PDA

View Full Version : Малко помощ ако може ... (фитнес)



PsyDoggy
02-27-2010, 12:49
1-во да питам, лошо ли е ако ходя на фитнес 3 пъти в седмицата и 2 пъти упражнявам еднакви мускулни групи. Имам предвид, както в моя случаи:
Понеделни: Гърди с бицепс
Сряда: Трицепс, гръб и рамо (малко мн. ми идва :( )
Петък: пак Гърди и бицепс
Така добре ли е или е по-добре в срядата да права само трицепс и рамо, а в петак гръб и крака ???

2-рият ми въпрос е за едни болки в коста ( областа на предмишницата ). Тази болка се появява в повечето случай когато правя упражнения за бицепс ( с кривия лост почти винаги ме боли тва ) . Един пич ми каза да вземам повече Витамин Д . Некой знае ли как мога да избегна тая гадна болка ... 8-[

Valento
02-27-2010, 14:44
1-во да питам, лошо ли е ако ходя на фитнес 3 пъти в седмицата и 2 пъти упражнявам еднакви мускулни групи. Имам предвид, както в моя случаи:
Понеделни: Гърди с бицепс
Сряда: Трицепс, гръб и рамо (малко мн. ми идва :( )
Петък: пак Гърди и бицепс
Така добре ли е или е по-добре в срядата да права само трицепс и рамо, а в петак гръб и крака ???

2-рият ми въпрос е за едни болки в коста ( областа на предмишницата ). Тази болка се появява в повечето случай когато правя упражнения за бицепс ( с кривия лост почти винаги ме боли тва ) . Един пич ми каза да вземам повече Витамин Д . Некой знае ли как мога да избегна тая гадна болка ... 8-[
Не , програмата ти е за напреднали ... а и така подтискаш разтежа на мусколите .. тренирай гърдите понеделник и петък а в сряда ръце и рамо !Друго .. с кривия лост гърди не се правят ... има си уреди за гърди ... лежанка , полулег флайс и други ... кривия лост става за рамо .. трицепс.Болките в областта на предмишницата се получава от неправилно изпълнения на "ненужно и безмислено" упражнение .

PsyDoggy
02-27-2010, 16:56
мерси.. а и за кривия лост - аз не правя гърди с него :D ,а бицепс , точно от там можеби ми идва проблема при предмишницата - грешен захват :)

Valento
02-27-2010, 17:38
мерси.. а и за кривия лост - аз не правя гърди с него :D ,а бицепс , точно от там можеби ми идва проблема при предмишницата - грешен захват :)
Ами за бицепс мога да ти кажа едни много ефективни упражнения ...
http://www.bb-team.org/graphics/exercise/biceps/skotovo_1.jpg http://www.bb-team.org/graphics/exercise/biceps/skotovo_2.jpg
http://www.bb-team.org/graphics/exercise/biceps/koncentrichno_1.jpg http://www.bb-team.org/graphics/exercise/biceps/koncentrichno_5.jpg

PsyDoggy
02-27-2010, 23:09
Аз обичам да го правя прав поприцип с кривия лост ааако намериш или зн каде има снимки, ще сам ти мн задалжен

И мерси все пак

пс: колко упражнения за бицепс да права :?

rtpghhfcz
02-27-2010, 23:13
изпрапвен с крив лост 10 10 8 6 ( увелич. кг)
скотово 3по10
с дъмбели 3по10
чукчета 3по8
центрирано 3по10

PsyDoggy
02-27-2010, 23:41
изпрапвен с крив лост 10 10 8 6 ( увелич. кг)
скотово 3по10
с дъмбели 3по10
чукчета 3по8
центрирано 3по10

аа ти и тука ли почна да пишеш .... мерси се пак :D 8)

Valento
02-28-2010, 08:19
Аз обичам да го правя прав поприцип с кривия лост ааако намериш или зн каде има снимки, ще сам ти мн задалжен

И мерси все пак

пс: колко упражнения за бицепс да права :?
ами колега , то ако това упражнение беше препоръчително за бицепс , можеби щеше да го има в сайтовете за "Хранителни добавки и упражнение" ... за бицепс полезни са тези които ти ги показах а от стоеж ти ебава кръста ...

