PDA

View Full Version : Луда майка-може ли да го направи?



darkflower
02-26-2010, 20:50
Здравейте! :)
Майка ми е луда! :D Днес ме болеше адски много глава и ми беше лошо и реших да пропусна училище за един ден (нямахме важни предмети). Естествено като дойде майка ми на обяд (очевидно с добре промит мозък от лудата ми баба) и веднага почна да ми крещи, че не съм ходила на училище, че от мен нищо не ставало и тем подони. Най ме притесни това, че ми каза, че утре щяла да отиде до чулището ми и щяла да ме отпише, след като така или иначе не съм ходела (Аз си ходя редовно всеки ден. Успеха ми е 6,00, хванах стипендия, а отсъствията ми са 22.) Какво иска тази жена? Не ми ли е позволено да се разболея за 1 ден? Страшно много съм се трудила, за да вляза в това училище, остана ми още малко и взимам диплома, която ми отваря още много врати. Без нея няма как да запиша университета, за който мечтая от години. Не мога да и позволя да ми прееба живота. Толкова съм се трудила, за да постигна това, което съм сега и което имам, а тя гледа да затвори всяка врата пред носа ми. Тя нищо не е постигнала в този живот. Не искам да съм като нея...не искам да вървя по нейния път. Успявам още от преди 2 години да работя, да взимам добри пари, да уча, да имам отличен успех, да съчетавам всичко това и с приятелите ми и с гаджето...не е никак лесно, но засега успявам и се раздам за това, но искам да постигна много повече. Майка ми е толкова пропаднала и завистлива, че си мисли, че трябва да живея нейния живот, ако не и по-лош, за да се радва, че е по-велика от мен. Тя за мен ще си остане вечната курва и винаги ще ми е жал за нея. Не искам някой ден да имам деца и те да си мислят същото за мен, заради майка ми.

Въпросът ми е: Може ли наистина да ме отпише от училище без моето съгласие и присъствие най-вече?

finger4o
02-26-2010, 21:21
Еми незнам, ама според мен ще е супер тъпа постъпка ако го направи...все пак ти си и дъщеря :-o

iv4oiv
02-27-2010, 06:48
Да може. Реши ли го нищо не може да я спре.
Когато чвек е болен отива на лекар. Или казва на родителите си и те се обаждат на класната и ЧАК ТОГАВА въпросният ученик си остава в къщи. В противен случай е нарушаване на правилата и майка ти е напълно права да ти се кара.
Ако имаш 22 неизвинени - тя е в пълното си право да те отпише и не можеш да и се сърдиш за нищо. Тя работи за да ти изкара пари ти да учиш. След като ти не уважаваш това което тя прави за теб и ти не се отнасяш отговорно към задълженията си - оставяй училището и ходи да работиш и да си изкарваш пари.

BeezyJey
02-27-2010, 06:59
^^ мисля,че имаше предвит ,че толкова са й извинените..Няма значение

pamii
02-27-2010, 08:51
Ми според мен има възможност да те отпише. С една моя приятелна в Б-я така стана.. Майка й я отписа без нейното съгласие.. Обаче майка ти верно не е наред .. Как може да се ''конкурира'' с теб.. и да иска да живееш по зле от нея ... омг
:shock: Тва не е майка ...

!!!

Mimchy
02-27-2010, 08:53
не само не е майка, не е човек ;)

darkflower
02-27-2010, 09:02
Под 22 отсъствие имах предвид 22 извинени, което е супер малко. Получила съм ги само защото съм била болна известно време. Иначето защо да не отсъствам и как да се обадя на майка ми да и искам разрешение като ми се вие свят и ми е лошо. Аз 2 не виждах па ще и се обаждам.
Майка ми никога не е била част от живота ми и според мен няма правото да взима подобни важни решения за мен. Още като съм била бебе ме е оставила баща ми да ме гледа сам в Италия и се е чупила да си прави купона във Финландия. Вярно след 7 години ме взе при себе си уж да сме си заедно, ама тя през цялото време беше с любовника си, а мен ме беше заебала. Девет години по-късно се преместих да живея в България, понеже само тук има подобна гимназия, където да ми дават това, което търся. Естествено ме подхвърли на баба ми и си тръга и се виждаме само 1 в месеца само за да ми секара. :(
Супер тъпа е, че да иска да ме отписва и да ми съсипе всички шансове за по-добър живот. :( Аз ще говоря в Понеделник с класния и директорката. Те са ми много добри приятели и съм сигурна, че ще ме разберат. С директорката работим заедно, такаче не смятам, че ще ме пусне лесно да си отида.

