PDA

View Full Version : Windows 7 - проблем



GirlfromHell
02-27-2010, 09:52
Значи от половина година ми сложиха новият Уиндоус 7.И започна да ми прави впечатление,че мястото ми в С започна да намалява,а то е 50гб.Не съм слагала нищо излишно там,само най-важните програми и днес вече имам 4.80гб и ми свети червено.Това при ХР го нямаше ,а съм тъпкала там с какво ли не?Може ли да се оправи това нещо и ако да как?

Petrow
02-27-2010, 09:56
Предполагам че... windowsa ти се обновява.. и update-тите ти пълнят Ц-то... но не съм сигурен.. сигурно има яко temp файлове... азз ти предлагам да изтеглиш една програмка : CCleaner ии да пробваш да изчистиш малко.. ако ли пък не изчакай да дойде doomkiller той ще ти каже със сигурност.. Той е хакерчето :lol:

Ето програмата : http://softvisia.com/download.php?view.248

amk933
02-27-2010, 10:28
^От ъпдейти малко трудно ще изгубиш 40 ГБ. ;)

Ако не се лъжа това са бек-ъповете, които Уиндоуса си прави и така ти реже от свободното пространство. Аз ползвам TuneUp Utilities и с него редовно изтривам стари бек-ъпове, като оставям само последните нчколко, колкото да има материал за възстановяване, ако нещо се оплеска...Просто нямаш нужда количеството бек-ъпове, което Уиндоуса прави сам...твърде много са. :)

Делваш най-старите и си готов.

Изчакай все пай и отговора на doomkiller, но мисля, че това е. :)

Petrow
02-27-2010, 10:38
Най-вероятно е както казваме всички :lol: .. Някой скрита папка която win-a си пълни.. без да те пита искаш или не... :lol:

GirlfromHell
02-27-2010, 10:43
Честно да ти кажа не знам как да го оправиш,но знам на какво се дължи.Поне при Win7 е малко по-добре отколкото при Виста.Всичко се дължи на една папчица,която се намира в С,Windows ,а името и е WINSXS.
Ти може да не записваш никаква програмка там,но дори да я слагаш другаде,Windows записва в тази папка инфо за програмата.Тя служи за нещо като каталог/библиотека или както искаш го наречи,за да може после след евентуален проблем или ако си махнала програмата и искаш да я сложиш пак ,windows си я оптимизира.Честно може да съм казала и някоя глупост тука,но общо взето е това.

Да не си посмяла да я изтриеш,че .....ще има :booooomb:


Алекс,помагай!!!!Намерих я тази папка и е голяма 19гб :-o :-o :-o
Какво да я правя, а вътре като влезна в нея скрола ми става миниатюрен!!!И некви неразбираеми други папки и файлчета има!!!Ужас!!

Petrow
02-27-2010, 10:46
ето май къде ти е проблема... при теб е 19 гб при мен е 445 мб :?

GirlfromHell
02-27-2010, 10:48
ето май къде ти е проблема... при теб е 19 гб при мен е 445 мб :?

Ама аз не съм знаела,че я има камо ли да слагам нещо там!!!Алекс,мога ли да я преместя?!

Petrow
02-27-2010, 10:48
Най-вероятно няма да ти даде... :? Предполагам че трябва да се почисти...

doomkillerr
02-27-2010, 13:25
Ами както гледам и аз няма да мога да помогна много с "разчистването" на тази папка, тъй като тя е системна, но е хубаво както казаха и преди мен да се използвт програми, като "TuneUp Utilities" и "CCleaner"... :)

Все пак ще обясня какво още може да се направи, че да спре да се увеличава Windows-а, а и от части да се освободи "малко" място на дял "С:"

1-во Хубаво е да спреш "System Restore" на дялове D,E и т.н., тоест да остане само за "C:" - това можеш да го направиш по следния начин... Щракаш десен бутон на мишката върху иконата на десктопа "Computer (Моят компютър) -> Properties (Свойства)" - ще се отвори прозорец "System". Виж страничната лента за връзката System Protection (Защита на системата). За да спреш функцията "System Restore" на дял D, E и т.н. - щракаш върху името на дяла и бутона "Configure (Конфигурация)". Ще се отвори нов прозорец. Там трябва да маркираш отметката "Turn off System Protection (Спиране на създаването на точки за възстановяване на този дял)". След това натискаш върху OK за да се затвори прозореца. Хубаво е също така да намалиш размера на точката за въстановяване на дял "С:". Това го правиш пак като щракнеш на името на дял С, след това бутона Configure" и смалавяш размера на "Disk Space Usage" ето така:

http://img651.imageshack.us/img651/762/screen0001w.jpg

Също така е хубаво да изчистиш старите точки за въстановяване от бутона "Delete" от същия прозорец!

