PDA

View Full Version : Цикъл



pussucetka
02-25-2010, 21:38
Здравейте на всички! Може да се повтаряя темата ама много се притеснявам :( .. Значи миналият месец ми дойде на 15 януари.. а сега е 26 и още не ми е дошло :? .. Много се притеснявамм .. :o Девствена съм .. но незнам страх ме е да не е някаква болест или нещо друго .. и мин месец ми закъсня но с 2 3 дни а сега вече 10 дена :shock: .. Моля дайте съвети какво да правя .. но само не и на лекар защото мама каза че няма да ме заведе да се срамува .. :(

kalpazanka
02-26-2010, 13:14
Години? От колко време имаш менструация?
Да забелязваш окосмяване /в по-голяма степен/ на необичайни места? Проблеми с килограмите имаш ли? А акне?

pamii
02-26-2010, 16:06
От колко време имаш менструация? Аз имам вече от 1 година и 3 месеца, но все още нямам определена дата, на която да ми идва. Понякога не ми е идвало и с месеци.. Аз лично мисля да поизчакам още 2-3 месеца за да видя дали ще продължава така и ще отида на лекар. Адски е некомфортно. Веднъж уж щеше да ми идва, а на другия ден бях канена на рожден ден на басейн! Така и не ми дойде де.Просто е отвратително така като не знаеш кога ще ти дойде .. ++ Не мисля, че е срамно да отидеш на лекар щом си има причина, така че поговори с майка си да те заведе ако има нужда. :) :) :)

titinkaa
02-26-2010, 16:18
не се притеснявай,на много момичета тоя месец им закъсня,на една приятелка с 10дена,на друга с 5-6 и така,всичко е от климата от студено стана топло,няма страшно ако пак ти се повтори още 1-2 пъти тогава земи по сериозни мерки и иди на лекар

unnamedsz
02-26-2010, 16:28
Здравейте на всички! Може да се повтаряя темата ама много се притеснявам :( .. Значи миналият месец ми дойде на 15 януари.. а сега е 26 и още не ми е дошло :? .. Много се притеснявамм .. :o Девствена съм .. но незнам страх ме е да не е някаква болест или нещо друго .. и мин месец ми закъсня но с 2 3 дни а сега вече 10 дена :shock: .. Моля дайте съвети какво да правя .. но само не и на лекар защото мама каза че няма да ме заведе да се срамува .. :(
Аз не мога да ви са начудя какви сте такива... Вие за уролози не сте ли чували?Родители нямате ли?Седнали да разправят на кой къв му бил *** и на коя колко дълбока и била еди какво си и кой колко пъти ходил в тоалетната...Поне малко срам не изпитвате ли, верно че и аз се включвам в тези теми, но пиша само за да помогна, а не да споделям такива проблеми.. Утре други ден някой ще ви каже да направите нещо или ще ви даде грешна информация ще са чудите после какво да правите...Мислете малко като големи хора...

kalpazanka
02-26-2010, 17:06
unnamedsz
За какъв дявол пращаш момичето на уролог, като й закъснява менструацията?!
pussucetka, не е нужно майка ти да идва с теб. Отиди при личния, кажи му за проблема, вземи си талон и се консултирай с гинеколог. Ако си под 18, обаче, ти трябва родител.

pussucetka
02-26-2010, 17:13
unnamedsz Нищо лошо не съм направилаа .. И ще те помоля нещо да не се излагаш като пишеш нещо .. :?

pussucetka
02-26-2010, 17:15
Години? От колко време имаш менструация?
Да забелязваш окосмяване /в по-голяма степен/ на необичайни места? Проблеми с килограмите имаш ли? А акне?

Еми на 15 и половина съм .. Имам менструация от 1 година и нещо .. април месец ще станат 2 години .. 52 кг съм .. :oops:

_butterfly_
02-26-2010, 18:27
Години? От колко време имаш менструация?
Да забелязваш окосмяване /в по-голяма степен/ на необичайни места? Проблеми с килограмите имаш ли? А акне?

