PDA

View Full Version : Почнахте ли да се интересувате от живота?



Nam3less3
02-26-2010, 19:15
Интересува ли ви как да си завършите висше образование, интересувате ли се от специалността ви и това как да я приложите на практика? Мислите ли за това как да изкарате пари, да си намерите сериозна приятелка/приятел, за семейство? Обръщате ли повече внимание на практичните неща, и заразяхте ли тийнейджърските работи(моди, стилове музика и разни такива) и компютърните игри? Или комбиниране между всичко това? Та това е човек да се чувства пораснал. А станахте ли амбициозни и отговорни? Аз лично съм оставил всички глупости зад гърба ми и гледам да разсъждавам като зрял човек.

YouDontKnowMe
02-26-2010, 20:40
На всичките въпроси - Да.

Mimchy
02-26-2010, 21:20
Преди половин година станах пълнолетна, но смело мога да кажа ,че доста преди пълнолетието си започнах да се осъзнавам за живота..за което се радвам разбира се, защото като гледам мои набори,които още летят във въздуха и буквално си мислят,че всичко което хвърчи се яде и направо ми става жал..
Естествено ,че не съм се задомила нямам и намерение да го правя скоро , все още ми се излиза все още ме интересува как изглеждам , но определено различавам забавление от сериозен живот :)

Callisto
03-10-2010, 21:49
Да на всичко!
Преди се чувствах много пропаднала, но сегашния ми приятел ме вдигна на крака. Започнах да уча(вече съм отличничка със стипендия, а не онова двойкарче). Спрях да пия почти(сега да надигна една биричка в месеца, ако се виждам с баща ми). Цигарите също ги спрях. От време на време запалвам по една, но това е само по купони. След училище се прибирам у нас, работя малко на компютъра, към 5 се виждам с гаджето до 8/9, после сядам да уча. :) Постигнах много неща и се радвам. Имам си добра работа, вече се разбирам с родителите си и много се гордея с майка си, която се осъзна, че ми е майка и, че имам нужда от нея. Имам сериозна връзка, която се надявам да продължи още много. Той само ми дрънка за деца, но според мен има още малко време. След 2/3 годинки няма проблем само той малко да порасне, че в момента е в такава възраст, където са още на тема фантазии. Иначето с него си живеем заедно през лятото, а иначе всеки ден почти сме заедно, а събота и неделя спим заедно.

fabiana
03-11-2010, 19:04
През Май ще направя 21 години.
Студентка съм, но мисля да се прехвърля в друга специалност. Родителите ми са разведени отдавна, но преди 4 години баща ми почина. С майка ми никога не сме се разбирали. Поради тези причини се изнесох на 18 години от вкъщи. Оттогава са минали вече близо 3 години. За това време нито аз съм потърсила майка ми, нито тя мен. През това време си живея с приятеля ми- кажи речи сме си женени. Разликата ни е 12 години, но това не ни притеснява. Искаме да имаме и бебенце. Сама си платих цялата абитуриентска, както и следването ми до момента- просто работех. Преди няколко месеца с мъж ми изтеглихме заем и си отворихме магазинче. Той си работи в него, но понякога работя и аз. Иначе работя като Мърчандайзер и много си харесвам професията.
Достатъчно ли съм пораснала?

yakuza_
03-11-2010, 23:35
Студент съм първа година и в момента съм на някакъв авто пилот. Аз винаги съм мислил как да изкарам пари (материлист съм). На моменти се чудя защо съм се записал и да уча това, доста неща не са ми инт., но има и такива който са. Има някои даскали от който има какво да науча определено. А комп. игри и другите неща ги съчетавам 8-) Аз винаги съм си бил амбициозен малко или много. Човек ако няма желание да се развива, амбиции, за какво живее тогава ?