2-ро Ще спрем обновленията на Windows-а! Това можеш да го направиш по следния начин: Отвараш "Start -> Control Panel -> System and Security" - намираш където пише "Windows Update", като точно под него има бутонче (връзка) с името "Turn automatic updating on or off" - щракаш на него! Ще ти се отвори прозорец "Change settings", в него гледаш където пише "Important updates", като от менюто (триъгълничето на края) е хубаво да избереш "Never check for updates (not recommended)" и после бутона най-отдолу "ОК" 8)

3-то Друго нещо което ще си осигури още малко свободно място, това е изключване на режима "Hibernate" (хибернация)


Хибернацията е режим, подобен на Stand by/Shut Down. Компютъра се изключва напълно, както при същинско изключване (Shut Down). При този режим обаче, Windows 7 съхранява отворените прозорци и информацията в тях на специален файл на твърдия диск. По този начин ще успеете да запазите нещата, които сте отворили, за да може следващият път, когато стартирате компютъра да продължите от там, откъдето сте спрели. Той ще зареди всички приложения, които са били отворени преди влизане в режим Hibernate.

Така... сега за да изключим този решим трябва да направиш следното: Отвори "Start -> Run" или използвай клавишната комбинация "Windows" бутона (с логоно на MS) + бутона "R". В отворилият се малък прозорец трябва да напишеш "cmd" и да натиснеш бутона "Enter" - така ще влезеш в конзолата (прозореца Command Prompt)... Там трябва да направиш следното:

За да изключиш режим “Hibernate” пишеш:

"powercfg -H OFF" (без кавичките естествено).След това натискаш Enter."

Ако някой ден искаш пак за ползваш хибернацията, тоест да я включиш отново пишеш следното:

"powercfg -H ON" (без кавичките естествено). След това натискаш Enter.

- Да знаеш, че хибернацията заема място на харда колкото инсталираната системна памет на компютъра, тоест RAM паметта!

П.С. - Успех от мен и дано макар и малко да съм помогнал!
:)

skuck
02-27-2010, 21:54
Изключил съм хибернацията, виртуалната памет и от време на време пускам CCleaner и няям проблеми.

amk933
02-27-2010, 22:29
^Има, има оправия...Въпросната папка набъбва стремглаво, защото след всеки инстал уиндоуса си прави бек-ъп на цялата система и всички дялове...

За да изтриеш ненужните стари бек-ъпове качваш TuneUp Utilities 2010, отиваш в секцията Increase performance -> gain disk space и изчакваш да ти сканира трите компонента, един от които е въпросните old back-ups. След това му даваш да ги делне и си си освободила 15-16, че може и повече ГБ място. :)

doomkillerr
02-27-2010, 22:44
Може и да има ефект при авторката на темата от това, което каза да направиш "amk933", но при мен смаляването на мястото, беше точно с 25 MB... 8-)

П.С. - Явно доста съм си оптимизирал Уина още от преди това! :oops:

amk933
02-27-2010, 22:51
Може и да има ефект при авторката на темата от това, което каза да направиш "amk933", но при мен смаляването на мястото, беше точно с 25 MB... 8-)

П.С. - Явно доста съм си оптимизирал Уина още от преди това! :oops:

Ами не знам, обаче, моята Виста е като някаква гигабайтова ламя. На 7-8 дена по 15-20 ГБ бек-ъп делвам с Tune Up...

:oops:

amk933
02-27-2010, 23:15
Ок, аз съм с нея и така се оправям. Днес пак изчистих 17 ГБ... ;) Аз не говоря на изуст. Имам същия "проблем" с Виста и програмата се справя успешно... Пробвай, ще видиш. Ще останеш доволна. Точно по същия начон ми се губят гигабайти след инстал на всяка било-то и минимална програма заради въпросния бек-ъп, но TuneUp делва всуе... :)

doomkillerr
02-28-2010, 00:48
amk933 - тези хиляди, милиони, милиарди GB дето търкаш всяка седмица се получават точно от това, че не си ограничил мястото, което могат да заемат т.н. "Restore Point" създаващи се от системата след всяко инсталиране на нова програма с цел, ако нещо се обърка да можеш да "върнеш времето назад" :)

Много по лесно ще ти е да изпълниш това, което посъветвах да направи и авторката на темата! :wink:

П.С. - Ти си знаеш най-добре де... щом ти харесва да триеш - ами хубаво! :P

GirlfromHell
02-28-2010, 01:27
doomkiller ,мерси за инфото,но всички тези неща са ми изключени.Направих си експеримент ,иснталирах една програма и после я махнах и наистина мястото в тая папка намаля.Послушах съвета на Александра да ползвам оная програма на амк,изчисти нещо към 14гб,не знам какво,обаче мястото в оная смахната папка не се промени!Не знам от къде какво махна,не се е бъгнал компа не знам!Дано не с епрецака нещо само,че тогава ще ви викам да ми го правите :D :D :D

GirlfromHell
02-28-2010, 01:29
Ама ако някой знае как се чисти папката да драсне тук два реда иначе сега горе долу имам място ..... :)

skuck
02-28-2010, 09:13
Нямаше ли начин да се изключи систем рестора е? ... Май имаше, ама не се сещам как точно.

doomkillerr
02-28-2010, 09:56
Нямаше ли начин да се изключи систем рестора е? ... Май имаше, ама не се сещам как точно.

Ами че аз обясних как се прави на предната страница от темата... :-D

skuck
02-28-2010, 11:47
Еми тогава да го изключи и готово.

GirlfromHell
02-28-2010, 12:33
Еми тогава да го изключи и готово.

Еми ако беше прочел малко по-горе,щеше да видш,че въобще не ми е бил включен!:)