъм, моля. :)
Всяка шега ли наричаш реваншизъм или просто така ти се иска?

You should've known better :)

LadyDi
02-27-2010, 12:16
Ахаха :)
Стига, мислех, че сме ясни по този въпрос. Просто твоето сравнение ме развесели и не се сдържах. Отивам да си пия нервогона, за да нямам повече истерични пристъпи.

Liar
02-27-2010, 15:57
Нямам какво да кажа, просто коментирам твоето изискване за налагане на ограничение на разискваните теми. :)

По последна проверка живеем в държава, чиято конституция ни дава право да изразяваме свободно своето мнение, стига да не нарушава определени граници. Въпроса, който беше по-редно да засегнеш е дали се накърняват нечии права с тази тема, а не да се опитваш да налагаш образователен ценз за участие в подобна дискусия. :)

Нямам проблем с начина,по който темата е зададена,но дори и да имах,правилата се "тълкуват",постовете се извъртат,както сам знаеш.

darsit0
02-27-2010, 17:10
дами и господа ( :D ) какво щяхме да правим един без друг? ако жените не бяха слаби, мъжете нямаше да са силни. а и мъжете са по-враждебни (с най-добри чувства ви го казвам) и поради тази причина жените са по-спокойни, по-тихи.... не е ли логично? няма "силен" и "нежен" пол, а има мъже и жени. и мъжете, и жените имат права и задължения, дишат един въздух, на една планета сме, дайте да живеем в хармония. ние сме един голям отбор :)

с това искам да кажа, че в момента тук се води някакъв безсмислен спор. и само си губим времето да уточняваме кой пол е по-важен (ако изобщо за това спорите) след като всички знем че не можем един без друг. в крайна сметка само губим ценно време от живота си .... в спорове, които дори не знаем защо водим :-o

това ми бяха мъдрите слова за днес. айде до утре в някоя друга тема :P да сте живи и здрави всички

sh3_1s_7h3_0n3
02-27-2010, 17:26
Мъже vs Жени

Това звучи толкова нелепо... (: да противопоставяш две непротивопоставими "величини".

Няма отговор, какво толкова го разисквате пък и вие? Че и някои се палят чак...

:-o

LadyDi
02-27-2010, 17:47
Пък и в крайна сметка е важно твоя мъж, вкъщи, как те приема. А не някой си в някакъв форум :)

realantisocial
02-27-2010, 21:06
дами и господа ( Very Happy ) какво щяхме да правим един без друг? ако жените не бяха слаби, мъжете нямаше да са силни. а и мъжете са по-враждебни (с най-добри чувства ви го казвам) и поради тази причина жените са по-спокойни, по-тихи.... не е ли логично? няма "силен" и "нежен" пол, а има мъже и жени. и мъжете, и жените имат права и задължения, дишат един въздух, на една планета сме, дайте да живеем в хармония.
Толкова хубаво звучи... И звучи, защото не е истина. А защо не е истина, защото модерното общество прави така, че мъжете да стават жени, а жените да стават мъже. Вече няма слаб и силен пол има едно голямо лайно, което се съвокуплява по между си и не може да се разбере кое е мъжкото и кое е женското. Нито на изглед, нито на маниери, нито на поведение.. нито на нищо. Просто супер. Ама това си го избраха феминистките, това си го избраха и модните дизайнери и най-вече техните "подвластни". Ход на историята.. к'во да праи'ш.

BrainlessROCKBABY
02-27-2010, 23:22
Записвам си...

yoyoo
02-28-2010, 00:50
темата можеше да стане интересна , ако имаше хора които да говорят нормално , без да обиждат другия пол... бе с 2 думи момчета и момичета изприказвахте много глупости .. а всички знаете ,че не можем отделно .. ако беше така, както го представяте, навсякъде щяха да се разхождат компании само от момичета или само от момчета .. ем да ама не... учим заедно .. излизаме заедно.. купонясваме заедно .. просто сме преди всичко хора разберете го и стига с тези нападки и глупости :)

darsit0
02-28-2010, 09:37
дами и господа ( Very Happy ) какво щяхме да правим един без друг? ако жените не бяха слаби, мъжете нямаше да са силни. а и мъжете са по-враждебни (с най-добри чувства ви го казвам) и поради тази причина жените са по-спокойни, по-тихи.... не е ли логично? няма "силен" и "нежен" пол, а има мъже и жени. и мъжете, и жените имат права и задължения, дишат един въздух, на една планета сме, дайте да живеем в хармония.
Толкова хубаво звучи... И звучи, защото не е истина. А защо не е истина, защото модерното общество прави така, че мъжете да стават жени, а жените да стават мъже. Вече няма слаб и силен пол има едно голямо лайно, което се съвокуплява по между си и не може да се разбере кое е мъжкото и кое е женското. Нито на изглед, нито на маниери, нито на поведение.. нито на нищо. Просто супер. Ама това си го избраха феминистките, това си го избраха и модните дизайнери и най-вече техните "подвластни". Ход на историята.. к'во да праи'ш.

е... донякъде е така



темата можеше да стане интересна , ако имаше хора които да говорят нормално , без да обиждат другия пол... бе с 2 думи момчета и момичета изприказвахте много глупости .. а всички знаете ,че не можем отделно .. ако беше така, както го представяте, навсякъде щяха да се разхождат компании само от момичета или само от момчета .. ем да ама не... учим заедно .. излизаме заедно.. купонясваме заедно .. просто сме преди всичко хора разберете го и стига с тези нападки и глупости :)


ти също имаш право.......


оф скучно ми е.... отивам да гледам ТВ :D