Mimchy
02-27-2010, 09:07
Мисля,че майка ти е безсилна пред институциите, всмисъл,че дори да иска да те отпише,щом директорката и класната и учителите доказват,че това което казва не е вярно нищо неможе да направи . Имаш и друг ввариант да се оърнеш към отдела за правата на детето и за карила на детето

Stellsy
02-27-2010, 11:38
Говори с директрора и класния..

Amazingskill
02-27-2010, 11:59
Здравейте! :)
Майка ми е луда! :D Днес ме болеше адски много глава и ми беше лошо и реших да пропусна училище за един ден (нямахме важни предмети). Естествено като дойде майка ми на обяд (очевидно с добре промит мозък от лудата ми баба) и веднага почна да ми крещи, че не съм ходила на училище, че от мен нищо не ставало и тем подони. Най ме притесни това, че ми каза, че утре щяла да отиде до чулището ми и щяла да ме отпише, след като така или иначе не съм ходела (Аз си ходя редовно всеки ден. Успеха ми е 6,00, хванах стипендия, а отсъствията ми са 22.) Какво иска тази жена? Не ми ли е позволено да се разболея за 1 ден? Страшно много съм се трудила, за да вляза в това училище, остана ми още малко и взимам диплома, която ми отваря още много врати. Без нея няма как да запиша университета, за който мечтая от години. Не мога да и позволя да ми прееба живота. Толкова съм се трудила, за да постигна това, което съм сега и което имам, а тя гледа да затвори всяка врата пред носа ми. Тя нищо не е постигнала в този живот. Не искам да съм като нея...не искам да вървя по нейния път. Успявам още от преди 2 години да работя, да взимам добри пари, да уча, да имам отличен успех, да съчетавам всичко това и с приятелите ми и с гаджето...не е никак лесно, но засега успявам и се раздам за това, но искам да постигна много повече. Майка ми е толкова пропаднала и завистлива, че си мисли, че трябва да живея нейния живот, ако не и по-лош, за да се радва, че е по-велика от мен. Тя за мен ще си остане вечната к***а и винаги ще ми е жал за нея. Не искам някой ден да имам деца и те да си мислят същото за мен, заради майка ми.

Въпросът ми е: Може ли наистина да ме отпише от училище без моето съгласие и присъствие най-вече?


:shock: :shock: :shock: Може да ... мале колко ми е жал за теб :( Надявам се всичко да се подреди късмет ! Ще ти трябва.

petinkataaa
02-27-2010, 22:11
дано се нареди всичко :-o :-)

be0goat
02-28-2010, 10:46
lele, kolko mi e jal za teb... naistina maika ti izob6to ne e prava v tva otno6enie. eto go i moqt syvet (s izvinenie)- opyni i se na ku4kata, ne i davai da te dyrpa nadolu, produljavai da si uporita. takiva hora qvno nqmat mqsto v jivota na momi4e s me4ti kato teb. govori s klasnata si, tq 6te te razbere... kakvo pravo ima maika ti, sled kato te vijda samo 1 pyt v meseca i ne se interesuva ot teb... kakto razbiram, ti si u4enik za primer... kak moje taq jena da iska da sysipe jivota na deteto si? prili4a mi na jivota na Kurt Kobein (ot NIRVANA)... az tova bih napravila, nadqvam se, 4e sym pomognala :wink:

tainaTaa
02-28-2010, 17:39
Леле, ако го направи това ще е адски тъпо. Говори с баща си да я разубеди, или може би с класната ти, но не позволявай да ти разваля мечтите за толкова малко нещо