KpucmuHa
04-03-2010, 22:10
На някой въпроси мога да отговоря с 'да', но още не мога да реша какво да уча :(

beretta92sd
04-03-2010, 23:16
Абе вие всички ученете ли го имате за най важното нещо в живота.Това което ще научиш от самия живот не можеш да го научиш никаде другаде, и в нито едно училище.Живота е най добрия учител не училището което е въздух под лягане, кадето са приети някакви предмети да се учат които по голямата част от тях са почти неприложими в реалния живот при някои от хората.
Живота не се върти около това да учиш висше и т.н , да имаш някаква специалност и да създадеш семейство и т.н.Живота е за да го живееш така както си поискаш и да тръгнеш в която си посока искаш.Никой неможе да ме научи на това което не искам да знам, сам избирам какво да знам и какво не.
Аз примерно нямам висше и какво, имам отговорна работа (помощник управител), вадя си пари правя си каквото искам в рамките на закона ест. :) имам си виждане върху живота и заобикалящия ни свят особенно в Абсурдистан (БГ) :).Също и принципи си имам не карам без да съм си сложил колана примерно или ако возя някой не тръгвам докато и тои не си го сложи, не пия не пуша.Закона си е закон щом го има трябва да се спазва, това че някои не го правят си е техен проблем.Може да съм на 24 ама още си играя на компа игри това онова някои друг филм дори специално геймарски комп си купих преди 2 г за 2100 лв с монитора.Според мен това на колко си години не е определящо дали играеш на компютърни игри познавам хора на по 30-35 години и на горе които също играят игри и се придържат към новите технологии в тази област че да им вървят новите заглавия.:).

b0Nb0n
04-04-2010, 03:38
яките филми човек много хора са заинтересовани към живота,....явно
:lol:

Outlaw87
04-06-2010, 15:49
Какви са ви критериите за високоплатена работа?

не мисля, че само образованието е път към успеха. човек трябва да живее по начин който смята за удачен и добър. Игрите. Какво лошо в тях. Както примерно ходиш на фитнес и за да релаксираш така може да направиш 1 час Diablo 2 :P

На 22 съм и имам амбиции за бизнес.

Sisi7u
04-24-2010, 11:30
на всички въпроси - ДА !! аз от както започнах гимназия мисля по тези въпроси .. 8-)

InnoraX
04-27-2010, 21:05
Аз догодина отивам в университет, да си взема визше, но за момента съм в перфектно състояние. Работя при познати на леля ми, като преводач (900 лв. месечно), междувременно се занимавам с аудио и видео техника (от интернет). Идеята е да си хитър ;). Аз лично взимам за 1500 лв високоговорители ( на съставни части ) бутам още 500 лв за дърво, сглобявам си високоговорителите, правя си дървените кутии, сглобявам и готово. Излизат ми около 5 висококачествени тонколони с вградени осилватели, захранване, охлаждане. От тези 5 колкони изкарвам 3500 до 4000лв. Тоест съм с 2000 лв напред ;). Любимата ми поговорка е " За да успееш трябва да си тарикат " ;). За момента съм в перфектно финансово състояние, изхранвам си се сам, издържам си се сам, плащам си наема, сметките ( вода, ток, интернет ) и т.н. . Имам си кола, в свободното си време обикалям България и си прекарвам чудесно! Сега за развлечение си направих онлайн радио и в момента един сайт.

Sunny_stz
05-22-2010, 22:37
На всички въпроси да!Като изключим семейството де,все още не мисля за него,но и за това ще му дойде времето!Имам си сериозен приятел,в момента съм студентка и съм доволна от това ,което уча!Още от гимназията разсъждавам по сериозните въпроси от живота си и се стремя да ги реализирам малко по-малко!Естествено трябва да има и развлечения,излизане с приятели,разходки ,кой каквито места обича да посещава!

TheBeliever
05-25-2010, 20:50
За жалост започнах. Наложи ми се. Студентка първи курс с големи амбиции и планове. До скоро съчетавах следване с работа и скоро отново ще го правя. Същевременно се опитвам да градя стабилна връзка с приятеля ми, имаме общи планове за бъдещето и много хъс. За жалост тривиалните проблеми от ежедневието отнемат повечето ми време, но успявам някак да ги съчетая с приятелите и хобитата. Не е лесно, но и не съм очаквала да бъде.
А как хубаво беше на 13...

Linns
05-27-2010, 22:34
Живота ме налегна още преди две-три години без да съм се опитвала да се чувствам зряла.. Така че определено съм оставила всичко зад гърба си..

