PDA

View Full Version : имали ученици



hrisana
02-25-2010, 16:57
значи тази година съм в 7 клас и искам да уча в национална-природо математическа гимназия в София та въпроса ми е Ако има ученици нека споделят ? :-P много обичам математиката

и отделно как се влиза с матурите в даскалото или с отделен изпит :)

май не обясних как требва :D :D

ecstazy
02-25-2010, 17:25
еми ако си природоматематически профил сигурно по математика и биология или химия май химия
п.с. съветвам те да влезнеш в СМГ, НПМГ вече не е елитно училище и аз се готвех там да влизам, ама се отказах по ред причини.. Ако обичаш математиката и можеш да издържиш 20 часа(нз колко точно) математика влез там..но знай че е 100 пъти по добро от НПМГ (ЛИЧНО МНЕНИЕ)

П.с.2 купи си справочник за седмокласници.. там може да намериш много информация, която най вероятно ние не можем да ти дадем.. отиди на славейков, ама не се набутвай на първия.. :) успехи :grin:

SmilezZz
02-25-2010, 17:30
Лично аз не съм от София,но познавам една от форума която учи в НПМГ.. :)

Иначе в училищата се влиза с бал..Образуван от оценките ти по Математика и БЕЛ (от у-ще и от матурите - май така беше)

Изчисляване на бала:
1) профил "Природоматематически"
Бал = Оценката от изпита по български език и литература + Утроената оценка от изпита по математика + Оценката по математика от удостоверението за завършен VII клас + Оценката по още един балообразуващ предмет от удостоверението за завършен VII клас;
2) профил "Чуждоезиков"
Бал = Удвоената оценка от изпита по български език и литература + Удвоената оценка от изпита по математика + Оценките по български език и литература и по математика от удостоверението за завършен VII клас;

ImmortalSportFreak
02-25-2010, 17:34
www.npmg.org
Това е сайта на училището.Тук можеш да намериш информация.Аз уча в НПМГ с паралелка химия .. 8)