PDA

View Full Version : Чернобил и МАЯК(ядрен комплекс)



bowman
02-25-2010, 16:38
Не знам дали темата е за тук,но ако съм сгрешил раздела преместете темата.

ЧЕРНОБИЛ
Чернобилската авария, станала на 26 април 1986 в Чернобилската АЕЦ в Украйна, тогава част от Съветския съюз, е най-тежката авария в историята на ядрената енергетика. Тя предизвиква облак от радиоактивни отпадъци, който преминава над части от СССР, Източна Европа и Скандинавия. Обширни райони в Украйна, Беларус и Русия са замърсени, а около 200 000 души са евакуирани от родните си места. Близо 60% от радиоктивните отпадъци падат на територията на Беларус.

МАЯК

Между 1948 и 1956 г. ядрените отпадъци от електроцентралата в Маяк се изхвърлят директно в река Теча. Ядрени отпадъци са изсипвани и в езерата на Западен Сибир. Едно от тях изсъхва по време на горещо лято и буря разнася ядрен прах върху голяма площ около езерото. През 1957 година избухва един от охладителите в централата в Маяк и в атмосферата попадат радиоактивни вещества, повече от половината на тези от бедствието в Чернобил.

През 2001 руското правителство отменя закон, прекратяващ вноса на ядрени отпадъци. В момента се планира там да бъдат закарани 20 000 тона радиоактивни отпадъци.

Гражданите на Маяк са пряко потърпевши от изхвърлянето на радиоактивния боклук на света в местността.
Поне 272 000 души са били изложени на високи нива на радиация. Хиляди умират, а тези, които още са живи, страдат от жестоките ефекти на радиацията.

Така,според мен тези хора,които страдат от нашата човешка неразумност.Ето тези обекти показват лъжите на Г-8 и Г-20.Ядрената енергия НЕ Е БЕЗОПАСНА!!!ТЯ БЯВНО,НО СИГУРНО УБИВА И ОСАКАТЯВА ХОРА.Време е да се осъзнае,че ние се така да се каже "самоубиваме".

SolusChristus
02-25-2010, 17:10
Ядрената енергия е безопасна, стига да не си ретардирал тъпанар.

anonymous682486
03-10-2010, 20:19
Доволен съм от теб наистина тия неща са много опасно но умираме бавно например си заразен и минават някого седмици е се превръщащ подобно като зомбита.А в Бьлгария там "АЕЦ" на Козлодуи близо до река дунав ако това нещо избухне поне малка част от България и Румъния ще се унищожи а природата няма да може да расте.... :shock: :shock: :shock: :shock: жалко че се намирам близо до Козлодуи :cry: :cry: :cry:

DimovB
03-11-2010, 12:04
намали хорър шуутърите

NamelessRomantic
03-11-2010, 12:52
Много Сталкър си играл...ядрената енергия е опасна само по време на авария.

kris4ety14
03-13-2010, 15:30
Доволен съм от теб наистина тия неща са много опасно но умираме бавно например си заразен и минават някого седмици е се превръщащ подобно като зомбита.А в Бьлгария там "АЕЦ" на Козлодуи близо до река дунав ако това нещо избухне поне малка част от България и Румъния ще се унищожи а природата няма да може да расте.... :shock: :shock: :shock: :shock: жалко че се намирам близо до Козлодуи :cry: :cry: :cry:

Глупак. Имаш ли си идея колко проверки(не само от български, но и чуждестранни специалисти) минават и потвърждават, че АЕЦ "Козлодуй" е безопасна? Иди някой път през пролетта или есента, когато се организира ден на отворени врати и разгледай, разпитай тези, които развеждат из предприятието да те просветят :wink: .