PDA

View Full Version : На живо Обама и здравеопазването по Youtube



Still1ME1Still1HERE
02-25-2010, 18:28
Live: President Obama and top government leaders meet at bipartisan health care summit.

http://www.youtube.com/citizentube?feature=ticker

Сега го гледам.Ако искате хвърлете един поглед :)

plmn
02-25-2010, 18:37
вече 34 минути ги слушам, намирам доста прилики с нашите 'ора тука. много думи, а почти нищо конкретно. задават ясни въпроси на Обама, той отговаря подробно, а какво казва всъщност? както и не пропусна да обвини 'previous congress', което ми напомня за Станишев - Борисов :lol:

Still1ME1Still1HERE
02-25-2010, 19:16
тва на живо ли е? :shock:Да,в момента там е обедно време :)

Гледах го до сега и установих,че няма защо.Хубаво е да се взима нещо от опита на другите,но те са на светлинни години пред нас.

От това,което разбрах е,че се опитват да намалят разходите за здравеопазването,без да намлят качеството.Една от важните гледни точки беше,че финасирането на болниците трябва да се разгледа внимателно.Както каза един от сенаторите,май,на никой не са нужни 4 различни обурдвания за откриване на рак на белите дробове.Другото е,че не трябва да се задължават хората да плащат осигуровки.Обама каза,че трябва да се намали ефективността на застрхователните компании,защото в момента (При тях) губят по 15 цента за долар,тъй като при тях е по евтино.Стигна се до извода,че трябва да се намалят до толкова цените на държавните застраховки,че всеки да може да си позволи застраховка,като сам да има правото да избира дли ще е държавна или в частна компания.Като цяло се опитват да запълнят дефицита в бюджета за здравеопазване и дискутират какво и как да отрежат и да намлят разходите :)


П.П.Направи ми впечетления,че говорят за Милиарди и Трилиарди 10^12 ,нещо недостижимо просто.

Хареса ми Обама,много добре и обмислено говори.

plmn
02-25-2010, 19:33
Хареса ми Обама,много добре и обмислено говори.

хах, не знам. от него чувам само reduce deficit ; federal budget и да предлага на други участници да коментират казаното до момента. особено онова момче, най-младия изказал се, за съжаление не знам името му, той беше доста добре подготвен, а в отговор Обама отново го препрати към друг.

Still1ME1Still1HERE
02-25-2010, 19:42
Хареса ми Обама,много добре и обмислено говори.

хах, не знам. от него чувам само reduce deficit ; federal budget и да предлага на други участници да коментират казаното до момента. особено онова момче, най-младия изказал се, за съжаление не знам името му, той беше доста добре подготвен, а в отговор Обама отново го препрати към друг.Много странно - за птичките и за пчеличките ли да говорят 8-) Та нали за да обсъждат тази тема :) Опитва се да чуе всички и да се събере всичко това,което е казано и да се достигне до някакво подходящо,комбинирано решение :) Има разлика между добре подготвен относно тема и дали въобще от тази тема има голям смисъл,пък и дали вече ен е обсъждана :) Не знам за кой точно говориш гледах около 40-50 минути само :)

Едит:Пък и предполагам е искал да чуе две гледни точки противоречащи си отчасти и да прецени аргументите и на двете страни,тъй като той не е само за украса и да взима страната на едните,а да обощи казаното и да го впрегне някак си в действие :)

plmn
02-25-2010, 19:45
Хареса ми Обама,много добре и обмислено говори.

хах, не знам. от него чувам само reduce deficit ; federal budget и да предлага на други участници да коментират казаното до момента. особено онова момче, най-младия изказал се, за съжаление не знам името му, той беше доста добре подготвен, а в отговор Обама отново го препрати към друг.Много странно - за птичките и за пчеличките ли да говорят 8-) Та нали за да обсъждат тази тема :) Опитва се да чуе всички и да се събере всичко това,което е казано и да се достигне до някакво подходящо,комбинирано решение :) Има разлика между добре подготвен относно тема и дали въобще от тази тема има голям смисъл,пък и дали вече ен е обсъждана :) Не знам за кой точно говориш гледах около 40-50 минути само :)

няма спор, че са на светлинни години пред нас. успоредно с това, гледах и 'къде потъват парите за лекарства' по bTV... отговор - няма. глас в пустиня. те поне разискват. но заставам зад мнението си, че разтягат прекалено много сякаш.

ясно формулирани предложения, последвани от аргуменатция и вот - всичко приключва.

Still1ME1Still1HERE
02-25-2010, 19:50
Хареса ми Обама,много добре и обмислено говори.

хах, не знам. от него чувам само reduce deficit ; federal budget и да предлага на други участници да коментират казаното до момента. особено онова момче, най-младия изказал се, за съжаление не знам името му, той беше доста добре подготвен, а в отговор Обама отново го препрати към друг.Много странно - за птичките и за пчеличките ли да говорят 8-) Та нали за да обсъждат тази тема :) Опитва се да чуе всички и да се събере всичко това,което е казано и да се достигне до някакво подходящо,комбинирано решение :) Има разлика между добре подготвен относно тема и дали въобще от тази тема има голям смисъл,пък и дали вече ен е обсъждана :) Не знам за кой точно говориш гледах около 40-50 минути само :)

няма спор, че са на светлинни години пред нас. успоредно с това, гледах и 'къде потъват парите за лекарства' по bTV... отговор - няма. глас в пустиня. те поне разискват. но заставам зад мнението си, че разтягат прекалено много сякаш.