darkflower
02-28-2010, 19:04
Слава богу наскоро не е говорила да ме отписва от училище. Явно и е минало. :) Може много нещастия да ми е донесла тази жена, но има и хубави неща. Покрай многото доведени бащи ми доведе и адвокат. Ако ме беше отписала от училище той щеше да я направи на нищо. Толкова много съм се трудила и се трудя, за да успея...за нищо на света не бих и позволила да ми съсипе живота. Честно казано не бих послушала съвета на"miminko" и не бих погледанала през нейните очи. Животът си е мой и всичко, което някога съм имала е било благодарение на мен, а не на нея, затова не ме интересува и грам как вижда тя нещата.
Аз си имам един простичък план и си го гледвам от години. Баща ми ми помогна за това. Записа ме в елитна занималня, в която се преподаваха сериозно чужди езици, записа ме в добро училище, подкрепяше ме когато имах нужда и ми помагаше в начинанията. Благодарение на упорството ми ме приеха в хубава гимназия. Сега ако си взема 2те дипломи от нея планът ми е да се върна в Италия да живея там и да уча в NABA. Дано всичко стане според плана-стискайте палци! :)

Благодаря за всички коментари. Наистина много ми помогнахте и имате право. :)

UnForgettableDream
03-01-2010, 05:42
Много лошо от страна на майка ти да постъпва така с теб, но рано или късно всичко се връща. Ти се стреми да не и обръщаш внимание и да получиш образованието, което искаш, а след това и желаната работа, а тя после само ще съжалява, че не е била до теб да се радва на успеха ти. Късмет! Дано вземеш дипломите, които са ти необходими! :)

Christine
03-01-2010, 09:56
^Доколкото разбрах, в момента момичето се издържа само.

darkflower
03-01-2010, 14:07
^Доколкото разбрах, в момента момичето се издържа само. е в момента нали?

Майка ми никога и 1 стотинка не е дала за мен. Баща ми ме отгледа и за щастие имаше доста пари, но аз бях скромна и никога не съм прекалявала с желанията си. Давал е пари за мен само за храна и дрехи, колкото да не ходя гола по улиците. Винаги ме е питал искаш ли това, а онова, но аз винаги съм отказвала. Просто не обичам да имам нещо, което не съм заслужила.
От години си искарвам парите сама. Работата вече си я имам, но искам да се развивам. Смятам, че се справям добре и всички са доволни от резултата. Директорката ми видя какви са уменията ми и ме рекламира адски много и то олучи средите и сега съм с много добра работа и заплата и се надявам да продължа да се развивам.
Не смятам, че трябва да нападаш хората, че уж дължа всичко на майка си без да си прочел повечето коментари и да си запознат със случея. Всичко съм постигнала сама и на майка ми, която ме е зарязала няма за какво да и благодаря.

darkflower
03-01-2010, 14:32
ми моеж да благодариш за туи че та е износила иначе можеше да неси с тоя ум и да нямаш тея качества както и да е поне да беше благодарна за живота че ти го е дала :Д

Хаха много си забавен! :-D Май не си видял частта където казвам, че когато майка ми е разбрала, че е бременна с мен е искала да абортира, но е било прекалено късно и рисковане за това и затова ме е родила. Или трябва да и благодаря, че ме е пуснала на питбула ни когато съм била на 2 месеца да ме изяде и имам десетки белези от него и стотици шевове за щастие под косата и не си личат толкова. Или да и благодаря, че след като ме е родила ме е изоставила.... Хммм за кое по-точно от всичките трябва да съм и благодарна?

Shadowsogirl
03-01-2010, 14:45
За кое ли? Ще ти кажа за кое.
Че е жива. Че въпреки всичко, което е направила е до тебе, и не знаеш кога, ама може да протегнеш ръка за помощ към нея. Може да не е за пари, нали си имаш работа, нали си добре платена, обаче ти е майка и един ден много, ама много ще съжаляваш за ей това, което говориш... И аз ще го кажа. Постави се на нейно място - едва ли животът и е бил много хубав, хората каквито и да са се излобяват.
Направо ме отвращавете с такива приказки... "Майка и е луда.", "Тормози ме, понеже ми слуша телефонните разговори..", "Тая не мога да я търпя вече."
Не се чувате просто. върни се след пет години към сегашните ти писаня и сама ще се чудиш откъде са ти дошли на ум..

