PDA

View Full Version : Есе на тема Kleidung



kpuckyy
02-26-2010, 08:30
Здравейте, трябва ми есе/съчинение на тема Kleidung. Имам някакви идеи но неса достатъчни есето/съчинението ми трябва за неделя вечер.Благодаря предварително :)

Грешен раздел!
kalpazanka

FlowerPower
02-26-2010, 12:20
Можеш да надникнеш в нета ;)
Аз се натъкнах на нещо подходящо http://www.cosmiq.de/qa/show/446207/Ich-muss-ein-Aufsatz-ueber-das-thema-mode-in-der-jugendzeit-schreiben-und-es-sollen-auch-argumente-vorkommen-ich-kann-es-nciht-koennt-ihr-mir-helfen/

където има достатъчно примери.

kpuckyy
02-26-2010, 20:28
това неми върши работа

wildheart
02-26-2010, 20:49
По специални точки ли имате да пишете или просто съчинение на тема Kleidung. И колко думи трябва да е дълго ? Преди няколко дни и ние имахме такова съчинение и мога да ти помогна ако желаеш :)

kpuckyy
02-26-2010, 20:58
виш значи тя раздаде на 10 човека листи с различни теми и на мен ми са падна тази в листа имаше 30 думи на немски и англииски там различни дрехи и ни дади насоки какво да пишем каза.."опишете своя гардероб или какви дрехи през кой сезон са носят и как са носят" общо взето е това аз сам написал малко:
Всички хора комбинират дрехите си по различен начин.В зависимост от това дали спортуват или се срещат с приятели.Комбинацията на дрехите също зависи и от сезона в който се намираме.Например пролетта аз обичам да нося по тънки дрехи, като тениски и къси панталони,а обувките: платненки или кецове.Ако ще играя Баскетбол,Футбол се обличам по спортно една тениска и анцунг.Ако ще излизам някъде по официялно например дънки тениска и кецове.През лятото е много топло затова също се носят къси дрехи тениски,анцузи,шапки,очила и др.Есента започва да става по студено затова и се обличам по топло.Зимата е много студено затова започвам да нося якета и шапки.
Аз обичам да комбинирам дрехите си по различен начин в зависимост от това в какво настроение съм.Комбинирам дрехите в зависимост от цвета и стила им.

това е но нее достатъчно а обносно думите трябва да са над 120
П.С: не е нужно да ми го пишете на немски и на бг ми стига аз после ще го оформя на немски мс;р

wildheart
02-26-2010, 21:13
Ами като цяло темите ни малко се различават (моята беше Mode-Kleidung-Aussehen) и в нея отговарях на тези въпроси :
- Ist es wichtig fur dich, wie du dich kleidest
- Was tragst du am liebsten
- Was ziehst du auf keinen Fall an (Und warum nicht)
- Lohnt es sich, teure Sachen zu kaufen

Ако искаш мога да ти го напиша, за да го видиш.
Иначе това, което си написал ми харесва. Можеш да използваш повече сложни изречения, за да изглежда по-добре съчинението. Аз си помогнах малко и от нета, намерих 2 есета, които ми харесаха и поодкраднах някое друго изречение.Ще се помъча да ги намеря. :)

kpuckyy
02-26-2010, 22:30
ако нете мързи постни го ще сам ти благодарен че това което пишем ще се публикува някаде в нета и данестава излагация :o

wildheart
02-27-2010, 10:11
Имаш ЛС