PDA

View Full Version : Филми



rosenhristev
02-25-2010, 13:34
Дойде и моя ред да си задам въпроса... Рядко гледам филми, но когато седна и ми излиза цялата характеристика на екрана и полудявам, защото ми заема половината екран... Смисъл вади ми едни зелени букви и на тях пише там
Audio track:
Input description:
Output description:
Number of chanels:
И такива глупости... Не знам обаче от какво го прави и това ми го прави както на Media Player така и на BSPlayer... Рових се доста по настройките, но без резултат... Използвам кодеците на FFDShow...

Много ще съм ви благодарен, ако успеете да ми помогнете...

Дайте и идея за някакъв свестен video player, че тези не ги понасям, а както казах на щайгата сядам много рядко да гледам филми - максимум 4-5 пъти в годината и това ме вбесява страшно много...

Valento
02-25-2010, 14:17
Слагай кодеци K-Lite , слагай видео/аудио плеър JetAudio и забравяш за проблема !

doomkillerr
02-25-2010, 15:27
Здравей "rosenhristev" :)

Проблема се отстранява доста елементарно... Първо да кажа, че се оправя от настройките на видео кодека "FFDShow".

И така правиш следното... Пускаш си някой филм и го спираш на пауза, долу в дясно до часовника би трябвало да ти се появи иконка подобна на тази http://img28.imageshack.us/img28/7051/screen0001u.jpg
Щракаш десен бутон на мишката и от падащото меню избери "ffdshow Video Decoder". От новопоявилия се прозорец, трябва да махнеш отметката на "Info & CPU" -> "OSD"... след това щракаш "ОК" и виж, дали всичко вече е наред!

http://img9.imageshack.us/img9/2451/screen0003h.jpg

Успех от мен! ;)

П.С. - "Valento" - "K-Lite Codec Pack", пакета също включва в себе си кодека "FFDShow" :)

amk933
02-25-2010, 15:32
Понеже видях, че питаш за читав плеър...

Според мен най-читавото за филми е KMPlayer и GOMPlayer. Забравяш за всякакви кодеци с тях и се радваш на живота... :)

На мен до сега не ми се е случвало да не отворят нещо...

rosenhristev
02-25-2010, 20:32
Благодаря на всички отговорили...

doomkillerr стана благодаря много...

ПП: очаквах, че от теб ще получа отговор на въпроса ми и познах :grin:

ПП2: иначе аз FFDShow съм си го избрал точно от k-lite той ми се струва най-добър

doomkillerr
02-25-2010, 22:05
doomkillerr стана благодаря много...

ПП: очаквах, че от теб ще получа отговор на въпроса ми и познах :grin:

:oops: - Моля, пак заповядай! :wink:

hamilcar
02-26-2010, 05:25
Считам темата за приключена.