NeENormalen
03-01-2010, 14:54
Каквото и да си и каквато и да е тя, вие сте хора, НЯМА ДА ТЕ ОТПИШЕ, особено ако наистина правиш тези неща (учиш, бачкаш, т.н.)...
Ти ако си на нейно място какво би направила???

п.с. Ако стане нещо, казвам се Дани, пиши ЛС, ще те приютя :-D :-D 8-)

darkflower
03-01-2010, 14:56
За кое ли? Ще ти кажа за кое.
Че е жива. Че въпреки всичко, което е направила е до тебе, и не знаеш кога, ама може да протегнеш ръка за помощ към нея. Може да не е за пари, нали си имаш работа, нали си добре платена, обаче ти е майка и един ден много, ама много ще съжаляваш за ей това, което говориш... И аз ще го кажа. Постави се на нейно място - едва ли животът и е бил много хубав, хората каквито и да са се излобяват.
Направо ме отвращавете с такива приказки... "Майка и е луда.", "Тормози ме, понеже ми слуша телефонните разговори..", "Тая не мога да я търпя вече."
Не се чувате просто. върни се след пет години към сегашните ти писаня и сама ще се чудиш откъде са ти дошли на ум..

Хмм 5 години назад...да видим-майка ми беше курва и обикаляше с гнустното си гадже от ужасна религия по разни апартаменти и се чукаше с кой ли не и ме беше заебала пак сама както винаги...ех БЛАГОДАРЯ ТИ МАМО!
Благодаря и, че сме се виждали не повече от 50/60 пъти в тоя живот, благодаря и, че въпреки че не е мъртва никога не е била до мен, а това е много болезнено. Предпочитам или да е мъртва или да е до мен, но не да бъде майка за 1 ден в годината и после пак да ме зареже. Това не е майка...никога няма да бъде.
Ще се радвам, ако някой ден пожелае да влезе в ролята на майка, може и да я приема с широки обятия...но това не зависи от мен и докато не се променят нещата тя ще остане госпожа Никоя за мен.
И не не мога да протегна ръка към нея, понеже я няма....имам само баща си, който след 4 месеца и него няма да го има на този свят, а майка ми даже не знае и по-добре да не разбира. Просто не е нейна работа. Когато баща ми умре аз ще съм вече на 18 и тя няма да има думата.
Не ми е нужна майка ми...никога не съм имала нужда от нея-тя носи само болка след себе си като идва и си отива!
Баща ми беше женен няколко пъти и от там имам доведени майки. Една от тях ми е адски близка. Не ме интересува, че беше много по-възрастна от татко (тя е на 55), но това е най-свестния човек на този свят. разбира ме, кани ме да си пием заедно навън и да си говорим, децата и са ми много добри приятели, като тоиде някъде извън България ми носи подаръци, снимки,истории....мама никога не го е правила. :( За мен това е майка, а не онази мърша, която ме е заебала преди 17 години. Една истинска майка не би отписала детето си от училище. Не би сасипала шансовете му за успех...не би го наранила...не съм ли права?

darkflower
03-01-2010, 15:01
Каквото и да си и каквато и да е тя, вие сте хора, НЯМА ДА ТЕ ОТПИШЕ, особено ако наистина правиш тези неща (учиш, бачкаш, т.н.)...
Ти ако си на нейно място какво би направила???

п.с. Ако стане нещо, казвам се Дани, пиши ЛС, ще те приютя :-D :-D 8-)

Ми тя вече ме е отписала. :D Ако бях на нейно място щях да си гледам детето, щях да го обичам, щях да дам взичко за него, както направих за детето на една приятелка. Бих му осигурила хубав живот, любящо семейство(ако ли не поне любяща майка), която винаги да е до него, ако има нужда. Бих била до него, а не бих го захвърлила като някакъв парцал при кучетата или в чужда държава.

