PDA

View Full Version : Мускулната треска



PsyDoggy
02-25-2010, 17:02
Имам малко нестандартно питане ... Някой хора ми казват :
- Ако имаш мускулна, значи не си напрайл нищу.
Друг който е доста на ватре в нещата ми казва:
- Щом имаш муслулната начи тренировката е била палноценна.

Та питам се на кой да вярвам. Някой може ли да каже нещу по вапрова :?:

Мерси предварително

hamilcar
02-25-2010, 17:04
Аз лично я възприемам като бавно възстановяване на мускулите, след голямо физическо натоварване.

http://www.bb-team.org/articles/3308/

PsyDoggy
02-25-2010, 17:13
Аз лично я възприемам като бавно възстановяване на мускулите.

http://www.bb-team.org/articles/3308/

Мускулът реагира на тренировката, като се подсилва до степен по-висока от предишната чрез изграждане на нови сегменти в мускулната тъкан. Този процес на подсилване кара клетките да нарастват и да упражняват натиск върху околните нерви и артерии, причинявайки мускулна треска.

...от това май се разбира, че няма нищо лошо в мускулната треска. И все пак ако някой има други мнения, да казва :P

BERCUT
02-25-2010, 17:38
Мускулната треска е следствие от неправилното разграждане на глюкозата. Твърдението че ако си си докарал мускулна треска нищо не си направил, е също толкова невярна, колкото твърдението че мускулната треска е полезна. Освен от неправилното разграждане на хранителните вещества, част от мускулната треска идва и от разкъсването на влъкна. При мускулната треска няма никакво нарастване, точно обратното, тя го спира. Т.е. това води до общ катаболизъм, в следствие на което се увеличава периода на възстановяване.

Ако те интересуват и други неща относно растежа на мускулите и тяхното развитие пиши на лично.

Everytime
03-04-2010, 10:08
мускулна треска обикновено се получава когато си претренирал,или си напрягал мускула повече от колкото е допустимо.Който ти е казал че като имаш мускулна нищо не си напраил е голям експерт да знаеш :? :?

Myrth
03-04-2010, 14:16
Мускулната треска се получава когато тялото не е привикнало към специфичен тип натоварване, особено ако това натоварване е в големи размери. Очевидно е индикатор за свършена работа. Тя не е нито полезна, нито вредна, но при продължителна мускулна треска страдат тренировките и тренировъчните постижения.

brusa
03-05-2010, 12:12
аз имам мускулна треска само на гърдите преди беше по голяма сега е неква минимална но се усеща......правя 5 упражнения за гърдите... а когато правя ръце 4 за трицепс и 5 за бицепс направо ги праскам по време на треноровка....и на другия ден нищо нямам никаква мускулна треска :-o

Everytime
03-06-2010, 09:09
за гърдите и аз имам някакви болки.. а относно тренирането на ръцете.. мисля че ги претренираш,говориш само за гърди и бицепс и трицепс.Тренирай и други мускулни групи.Гърба също е много важен,краката също и корема трябва също да тренираш.Няма да има мускулна ако си разнообразяваш тренировката.Според мен 1 ден от седмицата е напълно достатъчен за дадена мускулна група било то гърди,бицепс,трицепс,гръб,к орем,крака,рамо :)
моята програма е така
тренирам поденелник сряда и петък
понеделник тренирам гърди и трицепс
сряда гръб и бицепс
петък крака и рамо
:) :) :) и нямам гадна мускулна :) е има но е малко в сравнение когато тренирах без програма

D3NG3rZ0N3
03-06-2010, 10:56
Гърбър и рамото дават ширина на тялото, така че не пренебрегвай тези групи

shisharkatapz
03-13-2010, 14:53
Не е лошо да имаш мускулна треска,така винаги стресираш мускула и той расте,но иска и добро въстановяване протеин,амино,добра диета,качествен сън etc.

musicFEN
03-14-2010, 19:09
- Щом имаш муслулната начи тренировката е била палноценна.

това е отговора щом имаш мускулна треска значи си се натоварила мускулите и тренировката ти е била доста пълноценна :)

DimovB
03-14-2010, 19:14
редовните нямат мускулни трески, защото телата им вече са привикнали към натоварванията. мускулните трески са характерни за начинаещите или след голяма тренировъчна пауза.

musicFEN
03-14-2010, 19:22
аз тренирам всеки ден (лека атлетика) не съм спирал близо 3-4 години при това не съм начинаещ , и ми се случва да имам мускулна треска когато например направя 6 серии по 40 клеканя :D или наскоро имах мускулна треска на корема (коремната преса) като правих коремни преси , а всеки ден си правя за да поддържам форма

someonerandom
03-14-2010, 19:38
И да си редовен,ако се подложиш на по-голямо натоварване от обикновено,ще си имаш треска.Пример:Аз тренирам редовно и си се натоварвам,обаче една вечер вкъщи с компания играх 15 канадски борби,после направих 100-200 лицеви(стълбичка) и на другия ден имах мускулна треска(доста слаба,но все пак се брои :D )

Chacho
03-14-2010, 20:04
И да си редовен,ако се подложиш на по-голямо натоварване от обикновено,ще си имаш треска.Пример:Аз тренирам редовно и си се натоварвам,обаче една вечер вкъщи с компания играх 15 канадски борби,после направих 100-200 лицеви(стълбичка) и на другия ден имах мускулна треска(доста слаба,но все пак се брои :D )

А случайно да сте пили тогава?

k1ko0oo
04-09-2010, 16:58
мускулна треска ако нямаш дори на гърди значи е време да увеличаваш килограмите когато тренираш с едни кила и в началото си имал мусколна а след това не значи че си превикнал с килата ! МУСКУЛНАТА ТРЕСКА Е ФАКТОР ЗА ТОВА ЧЕ СИ НАПРАВИ ПРАВИЛНА ТРЕНИРОВКА И СИ ТРЕНИРАЛ ДОБРЕ МУСКУЛА

Myrth
04-09-2010, 21:11
Ако направя 1000 лицеви предполагам, че ще имам треска... но ефективна ли ще е такава тренировка?! Не мисля ;)

krisiandmegi
04-11-2010, 18:22
За мускулан треска на краката, минава с тичане, такива от сорта на "почини си и ше мине" няма тичаш здраво и минава :)