Еми на 15 и половина съм .. Имам менструация от 1 година и нещо .. април месец ще станат 2 години .. 52 кг съм .. :oops:

Не се притеснявай, вероятно менструацията ти не се е регулирала още

pussucetka
02-26-2010, 20:39
Години? От колко време имаш менструация?
Да забелязваш окосмяване /в по-голяма степен/ на необичайни места? Проблеми с килограмите имаш ли? А акне?

Еми на 15 и половина съм .. Имам менструация от 1 година и нещо .. април месец ще станат 2 години .. 52 кг съм .. :oops:

Не се притеснявай, вероятно менструацията ти не се е регулирала още

Дано да е така :) Хей който е имал такъв проблем да пише .. Моля ви! :(

unnamedsz
02-27-2010, 10:22
unnamedsz Нищо лошо не съм направилаа .. И ще те помоля нещо да не се излагаш като пишеш нещо .. :?
Можеш ли да ми кажеш с кое се излагам?В момента ти се излагаш пред целия форум, защото всички четем когати дошло и кога не ти дошло.Както каза модераторката иди при личния лекар.Ти тука да напишеш, че ти излезнала пъпка на путката ние с кво можем да ти помогнем?Да ти пратим някакъв мехлем през флопито ли?Съмнява ме тука да има специалисти хирурзи дерматолози, онколози, уролози и прочие, които по цял ден да висят и да могат да ви отговарят на въпросите.Има такива които се правят, че разбират нещо като копират информация от уилипедия, която даже не прочитат и до края... ;)

kalpazanka
02-27-2010, 10:38
Че специалистите не висят 24/7, съм съгласна, но това не означава, че ги няма изобщо и че не се включват, когато разполагат със свободно време!!!
Най-обичам теми как тук няма лекари. Е те в такъв момент не можете да си представите как ме сърбят ръцете! :booooomb:

unnamedsz, момичето споделя сериозен проблем, за капак няма 18 и /явно не си запознат!!!/ няма как да отиде на лекар без родител, ако става въпрос за преглед по ЗК!!! Следователно постът ти остава да виси без всякаква връзка с темата.
И, ако обичаш, не ме намесвай в своя защита- препоръчах й да отиде при личния, преди тя да ми отговори, че е на 15.

unnamedsz
02-27-2010, 11:57
Еми да отиде с родител бе...Разбирам за проблема деликатен е ама ние какво може да направим?Да я излекуваме ли?Ти какво ще направиш?Даваш и съвети, които не знаеш изобщо дали са верни (няма как да знаеш тъй като не си я прегледала и тъй като предполагам не си най-малкото общопрактикуваща).Не виждам повече за какво можем да спорим. ;)

kalpazanka
02-27-2010, 12:19
Даваш и съвети, които не знаеш изобщо дали са верни (няма как да знаеш тъй като не си я прегледала и тъй като предполагам не си най-малкото общопрактикуваща)
Я ме светни къде са ми неверните съвети? ;)
На живо амбулаторен лист виждал ли си?! Знаеш ли, че най-долу вляво има място за подпис и пише Пациент/родител, настойник? Това ще рече, че хлапето не може да се подпише на амб лист, а това трябва да го свърши майка й/баща й.


Еми да отиде с родител бе...
Момичето написа на чист разбираем български език, че майка му не иска да го води на гинеколог, защото смята, че има повод да се срамува от дъщеря си!

Ето ти бланка
http://panacea.hit.bg/pics/ale_f.jpg

unnamedsz
02-27-2010, 12:35
Даваш и съвети, които не знаеш изобщо дали са верни (няма как да знаеш тъй като не си я прегледала и тъй като предполагам не си най-малкото общопрактикуваща)
Я ме светни къде са ми неверните съвети? ;)
На живо амбулаторен лист виждал ли си?! Знаеш ли, че най-долу вляво има място за подпис и пише Пациент/родител, настойник? Това ще рече, че хлапето не може да се подпише на амб лист, а това трябва да го свърши майка й/баща й.