П.С: :D Мерси, но засега съм си добре, пък и гаджето винаги е насреща и без това спя през повечето време у тях. :D В тази къща ми е много самотно.

brokeninside13
03-01-2010, 16:27
Може. Майката на една много добра приятелка беше направила така... :-x

NeENormalen
03-01-2010, 17:31
Каквото и да си и каквато и да е тя, вие сте хора, НЯМА ДА ТЕ ОТПИШЕ, особено ако наистина правиш тези неща (учиш, бачкаш, т.н.)...
Ти ако си на нейно място какво би направила???

п.с. Ако стане нещо, казвам се Дани, пиши ЛС, ще те приютя :-D :-D 8-)

Ми тя вече ме е отписала. :D Ако бях на нейно място щях да си гледам детето, щях да го обичам, щях да дам взичко за него, както направих за детето на една приятелка. Бих му осигурила хубав живот, любящо семейство(ако ли не поне любяща майка), която винаги да е до него, ако има нужда. Бих била до него, а не бих го захвърлила като някакъв парцал при кучетата или в чужда държава.

П.С: :D Мерси, но засега съм си добре, пък и гаджето винаги е насреща и без това спя през повечето време у тях. :D В тази къща ми е много самотно.

ЕЕЕее тя не е човек значи... Напомня ми за баща ми, нищо не правеше за мен, всичко дължа на майка ми горкичката която още се мъчи да ми помага(за което й благодаря)... бягай далече от тази жена, ако бях аз и на погребението й не бих отишъл (както съм казал на баща ми)...

П.С. Аз да се пробвам де :Р

darkflower
03-01-2010, 18:09
Каквото и да си и каквато и да е тя, вие сте хора, НЯМА ДА ТЕ ОТПИШЕ, особено ако наистина правиш тези неща (учиш, бачкаш, т.н.)...
Ти ако си на нейно място какво би направила???

п.с. Ако стане нещо, казвам се Дани, пиши ЛС, ще те приютя :-D :-D 8-)

Ми тя вече ме е отписала. :D Ако бях на нейно място щях да си гледам детето, щях да го обичам, щях да дам взичко за него, както направих за детето на една приятелка. Бих му осигурила хубав живот, любящо семейство(ако ли не поне любяща майка), която винаги да е до него, ако има нужда. Бих била до него, а не бих го захвърлила като някакъв парцал при кучетата или в чужда държава.

П.С: :D Мерси, но засега съм си добре, пък и гаджето винаги е насреща и без това спя през повечето време у тях. :D В тази къща ми е много самотно.

ЕЕЕее тя не е човек значи... Напомня ми за баща ми, нищо не правеше за мен, всичко дължа на майка ми горкичката която още се мъчи да ми помага(за което й благодаря)... бягай далече от тази жена, ако бях аз и на погребението й не бих отишъл (както съм казал на баща ми)...

П.С. Аз да се пробвам де :Р

И аз съм на същото мнение. :)
Като даваш-взимаш-тя нищо не ми е дала=> няма да и се дам.

Ами аз само чакам да завърша и заминавам обратно в Италия и повече няма да ме види. Нито ще и пиша нито ще се обаждам ни внуците ще си види (ако имам).

Biskfitka
03-01-2010, 19:18
За тия,които казват,че тя все пак й е майка и трябва да й е благодарна,че я е родила-Родители са не тези,които са направили детето,а тия които са го отгледали,възпитавали и т.н..(в случая става въпрос само за майката на момичето...)

Shadowsogirl
03-01-2010, 19:39
Реве ми се като ви чета постовете...
няма да ви чуе, няма да ви види... И вие ще сте такива скопосни като нея, тогава, щом приказвате така..