Brook
06-06-2010, 13:54
Ами при почти всички въпроси отговорям с да. Не ме интересува кой знае колко типично тинеджърските неща като мода или момчета не че не говоря за тях,ама доста рядко съвсем различни ми са интерите. За семейство още ми е доста рано,относно приятел да имам и то доста сериозна връзка ,а не няккава мимолетна или само заради секса.Не съм от най-отговорните ,но се надявам след време да се промени това.Относно училището малко съм изостанала заради едни мои проблеми с едни хора,но иначе имам амбиции,а относно след като завърша 12 клас мисля известно време да работя поне година и след това да следвам поради причината ,че не искам да съм в тежест на нашите.

Sarge
07-11-2010, 17:35
Живота е гаден! Това ми идва наум винаги, когато прочета подобни заглавия-е така си е не може да се отрече :D .


Та по темата- тази година завърших гимназията и мисля да се изнеса от България завинаги. Просто тук вече нищо не ме задържа, не виждам смисъл просто. Искам да си завърша висшето в Германия и да си намеря добра работа там. Причините мисля че са ясни. С родителите се разбирам добре, може би ще ми е мъчно за тях, но това е положението-искам да си живея сам вече. Винаги съм ненавиждал тарикатите, двуличниците, курвенските номера и др. В България за съжаление тези неща са ежедневие. С изключително малко хора мога да имам общ език. Също така прекарах вече една година там, демек имам някакво предимство ако може да се нарече така. Засега единствената ми цел е да завърша висшето си и да правя пари-по възможност много, но по честен начин, в Германия това може да се случи.

nude
07-20-2010, 00:31
изтрито мнение

Bubbly
07-20-2010, 12:58
Интересува ли ви как да си завършите висше образование, интересувате ли се от специалността ви и това как да я приложите на практика? Мислите ли за това как да изкарате пари, да си намерите сериозна приятелка/приятел, за семейство? Обръщате ли повече внимание на практичните неща, и заразяхте ли тийнейджърските работи(моди, стилове музика и разни такива) и компютърните игри? Или комбиниране между всичко това? Та това е човек да се чувства пораснал. А станахте ли амбициозни и отговорни? Аз лично съм оставил всички глупости зад гърба ми и гледам да разсъждавам като зрял човек.
На всички въпроси отговорът е да. Въпреки това далеч не бих приравнила интерес към живота с това "как да си завършите висше образование, как да изкарате пари, да си намерите сериозна приятелка/приятел, семейство" и не моеш ме убеди, че животът се корени в "практичните неща" повече, отколкото във всичко останало, което ни се случва, докато сме живи. Та общо взето, ако трябва да отговоря на въпроса от заглавито без да си правя ташак - интересувам се от живота, откакто почнах да си формулирам мислите, та и от преди това сиреч от 3-4 годишна. :D

Бунтар
08-03-2010, 02:19
мили рожби на съвремието, когато (ако!) започнете да мислите за нещо друго, освен изграждането на личното бъдеще, тогава сте почнали да се интересувате от живота...

Lancelot
08-04-2010, 09:07
Ако нещата написани от автора са тези, които ни определят като зрели личности то тогава съжалявам всички ви..
Нека забравим кои сме и станем типичните "сиви" хора. Нека "умираме бавно".

Ако това е определението за зрялост, то моля се на Бог никога да не стана такъв.

misbehaving
09-01-2010, 13:44
На всичките въпроси - Да.

devilxdesire
09-08-2010, 15:46
хмм ,напоследък започвам все по - дълбоко да се замислям ;d

GetHigh1
09-09-2010, 06:54
Ако нещата написани от автора са тези, които ни определят като зрели личности то тогава съжалявам всички ви..
Нека забравим кои сме и станем типичните "сиви" хора. Нека "умираме бавно".

Ако това е определението за зрялост, то моля се на Бог никога да не стана такъв.


Абсолютно съгласна съм с теб... Преди 2 години, с брата си ходехме по центъра (НДК, той тогава беше на 12) и хлапето каза: "Виж ги хората, stone face! Никаква емоция, нищо...."

vIKToriYa
09-12-2010, 15:10
мда интересувам се ... :)