PDA

View Full Version : [url]www.ebay.co.uk[/url] въпроси?



tonique
02-24-2010, 19:18
Досега доверявали ли сте се на тях къде идва доставката чрез какво?
Каква кредитна карта или дебитна трябва?
И напримерно артикула струва 10евро. там долара колко е доставката?

Благодаря :-D

Petrow
02-24-2010, 19:44
Значи редовно пазарувам от йбей .. трябва ти кредитна/дебитна карта.. лично аз съм с дебитна.. За доставката за всяка стока има различна доставката която си е пише в описанието. Ако имаш някакви други въпроси питай.. няма проблем .. дано съм ти полезен... попринцип стоките идват за 15-20 дни.. Доставките от Англия са доста бързи за 7-10 дни някъде но почти винаги е различно... но все пак ако до 20 дни го няма ... искаш да ти бъдат върнат парите.Пратките в повечето случай идват в пощата в съотвеният град много рядко се случва да дойдат с някой куриерска компания но и това ми е се случвало иначе в пощата идват в повечето случай
Незнам дали имаш регистрация ... малко е играчка... но ако нямаш ще ти обясно на бързо ако имаш някакви др въпроси питай.. Значи трябва да картата ти (няма значение дебитна или кредитна) трябва да е на VISA ELEKTRON и да я регистрираш в пейпал.ком ще ти пратят код до 3-4 дни с който ще можеш да потвърдиш своята регистрация“ Рег-а в ибей е лесен но регистрацията на картата в пейпал.ком е малко по трудно просто трябва да изчакаш 3-4 дни да ти дадат кода за потвържение . Ако нямаш онлайн банкиране ( да следиш трансакцийте на картата си ) ще се наложи да отидеш в банката за да получиш кода.Питай за други неща защото не мога да сетя какво друго да ти обясня.. :lol: Ако има проблеми питай :)

tonique
02-24-2010, 20:39
Колко лева е на доставка
И напримерно Артикула не достигне до мен с кого да се свържа за връщане на парите?
И каде има такива пощи в София по точно Люлин

Много благодаря, че ми помогна с твоя пост! :)

Petrow
02-24-2010, 20:43
Значи.. май аз не мога да те разбера.. какво имаш предвид под : колко пари е доставката ? НА кое колко е ? смисъл както казах на всяка стока в описанието на самият продукт си пише примерно :shipping 13 $ (примерно) и съотвено пише дали може да дойде до България или не може... защото има стоки който не могат да пристигнат в България по простата причина че продавача неиска да праща до Б-я..По въпроса с пощатата... пращат ти известие (бележка обикновенна) след това ти с тази бележка отиваш в пощата и си взимаш колета. Аз съм от Видин иии тук имаме само 1 централна поща ... :lol: Незнам как стоят нещата в Сф.. но предполагам че в това известие (бележката тоест) ще е описано къде и кога да отидеш за да си получиш колета,А ако не присгне стоката при теб просто чрез имейли се разбираш с продавача ии той връща парите.. някой бързо някой по бавно връщат .. зависи от продавача :)

Petrow
02-24-2010, 20:48
Дано това ти помогне ... за доставката говоря

http://store.picbg.net/pubpic/33/64/ed48c6158ae83364.jpg

tonique
02-24-2010, 20:50
OK много ти благодаря брат :grin:

Petrow
02-24-2010, 20:52
Ноу проблем... Ако имаш други въпроси съм готов да ти отговоря 8)

play23
02-24-2010, 22:58
За доставката зависи, поръчвал съм малки неща и дойдоха за 3 дена. Добре де как става номера с дебитната карта, аз защо си мисля че може само с кредитна? То хубаво ще я регнеш в пейпал, ама то нали автоматично си дърпа парите и ако е дебитна май не става номера.

doomkillerr
02-24-2010, 23:52
За доставката зависи, поръчвал съм малки неща и дойдоха за 3 дена. Добре де как става номера с дебитната карта, аз защо си мисля че може само с кредитна? То хубаво ще я регнеш в пейпал, ама то нали автоматично си дърпа парите и ако е дебитна май не става номера.

А защо да не става номера?!?! :-o

Чрез кредитната карта дърпаш "чужди" пари в заем и след това трябва да ги върнеш заедно с лихвите! В обратния случаи при "дебитната" карта паричките са си твой (предварително си заредил сметката си) и можеш да се разполагаш с тях както решиш... Както каза "Petrow" по-важното в случая е картата да е "ВИЗА - Електрон" служеща за електронни разплащания!

tonique
02-25-2010, 12:50
За доставката зависи, поръчвал съм малки неща и дойдоха за 3 дена. Добре де как става номера с дебитната карта, аз защо си мисля че може само с кредитна? То хубаво ще я регнеш в пейпал, ама то нали автоматично си дърпа парите и ако е дебитна май не става номера.


Какви малки неща ???
Наприм. некви обивки Prada колко дена ще достигнат до София.

rosenhristev
02-25-2010, 13:29
За PP не е задължително да е Виза, можеш да добавиш и MasterCard ,и American Express

Petrow
02-25-2010, 13:37
Доста карти стават... мисля че МАестро не може... но няма значение дали е кредитна или дебитна...

Petrow
02-25-2010, 13:38
За доставката зависи, поръчвал съм малки неща и дойдоха за 3 дена. Добре де как става номера с дебитната карта, аз защо си мисля че може само с кредитна? То хубаво ще я регнеш в пейпал, ама то нали автоматично си дърпа парите и ако е дебитна май не става номера.