NeENormalen
03-01-2010, 20:38
Реве ми се като ви чета постовете...
няма да ви чуе, няма да ви види... И вие ще сте такива скопосни като нея, тогава, щом приказвате така..
Ти какво би направила за детето си, би ли му казала че ще го отпишеш от даскало при положение, че е отличник/чка,при положение, че си изкарва хляба сам/а на 15 години???Няма ли да му обръщаш внимани, не би ли си дала живота за него???? Нескопосонаи друг път, това не зависи от нас, става въпрос за човек, който е описан от друг човек :) все пак начина, по който дъщерята описва майката е доста такъв(нали се сещаш) аз съм плътно зад гърба й, защото и баща ми е същия!!! моля те... изкажи си мнението пред народа без да го обиждаш "скопосани колкото нея..." да ама друг път!!!!!!!!!!!!!!!!

darkflower
03-02-2010, 05:34
Реве ми се като ви чета постовете...
няма да ви чуе, няма да ви види... И вие ще сте такива скопосни като нея, тогава, щом приказвате така..
Ти какво би направила за детето си, би ли му казала че ще го отпишеш от даскало при положение, че е отличник/чка,при положение, че си изкарва хляба сам/а на 15 години???Няма ли да му обръщаш внимани, не би ли си дала живота за него???? Нескопосонаи друг път, това не зависи от нас, става въпрос за човек, който е описан от друг човек :) все пак начина, по който дъщерята описва майката е доста такъв(нали се сещаш) аз съм плътно зад гърба й, защото и баща ми е същия!!! моля те... изкажи си мнението пред народа без да го обиждаш "скопосани колкото нея..." да ама друг път!!!!!!!!!!!!!!!!

На 17 съм не на 15! :D А за тези, които обиждат-те според мен са с нищожен живот и се комплексират от другите и затова нападат така. Какво значи, че ще стана като нея-ми съжалявам но няма. Майка ми е курва, която ме е заебала и не и пука за мен, а аз съм самостоятелно момиче, което сама си искарва хляба и сама се грижи за себе си и болния си баща, понеже ако не съм до него няма кой да му бие инжекцията и умира. Като изключим този факт живота си ми е супер- мога д акажа, че съм успяла, но искам да се развивам още повече(стрелец съм, а ние сме пробивни хора). За децата: ми ще се радвам, ако някой ден имам дете (не е нужно бащата да е до мен, но ако е перфектно)-нямам нищо против и да си осиновя дете (даже повече ми допада като идея)-защо да създаваме поредното гладно гърло, като можем да си осиновим такова, което вече гладува и да се погрижим за него. :)

NeENormalen
03-02-2010, 09:56
Darkflower, Имах в предвид, че от 15 годишна си вадиш хляба (поде доколкото разбрах де ) :D , дано всичко което желаеш ти се сбъдне :-)

darkflower
03-02-2010, 10:49
Darkflower, Имах в предвид, че от 15 годишна си вадиш хляба (поде доколкото разбрах де ) :D , дано всичко което желаеш ти се сбъдне :-)
Ясно. Мерси! :)

gaska
03-02-2010, 12:18
Ти си чудовище. Сигурно любимият ти татко ти е помогнал да станеш такова.

Shadowsogirl
03-02-2010, 12:59
Никого не обиждам. Но не е нормално един човек да говори така за майка си, която го е родила. За какво да и завиждам, кое да ме компенсира? Че не си изкарвам сама парите? Че не работя? Това ли? за мене парите не са най-големия повот за гордост, нито гаджето, нито това, че има добри оценки в умчилище. Отличничка съм, и? Има ли значение?
Преди някой да направи кариера и прочие трябва стане човек.

an0nimn0
03-02-2010, 13:00
Ти си чудовище. Сигурно любимият ти татко ти е помогнал да станеш такова.

Спри да обиждаш darkflower :wink:

gaska
03-02-2010, 13:14
Ти си чудовище. Сигурно любимият ти татко ти е помогнал да станеш такова.

Спри да обиждаш darkflower :wink:

Повръща ми се от нея. колко ли е изсрадала майка й от самодоволния й баща, че да избяга толкова далеч.

darkflower
03-02-2010, 14:08
Ти си чудовище. Сигурно любимият ти татко ти е помогнал да станеш такова.