Chacho
02-28-2010, 10:19
Аз обичам да го правя прав поприцип с кривия лост ааако намериш или зн каде има снимки, ще сам ти мн задалжен

И мерси все пак

пс: колко упражнения за бицепс да права :?

Докато усетиш, че си тренирал достатъчно. Веднъж 3 упражнения са достатъчни, веднъж 2. Според зависи.

D3NG3rZ0N3
02-28-2010, 14:01
Гърбът се прави със задното рамо и трапеце, трицепсът го прави с предно рамо. Гърдите ги комбинирай с бицепс и предмишница.

PsyDoggy
02-28-2010, 14:42
Гърбът се прави със задното рамо и трапеце, трицепсът го прави с предно рамо. Гърдите ги комбинирай с бицепс и предмишница.

мхм ... и аз така мисля, може по горе да погледнеш как сам си направил програмата. А тва с задното и предното рамо мн не го схващам :-D Аз праа 1-2 упражнения за рамо :-D

Myrth
02-28-2010, 18:15
Според моите тренировъчни методи ръце е излишно да се правят. Те са твърде малка мускулна група, за да и се отделя внимание с отделни упражнения. Бицепсът и трицепсът се товарят достатъчно от базовите упражнения за гръди, рамо и гръб. Особено бицепсът е абсолютно безсмислено да се тренира самостоятелно, за трицепс по изключение бих правил френско.

Това разбира се е абсолютно против представите на повечето нормални трениращи, за които гръб-бицепс, гърди трицепс, крака-рамо сплитът е закон... губете си времето :)

PsyDoggy
02-28-2010, 19:06
Според моите тренировъчни методи ръце е излишно да се правят. Те са твърде малка мускулна група, за да и се отделя внимание с отделни упражнения. Бицепсът и трицепсът се товарят достатъчно от базовите упражнения за гръди, рамо и гръб. Особено бицепсът е абсолютно безсмислено да се тренира самостоятелно, за трицепс по изключение бих правил френско.

Това разбира се е абсолютно против представите на повечето нормални трениращи, за които гръб-бицепс, гърди трицепс, крака-рамо сплитът е закон... губете си времето :)

С тва искаш да кажеш, че е по добре Гърди,рамо и гръб да се разпределят в понеделни,сряда и петак и да се увеличат упражненията и сериите ? :?

Valento
02-28-2010, 19:34
Според моите тренировъчни методи ръце е излишно да се правят. Те са твърде малка мускулна група, за да и се отделя внимание с отделни упражнения. Бицепсът и трицепсът се товарят достатъчно от базовите упражнения за гръди, рамо и гръб. Особено бицепсът е абсолютно безсмислено да се тренира самостоятелно, за трицепс по изключение бих правил френско.

Това разбира се е абсолютно против представите на повечето нормални трениращи, за които гръб-бицепс, гърди трицепс, крака-рамо сплитът е закон... губете си времето :)

С тва искаш да кажеш, че е по добре Гърди,рамо и гръб да се разпределят в понеделни,сряда и петак и да се увеличат упражненията и сериите ? :?
Човека се е объркал нещо ... ръце винаги се правят .. не може гърди да имаш а пък ръцете да са ти клечави ... това че той не прави ръце не значи че и ти няма да правиш ... прави си както ти си си преценил остави го колегата ... аз виаги отделям внимание на ръцете .. защото макар и да са "малка мускулна група" са важна част от тялото!

