PDA

View Full Version : Спешно ми трявба есе(Клик)



koko95
02-27-2010, 10:36
Спешно ми трабва есета на теми:
1.Прекрасното на човека
2.Аз мразя човека
3.Аз обичам човека
Моля ви напишете ми ги вие или ако ги намерете в интернет и ги постнете
благодаря предрарително
----------------------------------------------------------------------
Темите ДА НЕ СА СВЪРЗАНИ С ПЕСЕН ЗА ЧОВЕКА
--------------------------------------------------------------------------------------
Темата ще се използва в ПГАВТ "А.С.Попов" от ученикът Константин в 8г ако се даде и е добра
--------------------------------
Моля никой от ПГАВТ"А.С.Попов" от 8г клас да не използва темата

SmilezZz
02-27-2010, 10:41
Щом не искаш от интернет - тогава го напиши сам..А и не мисля,че някой ще седне да ти напише есетата :?

koko95
02-27-2010, 10:49
Темите ги искам,сам не мога да я напиша и затова моля хората които разглеждат теенпроблем да я напишат.Моля искрено някой да напише някоя от темата

koko95
02-27-2010, 10:54
Щом не искаш от интернет - тогава го напиши сам..А и не мисля,че някой ще седне да ти напише есетата :? Ако можеш да пишеш есе или до намериш за една от темите есе в интернетще съм ти много благодарен даже мога да пратя и смс (1.20,2.40) за да ми дадеш готово есето на една от темите

SmilezZz
02-27-2010, 12:26
Прекрасното в живота на хората

Красотата е навсякъде. Навсякъде, стига да можеш да я видиш и да бъдеш едно с нея. Малкото парченце щастие винаги живее в мене. Онова, което ми казва, че съм Човек, че всички сме Човеци. Само трябва да го почувстваш. Да бъдеш не само себе си, а нещо повече. Да бъдеш свободен въпреки затвора, наречен реалност. Да откриеш прекрасното, дори когато не усещаш нищо освен мрака, изпълнил всичко, до което може да се докосне съзнанието ти. Също като онзи Човек, който запява. Просто пее и е по - щастлив отколкото всички онези, които не съзнават магията на живота,защото смъртта е нищо, ако преди това си бил едно с него. Остава едниствено кристалната мисъл, че си Човек и можеш да усетиш красотата, въпреки всичко. Въпреки страха на другите и безумния им поглед, наразбиращ как можеш да си над всичко, как можеш да “живееш” преди да умреш

----------------------------------------------------------------------------------

http://download.pomagalo.com/52115/prekrasnoto+u+choveka+spored+iiovkov+/

----------------------------------------------------------------------------------
Смисълът на човешкия живот

Един от най-древните въпроси, които терзаят хората от всякакви раси, народности и религии вече хиляди години, е дали човешкият живот има смисъл и какъв е той.


Според мен смисълът на нашето съществуване е да бъдем щастливи и да даряваме щастие. Защото именно онези щастливи моменти, които изпитваме всеки ден, ни показват, че живеем и че си струва да се живее.


В наши дни всеки е забързан за някъде – за важна среща, за офиса, за училище, за автобуса. В началното училище се стремим да учим повече, за да бъдем приети в елитна гимназия, от която пък да получим нужните знания за кандидат-студентските изпити, чрез които да влезем в престижни университети, в които пък да получим добре заплатени професии. Оттам пък се надяваме на добър пост в голяма фирма, а след като намерим добра работа се стремим към повишение и забогатяване. И може би в този наш устрем към бъдещото щастие, ние изпускаме многото щастливи моменти, в които се крие същността на живота. Една стара испанска поговорка доказва това: “Няма вечно щастие, има само щастливи моменти”.

През XXI век в нашето общество се е утвърдило мнението, че парите и материалното, което можем да си купим с тях, могат да осмислят живота на човек и да го направят щастлив. Чрез телевизията, филмите и радиото, чрез вестници и списания, чрез известните личности, които имат голямо влияние над обществото, ние възприемаме идеята, че скъпите дрехи, бързите коли, големите луксозни къщи и модерната техника ни издигат в обществото. Но всъщност щастието е нещо съвсем различно от това да имаш много пари. Мнението на Самюел Коулридж “Щастието в живота е съставено от онези малки скоро-забравени неща - очарованието на една целувка или една усмивка, един мил поглед, един сърдечен комплимент” по много точен начин показва, че смисълът на човешкия живот се състои именно в онези прекрасни моменти, които ни правят щастливи.

Известната песен на джаз музиканта Луис Армстронг “Какъв прекрасен свят” се слуша вече от няколко поколения и се е превърнала в символ на музиката въобще, тъй като чрез текста на песента музикантът ни показва в какъв прекрасен свят живеем и колко красиви неща има в него, които като че ли днес ние не забелязваме. В нея той пее: “Виждам зелените дървета, червени рози също, усещам как ухаят за теб и за мен.. и си мисля наум: Какъв прекрасен свят… Виждам синьото небе, виждам и белите облачета, прекрасните светли дни, тъмните загадъчни нощи, и си мисля наум: Какъв прекрасен свят… Чувам бебета, които плачат, виждам как растат, те ще знаят много повече, отколкото аз някога ще знам… и си мисля наум: Какъв прекрасен свят…”



Човекът е така устроен, че след време в спомените му остават само щастливите моменти и избледняват негативните емоции. Това е поредното доказателство, че човекът е създаден, за да бъде щастлив. И за да изпълним със смисъл нашия живот, трябва да се радваме на малките щастливите моменти, които ни се случват всеки ден.