Спри да обиждаш darkflower :wink:

Повръща ми се от нея. колко ли е изсрадала майка й от самодоволния й баща, че да избяга толкова далеч.

Самодоволен ли-той и даде всичко...любов, грижи, пари колкото поиска(а те бяха много)...и в замяна какво получи, тя му кръшакше като невидяла. Докара го до гроба горкия с всичките и глупости.
Тръгна си защото си намери поредния любовник, който да изнудва за пари, както стори с баща ми, а и замина "толкова далече", понеже тя е родена там!
И защо да съм чудовище, понеже не искам майка ми да ме отпише от училище(защото за разлика от повечето хора аз се боря за нещо повече от чистачка и гарсониера), или защото се моля 1 ден тя да се върне при мен и да ми обърне внимание вместо да се ебе като луда по чужди страни и да ме заебава тука...за това ли? Е мерси....В такъв случей ти пожелавам да ти се случи същото като на мен ....нека майка ти да те хвърли на кучетата, за да те убие, нека да почне да кръшка на баща ти, който е готов да даде всичко за нея, нека детството ти бъде разбито, както беше моето(сигурно не си на повече от 13 години), нека майка ти да те изостави за пари(защото тя само това иска, а теб не те иска), нека няма никой до теб, когато се нуждаеш да говориш с майка си например като ти дойде за 1 път цикъла и няма да има към кого да се обърнеш, нека баща ти да умира от рак като моя, нека загубиш дома си, защото за последните 3 месеца смених 5 жилища заради проблеми, нека те сполетят всички тези нещастия и чак когато това стане тогава ми говори, че съм чудовище...ще съм щастлива, понеже няма да съм само аз. :-x
Аз поне винаги ще имам приятелите си до себе си за разлика от някой други....

Shadowsogirl
03-02-2010, 14:48
Не си единствената пораснала без майка. Жива или мъртва, ти твърдиш, че твоята все едно я няма... И аз нямах на кого да кажа за първия си цикъл, и аз нямам подрепа, когато имам нужда от нея най-много... Само че разликата е, че когато бях на шест седях до нея на леглото и съм и държала ръката, когато бях с нея и лекарката и каза, че отново трябва да отиде в болницата, бях до нея. Припадала е в ръцете ми на леглото, а аз трепереща съм се обаждала на баба да си дойде, понеже "мама умира, о, бабо ела си по-бързо"... Няма да забравя какво ми беше, когато момиченцата от детската градина рисуваха в онова сърце на Барби Чаровница паделки и кончета, за най-голямо желание, а аз се прибрах у нас и нарисувах лекарката, която казва "Майка ти е здрава.". На седем. Как на десет седях на гроба в дъжда и дори сълза не можех да пророня, понеже нещо в мене се беше скъсало.
Не съм единствената. Може би не ми се е случило най-ужасното. Но е трагедия.
И кажи не е ли по-страшно от това, че кръшкала на баща ти или иска пари...

darkflower
03-02-2010, 15:09
Не си единствената пораснала без майка. Жива или мъртва, ти твърдиш, че твоята все едно я няма... И аз нямах на кого да кажа за първия си цикъл, и аз нямам подрепа, когато имам нужда от нея най-много... Само че разликата е, че когато бях на шест седях до нея на леглото и съм и държала ръката, когато бях с нея и лекарката и каза, че отново трябва да отиде в болницата, бях до нея. Припадала е в ръцете ми на леглото, а аз трепереща съм се обаждала на баба да си дойде, понеже "мама умира, о, бабо ела си по-бързо"... Няма да забравя какво ми беше, когато момиченцата от детската градина рисуваха в онова сърце на Барби Чаровница паделки и кончета, за най-голямо желание, а аз се прибрах у нас и нарисувах лекарката, която казва "Майка ти е здрава.". На седем. Как на десет седях на гроба в дъжда и дори сълза не можех да пророня, понеже нещо в мене се беше скъсало.
Не съм единствената. Може би не ми се е случило най-ужасното. Но е трагедия.
И кажи не е ли по-страшно от това, че кръшкала на баща ти или иска пари...