Chacho
02-28-2010, 20:10
Аз съм съгласен с Мyrth. Когато тренирах, за бицепс и трицепс разчитах на натоварването от гърба и гърдите, и евентуално по още едно упражнение за бицепс/трицепс, да ги доизстискам.

PsyDoggy
02-28-2010, 21:05
Ееем ще видим днес ,макар че според мен Валентино е прав те са малка но доста ВАЖНА част ... :-o

redbul2
03-01-2010, 12:35
Значи,ако си начинаещ,нов във фитнеса е по-добре да правиш и упражнения за ръце.Щото новите вдигат отначало малки тежести,които са недостатъчни за добро натоварване на ръцете.И освен това много често начинаещите не започват с базовите упражнения,а с други по-леки.Нямат и правилната техника на изпълнение на базовите.А правилната техника натоварва и ръцете.Едва ли имаш опита и силата на Myrth,за да тренираш като него.По същия начин. :)

Myrth
03-01-2010, 13:06
Окей представи си правиш набиране с тежест. Натоварването е такова, че не ти позволява повече от 5 повторения. Първите 3 повторения тежестта ще се поеме основно от широкия гръбен мускул като главен участник в движението. Значително натоварване ще поеме и бицепса, както и други по-малки мускули на ръката и раменния пояс. На 5тото повторение усилието ще е толкова голямо, че гръбните, гръдните и дори коремните мускули ще контрахират много силно, за да се създадат моторни единици, които да повдигнат тежестта. Усилието което по този начин е приложено от цялото тяло, е много по-сериозно от това да вдигаш до отказ за бицепс. А бицепсът се изцежда на макс от тежки набирания. При сгъването с прав лост от стоеж (например) бицепсът просто в един момент отказва (все пак изолиращо упражнение), а тялото не е имало възможност да приложи пълната си мощност.

На по-високо ниво ще разберете, че за постигането на големи мускули, изобщо не са необходими тежести, собственото тегло е достатъчно, просто трябва да се изпълняват трудни упражнения с неизгодно разпределение на тежестта. Но това малко от вас ще го повярват, така че няма да се наемам да обяснявам.


И все пак за да не съм голословен - преди съм ходил на фитнес, тренирал съм по всякакви начини. Станах доволно голям и силен. Бях изпил доста добавки и изял страшни количества храна. В един момент реших, че това не ме кефи и искам да съм максимално здрав и силен на минимални кила. За отрицателно време свалих каченото, без диети и значителни промени в режима, просто почнах да се храня нормално. Не правех дори базови упражнения с тежести... тренирах и то само от време на време на лостове. Но знаех основния принцип на тренирането, знаех как да си съхраня силата. И че масата и релефа не са функция на тренировките, а функция на храненето. Не бях вдигал тежести от много време, за упражнения за бицепс и трицепс да не говорим, но преди няколко дена в училищния фитнес се пробвах да правя малко с правия лост за бицепс. 50кг в серия не ми бяха проблем, без чийтинг. Това на 65 кг лично тегло и никакви тежести от повече от половин година, а ръце да не казвам от кога не бях правил. Затова не си губете времето и заложете на тренировката на лостове и със свободни тежести, този тип трен развива много повече качества отколкото стандарната билдърска помпаница. За сравнение просто вижте телата на гимнастиците!

PsyDoggy
03-01-2010, 13:51
Значи,ако си начинаещ,нов във фитнеса е по-добре да правиш и упражнения за ръце.Щото новите вдигат отначало малки тежести,които са недостатъчни за добро натоварване на ръцете.И освен това много често начинаещите не започват с базовите упражнения,а с други по-леки.Нямат и правилната техника на изпълнение на базовите.А правилната техника натоварва и ръцете.Едва ли имаш опита и силата на Myrth,за да тренираш като него.По същия начин. :)

мхм ... ходя само от 3-4 месеца но се надявам да наваксам барзичко, щото ся сам 177 висок и тежа 67 кила.