Еми да отиде с родител бе...
Момичето написа на чист разбираем български език, че майка му не иска да го води на гинеколог, защото смята, че има повод да се срамува от дъщеря си!
Първо казах, че не знаеш дали са верни, а не, че не са верни.Второ съжелявам, че трябва да го кажа, но проблема си е нейн, ако имах ПРАВИЛНА информация за нейния проблем бих и я дал, но това не влиза в компетенцията ми съответно не мога да и помогна.Трето ти можеш ли да и помогнеш като се мъчиш да диагностицираш проблема по това което тя ти е написала?! ;) Единствения ми съвет е да поговори с майка си като с голям човек, да и обясни проблема с подробности (за да разбере, че не е шега), визирам - малко по подробно от това което ни обясни на нас.Това мога да ти предложа аз, а дори и да бях лекар пак нямаше да мога да ти помогна, защото след като не съм те виждал няма как ти поставя диагноза и да ти давам акъл какво да правиш. :)

kalpazanka
02-27-2010, 12:40
Добре тогава, къде са съветите, за които не се знае дали са верни?

unnamedsz
02-27-2010, 12:47
Години? От колко време имаш менструация?
Да забелязваш окосмяване /в по-голяма степен/ на необичайни места? Проблеми с килограмите имаш ли? А акне?
Дори и да ти отговори пак не можеш да си сигурна,че е това за което си мислиш.Съответно щом не си сигурна защо тогава я питаш изобщо?

kalpazanka
02-27-2010, 12:52
Надявам се правиш разлика между анамнеза /макар и частична/ и съвет. Посъветвах я да отиде на лекар, преди да ми каже, че е на 15. Оттам нататък всичко е безсмислено. Осъзнай го! Повече от видно е, че става въпрос за хормонален дисбаланс и факта, че първите цикли обичайно са ановулаторни.

unnamedsz
02-27-2010, 13:00
Надявам се правиш разлика между анамнеза /макар и частична/ и съвет. Посъветвах я да отиде на лекар, преди да ми каже, че е на 15. Оттам нататък всичко е безсмислено. Осъзнай го! Повече от видно е, че става въпрос за хормонален дисбаланс и факта, че първите цикли обичайно са ановулаторни.
Ехх този феминизъм... Казах ти това не е в компетенцията ми, споменах и вече, АЗ как мисля, че е правилно да постъпи. ;)

pussucetka
02-28-2010, 11:59
Kaк се излагаш ли? :shock: .. Еми като казваш уролог няма нищо общо с гинеколог .. :lol: Защо пишеш безмислении коментири .. като не можеш да ми помогнеш .. знам че не можете да ме излекувате .. просто искам съветии .. да съм казала я ела ме излекувай :razz: .. просто това е въпрос към момичета които им се е случвало .. а не към такива като тебе които нищо незнаят .. :? И не мисля, че си човека , който може да ми каже с кого и кога да споделя .. щом искам съвет от тук .. значи наистина немога сама да се справя .. нали за това е този сайт .. наречен тийнпроблем .. а не не можем да те излекуваме :-x ..

pussucetka
02-28-2010, 12:00
коментари * извинявам се :P

pussucetka
03-01-2010, 20:03
[/b] Моля ви пишете много съм притесненаа .. :( [/b]

bebity92
03-02-2010, 11:59
Това е съвсем нормално,не се притеснявай,когато ти закъснява.На мен също ми закъсня един път макар,че имам цикъл от 3 години и това се дължеше на климата,просто сега се променя климата и затова.Може да не ти се е нормализирало още.Споко,не ти трябва уролог. :)

pussucetka
03-08-2010, 15:16
Дойде ми на 2 март .. :grin: Благодаря на всички :-)

Biskfitka
03-08-2010, 19:11
Тоя месец на всички им закъснява с по 2-3 (на някои и повече дни).Освен странния климат тия дни ;д не забравяите и че февруари е по-малък месец..