Знам...гадно е! :( Знаеш ли обаче кое ме наранява най-много при моята майка...Че тя е жива...., но не е до мен. Не се възползва от моментите, в които можем да сме заедно. Няма я...свиквам с това след време и изведнъж тя пак идва за 1 ден...вдъхва ми вяра, че нещата ще се оправят, че ще сме заедно, а на сутринта нея вече я няма! Това ме наранява адски много. :cry:

Shadowsogirl
03-02-2010, 15:15
Сигурно е ужасно... Пробвай да поговориш с нея, някой път, кажи , че те наранява и не може повече така... Знам ли..

darkflower
03-02-2010, 15:27
Сигурно е ужасно... Пробвай да поговориш с нея, някой път, кажи , че те наранява и не може повече така... Знам ли..

Еми 17 години само и го повтарям, но за нея парите са най-важни...замени ме за някакви си мижави хартийки... :( Давах и достатъчно шансове и вече не мога да издържа да бъда наранявана още много, затова спирам да и се моля. Ако някой ден тя поиска да сме заедно сериозно ще си помисля дали д се съглася. Все пак тя за мен не поиска, защо аз съм длъжна да и огаждам...не съм и парцалче все пак!

darkflower
03-02-2010, 15:33
нали като удартее ще и тряя чоек да я гледа :-D

хаха ще и трябва нали...и на мен ми трябваше човек да ме гледа и майчина любов докато бях бебе, ама карай.... :( Да я гледат богаташките и аверки мен да не ме търси...

gir
03-08-2010, 12:18
веднага почна да ми крещи, че не съм ходила на училище, че от мен нищо не ставало и тем подони.

Хм. Много войнствена. :? Ама не бива така. Все пак семейството и детето не са бойно поле, а по-скоро, място за дипломация. Можело е първо да попита ЗАЩО, пък после да си съсипва нейните, а и да съспива твойте нерви...



Най ме притесни това, че ми каза, че утре щяла да отиде до чулището ми и щяла да ме отпише, след като така или иначе не съм ходела

Да-да! На това се вика "Да уплашим гаргите!" Едва ли някога ще се втурне да го прави, а и, като ти гледам стила, пунктуацията и всичкото ми се струва, че не си слаба ученичка.



(Аз си ходя редовно всеки ден. Успеха ми е 6,00, хванах стипендия, а отсъствията ми са 22.)

Ето, знаех още преди да съм прочел!



Няма да се плашиш и да й се връзваш. Едно са приказките (кой какво казал), а друго са действията (кой какво направил).
И си мисля, че за едно не си права. Ако наистина иска да те провали, няма толкова шум и аларма да вдига, че си отсъствала 1 ден. Явно ти мисли доброто. Да знаеш, че и най-пропадналите майки предпочитат децата им да са по-висока класа, че да могат, ако не да са щастливи, то поне да се похвалят с тях!
Пожелавам ви да се оправите по-скоро. А ти като влезнеш да учиш и не си постоянно с нея, няма как да не се пооправят нещата.

uBuTo
03-18-2010, 16:14
хаха .. аз такива проблеми нямам с наще .. знаят че ходя 5 за 6 .. ама знаят и че няма да ме изключат защото бройката на учениците в моето училище е критична .. а по повод отсъствията - само 22 ли бе? мойте миналия месец като ходих за последно ги гледах към 300 8-) .. кво се панираш :?

neeDaBosS
03-18-2010, 17:20
...

teenems
03-18-2010, 18:07
Ебати майката дето имаш ,не ти завиждам :shock: .
Много жалко ,че си толкова умна и добра ,а с такава майка ..
Какво нападате момичето ,родила я била живот и била дала , епа тва живот ли е .
Бахти звяра е тая ,не се обиждай но направо като чета и оставам ето така :shock: !
Много хубаво обаче ,че даваш всичко от себе си ,за да успееш и не се предаваш.
А много жалко за баща ти :smt087 .

Все пак успех в живота !