PsyDoggy
03-01-2010, 19:30
Ок да речем, че понеделник правя гърди , бицепс и предмишницата . Срядата гърба с трицепса. Петък Рамото с кфо да го комбинирам :? да праа опражнения за тия перките можеби ???

Valento
03-01-2010, 19:45
Ок да речем, че понеделник правя гърди , бицепс и предмишницата . Срядата гърба с трицепса. Петък Рамото с кфо да го комбинирам :? да праа опражнения за тия перките можеби ???
Можеш само рамо да правиш.А упражнения за корем правиш ли?

redbul2
03-01-2010, 20:07
Петък Рамото с кфо да го комбинирам :? да праа опражнения за тия перките можеби ???
Можеш да го комбинираш и с краката.А в понеделник сложи тая мускулна група която ще развиваш с приоритет.Примерно гръб-трицепс или гърди-бицепс.Когато има неприятна болка в лактите и китките се използват криви лостове.И в тоя случай избягваш за някое време да правиш скотово и френско.Натоварват лактите.В по-леки случаи намаляш тежестта под прага на болката.И изчакваш ръцете да загрубеят и да свикнат.Може да продължи и 2-3 месеца според зависи.Нататък отново може да правиш с по-тежко.

Valento
03-01-2010, 20:34
^ също добро упражнение за трицепс и гърди са кофичките ...

fr33runner
03-01-2010, 21:04
Myrth не казва,че ръцете не са важни,ами че те се натоварват достатъчно от базовите упражнения и е много прав,както сам се убедих. :)

PsyDoggy
03-03-2010, 10:47
Ок да речем, че понеделник правя гърди , бицепс и предмишницата . Срядата гърба с трицепса. Петък Рамото с кфо да го комбинирам :? да праа опражнения за тия перките можеби ???
Можеш само рамо да правиш.А упражнения за корем правиш ли?

3 пъти на ден по 4 серии 30-50 повторения коремни ( всеки ден ) , мисля че няма смисал да праа корем в фитнеса ...
П.С.: мерси на всички за помоща, а колкото до Myth ... мисля, че и базовите натоварват, но след тях ще е добре да правя по още 2-3 упражнения за рацете :) тъи като съм начинаещ още .. :?

Valento
03-03-2010, 11:52
Ок да речем, че понеделник правя гърди , бицепс и предмишницата . Срядата гърба с трицепса. Петък Рамото с кфо да го комбинирам :? да праа опражнения за тия перките можеби ???
Можеш само рамо да правиш.А упражнения за корем правиш ли?

3 пъти на ден по 4 серии 30-50 повторения коремни ( всеки ден ) , мисля че няма смисал да праа корем в фитнеса ...
П.С.: мерси на всички за помоща, а колкото до Myth ... мисля, че и базовите натоварват, но след тях ще е добре да правя по още 2-3 упражнения за рацете :) тъи като съм начинаещ още .. :?
Корем , както и всяка мускулна група не се тренира всеки ден , а през ден да може мускула да се възтановява и да има ефект в тренирането му ... :razz:

ChessLAB
03-03-2010, 13:02
Ходя всеки ден и тренирам здраво само по една мускулна група, бягам по двапъти на плажа, разтягам за гъвкавост и ходя допълнително на тренировки всичко е въпрос на мотивация да постигаш целите си както и на здрава психика един съвет не блъскай само железа !! Комбинирай го със спорт който развива цялата структура !!

Myrth
03-03-2010, 14:37
Точно защото си начинаещ не ти трябват упражнения за малките групи...

Първо изгради базата, после работи над детайлите. Просто ако не си направил първо базата, няма върху какво да работиш после.

http://www.youtube.com/watch?v=pfsTKfUT-RQ

Виж това видео за вдъхновение ;]]]

PsyDoggy
03-03-2010, 19:06
Ееее вие май ме взехте мн за начинаещ :-D :-D ... трябват ви малко пикчета май :o :?