А защо да не става номера?!?! :-o

Чрез кредитната карта дърпаш "чужди" пари в заем и след това трябва да ги върнеш заедно с лихвите! В обратния случаи при "дебитната" карта паричките са си твой (предварително си заредил сметката си) и можеш да се разполагаш с тях както решиш... Както каза "Petrow" по-важното в случая е картата да е "ВИЗА - Електрон" служеща за електронни разплащания!

Е ти ако нямаш пари в дебитната много ясно че няма да стане номера :lol: .. но ако си имаш НЯМА никакъв проблем :)

rosenhristev
02-25-2010, 13:44
Mastero не става... Използвам paypal и още няколко онлайн разплащателни сметки от около година и във всички са позволени Visa, Mastercard и American Express

Petrow
02-25-2010, 14:25
мдаммм :)

play23
02-25-2010, 15:23
Пари в дебитната си карта имам много, просто така ми казаха, че не ставало с дебитна. А значи пак е същия принцип, дърпа си автоматично парите, иначе е Виза Електрон, не съм пробвал.

Petrow
02-25-2010, 15:59
Аз пазарувам с дебитна.. и нямам проблем... тегли ги автоматично на секундата в която поръчаш :lol:

tonique
02-25-2010, 17:45
А непримерно си взимам от там 2-чифта маратонки ще е доставката като за 1продукт или се плащат отделно доставките :-o


И напр. адреса само пощенска кутия ли трябва да напиша и пише ли се
Напримерно пощ.код ми е 4323 и трябва ли да напиша една 0 отпред 04323 защото някаде бях чел това? :-o

Petrow
02-25-2010, 18:04
пишеш адрес където искаш да пристигне пратката ще ти дам прост пример за моя град : гр. Видин улилица Васил Левски номер 5 вход А апартамент 83 пощенски код : 3700.. това е .. а за доставката има вариант да се комбинират пратките и да се плати 1 доставка но това се оточнява с самият продавач :)

tonique
02-25-2010, 18:08
А напр. може ли улица да няма защото където и да влизам и аз знам, че нямам улица и аз незнам защо? и какъв е тоя номер на улицата.
Питам, че да не направя някой гаф да въведа адреса и нещо да не ми донесат поръчката. :D
И на Англ.eзик ли трябва да пиша адреса?

Само как наспамихме :D

Благодаря много на Petrow за отделеното време

Petrow
02-25-2010, 18:40
Не мога много да те разбера но пак ще ти обясня :lol:

даваш си адреса който живееш просто ти дадох пример .. сега незнам ти къде живееш и какъв ти е адреса... но просто си даваш адреса... както се казва по лична карта адреса от личната карта :D ...

Еми да на английски смисълл примерно : city sofia street (името на улицата ) или квартал еди кой си... с една дума на аглийски :)

tonique
02-25-2010, 19:31
Такам искам да те питам, начи мисля да се занимавам и със Paid To Click
което ти дава пари като цъкаш на реклами и кредитна или дебитна карта трябва защото ще искам да пазарувам в Ebay и искам да съм с само 1кредитна карта

Petrow
02-25-2010, 20:16
тук вече найстина нищо не разбрах... обясни малко по подробно ако може :)

play23
02-25-2010, 21:00
Принципно всички пращат до адреса на който е картата, много малък процент биха се навили до различен адрес от този на който е картата. А доставката зависи, нормално за 2 чифта да е повече, то там си има да ти изчисли.

tonique
02-26-2010, 14:58
Значи Paid To Click ти трябва нали банкова карта но незнам каква карта ще може защото като искам да ми изпратят парите по банката нали картата и искам да мога да си пазарувам в Ebay.co.uk
Искам да съм с една карта но да мога нали да си цъкам там на реклами и да мога да пазарувам. в Ebay.
Ето подробно :D

doomkillerr
02-26-2010, 15:03
Значи Paid To Click ти трябва нали банкова карта но незнам каква карта ще може защото като искам да ми изпратят парите по банката нали картата и искам да мога да си пазарувам в Ebay.co.uk
Искам да съм с една карта но да мога нали да си цъкам там на реклами и да мога да пазарувам. в Ebay.
Ето подробно :D

Ако се регистрираш картата в системата "PayPal" ще можеш да получаваш и заработените парички от тези "Paid To Click" рекламни сайтове, защото те превеждат средствата посредством тази система! :)

tonique
02-26-2010, 15:32
Значи Paid To Click ти трябва нали банкова карта но незнам каква карта ще може защото като искам да ми изпратят парите по банката нали картата и искам да мога да си пазарувам в Ebay.co.uk
Искам да съм с една карта но да мога нали да си цъкам там на реклами и да мога да пазарувам. в Ebay.
Ето подробно :D

Ако се регистрираш картата в системата "PayPal" ще можеш да получаваш и заработените парички от тези "Paid To Click" рекламни сайтове, защото те превеждат средствата посредством тази система! :)


Eто, тва исках да знам .
Благодаря, че ми отговори.

Petrow
02-26-2010, 15:42
Принципно всички пращат до адреса на който е картата, много малък процент биха се навили до различен адрес от този на който е картата. А доставката зависи, нормално за 2 чифта да е повече, то там си има да ти изчисли.
Напротив ... мен адреса на картата и адреса в ибей профила ми са 2 различни... и всичко си ми идва на моят адрес.. тоест НЕ на адреса на картата... :)

play23
02-27-2010, 00:21
Абе има и изключения, но повечето пращат само до адреса на картата.