ясно формулирани предложения, последвани от аргуменатция и вот - всичко приключва.В момента според мен доуточнват предложенията ;)

plmn
02-25-2010, 20:07
А този Henry Waxman ще го запомня с известната му некомпетентност, въпреки, че тук изглежда/звучи сравнително подготвен.
В един филм, се допитваше за ВСЯКО нещо до съветника си... най-интересното беше когато попита кога се навършва пълнолетие... думите му - was it 18 or 21? RIDICULOUS :д

пс. мамка му, слушам ги от 01:31:53 :shock:

Still1ME1Still1HERE
02-25-2010, 20:52
А този Henry Waxman ще го запомня с известната му некомпетентност, въпреки, че тук изглежда/звучи сравнително подготвен.
В един филм, се допитваше за ВСЯКО нещо до съветника си... най-интересното беше когато попита кога се навършва пълнолетие... думите му - was it 18 or 21? RIDICULOUS :д

пс. мамка му, слушам ги от 01:31:53 :shock:Хаха :D Стабилен пич :D Можем г/д да сглобим кво са казали като цяло с тебе :D

plmn
02-25-2010, 21:00
Хаха :D Стабилен пич :D Можем г/д да сглобим кво са казали като цяло с тебе :D

http://img85.imageshack.us/img85/4323/99243519.jpg

:neutral: :neutral: 8-)

Still1ME1Still1HERE
02-26-2010, 13:25
Възхищавам ви се, че имате нерви да слушате по 2-3 часа подобно нещо, но искате ли да направим едно сравнение м/у американската и българската система, като посочваме добри и лоши страни? :)С удоволствие :) Но имай предвид,че дискусията от моя страна ще бъде водена основно чрез логиката и по-малко факти :)

plmn
02-26-2010, 16:02
Възхищавам ви се, че имате нерви да слушате по 2-3 часа подобно нещо, но искате ли да направим едно сравнение м/у американската и българската система, като посочваме добри и лоши страни? :)С удоволствие :) Но имай предвид,че дискусията от моя страна ще бъде водена основно чрез логиката и по-малко факти :)

Повечето сме на този принцип, да не кажа всички. 8-) Малко за висшистите тук, още по-малко запознатите с материята в дълбини по тази тема. :д

plmn
02-26-2010, 18:59
аз ще си пусна магистърската теза тогава 8-)

За жалост не мога да намеря подробните материали (а и доста са ми hard copy), които съм използван за сравнителен анализ и добри практики, като е възможно да съм ги изтрил, но все пак ето го моето творение: Здравноосигурителна система и реформа в България (http://www.mediafire.com/download.php?422zirymzjm).

Да предупредя, че все пак е писана преди няколко години все пак, затова няма да е много актуална.

Съмнявам се да ви е интересно, както и че някой ще има нерви да го прочете цялото това чудо, но все пак...

с какво да го отворим? unknown file ми го дава 8-)

plmn
02-26-2010, 19:11
^ да, стана.

Still1ME1Still1HERE
02-26-2010, 19:12
Трябва да е .zip...

виж дали се е свалил целияХаха - улесни ме :D Пробвах .jpg .txt .rtf .doc. .avi .pps. .pdf - тамън се чудех какво да измисля :D Щях да се сетя,ама утре,утре ще и отговоря,че не съм в състояние в момента да напиша читав отговор :) Само ще го разгледам в момента,утре по-подробно :)

Едит: Можеш ли да ми разясниш какво точно представлява втория фаиl ZZO?Членовете от закона,които си разгледал в първия фаил може би?Иначе утре най-вероятно ще го прочеа,до колкото го разгледах не повече от чс и половина четене :)

clockwork
02-26-2010, 20:08
амк933, що не се е включил в темата?

amk933
02-26-2010, 21:32
амк933, що не се е включил в темата?

Защото няма какво да пише...

И да излъчват по всички теливизионни канали нещо такова, все тая. За тази реформа се говори от доста време, напоследък повече, и честно казано взе да ми писва. Хладилника да си отворя и от там това чувам...Трудно ще стане, за добро е, но да видим...Уж мина в Конгреса, но то това е лесно...Въпросът е после. За сего нищо не е станало още, а и ми е малко страно откъде ще изкопат сума ти милиарди. :-o Китай нещо не е много доволен от сделката за американски оръжие с Тайван на стойност милиарди долари и заплаши с финансови санкции...не, че на Америка и пука де, ама все пак това е основното зелено кранче. Но мен в момента не ме топли много тази работа. Като вляза в университет тогава ще ме вълнува дали ще плащам 2000 долара застраховка или не...Много ще се изненадам да се случи нещо в близката година, ако съдя по последното развитие (или липсата на такова) по случая. Имат желание Обама и демократите, ама ще струва мноооого пари и ще става по-скъпо и по-скъпо...

Canis_Dirus
02-26-2010, 22:23
Файла на Рей се отваря като го преименуваш с латински букви и разширение зип.

Да ви кажа, подобна тема няма бъдеще в един форум прекалено е комплексна и обхватна.